{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Často kladené otázky

K čemu slouží web ALetenky.cz?

ALetenky.cz je cestovní vyhledávací stránka, která pomáhá uživatelům se srovnáním různých informací. Web ALetenky.cz umožňuje hledat lety a další užitečné detaily o mnoha leteckých společnostech a letištích z celého světa. U části letů je možné provést rezervaci přímo na webu Aletenky.cz, u části budete přesměrování na web aerolinky či cestovního agenta, který letenky nabízí.

Jak najdu požadovaný let?

Letenky můžete vyhledávat přímo na domovské stránce pomocí vyhledávacího formuláře. Jednoduše vyplňte „Z“ (váš výchozí bod) a „Do“ (vaše destinace) a vyberte dny vašeho odletu a příletu. Poté klikněte na Hledejte levné letenky. PWeb Aletenky.cz pak zobrazí všechny dostupné možnosti. Pokud vyhledávání nezobrazilo mnoho výsledků, můžete své vyhledávání upravit a přidat jiná letiště v blízkosti místa odletu.

Kde najdu podrobné informace o leteckých společnostech?

Klikněte na AEROLINKY a zadejte název letecké společnosti nebo její kód, nebo hledejte leteckou společnost kliknutím na první písmeno a vyberte leteckou společnost, která vás zajímá. Můžete prohlížet základní informace, trasy, ceny, poplatky, zavazadla, akční nabídky, fotografie, konkurenty a kontakty.

Kde najdu podrobné informace o letišti?

Klikněte na LETIŠTĚ a zadejte název nebo vyhledávejte letiště podle země. Jakmile naleznete požadované letiště, můžete prohlížet základní informace, služby, dopravu a parkování, letecké společnosti, trasy, ubytování, mapu, akční nabídky, fotografie a alternativní letiště.

Z jakých zdrojů pochází data o letech?

K aktualizaci dat používá web Aletenky.cz hned několik způsobů. Jednak jsme přímo spojeni s velkými aerolinkami, od nichž importujeme letové řády. Data pro menší aerolinky pochází z Databáze letů – dostupné pod Open Database License (ODbL). Pravidelně také provádíme manuální kontrolu a aktualizaci letů, abychom zajistili, že je v naší databázi dostupné opravdu vše.

Nemůžu najít cenu letenky. Co mám dělat?

Tým webu ALetenky.cz se snaží shromažďovat co největší množství informací pro své uživatele. Nicméně, některé informace nelze najít jednoduše proto, že nám nejsou dostupné. Pokud potřebujete informace, které nejsou na této stránce poskytovány, přejděte prosím přímo na stránky letecké společnosti nebo kontaktuje naše zaměstnance na info@aletenky.cz.

Co mám dělat, pokud se chci na něco zeptat, něco okomentovat nebo když se na stránce vyskytne problém?

Pokud naleznete chybu (např. let už není provozován, detaily letu jsou nesprávné, obsah je chybný, navigace matoucí, načítání stránky je pomalé nebo gramatické chyby v textu), chceme o tom vědět. Také uvítáme všechny ostatní otázky a jakoukoliv zpětnou vazbu. Kontaktujte nás prosím na info@aletenky.cz.

Co se stane, pokud rezervuju letenky přímo na Aletenky.cz?

Jakmile bude rezervace kompletní, tým Aletenky.cz dokončí rezervaci a odešle veškeré informace týmu Skypicker, který vám následně pošle potvrzení s dalšími informacemi. Nezapomeňte si vytisknout vaše palubní lístky nebo eTiket a vzít si je na letiště. Pokud si rezervujete přestupný let a máte odbavené zavazadlo, nezapomeňte si při přestupu zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit pro druhý let.

Jak zaplatím za letenky rezervované přímo na Aletenky.cz?

Pokud si letenky koupíte přímo na našem webu, platební možnosti jsou následující: MasterCard, VISA (ale ne VISA Electron), Maestro a PayPal.

Jak zaplatím za letenky rezervované na webu aerolinky či cestovního agenta?

Protože web ALetenky.cz neposkytuje booking takových letů, neakceptujeme žádné platby. Za letenky zaplatíte přímo letecké společnosti nebo cestovnímu agentovi. Platební podmínky se mohou lišit podle letecké společnosti.

Mohu zrušit nebo změnit let, který jsem rezervoval(a) na Aletenky.cz?

Není možné zrušit žádnou rezervaci. Všechny letenky jsou nevratné a není možné za ně vrátit peníze. Pokud aerolinka povoluje změny, rádi vám se změnou pomůžeme, většina aerolinek si za to ale účtuje poplatek. Výše poplatku se liší podle aerolinky, trhu a konkrétních podmínek. Všechny změny musí být provedeny před původním datem odletu. Pokud na let nemůžete nastoupit, další změny ani vrácení peněz není možné.

Chci změnit svou rezervaci provedenou přímo u aerolinky nebo cestovního agenta. Co mám dělat?

Stránka ALetenky.cz nezařizuje takovou rezervaci. Všechny otázky ohledně bookingu by měly být směřovány na kontaktní centrum letecké společnosti (kontakt naleznete v detailu vybrané letecké společnosti).

Chtěl bych inzerovat na ALetenky.cz. Kde naleznu vaši nabídku?

Akuální informace o možnostech inzerce naleznete v sekci Inzerujte na ALetenky.cz/In­zerce.Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!