{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Často kladené otázky

K čemu slouží web ALetenky.cz?

ALetenky.cz je cestovní vyhledávací stránka, která pomáhá uživatelům se srovnáním různých informací. Web ALetenky.cz umožňuje hledat lety a další užitečné detaily o mnoha leteckých společnostech a letištích z celého světa. My však poskytujeme pouze informace – nerezervujeme lety ani nepřijímáme platby. Celá služba je zdarma!

Co najdu na webu ALetenky.cz?

Stránka ALetenky.cz se soustředí především na vyhledávání letů. Poskytuje uživatelům též aktuální informace o leteckých společnostech a letištích.

Jak najdu požadovaný let?

Klikněte na modré tlačítko LETENKY, nebo můžete vyhledávat lety přímo na domovské stránce pomocí červeného boxu. Jednoduše vyplňte „Z“ (váš výchozí bod) a „Do“ (vaše destinace) a vyberte dny vašeho odletu a příletu. Poté klikněte na Hledat. Pak uvidíte všechny letecké společnosti, které na této zadané trase provozují lety, četnost letů a pokud jsou dostupné, tak i informace o cenách letenek. Pokud vyhledávání nezobrazilo mnoho výsledků, můžete své vyhledávání upravit a přidat jiná letiště v blízkosti místa odletu.

Kde najdu podrobné informace o leteckých společnostech?

Klikněte na AEROLINKY a zadejte název letecké společnosti nebo její kód, nebo hledejte leteckou společnost kliknutím na první písmeno a vyberte leteckou společnost, která vás zajímá. Můžete prohlížet základní informace, trasy, ceny, poplatky, zavazadla, akční nabídky, fotografie, konkurenty a kontakty.

Kde najdu podrobné informace o letišti?

Klikněte na LETIŠTĚ a zadejte název nebo vyhledávejte letiště podle země. Jakmile naleznete požadované letiště, můžete prohlížet základní informace, služby, dopravu a parkování, letecké společnosti, trasy, ubytování, mapu, akční nabídky, fotografie a alternativní letiště.

Z jakých zdrojů pochází data o letech?

K aktualizaci dat používá web Aletenky.cz hned několik způsobů. Jednak jsme přímo spojeni s velkými aerolinkami, od nichž importujeme letové řády. Data pro menší aerolinky pochází z Databáze letů – dostupné pod Open Database License (ODbL). Pravidelně také provádíme manuální kontrolu a aktualizaci letů, abychom zajistili, že je v naší databázi dostupné opravdu vše.

Jak zaplatím za letenky?

Protože web ALetenky.cz neposkytuje booking, neakceptujeme žádné platby. Za letenky zaplatíte přímo letecké společnosti. Platební podmínky se mohou lišit podle letecké společnosti.

Nemůžu najít cenu letenky. Co mám dělat?

Tým webu ALetenky.cz se snaží shromaždˇovat co největší množství informací pro své uživatele. Nicméně, některé informace nelze najít jednoduše proto, že nám nejsou dostupné. Pokud potřebujete informace, které nejsou na této stránce poskytovány, přejděte prosím přímo na stránky letecké společnosti nebo kontaktuje naše zaměstnance na info@aletenky.cz.

Co mám dělat, pokud se chci na něco zeptat, něco okomentovat nebo když se na stránce vyskytne problém?

Pokud naleznete chybu (např. let už není provozován, detaily letu jsou nesprávné, obsah je chybný, navigace matoucí, načítání stránky je pomalé nebo gramatické chyby v textu), chceme o tom vědět. Také uvítáme všechny ostatní otázky a jakoukoliv zpětnou vazbu. Kontaktujte nás prosím na info@aletenky.cz.

Je tato služba zdarma?

Ano. Všechny služby, které poskytuje web ALetenky.cz jsou zcela zdarma. Booking a platbu letenek provádí samy letecké společnosti.

Chci změnit svou rezervaci. Co mám dělat?

Stránka ALetenky.cz neposkytuje booking. Všechny otázky ohledně bookingu by měly být směřovány na kontaktní centrum letecké společnosti (kontakt naleznete v detailu vybrané letecké společnosti).

Chtěl bych inzerovat na ALetenky.cz. Kde naleznu vaši nabídku?

Možnosti inzerce naleznete v sekci Inzerujte ve spodní části stránky nebo na ALetenky.cz/In­zerce.Líbí se vám Aletenky.cz?

Feedback

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!