{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

České letiště: novinky, akce a zajímavosti posledních dnů

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Ani v zimních měsících letecký průmysl neotálí a dochází k nejrůznějším změnám, které souvisí nejen se zaváděním či rušením leteckých spojení. V poslední době je rušno především na našem hlavním letišti v Praze.

Letiště Václava Havla Praha

Ať už jste si na nový název víceméně zvykli či nikoliv, nelze tomuto letišti upřít snahu o to, aby se cestující cítili co možná nejlépe. Kromě kino projekce a nejrůznějších výstav, které zde neustále probíhají (v lednu Koruna Himálaje od horolezce Radka Jaroše), bylo na začátku ledna otevřeno centrum Rest & fun pro trávení volného času během cestování. Využít tady můžete například Internet café, Občerstvení, Privátní minilounge, Over-night lounge či třeba privátní sprchu, což mnohdy zpříjemní kupříkladu delší čekání na navazující spoj. Příznivci mobilních aplikací již jistě znají právě oficiální aplikaci Letiště Praha, která je dostupná pro operační systémy iOS i Android. Díky ní budete mít přehled nejen o dění na letištní ploše, ale i o jednotlivých službách.

Letiště Praha se týká také informace o změnách ve flotile letecké společnosti ČSA, která v průběhu ledna ukončila provoz letadel typu Boeing 737–500. Nyní už jsou v provozu pouze stroje Airbus a ATR. V červnu se navíc letka rozšíří o typ Airbus A330, se kterým bude česká aerolinka zajišťovat například lety na nové dálkové lince Praha – Soul (ICN). Letní letový řád mimo jiné doplní také spoje do Permu, Curychu, Nice, Mnichova či Florencie.

Zajímavosti z Letiště Vodochody a Karlovy Vary

Novinka se netýká otevření nového termínálu pro veřejnost na Letišti Vodochody, ale pouze firmy Aero Vodochody, která uzavřela kontrakt v hodnotě přes 3 miliardy korun s italským výrobcem letadel Alenia Aermacchi. Společnost by měla dodávat trupové panely pro výrobu letadla Airbus A321. Na letišti v Karlových Varech zase zaznamenali rekord v počtu přepravených pasažerů, který přesáhl číslo 103 000. Dodáme, že největší podíl na tom měla linka do Moskvy.

Letiště Brno a Ostrava

Zde se nic příliš zajímavého v posledních dnech neodehrálo. Mrzí zrušení linky z Brna do Říma (Wizz Air), na druhou stranu potěší obnovení letů na trase Brna – Milán v březnu (Ryanair). V Ostravě postupně dochází k obnovování letů přepravce SmartWings a již nějakou dobu fungují lety do Vídně (Danube Wings). V levné lety z těchto měst do nových destinací můžeme zatím jen doufat, ale třeba některý z nízkonákladových přepravců ještě překvapí.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!