{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Žhavé téma: Nové letištní skenery v Americe

Back to news

Fotolia_20835796_XS.jpg

Nový typ letištních skenerů zaplavuje americká letiště. Tyto přístroje jsou schopné odhalit zakázané předměty kdekoli v lidském těle, zároveň ale odkrývají intimní partie. Odborníci pochybují o jejich neškodnosti pro zdraví. Druhou možností, jak projít bezpečnostní kontrolou je důkladná prohlídka prohmatem. Není divu, že tyto nové praktiky vzbuzují v Americe emoce.

Fungují vůbec tyto nové bezpečnostní skenery správně?

Argumenty všech amerických úřadů pro jejich zavedení hovoří jasně, tyto nové bezpečnostní skenery pomohou zabránit teroristickým útokům. Mají schopnost odhalit předměty, které dříve prošly kontrolou nezjištěny. Dělají to ale skutečně? Americký televizní moderátor Adam Savage, známý ze seriálu televize Discovery Mythbusters, ukazuje že tomu tak být nemusí. Podívejte se na následující video, Adam ukazuje 30 cm dlouhou čepel, kterou se mu nedopatřením podařilo pronést na palubu letadla. Už věříte, že na tom něco bude?

Kontroly neplatí pro VIP

Ne všichni cestující jsou nuceni projít novým skenerem nebo nepříjemnou prohlídkou. Zaměstnanci amerického úřadu pro leteckou bezpečnost potvrdili, že vybraná skupina vyšších amerických státních zaměstnanců kontrolami procházet nemusí. Americký ministr financí, ředitel FBI nebo členové kongresu mají vlastní pravidla pro letištní bezpečnostní kontroly. Neprochází běžnými kontrolními místy jako ostatní cestující, ale v doprovodu své ochranky jsou podrobeni bezpečnostní kontrole, která se skládá pouze z ověření totožnosti.

Zdroj: Forbes

Muž z Michiganu potřísněn močí během kontroly

Thomas Sawyer, důchodce ze severního Michiganu si minulý týden prožil ponižující zkušenost. Dříve prodělal rakovinu močového měchýře a musí proto nosit na svém těle sáček pro zachycování moči. Při důkladné bezpečnostní kontrole na letišti došlo neopatrností zaměstnance provádějícího prohlídku k porušení tohoto sáčku. Cestující byl potřísněn svou vlastní močí. Osobně se mu omluvil ředitel úřadu pro leteckou bezpečnost a přislíbil speciální školení pro své zaměstnance tak, aby příště věděli, jak provádět kontroly u podobně postižených cestujících.

Zdroj:Freep

Jak vypadají obrázky vytvořené novými skenery?

V současnosti se používají dva typy bezpečnostních skenerů. Jsou založeny na odlišné technologii a produkují rozdílné obrázky. Tato infografika The Washington Post ukazuje, jak takový obrázek člověka vytvořený tímto přístrojem, vypadá.

Zdroj: The „Washington“:[http://www.aletenky.cz/vyhledavani-letist/?q=Washington] Post

Zdroj: The Washington Post

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!