{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Během Velikonoc a května odcestuje letos o 20 % Čechů více

Back to news

535e5efd239b1-airplane.png

Jarní dny lákají nejedny toulavé boty do světa a letos na jaře díky prodlouženým víkendům odcestuje do evropských metropolí o 20 % více Čechů než v předchozím roce. Svátky 1. a 8. května totiž vycházejí na čtvrtek a společně s Velikonocemi tak na letošní jaro připadají hned tři prodloužené víkendy. Češi nejčastěji míří na kratší dovolenou do Londýna a Paříže.

Nejoblíbenější eurovíkendové destinace

Evropské metropole patří mezi nejoblíbenější destinace po celý rok, na jaře jsou ale obzvláště vyhledávané. Nejčastějšími cíli jsou Paříž, Londýn a Řím.

Letenky do Londýna se oproti minulým rokům vyhledávají zhruba 2,5krát častěji. Je to dané dostupnější cenou, návratem nízkonákladové aerolinky Ryanair do Prahy a spuštěním nové přímé linky z Ostravy.

Hned tři česká letiště, Praha, Brno a Ostrava, nabízejí pravidelné letecké linky do Londýna. Zpáteční letenky do města na Temži se v jarních měsících pohybují kolem 1 600 korun. Nejlevnější letenky nabízí nízkonákladové aerolinky Wizz Air a Ryanair.

Také Itálie nabízí celou řadu možností. Zpáteční letenky do Říma jsou dostupné od 3 000 korun, do Benátek či Milána je během jarních měsíců možné zaletět již od 1 400 korun.

Do Paříže, města módy, romantických výletů, ale také kultury a historie, se na jaře můžete dostat za zhruba 2 800 korun.

Češi mají v oblibě také nizozemské hlavní město Amsterdam či španělskou Barcelonu. K dalším navštěvovaným destinacím patří Budapešť či Vídeň, kam se dá jednoduše a poměrně rychle dostat i autem.

V kurzu jsou menší letiště

I když více než tři čtvrtiny Čechů létá z letiště Václava Havla, s rostoucí nabídkou nových linek každoročně narůstá počet českých cestujících, kteří dají přednost Brnu či Ostravě, případně létají s nízkonákladovými aerolinkami z okolních zemí. Tuto variantu volí zejména obyvatelé Moravy a Slezska, pro něž jsou zahraniční letiště dostupnější než Praha a letenky bývají i mnohonásobně levnější. Létá se z polských Katovic, Bratislavy nebo Budapešti. Výlet se dá navíc rozšířit o prohlídku města, odkud je plánovaný odlet.

Velikonoce či svátky u moře i na horách

Kromě Egypta či Tuniska, kam se dají na jaře sehnat zájezdy za velmi výhodné mimosezonní ceny, stojí za zvážení návštěva Kanárských ostrovů. Na španělské souostroví se dá snadno dostat i individuálně. Ceny zpátečních letenek s jedním přestupem se v jarních měsících pohybují od 4 500 korun. Jaro otevírá bezpočet možností také pro milovníky outdoor sportu a adrenalinu. Ti si své vyžití mohou najít zejména na horách. Na jaře se jezdí nejen do českých hor, řada turistů využívá jarní počasí také k rozsáhlejším vícedenním výletům po horách zejména na Slovensku a v Rakousku.

Po zimě relax

Kdo by se nenechal rád hýčkat? V posledních letech se stále větší oblibě těší lázeňská města, a i na kratší pobyty, třeba právě prodloužený víkend. Češi dávají přednost zejména slovenským a maďarským termálům. Stále více jsou turisty vyhledávany rakouské lázně, které leží často blíže než maďarské, přitom ale nabízí širší škálu služeb za srovnatelné ceny.

Kdy koupit letenky nejlevněji? Vyplatí se počkat a sledovat vývoj cen, protože v některých případech mohou letenky vyjít i o více než polovinu levněji. Obecně bývají ceny letenek s nízkonákladovkou nejnižší pět týdnů před odletem. Víkendy a svátky bývají dražší než odlety přes týden.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!