{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Easyjet: pravidla pro přepravu zavazadel 2013

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Ve druhé části našeho seriálu vám pomůžeme zorientovat se v pravidlech, která pro přepravu zavazadel uplatňuje britská nízkonákladová aerolinka easyJet. Rozhodně se vyplatí věnovat těmto informacím pozornost, v případě jejich nedodržení vám totiž hrozí nemalé poplatky za nadváhu či dodatečné odbavování zavazadla, které mohou cestu nakonec opravdu prodražit.

Příruční zavazadla

Každý cestující si s sebou do letadla aerolinky easyJet smí vzít jedno zavazadlo o rozměrech 56×45×25cm zdarma. Je nutné myslet na to, že s sebou nemůžete mít třeba kabelku nebo notebook navíc a vše se vám musí vejít do jednoho zavazadla. Dobře si vše dopředu naplánujte, neboť v případě že se vám tyto věci do kufru nevejdou, budete muset zaplatit 750 Kč (£25) za položku a odbavit nadbytečné zavazadlo do zavazadlového prostoru. V případě že na to přijdete až u odbavovací brány, bude vás to stát 1200 Kč (£40).

Pokud cestujete s dítětem které nemá vlastní sedadlo, musíte mít na paměti, že jeho věci se také musí vejít do vašeho příručního zavazadla.

Tekutiny v příručním zavazadle

Z bezpečnostních důvodů si s sebou do letadla můžete vzít pouze tekutiny v lahvičkách jejichž obsah nepřesahuje 100ml. Všechny tyto lahvičky či obaly musí být uloženy v znovuuzavíra­telném plastovém sáčku o objemu jednoho litru a maximálních rozměrech 20×20 cm. Tento sáček potom stejně jako notebook či jiné elektronické zařízení předložíte k bezpečnostní kontrole zvlášť.

Mějte také na paměti, že tekutinami se nemyslí pouze různé tekuté přípravky, ale například i krémy, deodoranty, spreje či balzámy na rty.

Odbavená zavazadla

Při rezervaci letenky si můžete přes internet zakoupit zavazadlo k odbavení, jehož váha nesmí přesáhnout 20 kg/osoba. Pokud se do tohoto limitu nevejdete, zaplatíte za nadváhu 250 Kč/kg (online) nebo 300 Kč/kg (letiště). I zde se, stejně jako u ostatních nízkonákladových aerolinek, vyplatí plánovat dopředu. Pokud si zavazadlo zakoupíte zároveň s letenkou, vyjde vás výrazně levněji, než kdybyste si jej přikupovali až na letišti. Informace o cenách najdete na webu aerolinky.

Pokud cestujete ve skupině a koupili jste si letenky společně, potěší vás, že můžete váhu zavazadla rozprostřít mezi jednotlivé cestující – jeden tak může mít zavazadlo o váze 18 kg a druhý si může vzít 22 kg. Žádné zavazadlo však nesmí překročit váhu 32 kg (pak je vyloučeno z přepravy).

Další podrobnosti o přepravě kočárků, sportovního vybavení či jiných nestandardních zavazadel naleznete přímo na webu aerolinky easyJet.

Komentáře

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, nady,
  easyJet přímo neuvádí u příručního zavazadla hmotnost, je ale nutné dodržet povolené rozměry. Veškeré aktuální informace najdete na http://www.easyjet.com/…ni-zavazadlo - od napsání našeho článku easyJet pravidla lehce pozměnil, proto bych doporučila si projít informace, které uvádí na svém webu.

 • nady

  asi před 5 roky

  A povolená hmotnost příruční zavazadla?

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!