{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Jak hledat levné ubytování v zahraničí i u nás?

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

Nemalé množství cestovatelů často řeší otázku: Jak sehnat pohodlné ubytování na cestách a ještě ušetřit nějakou tu korunu? Naštěstí se dnes nabízí poměrně široká řada možností a služeb, které toto pátrání usnadní.

Metod jak najít levný hotel, hostel či apartmán je samozřejmě více, ale tou asi nejpohodlnější je pravděpodobně „brouzdání“ po internetu.

Oblíbený booking.com

Jedním z největších serverů zaměřujících se na levné ubytovaní je známý booking.com, pomocí kterého naleznete dočasné bydliště prakticky po celém světě snadno a rychle. V nabídce sice převažují hlavně hotely, ty však občas prostřednictvím bookingu zarezervujete levněji než přes samotný hotel. Web je kompletně přeložen do češtiny a obsahuje například podrobný popis ubytovacího zařízení, fotodokumentaci i hodnocení a recenze od uživatelů. Výhodou je také možnost zrušení rezervace u většiny hotelů zdarma.

Turistické ubytování

Pokud na svých toulkách nevyžadujete přílišný luxus, mohly by se vám zamlouvat webové stránky hostelbookers.com zaměřené především na hostely. Nutno podotknou, že se často jedná o příjemné a dobře vybavené zařízení, které je možné využít i pro větší skupiny osob. Na serveru se občas objevují zajímavé akční nabídky! Zrovna do 25. května platí akce €0.30, v jejímž rámci se můžete ubytovat třeba v Barceloně, New Yorku, Berlíně, Sydney či Praze. Více informací zde.

Airbnb.com

V poslední době se také rozmáhá služba airbnb.com, díky které si můžete pronajmout pokoj, byt, celý dům i další ubytovací zařízení jako třeba hrad nebo hausbot („dům na vodě“). Na výběr je celkem více než 19000 měst ve 192 zemích a s trochou hledání může člověk narazit na opravdu zajímavé nabídky. Vyhledávání je opět jednoduché, prozatímní nevýhodou je ale absence češtiny.

Jak nejlépe poznat místní obyvatelstvo?

Odpovědí na tuto otázku může být couchsurfing! Ve své nejjednodušší podobě je tato služba úplně zdarma a celkově ji využívají lidé z 230 zemí světa. Stačí si vytvořit svůj vlastní profil a najít svého hostitele. Hostitelem se můžete stát také vy samotní. Není samozřejmě od věci svého hostitele či hosta před návštěvou lehce prověřit (podle profilu či mailů) a rozhodnout se pro toho správného. Tento způsob poznávání cizích destinací a lidí využívají hlavně jednotlivci a mladé páry, kteří takto kromě cenných poznatků a tipů od místních mohou získat také bonus v podobě noclehu zdarma.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!