{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

JustFly a nová struktura tarifů u aerolinky Air Berlin!

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Klasické i nízkonákladové letecké společnosti se stále snaží zpřístupnit létání co největšímu množství lidí a zavádí často zajímavé změny. K poměrně příjemnému kroku se uchýlila také oblíbená německá aerolinka Air Berlin.

Atraktivní služby a struktura tarifů

Inovaci, která znamená rozšíření tarifních tříd, představil přepravce Air Berlin již v květnu a klienti mají v současné době na výběr ze 3 rozdílných tarifů. Jedná se o FlyClassic (světle modrý) a FlyFlex (tmavě modrý) s doplňkovými službami (např. odbavené zavazadla zdarma, dětské slevy), nebo JustFly (oranžový) bez těchto služeb. V rezervačním systému je každému tarifu přiřazena barva a krátké shrnutí. Změny a tarif JustFly platí pro lety v období od 1. července 2012.

Nově ještě levněji aneb JustFly

U tarifu JustFly myslí aerolinka především na cestovatele, kteří létají nízkonákladově a oželí její doplňkový servis. Pokud využijete nejzákladnější tarif, nebudete moci rezervovat sedadla, přepravovat sportovního zavazadla a domácí zvířata, ani dále manipulovat se svou rezervací. Poplatek se platí za check-in na přepážce a za odbavená zavazadla, omezeny jsou také dětské slevy (jen pro malé děti do 2 let, bez nároku na místo) a samozřejmě i množství a výběr letenek. Na druhou stranu je stále zdarma občerstvení na palubě letadla a přeprava příručního zavazadla.

Zavazadla a odbavení u tarifu JustFly

Příruční zavazadlo je sice zdarma, je ale nezbytné jeho zvážení na odbavovací přepážce nebo přepážce Baggage drop-off. Zákazník pak obdrží štítek JustFly, který předloží při vstupu do letadla. Vstup na palubu bez štítku na příručním zavazadle je zakázán. Odbavovaná zavazadla do 23 kg můžete u tohoto tarifu odbavit online za poplatek €15/let. Zdarma se v tomto případě můžete odbavit pouze online nebo prostřednictvím mobilu. Check-in na přepážce je možný za poplatek. U letišť kde není umožněn Web Check-in/ Mobile Check-in se však tento poplatek neplatí.

Další tarify

Klienti, kteří si nechtějí za odbavované zavazadla připlácet, mohou zvolit tarif FlyClassic nebo FlyFlex, jejichž součástí je také většina doplňkových služeb (zdarma). Vždy se platí za přepravu sportovního vybavení, zvířat a za speciální gurmánské jídlo.

Levné letenky z Vídně

S aerolinkou Air Berlin můžete poměrně levně cestovat z letiště Vídeň do několika známých evropských měst. Z rakouského hlavního města jsou k mání jednosměrné letenky od 1172 Kč (€45,60) včetně poplatků.

Pozn. Pro zákazníky, kteří si své letenky rezervovali ještě před zavedením těchto tarifů, zůstávají dřívější podmínky zachovány. Více informací na webu Air Berlin.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!