{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Kolik peněz dokážou aerolinky utratit za nákup nových letadel?

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

Měsíc březen si nejspíše budou pochvalovat nejen letecké společnosti díky rostoucí poptávce po letenkách, ale hlavně přední výrobci letadel, kterými jsou společnosti Boeing a Airbus. Hned několik aerolinek se totiž rozhodlo rozšířit či zmodernizovat svoji flotilu a některé dokonce učinily rekordní objednávky za miliardy.

Low-cost přepravce Ryanair

Tento týden podepsali zástupci nízkonákladové aerolinky Ryanair a firmy Boeing dohodu o dodání 175-ti nových letadel Boeing 737–800 (Next Generation), které podle ceníku příjdou téměr na 15.6 miliard dolarů. Ryanair tímto krokem rozšíří svoji flotilu na více než 400 letadel a podle propočtů se do roku 2019 chystá přepravovat více než 100 milionů pasažérů ročně. Vznikne také přes 3000 nových pracovních míst pro piloty, posádky a další pracovníky. Několik nových strojů postupně nahradí některé starší, Ryanair však do budoucna počítá s dalších rozšiřováním a upevňováním pozice lídra v nízkonákladové dopravě.

Airbusy pro Lion Air

Jednu s největších objednávek vůbec oznámil před nedávnem také Airbus, který ji získal od indonéské letecké společnosti Lion Air. Celkově má být tomuto přepravci doručeno v následujících letech 234 střednětra­ťových letadel Airbus A320 a A321 a podle ceníku má objednávka hodnotu asi 24 miliard dolarů. V nejbližší době tedy vzniknou nové pracovní místa také o společnosti Lion Air, která předpokládá asi 5000 nových zaměstnanců. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že tato aerolinka objednala v posledních dvou letech celkově 435 strojů (Boeing + Airbus). Otázkou zůstává, jak se bude společnost vyvíjet dále.

Troškaři u Turkish Airlines

Ve srovnání s předchozími objednávkami, je kontrakt turecké aerolinky Turkish Airlines trochu slabším odvarem. Zakázku získal v tomto případě opět Airbus, který má postupně doručit 82 nových letounů A321, A320neo a A321neo, ve smlouvě je navíc dodatek o opci na dalších 35 typů Airbus A321neo. Objednávka má celkovou hodnotu 9.3 miliard dolarů a má být dodána během let 2015–2020.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!