{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Květnové zprávy ze světa letišť a leteckých společností

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

V leteckém průmyslu dochází k neustálým změnám, které se bohužel netýkají jenom letových řádů a leteckých spojení. Kromě událostí víceméně radostných se však občas objeví také ty méně šťastné.

Letiště zažila ostudu i oslavy

Nejdříve k ostudě, která se týká budoucího supermoderního letiště v Berlíně. Nové letiště mělo být slavnostně uvedeno do provozu již 3. června, během května však vyšly najevo nedostatky a otevřeno mělo být až v polovině srpna. Po pečlivější studii byl nakonec termín přesunut až na 17. březen 2013. Rozezleny jsou především největší německé aerolinie, Lufthansa a Air Berlin, ale také zákazníci. Úplně jiné starosti mají v sousedním Rakousku, kde se chystá otevření nového terminálu letiště Vídeň Schwechat již 5. června 2012. Terminál pojmenovaný Austrian Star Alliance Terminal bude sloužit aerolinkám patřících do Star Alliance a především společnosti Austrian Airlines. Cestující se mohou těšit na moderní a přehledné prostory s množstvím nových služeb, obchodů či restaurací. Poslední krátká zmínka se týká oceňovaného mnichovského letiště, které oslavilo 17. května své dvacáté výročí.

Krachující aerolinky

Na začátku května zkrachovala kvůli finančním problémům dánská aerolinka Cimber Sterling, což nepotěšilo řadu zákazníků na cestách, kterým „zůstala v ruce“ neplatná letenka. Některé linky přepravce, jako třeba Praha – Kodaň (CPH), již obsadily či navýšily jiné společnosti. Dne 22. května vyhlásila bankrot také švédská letecká společnost Skyways a její dceřiná společnost City Airline (stejný majitel jako u Cimber Sterling). Podle všeho čeká stejný osud také aerolinku bmibaby. Ta během okamžiku zrušila několik linek a na seznam se dostalo i naše hlavní město. Provoz na lince Praha – Birmingham (BHX) má být ukončen 9. září 2012.

Opakované upozornění

Dřívější článek upozorňuje na změnu pravidel a limitů, které se týkají přepravovaných zavazadel od 1. května 2012. Projevuje se tak snaha o přechod na tzv. kusový systém (piece concept), proto si raději ověřte nové přepravní limity.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!