{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letíte s nízkonákladovou společností? Vyhněte se zbytečným poplatkům!

Back to news

Fotolia_47511654_XS.jpg

Nízkonákladové aerolinky většinou nabízí nejlevnější letenky do různých destinací. Tyto ceny však často nebývají konečné. Přečtěte si náš článek a získejte více informací o příplatcích a o tom, jak se jim vyhnout. Budete tak skutečně moci udržet cenu co nejnižší.

Prvním důvodem, proč jsou letenky nízkonákladových společností tak levné, je skutečnost, že nezahrnují žádná odbavená zavazadla. Můžete si s sebou vzít jen jeden kus příručního zavazadla, jehož rozměry zpravidla nesmí přesáhnout 115 centimetrů v součtu všech stran a hmotnost 8–10 kg. Společnost Wizz Air je ještě přísnější, zavazadlo může být velké maximálně 42×32×25 centimetrů, jinak si připlatíte 270–810 Kč.

Také ceny za odbavená zavazadla nejsou nijak výhodné. Při cestování s Ryanair zaplatíte za jeden let cca 380–800 Kč (€15–30) za kufr o váze 15 kg. Pokud potřebujete cestovat s větším zavazadlem, často se vám vyplatí zvážit cestu s tradiční leteckou společností, kde jsou zavazadla již zahrnuta do ceny letenky.

TIP! Zdají se vám pravidla pro přepravu zavazadel zmatené? Možná pomůže naše infografika.

Nízkonákladové aerolinky také často létají na sekundární letiště, která jsou pro ně výhodnější. Je však dobré mít na paměti, že tato letiště jsou často daleko a doprava do centra bývá dost drahá. Například Ryanair létá na letiště Paříž-Beauvais a Brusel-Charleroi, která jsou od centra vzdáleny 90 a 70 kilometrů a doprava vás může vyjít až na 800 Kč (€30).

TIP! Rozdělení levných a drahých letišť obsahuje náš žebříček letišť.

Jsou i další poplatky, které mohou zbytečně zvýšit cenu vaší letenky. Nízkonákladové společnosti často při rezervaci automaticky nabízejí pojištění a vy musíte manuálně vyznačit, že jej nechcete – nepozornost tak může znamenat další příplatek. Také je výhodnější platit debetní než kreditní kartou.

Některé společnosti si pak navíc účtují ještě odbavení, dejte proto přednost letům s možností online odbavení, které většinou bývá zdarma. Určitě si nezapomeňte vytisknout letenku dopředu, například Ryanair si za vydání letenky na letišti účtuje cca 1800 Kč (€70). Při rezervaci letenky si také důkladně zkontrolujte zadané údaje – jakákoliv dodatečná změna rezervaci prodraží. Také nečekejte žádné bezplatné občerstvení na palubě letadla.

Když hledáte nejvýhodnější letenky do vaší destinace, vždy srovnávejte více možností. Zvažte cenu odbaveného zavazadla, vzdálenost letiště od centra a další poplatky. Potom vás konečná cena vašeho výletu nepřekvapí.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!