{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Říma – s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Koloseum, Forum Romanum, Pantheon nebo Fontána di Trevi. Vydejte se s námi dnes do Věčného města, jak bývá Řím často nazýván. Odkud a za kolik můžete letět? Cenové srovnání letenek v článku.

Opět jsme srovnali ceny letenek z letišť v České republice a blízkém okolí: Praha, Brno, Bratislava, Vídeň a Katowice. Odkud koupíte nejlevnější letenku?

Letiště v Římě

V blízkosti Říma se nacházejí dvě letiště: Fiumicino a Ciampino. Větší a vytíženější je Řím – Fiumicino (FCO), kam létá naprostá většina spojů do Říma. Nachází se asi 35km na západ od centra. Dopravu zajistí speciální vlak Leonardo Expres, za 35 min vás doveze přímo na hlavní vlakové nádraží.

Menší letiště Řím Ciampino (CIA) je doménou nízkonákladových leteckých společností (Ryanair, easyJet a Wizz Air). Leží sice jen 15km jižně od centra města, doprava je však komplikovanější. Využít musíte autobusu některého ze soukromých přepravců (např. Terravision).

Letenky Praha – Řím

Z Prahy můžete do Říma vyrazit s českými aerolinkami ČSA a SmartWings, případně s nízkonákladovým Wizz Air. Všechny společnosti míří na letiště Fiumicino. Ceny zpátečních letenek na trase Praha – Řím začínají na dvou tisících korunách. Jako příklad uvádíme prodloužený víkend od čtvrtka 13.10 do soboty 15.10. za 2 212 Kč.

Letenky Brno – Řím

Dvakrát týdně létá do Říma z Brna Wizz Air (středa, neděle). Členové Wizz Xclusive klubu si mohou pořídit zpáteční letenku Brno – Řím například v termínu 2. – 5.10.2011 za 1 488 Kč.

Letenky Bratislava – Řím

Do Říma lze z Bratislavy letět buď s ČSA (na letiště Fiumicino) nebo s Ryanair (na letitě Ciampino). Levnější variantou je Ryanair, za 1 199 Kč pořídíte zpáteční letenku Bratislava – Řím v termínu 19. – 21.10.2011.

Letenky Vídeň – Řím

Při odletu z Vídně máte na výběr hned ze 4 leteckých společností: Austrian Airlines, Alitalia, GermanWings a Lauda Air. Ceny se ale drží ve srovnání s okolními letišti poměrně vysoko. Příkladem je zpáteční letenka Vídeň – Řím 20. – 23.10.2011 za 2 889 Kč.

Letenky Katowice – Řím

Wizz Air létá do Říma i z polských Katowic. Ceny jsou srovnatelné s Brnem. Jako příklad uvádíme zpáteční letenku Katovice – Řím v termínu 23. – 26.10.2011 za 1 727 Kč (pro členy Wizz Xclusive klubu).

Jak nejlevněji do Říma?

Chystáte se vyrazit do Říma? Pokud vám nevadí omezený výběr termínů, leťte z Brna s Wizz Air. Máte-li to blízko do Bratislavy, můžete pořídit ještě o něco levnější letenky s Ryanair, nevýhodou je horší dopravní dostupnost cílového letiště Ciampino. Vídeň a Praha mají dobrý výběr letů, ale vyšší ceny.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!