{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Barcelony – s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Barcelona je vyhledávaným cílem nejen českých turistů. Poradíme vám, jak se co nejlevněji dopravit do města, jenž proslavila Gaudího architektura a nejlepší fotbalové mužstvo světa FC Barcelona.

Která letenka je nejlevnější? Z Prahy, Bratislavy, Vídně, Drážďan nebo Katowic? Srovnali jsme všechny možnosti.

Letiště v Barceloně

Katalánsko je se světem propojeno hned pomocí tří letišť s mezinárodním provozem. Kromě letiště El Prat přímo v Barceloně můžete přistát také na letištích Girona a Reus. Letiště Barcelona (BCN) je ze všech tří největší a nejrušnější, nachází se asi 18 km jižně od centra města. Využívají jej i nízkonákladové letecké společnosti a je vstupní branou do Barcelony pro většinu cestujících.

Letiště Girona Barcelona (GRO) leží asi 85 km severně od Barcelony, létají sem výhradně nízkonákladové letecké společnosti v čele s Ryanair. Je také častým cílem charterových letů. Nejmenší ze tří katalánských letišť je Tarragona Reus Salou (REU) jižně od Barcelony, sem z ČR a okolí v současnosti žádné přímé lety nemíří.

Letenky Praha – Barcelona

Z Prahy můžete do Barcelony letět přímo hned se čtyřmi leteckými společnostmi. Vueling a ČSA – České aerolinie létají denně na letiště El Prat. SmartWings a Wizz Air třikrát týdně. V letní sezóně přidává SmartWings ještě dva lety týdně na letiště Girona. Cena zpáteční letenky na trase Praha – Barcelona začíná na 3 000,– Kč.

Letenky Bratislava – Barcelona

Z Bratislavy přibylo letos k zavedené lince Ryanair také přímé spojení ČSA – Českých aerolinií. Ryanair létá ve čtvrtek a neděli na letiště Girona, ČSA v úterý a sobotu na letiště El Prat. Cena zpáteční letenky na trase Bratislava – Barcelona začíná na 2 000,– Kč.

Letenky Vídeň – Barcelona

Tři letecké společnosti létají z Vídně přímo na barcelonské letiště El Prat. Austrian Airlines a Air Berlin denně, Vueling pětkrát týdně. Cena zpáteční letenky na trase Vídeň – Barcelona začíná na 4 000,– Kč.

Letenky Drážďany – Barcelona

Z Drážďan se do Barcelony můžete dopravit díky dennímu spojení aerolinky Air Berlin. Cena zpáteční letenky na trase Drážďany – Barcelona začíná na 5 000,– Kč.

Letenky Katowice – Barcelona

Letiště Katowice je jednou ze základen nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air. Do Barcelony létá v pondělí, středu, pátek a neděli. Cena zpáteční letenky na trase Katowice – Barcelona začíná na 3 000,– Kč.

Jak nejlevněji do Barcelony?

Které spojení do Barcelony je tedy nejlevnější, ze všech výše uvedených? Je to Ryanair se svou linkou z Bratislavy. Nevýhodou jsou pouze dva lety týdně na menší letiště Girona. V o málo vyšší cenové hladině se pohybuje Wizz Air. Výhodou je přílet na letiště El Prat a odlety z Prahy nebo Katowic. Drážďany kvůli vyšším cenám Air Berlin nedoporučujeme.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!