{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Bruselu - s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Plánujete-li cestu do Belgie a konkrétně do hlavního města a sídla NATO, mohou se vám hodit následující informace o dostupnosti této metropole z letišť v Praze, Bratislavě a Vídni.

Letiště v Bruselu

V Bruselu, ve kterém najdete spoustu kulturních památek, zajímavostí (Atomium, Manneken Pis), malebných uliček či krásné historické jádro, se mimo jiné nachází také dvě letiště. Větší z nich je situováno na okraji Bruselu a to menší, které využívají především nízkonákladové aerolinky, je od belgické metropole vzdáleno asi 46 km (blízko města Charleroi).

Letenky Praha – Brusel

letiště Praha létají do Bruselu pouze letadla dvou evropských přepravců. Česká letecká společnost ČSA nabízí často letenky na trase Praha – Brusel (BRU) za částky kolem 3000 Kč. V současné době jsou například k dispozici v období listopad – leden od 2966 Kč včetně poplatků. Palubní lístky u belgického přepravce Brussels Airlines vychází v aktuální akci prakticky na stejné peníze.

Letenky Bratislava – Brusel

Z Brna sice žádné přímé linky nelétají, alternativou jsou ale lety ze Slovenska, odkud do belgické metropole létá irský přepravce Ryanair. V tomto případě využívá Ryanair „sekundární letiště“ (CRL), které se nachází kousek od belgiského města Charleroi. Nejlevnější jednosměrné letenky jsou často v nabídce od 300 Kč (€12) a ty zpáteční můžete vhodnou kombinací termínů rezervovat od 600 Kč (26. – 28. listopad).

Letenky Vídeň – Brusel

Další možností jsou odlety od našich rakouských sousedů konkrétně z letiště ve Vídni, odkud létají Brussels Airlines a Austrian Airlines. U rakouské společnosti jsou nyní k dispozici letenky na lince Vídeň – Brusel (BRU) od 3699 Kč (např. 23. – 27. listopad), levněji se však na této trase proletíte s belgickým přepravcem, který létá tam i zpět od 2975 Kč včetně poplatků (např. 23. listopad – 2. prosinec).

Co je dobré vědět?

U klasických leteckých společností je v ceně letenek započten také určitý servis (občerstvení, nápoje atd.) či odbavená zavazadla, u těch nízkonákladových jsou však zpravidla účtovány dodatečné poplatky. Například u zmíněné aerolinky Ryanair platí nejnižší ceny v případě cesty s jedním příručním zavazadlem a platby kartami MasterCard Prepaid či Ryanair Cash Passport.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!