{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Dublinu – s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Chystáte se navštívit Irsko, známé pivem Guinness nebo přezdívkou zelený ostrov? V tomto článku se s vámi podělíme o rady, jak se co nejlevněji dopravit do irského hlavního města Dublinu.

Která letenka je nejlevnější? Srovnali jsme možnosti odletu z Prahy, Bratislavy, Vídně, Drážďan nebo Katowic.

Letiště Dublin

Město Dublin má jediné letiště, vzdálené asi 10 km na sever od centra. Disponuje dvěma terminály a využívá jej řada klasických i nízkonákladových leteckých společností. Pro dopravu do centra města vám doporučujeme nastoupit na linku 16A místní MHD, počítejte ale s tím, že cesta se může kvůli pověstné husté dopravě protáhnout i na více než hodinu.

Letenka Praha – Dublin

Z Prahy se do Dublinu můžete vydat přímým spojem společnosti Aer Lingus. Létá pětkrát týdně, mimo úterý a sobotu. Cena jednosměrné letenky začíná na 1 300 Kč. Od srpna až do poloviny září prodává letenky na trasu Praha – Dublin také charterová odnož ČSA: Holidays Czech Airlines. Termíny letů jsou ideální na prodloužený víkend, z Prahy se odlétá ve čtvrtek a návrat je v pondělí. Zpáteční letenku nabízí za 4 290 Kč (rezervaci je nutno provést na webu http://www.holidayscsa.cz).

Letenka Bratislava – Dublin

Ryanair létá z Bratislavy do Dublinu čtyřikrát týdně. Prodloužený víkend zde můžete strávit například v termínu 15.9. – 19.9.2011, zpáteční letenku Bratislava – Dublin pořídíte za 3 300 Kč (138 euro).

Letenka Vídeň – Dublin

Při odletu z Vídně můžete volit mezi společnostmi GermanWings a Aer Lingus. Druhá z těchto aerolinek nabízí na tento podzim akční ceny letenek v mnoha termínech. Příkladem může být zpáteční letenka Vídeň – Dublin v termínu 5.10. – 9.10.2011 za 2 980 Kč (123 euro).

Letenka Drážďany – Dublin

Z Drážďan pořídíte letenky nejvýhodněji s GermanWings. Počítat však musíte s delší dobou letu kvůli přestupu v Kolíně nad Rýnem. Zpáteční letenka Drážďany – Dublin v termínu 21.10. – 25.10.2011 je v prodeji za 4 100 Kč (170 euro).

Letenka Katowice – Dublin

Obyvatelé severní Moravy mohou využít letiště v polských Katowicích. Ryanair odsud do Dublinu létá třikrát týdně. Zpáteční letenku Katowice – Dublin v termínu 13.9. – 17.9.2011 pořídíte za 1 900 Kč (315 zlotých).

Jak nejlevněji do Dublinu?

Která z nabízených možností pro cestu do Dublinu je tedy nejvýhodnější? Nejlevněji letenku pořídíte při odletu z Katowic, ale kvůli horší dopravní dostupnosti tamního letiště je tato možnost vhodná pouze pro obyvatele severní Moravy. Pražané mohou využít charterových letů Holidays Czech Airlines v srpnu a září, v pozdějších termínech nabízí levné letenky Aer Lingus.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář





Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!