{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Milána – s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

V dalším díle našeho pravidelného seriálu zamíříme do druhého největšího italského města. Milán vyniká řadou světoznámých historických budov, ale je také jedním z hlavních měst módy a sídlem fotbalového klubu AC Milán.

Letět do Milána můžete přímo z Prahy, Brna, Bratislavy, Vídně nebo z polských Katowic. Kterou možnost zvolit?

Letiště v Miláně

Oblast Milána má k dispozici 3 mezinárodní letiště. Největším a nejvytíženějším je Malpensa, především nízkonákladové aerolinky pak využívají letiště Linate a Orio Al Serio. Letiště Milán Malpensa (MXP) se nachází asi 40 km severozápadním směrem od centra města, pohodlnou a rychlou dopravu do Milána zajišťuje vlak Malpensa Expres.

Dalším letištěm je Milán Linate (LIN), pouhých 8 km od centra města. Autobusem MHD linky 73 cestu zvládnete za 25 minut. Třetím a posledním mezinárodním letištěm v oblasti Milána je Milán – Orio Al Serio (BGY). Ryanair zde má jednu ze svých základen. K cestě do Milána můžete využít některou z mnohých soukromých autobusových společností.

Letenky Praha – Milán

Pro let Praha – Milán můžete vybírat ze čtyř společností. ČSA a easyJet létají denně, Wizz Air a AirOne čtyřikrát týdně. Prodloužený víkend v Miláně za 1 961 Kč můžete strávit v termínu 20.10. – 23.10.2011 pokud do Milána poletíte s easyJet a nazpět s Wizz Air.

Letenky Brno – Milán

Z Brna do Milána můžete přímo letět už jen do 28.10.2011, Ryanair na zimní sezonu lety ukončil. Zda bude linka na jaře obnovena zatím oznámeno nebylo. Levnou letenku na trasu Brno – Milán můžete koupit například ještě na termín 24.10. – 26.10.2011 za 1 252 Kč.

Letenky Bratislava – Milán

Pětkrát týdně létá Ryanair trasu Bratislava – Milán. Výlet do Milána si můžete udělat například mezi 3.11. a 8.11.2011 za 1 040 Kč.

Letenky Vídeň – Milán

Trasu Vídeň – Milán létají Austrian Airlines a Air Berlin, svými cenami se ale nízkonákladové konkurenci z Brna a Bratislavy vyrovnat nemohou. Jako příklad uvádíme zpáteční letenku v termínu 3.11. – 6.11.2011 s Air Berlin za 3 334 Kč.

Letenky Katowice – Milán

Z polského města Katowice létá do Milána čtyřikrát týdně Wizz Air. Zpáteční letenku Katovice – Milán v dobrém termínu 26.10. – 30.10.2011 pořídíte za 1 209 Kč.

Jak nejlevněji do Milána?

Milán je díky přítomnosti tří letišť a mnoha nízkonákladových leteckých společností velmi dostupnou destinací. Pro obyvatele Prahy a okolí je cenově nejvýhodnější zkombinovat easyJet a Wizz Air. Po skončení letů z Brna mohou Moravané letět za dobrou cenu také z Bratislavy s Ryanair.

Ilustrační obrázek: Wikipedia

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!