{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Osla - s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

V dalším díle našeho seriálu zamíříme na sever. Hlavní město Norska oplývá bohatou historií, ale má také velmi blízko k přírodě. Letenky do Osla jsou přitom překvapivě levné.

V článku jako obvykle srovnáme ceny letenek z hlavních letišť v ČR a okolí. Dnes to budou Praha, Vídeň a Katowice.

Letiště v Oslu

Při cestě do Osla můžete přistát na jednom ze tří letišť: Gardemoen, Rygge a Sandefjord. Letiště Oslo Gardermoen (OSL) je hlavním vzdušným přístavem pro Oslo. Nachází se sice 47 km na sever od centra města, ale doprava je rychlá a pohodlná. Speciální vlak vás na hlavní nádraží dopraví za 20 minut, případně můžete využít některé z mnoha autobusových společností.

Další dvě letiště využívají zejména nízkonákladové letecké společnosti. Letiště Oslo – Rygge (RYG) leží 60 km jižně od Osla, k přepravě můžete opět využít vlak nebo autobus, cesta zabere přibližně hodinu. Nejvzdálenějším je Oslo Torp Sandefjord (TRF) 120 km od centra města, na cestu autobusem nebo vlakem si vyhraďte minimálně dvě hodiny.

Letenky Praha – Oslo

Z Prahy do Osla létá Norwegian Air Shuttle každý den, ČSA čtyřikrát týdně a Wizz Air dvakrát týdně. Wizz Air na trase Praha – Oslo často nabízel letenky za velmi nízké ceny, bohužel tato linka k 24. říjnu končí. Z ještě zbývajících letů vybíráme například 7.10. – 10.10.2011 za 2 104 Kč. Ceny zpátečních letenek na této trase se v pozdějších datech pohybují okolo 3 500 Kč.

Letenky Vídeň – Oslo

Při odletu z Vídně můžete vybírat hned ze čtyř leteckých společností: Austrian Airlines, Air Berlin, Norwegian Air Shuttle a airBaltic. Nejlevnější letenky nabízí Norwegian, například zpáteční let Vídeň – Oslo v termínu 19.10. – 26.10.2011 pořídíte za 3 150 Kč.

Letenky Katowice – Oslo

Wizz Air létá do Osla také z polských Katowic. Do konce října je k dispozici pět letů týdně, později bude linka omezena na 4. Pokud pro vás horší dostupnost letiště v Katowicích není překážkou, zpáteční letenku Katovice – Oslo pořídíte velmi levně. Například na prodloužený víkend 14.10. – 17.10.2011 vás letenka bude stát 1 145 Kč.

Jak nejlevněji do Osla?

Přemýšlíte, kam příště na prodloužený víkend? Využijte jednu z posledních možností koupit velmi levnou letenku z Prahy s Wizz Air. Jsou-li pro vás dopravně dostupné polské Katowice, koupíte nejlevnější letenky právě odsud.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!