{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letenky do Paříže – s kým a za kolik?

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

Eiffelova věž, Montmartre nebo Notre Dame. Ve spojení s těmito slovy se každému jistě hned vybaví, o kterém městě dnes bude řeč. Toto je další ze seriálu článků, ve kterých vám radíme, jak koupit ty nejlevnější letenky do vybraných měst.

Jako obvykle srovnáme ceny letenek z Prahy, Bratislavy, Vídně a Katowic. Tentokrát však vynecháme Drážďany, žádná aerolinka odsud aktuálně nenabízí přímé lety do Paříže.

Letiště v Paříži

Při letu do Paříže můžete přistát na na třech různých letištích. Největší a nejznámější je Paříž – Charles De Gaulle (CDG) nacházející se asi 25 km na sever od centra. Je to velký přestupní uzel a létá sem většina velkých leteckých společností. Cesta z letiště do centra města zabere asi 50 minut při použití regionálního vlaku RER.

Druhým pařížským letištěm je Paříž Orly (ORY). Leží 15 km jižně od centra města a využívají jej menší a nízkonákladové aerolinky. Do centra můžete jet například speciálním vlakem ORLYVAL, cesta bude trvat asi 25 minut. Třetím a nejmenším letištěm je Paříž Beauvais (BVA), 85 km na sever od Paříže, kam létá Ryanair a Wizz Air. Na cestě do centra z tohoto letiště strávíte přibližně hodinu a půl.

Letenky Praha – Paříž

Tvrdý konkurenční boj leteckých společností drží ceny letenek na trase Praha – Paříž velmi nízko. Na poli klasických aerolinek soupeří České Aerolinie a Air France, zpáteční letenky lze u nich koupit běžně pod 3 000 Kč. Nízkonákladové letecké společnosti zastupují SmartWings a easyJet. Poslední jmenovaná nabídne při včasné rezervaci nejnižší cenu zpáteční letenky. Například termín 27.9. – 1.10. za 1 551 Kč.

Letenky Bratislava – Paříž

Z Bratislavy do Paříže létá Ryanair a od června také ČSA. V cenách letenek Ryanair vítězí, nevýhodou je ale přílet na letiště Beauvais. České Aerolinie mají nyní vybrané říjnové termíny za 2 670 Kč (110 euro). Za tuto cenu pořídíte například letenku Bratislava – Paříž na prodloužený víkend od čtvrtka 13.10. do neděle 16.10.2011.

Letenky Vídeň – Paříž

Přímé lety z Vídně nabízejí letecké společnosti Austrian Airlines a Air Berlin. U obou z nich můžete vybírat hned z několika letů denně. Například za zpáteční letenku na trase Vídeň – Paříž v termínu 4.10. – 7.10.2011 zaplatíte s Air Berlin 2 670 Kč (110 euro).

Letenky Katowice – Paříž

Wizz Air létá z Katowic třikrát týdně na letiště Beauvais. Ze všech v článku zmiňovaných možností nabízí nejlevnější letenky. Nízká cena je ale vykoupena špatnou dopravní dostupností výchozího i cílového letiště. Jako příklad uvádíme zpáteční letenku Katovice – Paříž v termínu 29.9. – 6.10.2011 za 975 Kč (162 zlotých).

Jak nejlevněji do Paříže?

Jak dopadlo srovnání všech v článku zmiňovaných variant? Pokud bydlíte v Čechách, leťte z Prahy. Obyvatelé jižní Moravy mohou volit mezi Bratislavou a Vídní. Cenová úroveň je srovnatelná, pro Vídeň hovoří širší výběr letů. Odlet z Katowic vyjde nejlevněji, je ale třeba počítat s vyššími náklady na dopravu do centra Paříže.

Komentáře

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Díky za tip Vojto, tuto možnost v článku zmiňujeme. Ostatním čtenářům by pomohlo, kdybyste zmínil i datum odletu/příletu, pro který vaše cena platí.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Vojta

  asi před 8 roky

  EASYJET PRG - CDG za cca 1500,-

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!