{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letiště Praha: drahé letenky vs. levné parkování a doprava!

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

V našem nejnovějším průzkumu, do kterého jsme zahrnuli celkem 30 evropských letišť, jsme se zaměřili na ceny „celkového servisu“ a výsledkem je přehledné srovnání průměrných cen letenek, parkování a dopravy do centra nejbližší metropole. Jak si tedy vede letiště Praha?

Cena letenky

Z výsledků je patrné, že letenky z Letiště Václava Havla patří mezi nejdražší v Evropě. Z porovnávaných letišť předstihly Prahu pouze Curych, Helsinky a londýnské Heathrow. Průměrná cena letenky za posledních 6 měsíců přepočtená na 1 kilometr letu vychází z Prahy na 4,68 Kč, u nejdražšího Curychu dokonce 5,70 Kč. Na opačné straně stojí Katowice, kde jeden kilometr letu stojí průměrně 1,29 Kč. Z okolních letišť je na tom lépe Bratislava, ale také Vídeňské letiště.

innovative flight search engine

Je možná trochu škoda, že kvůli sporům o vysoké letištní poplatky odešel z Prahy v roce 2010 přepravce Ryanair a zamrzí i stažení ČSA z některých evropských linek, které znamená snížení konkurence.

Parkování a doprava

Služby letiště Praha sice nepatří k nejlevnějším, srovnání však ukazuje, že s parkováním to není zas tak špatné. Pokud zde budete s vaším osobním autem parkovat týden, zaplatíte celkem 900 Kč a Praha se tímto řadí mezi levnější letiště. Například v Bratislavě zaplatíte za stejné období 1854 Kč, ve Vídni 2517 Kč a v Berlíně dokonce 2768 Kč

innovative flight search engine

Co se dopravy do centra týče, je na tom naše hlavní letiště velmi dobře. Lístek na hromadnou dopravu totiž stojí jen 32 Kč a ze srovnávaných „přístavů“ se levněji dostanete jen z letiště v Bratislavě a ve Varšavě. Drahá jsou v tomto ohledu především sekundární letiště, která se nachází ve větší vzdálenosti od center měst a doprava je často dražší než samotné akční letenky.

innovative flight search engine

Komentáře

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  díky za poznámku. Pro doplnění uvedu, že informace o parkování a dalších službách najdete na našem webu přímo u detailů letišť http://www.aletenky.cz/letiste či http://www.aletenky.cz/…yrzowice-KTW.
  KS, aletenky.cz

 • Martina Svobodová

  asi před 6 roky

  Skvělé, děkuji za přehledné srovnání!
  Katovice jsou inspirace.
  Chybí mi tam Mnichov.
  Bylo by skvělé, kdyby šly zároveň doplnit i odkazy na rezervaci parkování nebo způsob, jak si parkování zajistit opravdu výhodně.
  Hodně štěstí v dalších aktivitách!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!