{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Letiště Praha: nejnovější zajímavosti a aktuality

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Na našem hlavním letišti se neustále něco děje a o novinky týkající se nových linek, přejmenování a dalších záležitostí není nouze. Věděli jste například, že na letišti produkují svůj vlastní med?

Med z letiště Praha

Ano na letišti opravdu produkují svůj med. Podle dostupných informací prozatím letiště vlastní pět včelstev (v areálu Jih), které v tomto roce vyprodukovala 50 kg medu s certifikátem Český med. Podobně jako další evropské letiště bude i Praha tímto způsobem provádět biomonitoring životního prostředí a analýzy poskytnou informace o čistotě bezprostředního okolí letiště.

Nová linka do Ženevy

3. září 2012 byl zahájen provoz na nové lince Praha – Ženeva (GVA), který zajišťuje švýcarský dopravce Darwin Airline 5× resp. 6× týdně. Na nové trase jsou pasažéři přepravovány letadly typu Saab 2000 a jedná se o přímé lety.

Bezplatná doprava z parkoviště

Další novinka se týká především klientů, kteří se na letiště dopravují autem a k zaparkování využívají Parkingu D (dlouhodobé parkování). Od 3. září 2012 je pro ně totiž k dispozici odvoz mikrobusem k oběma terminálům a zpět zdarma. Mikrobus je v provozu každý den od 5 do 22 hodin a jezdí každých 15 minut. V noci na jezdí této trase menší vozidlo, je však nutná telefonická žádost. Upozorňujeme také na jízdenku VLAK+ Letiště Praha, díky níž se můžete dopravovat až na letiště se slevou 25% (tam i zpět). Platnost jízdenky je 30 dnů a využijete ji pro cestu z kterékoli stanice v ČR.

Letiště Václava Havla

Pomalu ale jistě probíhají přípravy na přejmenování letiště, ke kterému má dojít 5. října 2012. V rámci přejmenování na Letiště Václava Havla se chystá slavnostní akce, jejíž součástí bude také výstava fotografií v odletové hale Terminálu 2 spolu s artefaktem od Bořka Šípka. Pokud vás vaše cesty a letenky zavedou na pražské letiště, neváhejte a navštivte tuto výstavu, bude trvat pouze 2 měsíce.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!