{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Nové linky a novinky z letiště Praha Ruzyně

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

V leteckém průmyslu jsou větší či menší změny na denním pořádku a to se týká také našeho hlavního letiště Praha Ruzyně. Kromě zahájení provozu na nových linkách se pasažéři mohou těšit i na několik nových služeb nebo také na nový název!

Václav Havel Airport Prague

I přes rozpačité reakce občanů dojde v tomto roce k přejmenování pražského letiště na Letiště Václava Havla Praha. Podle usnesení vlády České republiky proběhne tento slavnostní moment 5. října 2012 čili v den narození Václava Havla. V současné době se již začaly přípravy spojené s přejmenováním letiště.

Nové linky a navýšení spojů

Hned několik leteckých společností zahájilo v nedávné době provoz nových linek z Prahy. Patří mezi ně aerolinka Aegean Airlines se svou linkou Praha – Athény (ATH), na které létá 3× týdně (úterý, čtvrtek a sobota). Zhruba od poloviny června létá z letiště Praha 2× týdně také další přepravce a akční letenky do Nantes lze na webu Volotea Airlines občas najít od 740 Kč (€29). Mimo jiné navýšily počet letů aerolinky Norwegian (Kodaň, denně), Vueling (Barcelona, od 28. října 2× denně) a KLM (Amsterdam, od 2. července až 4× denně).

Nové služby a aktivity

Od začátku července byl na letišti zaveden systém pro vjezd na krátkodobá parkoviště P1 a P2, který umožňuje parkování po dobu 15 minut zdarma každou hodinu! Delší parkování vyjde cestovatele na ceny od 750 Kč/týden. U příležitosti konání olympijských her v Londýně je na letišti ke shlédnutí část výstavy EKECHEIRIÁ (podtitul Vzpomínky na Olympii), která připomíná olympijské hry a je zde také stánek Českého olympijského týmu. Pokud máte dostatek času, můžete navštívit kino CINEMA TIME v prvním patře veřejné části Terminálu 2. Letiště Praha Ruzyně otevírá každý den od 10 do 23 hodin a vstup je zdarma

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!