{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Novinky a změny u aerolinky Czech Airlines

Back to news

Fotolia_29980012_XS.jpg

Naše národní letecká společnost Czech Airlines se v českém tisku objevuje vcelku pravidelně a jednotlivé změny a novinky jsou věřejností přijímány často rozporuplně. Jak se tedy bude naše aerolinka vyvíjet dále?

Snížení počtu linek

V rámci restruktualizace firmy probíhá již nějakou dobu postupné snižování počtu linek (zima 2012 – 54 měst ve 34 státech, zima 2013 – 41 měst ve 30 státech) a orientace aerolinky na východ. S těmito změnami také souvisí výrazné snížení počtu zaměstnanců a samozřejmě přepravených pasažérů. Nedávno například zmizely Athény a Bejrút. Na druhou stranu se počítá s navýšením letů do bližších evropských metropolí s obchodním významem (např. Budapešť, Varšava, Brusel, Milán, Kodaň) a do východní Evropy. V novém letovém řádu by také měly být zohledněny sezonní změny a dění na trhu (např. převzetí některých linek Job Air).

Rozšíření flotily o nové ATR 72

Reakcí na rozšíření letů do bližších destinací bude nejspíše posílení letky české aerolinky o menší vrtulová letadla. Do flotily mají být v průběhu září a října zařazeny nová vrtulová letadla ATR 72, která budou sloužit především obchodním cestujícím. Paradoxem je, že se společnost dříve snažila o odprodej vrtulových strojů do sesterské Holidays Czech Airlines.

Nové třídy a mobilní aplikace ČSA

Řada klientů ČSA už si jistě všimla nových rezervačních systémů se změněnými rezervačními třídami, kdy jsou nyní k dispozici čtyři třídy Economy a jedna Business. Cílem má být zjednodušení a zpřehlednění služeb, které podpoří jejich objednávání. Objevila se také informace o nově dostupné mobilní aplikaci pro telefony se systémem Android (web Android Market), která umožňuje rezervaci letenky či sledování odletů a příletů online. Na konec roku 2012 se chystá i verze pro iOS.

Zdroj: iDnes.cz a planes.cz

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!