{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Novinky ze světa letenek a leteckých společností

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

V poslední době se v leteckém průmyslu objevilo hned několik zajímavostí a novinek, a proto se je pokusíme shrnout. Nutno však podotknout, že se vesměs jedná spíše o nepříjemné zprávy.

bmibaby už z Prahy nelétá

9. září 2012 ukončila po deseti letech provoz britská nízkonákladová aerolinka bmibaby, která mimo jiné létala také z letiště Praha do několika destinací ve Velké Británii. V posledních měsících už však přepravce provozoval pouze lety z Prahy na letiště East Midlands a i tato linka byla ukončena právě 9. září.

Přerušení letů u Wizz Air

Další nízkonákladovka Wizz Air sice nekončí, ale v plánu je přerušení několika linek z České republiky. Jmenovitě se jedná o linky Brno – Řím (od 14. října), Praha – Burgas (od 16. září) a Praha – Madrid (od 13. října), které by ovšem měly být opět obnoveny. Příjemnější informací je zavedení nových spojů z poměrně snadno dostupné Budapešti, odkud Wizz Air zahájí lety do Kyjeva a Tel Avivu na začátku prosince a stále jsou k dispozici letenky za zajímavé ceny.

Problémy v Německu

Kromě proběhnuvších stávek personálu aerolinky Lufthansa, které znepříjemnily život samotné aerolince i pasažérům, se vynořily informace o novém berlínském letišti. Již několikrát bylo otevření supermoderního letiště v Berlíně (BER) odloženo a podle posledních prohlášení je novým termínem říjen 2013. Důvodem dalšího odkladu je aktualizace plánů letiště a nové testy.

easyJet přiděluje sedadla

Po testech provedených na vybraných letech se aerolinka easyJet rozhodla pro zavedení sedadel „na příděl“. Od listopadu si zákazníci budou moct vybrat své sedadlo za různé poplatky (3 – 12 GBP) nebo jim bude místo v letadle přiděleno společností zdarma. Nový systém bude samozřejmě zaveden také pro Prahu a podle přepravce by měl být pro cestující přehlednější a pohodlnější.

Komentáře

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  letecky lze jedině z Prahy do Manchesteru, ale taková cesta se hodně prodraží (cca. 18000 Kč). V případě vlakové a autobusové dopravy bohužel netuším, ale na internetu snad nějaké informace budou. Pravděpodobně však bude nutné dodržet určitá opatření a podmínky, které stanovuje dopravce.
  KS, aletenky.cz

 • petr 23

  asi před 7 roky

  ahoj potreboval bych poradit jak se ma pritelkyne dostane letecky s ceska do velke britanie s velkym psem nebo autobusem,vlakem dekuji

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!