{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Příruční zavazadla - kompletní pravidla

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

V reakci na časté dotazy přinášíme článek o pravidlech týkajících se příručních zavazadel. Lidé si často nejsou jistí, zda je například povoleno vzít si s sebou na palubu letadla kabát nebo kabelku. Pravdou je, že tyto nařízení se u jednotlivých leteckých společností liší. Základy ale naštěstí víceméně dodržují všichni. Čtěte dále, pokud se chcete dozvědět o pravidlech pro příruční zavazadla v letecké přepravě.

Obecné zásady

Nejobecnější pravidlo říká, že do příručního zavazadla by měly být umístěny pouze předměty potřebné během letu a cennosti. Do nedávné doby to nebyl žádný problém. S příchodem nízkonákladových aerolinek a jejich drahými poplatky za zavazadla se to změnilo. Nikdo už nechce platit dvojnásobek ceny letenky za přepravu kufru. Lidé si tak začali balit vše potřebné na cestu do příručních zavazadel. A problémy na sebe dlouho nečekaly.

Povolené rozměry příručního zavazadla

Bezpečnostní kontrola zavazadel

Začneme rozměry. Mezinárodní asociace leteckých přepravců (IATA) stanovila toto pravidlo. Jeden kus zavazadla by neměl překročit 56 cm na délku, 46 cm na šířku a 25 cm do hloubky. Součet těchto tří rozměrů by pak neměl přesáhnout 110 cm. Do rozměrů je nutné započítat vnější části, například kolečka. Nejedná se ale o závazné pravidlo a ne všichni jej v této podobě dodržují. Je však bezpečné předpokládat, že žádná letecká společnost nepovolí větší rozměry zavazadla. Nevešlo by se pak do schránek v letadle. Konkrétní omezení a poplatky najdete v naší databázi, stačí si vyhledat vaši leteckou společnost.Kolik zavazadel si mohu do letadla vzít?

Počet zavazadel. Ve většině případů je povolen pouze jeden kus. Je to běžná praxe zejména nízkonákladových leteckých společností. Průkopníkem těchto nepopulárních opatření je Ryanair. U této společnosti je striktně vyžadováno, aby veškeré předměty byly umístěny do jednoho zavazadla. Platí to i pro ženy a jejich kabelky. Oblečení, které máte na sobě je v pořádku. Počítejte ale s tím, že při bezpečnostní kontrole budete požádáni o sundání bundy nebo kabátu. Nezapomeňte si před odletem zkontrolovat kapsy. Některé klasické letecké společnosti mají volnější limity. Například British Airways vám dovolí druhé příruční zavazadlo, typicky tašku na notebook nebo dámskou kabelku.

Tip: Přečtěte si také pravidla pro odbavená zavazadla

Maximální hmotnost příručního zavazadla

Nejvyšší povolená hmotnost příručních zavazadel se velmi liší podle letecké společnosti. Nejčastěji se však pohybuje kolem 10 kg. Některé nízkonákladové aerolinky mají limity nastaveny ještě níže a nutí cestující připlácet si za přepravu zavazadel v nákladovém prostoru letadla. Například Jet Airways povoluje maximálně 7 kg, Air Berlin ještě méně, 6 kg. Na druhé straně jsou klasické aerolinky, které většinou tak přísné limity neuplatňují. Za zmínku stojí British Airways uvádějící, že jediným hmotnostním omezením je vaše síla. Musíte být schopni zavazadlo bez pomoci umístit do schránky nad hlavou.

Zakázané předměty

Obecně jsou zakázány všechny předměty schopné způsobit škodu. Zahrnují zbraně, včetně jejich imitací nebo zbraně pro sportovní účely. Nejsou povoleny ostré předměty. Na palubu si nemůžete vzít žiletku ani šipku k házení na terč. Doporučujeme se obejít i bez sad pro manikúru a pedikúru, malé nůžky v nich obsažené mohou být zdrojem problémů. Také nejsou povoleny větší tupé předměty, pálky a podobné sportovní pomůcky. Dále všechny nebezpečné nebo hořlavé chemické látky.

Pravidla pro přepravu tekutin

Od roku 2006 je omezena přeprava tekutin. Limity platí pro lety v Evropské Unii (a platí i pro nečlenské země Švýcarsko, Norsko a Island) a ve Spojených státech. Pravidla pro Ameriku a Evropu se mírně liší kvůli odlišným soustavám měrných jednotek, při transatlantických letech s tím ale není problém. Konkrétně: Tekutiny mohou být přepravovány v obalech o maximálním objemu 100 ml každý. Všechny tyto obaly musí být umístěny v průhledném znovu uzavíratelném sáčku o objemu nejvýše 1 litr. Každý cestující může přepravovat pouze jeden takový sáček, který zvlášť předloží při bezpečnostní kontrole. Výjimkou jsou: předepsané léky, dětská strava a strava pro diabetiky.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

 • Jana

  asi před 2 roky

  Dobrý den, četla jsem, že některé letecké společnosti zakážou vzít si na palubu notebook a tablet a chytrý mobil . Jak to tedy probíhat, když si člověk pro svoji práci do zahraničí bude muset tablet, mobil, či notebook vzít? Bude to muset nabalit do velkého zavazadla ,ale jak, aby nedošlo k poškození , rozbití? A jak to bude pojištěno proti ztrátě a vykradení a poničení v tom hlavním zavazadle? Existuje nějaký vhodný způsob, jak bezpečně přístroje do zahraničí přepravit, když se zakáže je mít v příručním zavazadle na palubě? Děkuji za odpověď.

 • MArek

  asi před 3 roky

  Dobrý den ,
  jsem epileptik a v sobotu letím do Anglie na 2 měsíce.
  S sebou si musím vzít spoustu léku na užívání. Potřebuji nějaké potvrzení od doktora,že tyto prášky užívám?Pokud ano dá se někde sehnat nějaký formulář na vyplnění v AJ.Předem děkuji za odpověd

 • Hanys

  asi před 3 roky

  k chuzi potřebuji hul mužu sní do letadla?

 • Adéla

  asi před 3 roky

  Dobrý den, letíme v létě na dovolenou do Bulharska ( poprvé kam letíme). A chci se zeptat jestli si můžu vzít do kufru odlakovač na nehty (110 ml) a lak na nehty (7 ml) ??

 • Romana

  asi před 3 roky

  Dobrý den,

  letím se společností Jet2 z Prahy do Manchastu, chtěla jsem se zepat jak striktně si společnost hlídá rozměry příručního zavazadla. Mám jej na výšku větší ale je tam menší šířka a hloubka. Děkuji

 • Honza D.

  asi před 4 roky

  Cestuji do USA.
  V jakém obalu do velkého zavazadla by měla být domácí slivovice 1l (sklo, PET)?

 • Helena

  asi před 4 roky

  Chtěla bych se zeptat - cestuji do USA s přestupem v Heathrow - zajímal by mě obsah tekutin - v příručním zavazadle - mohu mít lahvičky o max obsahu po 10ml, do celkového objemu 100ml, uzavřené v sáčku se závěrem - je to tak??? A kolik a o jakém objemu mohu mít tekutiny v zavazadle k odbavení (v kufru)???

 • Lucie

  asi před 4 roky

  Dobrý den :) V sprnu poletím do Švédska, na léky budu mít potvrzení ale chtěla jsem známým vzít víno, a nevím kde to mám vézt, jestli na to něco potřebuju .. popřípadě jestli mohu vzít bílé i červené víno :) děkuju

 • Lucia

  asi před 4 roky

  Dobrý deň, Prosím vás, môžem mať v príručnej batožine Ryanairu trekové palice?

 • Klára

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zda si mohu vzít do příručního zavazadla deodorant a kosmetiku, pokud vše bude do 100ml a v sáčku. Jiné než příruční zavazadlo nebudu mít.
  Děkuji za odpověď

 • Jolana

  asi před 4 roky

  chtěla jsem se zeptat zda-li je problém s přepravou jednorázové žiletky na holení v příručním zavazadle? a také zda-li tekutiny v 100ml nádobkách musí být originální tekutiny, nebo mohu mít jinou tekutinu v nádobce jiného produktu? předem děkuji za pomoc

 • lucie

  asi před 4 roky

  Dobry den, v prosinci bych chtela letet do Anglie east midlands. Poletim spolecnosti jet2.com a chtela bych se zeptat zda u teto spolecnosti mohu mit prirucni zavazadlo s vecma a jeste kabelku predem dekuji

 • Petra

  asi před 4 roky

  Dobrý den, @Lucie - opravdu můžete mít jen jeden kus - veškeré podrobnosti najdete na http://www.easyjet.com/…abin-baggage

  @Eva - pokud to bude rozumné množství neměl by to snad být problém, pokud nebudete převážet nějaké rychle se kazící potraviny

  @Veronika - samozřejmě je limit na přepravu cigaret daný - do UK můžete převážet max 800 kusů cigaret pro osobní spotřebu - více na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Veronika

  asi před 4 roky

  Dobrý den, letím z Prahy do Manchesteru se společností Jet2 a mám pouze příruční zavazadlo. Chci se zeptat, jestli je nějaký limit pro přepravu cigaret, které si beru s sebou. Děkuji

 • Eva

  asi před 4 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v prosinci poletím do Austrálie se společností Emirates a potřebovala bych vědět, zda mohu v zavazadle přepravovat vánoční cukroví. Děkuji

 • Lucie

  asi před 4 roky

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - letím se společností easy Jet do Londýna a nevím přesně, jak je to s těmi příručními zavazadly. Je možné si vzít např. jednu velkou kabelku a potom ještě tašku pouze s notebookem nebo je to opravdu striktně pouze JEDNO zavazadlo?

 • Petra

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  problém to určitě není, ale dejte si pozor na to, abyste se vešla zejména do rozměrů, které vaše aerolinka povoluje. Pozor také na to, že tekutiny v příručním zavazadle podléhají omezením (např. je můžete převážet v lahvičkách do max objemu 100ml).

 • Barbora

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  Letím na čtyři dny do Londýna a opravdu nechci platit za normální zavazadlo a chtěla bych si s sebou vzít jen příruční a dát si do něj potřebné oblečení. Myslíte,že by to byl problém?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  parfém ve skle problém není, musíte ale mít lahvičku o maximálním objemu 100 ml a musíte jej během bezpečnostní kontroly předložit v sáčku s tekutinami.

 • danca

  asi před 5 roky

  Dobrý den a co parfém ve skle? Může byt?

 • danca

  asi před 5 roky

  Dobrý den a co parfém ve skle? Může byt?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  ano, malá kabelka do rozměrů max. 40 x 30 x 10 cm je povolena (viz http://www.swiss.com/…hand-baggage). Co se týče rozměrů, měla byste splňovat jak váhu, tak rozměry, váš kufr by teda měl mít maximálně 23 kg a rozměry do 158 cm, pokud jsou rozměry větší, mohou po vás požadovat zaplacení takzvaného "excess fee", tedy poplatku za nadrozměrné zavazadlo - pozor, že za zavazadlo, jehož rozměry mají větší součet než 158 cm, můžete se Swiss zaplatit až €100 (viz http://www.swiss.com/…cess-baggage).

  Co se týče originálního balení léků, důležitá jsou zejména platíčka, zjednodušeně řečeno stačí, pokud bude jasné, o jaký lék se jedná a že nebyl rozbalen. Pokud budete takto převážet běžné množství léků, neměl by s tím být problém.

 • Irena

  asi před 5 roky

  Dobrý den,

  poletím v září do USA se společností SWISS. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu mít na palubu k příručnímu zavazadlu menší crossbody kabelku. Na jejich stránkách jsem danou informaci bohužel nenašla. Dále jsem ale narazila, že kufr může být do klasické váhy 23 kg. Tato společnost ale uvádí, že rozměry musí být maximálně do 158 cm. Netuším zda jsem jen informaci špatně pochopila a nebo zda je to tak. Co když budu mít váhu 18 kg ale rozměry kufru budou např. kolem 180 cm. Uměli by jste mi poradit, zda mi to u kontroly projde. Dále bych se chtěl informovat na zabalení prášků. Originální balení do USA znamená kompletní balení i s krabičkou nebo stačí mít prášky pouze v platíčkách?

  Děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Jolana - Ryanair si na to opravdu dává pozor, kontroluje to pomocí speciálních klecí, kam vložítě zavazadlo, pokud jsou to 2 cm, snad by to mohlo projít, ale zaručit vám to nemohu. Osobně bych to zkusila.

  @Lucka - s podobnou svačinkou by problém být neměl.

 • Lucka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je povolené, mít v cestovním zavazadle na cestě do USA nějaké sladkosti (např. Metro Dezert...)?
  Děkuji

 • Jolana

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chci se zeptat, letím z Ostravy do Londýna se společností raynair. Palubní zavazadlo mám i s kolečky velké 57x39x19 cm je to problém, když jejich rozměry jsou 55x40x20.
  Děkuji?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  povolené rozměry pro kabelku jsou 35x20x20 cm, pokud je hlavní příruční zavazdlo větší opravdu jen o 0,7cm, mělo by to projít.

 • Leona

  asi před 5 roky

  Dobrý den,prosím o radu.Letím do Irska se společností Ryanair...Projdu s příručním kufrem 55,7 x 40 x 20 ...a můžu mít k tomu ještě placatou kabelku 36 x 36 ?? Moc děkuji :-)

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Hanko,
  osobní zkušenost bohužel nemám a pokud máte dost času před odletem, potvrzení od lékaře bych přeci jen pro všechny případy doporučila. Ale nemyslím si, že by kontrola inhalátor opravdu zabavila.

 • Hanka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  jsem astmatik a nutně si potřebuji vzít do letadla pohotovostní inhalátor (je to malá NATLAKOVANÁ lahvička). Bude s tím nějaký problém? Můžou mi ho zabavit, když nemám potvrzení od lékaře? Předem dík :)

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  do příručního zavazadla si bohužel nůžky ani žiletky vzít nesmíte (můžete je ale mít v odbaveném), nějakou svačinu si klidně vemte, voňavku mít můžete ale pouze do max objemu 100ml a připravenou k předložení v sáčku s tekutinami při bezpečnostní kontrole.

 • Bára Č.

  asi před 5 roky

  Dobrý den,letíme do Bulharska, chci si sebou vzít do lékarničky takové malé nůžtičky s tupou špičkou na náplati, a pak normální žiletky na holení a nějaké to jídlo na přežití a voňavku, mohl by někde nastat problem?

 • L

  asi před 5 roky

  @Silive - neměla byste s tím mít žádný problém. @Simona - můžete mít tekutiny pouze do 100ml zabalené v průhledném uzavíratelném sáčku při kontrole. A s náušnicemi by neměl být problém, jen při kontorolách nemsíte na sobě mít nic kovového, tak to budete muset sundat, ale na palubě letadla už je to jedno :-)

 • Simona

  asi před 5 roky

  Dobrý den. Letíme do Bulharska. Chci se zeptat jestli můžu mít v kufru deodorant a parfém? A můžu na palubu letadla s náušnicemi a náhrdelníkem? Předem děkuji za odpověď :)

 • Silvie

  asi před 5 roky

  Dobrý den, letím s EasyJet do Skotska,je možné převážet v příručním zavazadle 3x originál zabalené DVD v papírových pošetkách? Předem děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Lucie - neměla byste mít problém ani s jednou ze jmenovaných věcí.

  @Alena - potvrzení byste snad potřebovat neměla, pokud ale letíte s CK, prosím ověřte si informace přímo od nich.

  @kačka - v pokročilé fázi těhotenství by vás už do letadla neměli vůbec pustit. Každopádně je během těhotenství potřeba před odletem vše konzultovat s lékařem.

 • Lucie

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat - nebude problém na letišti s nabíječkou na notebook a žehličkou na vlasy, který bych měla v příručním zavazadle? :-)

  Děkuji za odpověď
  Lucie

 • Alena

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  mám umělý kyčelní kloub, musím mít lékařskou zprávu v angličtině. Jedu do Tunisu.

 • kačka

  asi před 5 roky

  jsem těhotná v 9 měsíci kdybych náhodou začala rodit co by se dělo díky za odpověd.

 • kačka

  asi před 5 roky

  jsem těhotná v 9 měsíci kdybych náhodou začala rodit co by se dělo díky za odpověd.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Jana - v příručním zavazadle můžete převážet veškeré tekutiny pouze v lahvičkách do max objemu 100ml, zbytek vám vyhodí u bezpečnostní kontroly. Jakmile jí ale projdete, můžete si alkohol i nealko koupit v obchodech, případně si proneste prázdnou pet flašku a vodu si do ní můžete napustit.

  @David - zapalovač se obecně povoluje pouze jeden na jedno zavazadlo, co se cigaret, Ministerstvo zahraničních věcí zde neuvádí konkrétní limity, více ale můžete najít na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • David

  asi před 5 roky

  Dobry den chtel jsem se zeptat jedu ted do egypta myslite ze muzu mit v kufru jednu ci dve krabicky a zapalovac

  dekuji :)

 • Jana

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  je možné v příručním zavazadle převážet PET flašku s vodou a PET flasku s alkoholem? Děkuji.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  zmíněné věci by neměly být problém, pokud s sebou povezete i magnézium v tekuté formě, můžete převážet lahvičky do max objemu 100 ml.

 • Lucka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  jsem horolezecký nadšenec. Je možné v kabinovém zavazadle převážet základní vybavení - lano 50m, karabiny, expresky? Nic není ostré, ani nebezpečné :)
  Děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  z vlastní zkušenosti (ale s jinými aerolinkami) bych 1 cm neřešila, 5 cm už ale problém bude, ovšem pokud budete schopni případně zavazadlo "zmáčknout" na menší rozměr (tedy jedná se například o látkovou tašku a ne pevný kufřík), opět bych si s tím velkou hlavu nedělala. Přesné rozměry většinou řeší zejména nízkonákladové aerolinky.

 • Veronika

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  chci se zeptat. Letíme do Ameriky s KLM a Delta airlines. Obě společnosti mají povolené rozměry 55x35x25. Naše zavazadlo má 51x36x25. Myslíte že s tím bude veliký problém? A vyrábějí ty přihrádky na zavazadla tak moc přesně ? Druhé příruční zavazadlo (letíme dva) má 40x40x20. Splňuje součet rozměru ale jinak jeden rozměr přesahuje o 5 čísel. Děkuji moc za radu.

  Veronika

 • Martina

  asi před 5 roky

  Dobry den,
  letim zitra se spolecnosti Jet2 a chci se zeptat, jestli by vadilo, kdybych mela v prirucnim zavazadle tasticku s laky na nehty. Jsou docela tezke a bojim se, ze by mi pridavali kila v kufru, protoze uz tak ten kufr budu mit jen tak tak do urcenych 22 kg. Na strankach aerolinky nebylo o lakach na nehty nic napsane, tak bych se chtela ujistit alespon touto cestou.
  Predem dekuji za odpoved.

 • Martina

  asi před 5 roky

  Dobry den,
  letim zitra se spolecnosti Jet2 a chci se zeptat, jestli by vadilo, kdybych mela v prirucnim zavazadle tasticku s laky na nehty. Jsou docela tezke a bojim se, ze by mi pridavali kila v kufru, protoze uz tak ten kufr budu mit jen tak tak do urcenych 22 kg. Na strankach aerolinky nebylo o lakach na nehty nic napsane, tak bych se chtela ujistit alespon touto cestou.
  Predem dekuji za odpoved.

 • lucka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  jsem horolezecký nadšenec. Je možné v kabinovém zavazadle převážet základní vybavení - lano 50m, karabiny, expresky? Nic není ostré, ani nebezpečné :)

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Michal - měl by stačit i občanský průkaz.

  @Klára - pokud se vlezete do rozměrů je celkem jedno, co je na kabelce výška a šířka, důležité je, abyste kabelku do uvedených rozměrl dala (na letišti probíhají kontroly, během kterých musíte kabelku strčit do krabice nebo klece o daných rozměrech)

  Arnošť - osobně bych to rikla, ale půllitr bych řádně zabalila, sama jsem tak podobné věci převážela a nikdy (při pečlivém zabalení) problém nenastal.

  Tonda - neměl by to být problém, ostraha se vás při kontrole bude ptát, je teda dobré si předem připravit v angličtině odpověď :-)

 • Tonda

  asi před 5 roky

  Dobrý večer, mám v dásni malý šroub po úrazu a mám obavy, že by to mohl být problém u detektoru kovu. Zeptal bych se, jak postupovat.

 • Arnošt

  asi před 5 roky

  Dobrý den, jsem sběratel půllitrů a letím do Anglie, cestuji jen s příručním zavazadlem. Rád bych se zeptal, jestli to bude velký problém při odbavení. Děkuji

 • Klára

  asi před 5 roky

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s tou velikostí kabinového zavazadla.. musí být nutně 56 cm na délku, 46 cm na šířku a 25 cm do hloubky?
  Mám totiž tašku(kabelku) o rozměrech 38 cm na výšku, 46 na šířku a 18 cm do hloubky.. Tak jestli si ji mohu vzít nebo to bude problém? :( Letím přes easyJet a tam jsou uvedeny míry 50x40x20 takže bych se vlezla ale jen mám šířku větší než výšku..

 • Michal

  asi před 5 roky

  Rád bych se zeptal, jak je to s létáním po EU resp. Schengenské prostoru, zda se musí na letišti předkládat pas či bude stačit OP. Domnívám se že je potřeba pas, ale chci si být jistý a nechci známé tvrdit nepravdu.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Veroniko,
  zmíněné věci si vzít můžete, ale v příručním zavazadle můžete tekutiny (do kterých zmíněné věci patří) převážet pouze v obalech do max 100ml, v případě konzervy to tedy bude asi problém, s ostatními problém nejspíš nenastane, pokud máte běžná balení. Všechny nádobky pak musíte předložit u bezpečnostní kontroly ve znovuuzaviratelném sáčku.

 • Veronika

  asi před 5 roky

  Dobry den,
  chci letět do londynda a chci se zeptat jestli si mohu vzit Rasenku, make up a treba konzervy do příručního zavazadla a popřípadě deodorant nebo nějakou podobnou vůni :) dekuji předem

 • jenja

  asi před 5 roky

  Milosi…nejak se mi to nezda. Vetsinou je to vzdy stejne. Jeden kufr cca 23 kg, ktery odevzdas a jedno prirucni zavazadlo do 8kg, ktere si beres na palubu. K tomu extra laptop nebo kabelka nebo fotak….s taskou.

 • Radka

  asi před 5 roky

  Dobrý den
  chci se zeptat letím do Vietnamu.Chtěla bych tam vzít jako dárek motorovou pilu.Bude s tím nějaký problém.
  Děkuji za odpověd Radka

 • Radka

  asi před 5 roky

  Dobrý den
  chci se zeptat letím do Vietnamu.Chtěla bych tam vzít jako dárek motorovou pilu.Bude s tím nějaký problém.
  Děkuji za odpověd Radka

 • Radka

  asi před 5 roky

  Dobrý den
  chci se zeptat letím do Vietnamu.Chtěla bych tam vzít jako dárek motorovou pilu.Bude s tím nějaký problém.
  Děkuji za odpověd Radka

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  veškeré informace o převozu zavazadel najdete na webu aerolinky Air Berlin na http://www.airberlin.com/…_luggage.php a http://www.airberlin.com/…_tariffs.php?…. Konkrétně u této aerolinky záleží také na tom, jaký tarif na daný let máte (např. u JustFly nemáte nárok na odbavené zavazadlo), pokud to nebude z uvedených odkazů jasné, doporučila bych kontaktovat přímo aerolinku na jejich call centru.

 • Milos

  asi před 5 roky

  Dobry den,
  chcem si zakupit spiatocnu letenku z Krakowa do New Yorku cez Berlin Tegel so spolocnostou AirBerlin. Ako som zistil, z Krakova lietaju s lietadlom Bombardier Dash 8 q400 a da sa zobrat batozina 8kg do lietadla. Na lete z Berlina do NY uz 23 kg. Da sa priplatit batozina ba cestu z Krakowa do Berlina a kolko to stoji? Nepojdem vsak do NY len s 8kg prirucnou taskou. Dakujem za odpoved.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  v odbaveném zavazadle by to problém být neměl, pro jistotu ale zkontrolujte ještě zakázané předměty na webu aerolinky, se kterou syn poletí.

 • Jana

  asi před 5 roky

  Dobrý den, v březnu odlétá syn ke známým na Nový Zéland. Chtěli bychom jako dárek přibalit dárkový set na víno, který obsahuje i vývrtku. Je možné, že když to přibalíme do hlavního zavazadla, mohl by vzniknout problém na letišti? Děkuji za odpověď.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Pavel - vodní dýmka by mohla být problém kvůli skleněné váze, pokud ji chcete zkusit přepravit, doporučila bych ji řádně zabalit, aby nedošlo k rozbití.

  @Petra - teoreticky by to neměl být problém, dobrý nápad :-)

 • Petra

  asi před 5 roky

  dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by prošlo kdybych si vAnglii nakoupila hodně oblečení a do příručního zavazadla je zavaukovala do pytle. :-) děkuji

 • Pavel

  asi před 5 roky

  Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s přepravou vodní dýmky.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Pája - ano, neměl by to být problém, ostraha může mít problém pouze s potravinami, které se rychle kazí, ale pokud toho nebudete mít moc, nemyslím, že by vám dělali problémy.

  @Nela - ano, můžete. Správně byste ale měla mít na každé léky na předpis potvrzení od lékaře v angličtině. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem je ještě nikdy nepotřebovala.

  @Filip - asi ano, s tímto osobní zkušenost nemám, ale teoreticky by to problém být neměl. Doporučila bych kontaktovat přímo aerolinku, se kterou poletíte, abyste si mohl být 100% jistý.

 • Filip

  asi před 5 roky

  dobry den 18.2. letím do USA , a chci se zeptat jestli si muzu zabalit do kufru originalni krabicku od BCaa( aminokyseliny, sportovni vyziva) ale jiz bohuzel otevrena, temer plna, jsou to kapsle, male prasky dekuji za radu

 • Nela

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, když letím z Ruzyně na Kanárské ostrovy, můžu mít v příručním zavazadle antikoncepci ?
  Děkuji za odpověď

 • Pája

  asi před 5 roky

  prosím vás, letím z Ostravy do Londýna, chcela by som sa opýtať, ako je to s príručným zavazadlom, môžem v ňom mať sladkosti a koreniny? ďakujem.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  krabičku cigaret i zapalovač u sebe můžete mít, zapalovač ale můžete mít jen jeden a je nutné jej předložit při bezpečnostní kontrole. Co se týče množství, je nutné se vždy řídit povolenými limity státu, do kterého letíte, tedy pokud jsou někde limity vyšší a letíte zpět do CR, musíte se řídit povoleným množstvím pro CR. Detailní informace pro jednotlivé státy naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

 • Michal

  asi před 5 roky

  Dobrý večer, rád bych se zeptal jak je to s krabičkou cigaret a zapalovačem. Dále bych se rád zeptal, pokud letím do země, kde je hranice prodávání tabákových výrobku vyšší než zde v ČR a se pohybuji mezi těmito dvěma hranicemi, zda mi můžou být odebrány nebo dokonce můžu být nějak postižen nějakou sankcí. Předem děkuji.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  toto vybavení v příručním zavazadle bohužel převážet nemůžete.

 • Jirka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  chci letět jen s příručním "batohem" lze nějakým způsobem přepravovat vybavení do přírody? (Nůž, sekera, trekové hole, apod.)
  Děkuji ta odpověď.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  Aer Lingus nemá dané rozměry, pokud máte normální krosnu, problém to nebude, ale doporučila bych si ji obalit fólií, aby jste zabránila poškození (stačí i obyčejná potravinová fólie, není nutné platit za služby na letišti). Doporučuji rovněž podívat se na aktuální možnosti s Aer Lingus, od prosince mají nová pravidla, více na http://www.aerlingus.com/…ckedbaggage/

 • Tereza

  asi před 5 roky

  Dobrý den, letím se společností Aer lingus do Irska a chtěla bych se zeptat zda u zavazadel s 20kg jsou dané nějaké rozměry stejně jako u příručních zavazadel? Mám v plánu vzít si krosnu, tak jestli by s tím byl problém...

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Dáša - sáček by měl být pouze jeden, z osobní zkušenosti vím, že pokud je o kousek větší, při bezpečnostní kontrole z toho nedělají problém. Pokud máte nějaké léky na předpis, nezapomente na potvrzení od lékaře v angličtině.

  @Markéta - neměl by to být problém, zapalovač byste měla mít umístěn v sáčku s tekutinami. Potvrzení na ortézu by nemuseli požadovat, pokud si ale chcete být 100% jistá, doporučila bych kontaktovat přímo aerolinku.

 • Markéta

  asi před 5 roky

  Dobrý den, letím se společností Ryanair - chci se zeptat jestli v přiručním zavazadle mohu mít lodičky na vysokém podpadku, nějaká jídlo nebo zapalovač. A jestli po mě žádat nějaké potvrtení od lékaře, pokud mám ortézu na noze. Děkuji

 • Dáša

  asi před 5 roky

  Dobrý den, letím do Kostariky s přestupem v USA. Budu mít pouze kabinové zavazadlo, batoh. Moje otázka, zda mohu mít tekutiny a gely rozdělené ve dvou ziplock sáčcích o rozměru 18 x 20 cm a objemu 1litr. Do jednoho se mi potřebné věci nevejdou. V jednom sáčku drogerii a v druhém takovou lékárničku (kontaktní čočky, roztok na čočky, kapky do očí, desinfekci Septonex, gel Venoruton). Sečetla jsem objem všech lahviček a tub, které by v těch dvou sáčcích byly a je to cca 650 ml a počet kusů je 12.
  Děkuji.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Radko,
  léky bych určitě doporučila převážet v příručním zavazadle. Lékařskou zprávu v angličtině potřebovat nebudete, stačí vám potvrzení od lékaře, to doporučuji připravit předem. Mělo by obsahovat, že daný lék potřebujete, vaše jméno, název léku, podrobnosti o léčivu -> síla (je vždy napsána u léku na krabičce), druh (tablety/kapky/mast...), množství (celkem počet), denní dávka + samozřejmě nesmí chybět ani jméno, podpis a razítko lékaře.

 • Radka

  asi před 5 roky

  Dobrý den budu si dávat do příručního zavazadla léky + 2ks injekce na ředění krve ( jsou zatavene v původním obale) musím i tak mít lékařskou zprávu v angličtině? Nestačí v češtině? Letim pres cestovku a tím ze přestupujeme nechci moc léky nechávat v normálně odbavených kufrech. Dekuji moc

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Aneta - limity pro převoz tabáku se liší podle cílové země, přehled jednotlivých zemí najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí. Pokud poveze dvě malá balení, neměl by to pro většinu cílových zemí být problém.

  @Míša - odbavení (check in) musíte podstoupit vždy, aerolinky jej ale již téměř všechny umožňují online v předstihu, takže stačí zadat požadované údaje a vytisknout si boarding pass z pohodlí domova.

 • Míša

  asi před 5 roky

  dobrý den chci se zeptat jestli je nutné odbavení když mám jen přiruční zavazadlo?

 • Aneta

  asi před 5 roky

  Dobrý den chci se jestli si do příručního zavazadla můžu vzít dvě balení tabáku.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Kláro,
  do UK je povoleno převážet bez ohlášení částku odpovídající 10 000 EUR, pokud máte částku vyšší, je nutné ji oznámit celnímu úřadu na předepsaném formuláři. Více informací naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

 • Klára

  asi před 5 roky

  Dobrý den, letím s Anglie do CR přes Ryanair a chtěla bych se zeptat jak je to s penězy jestli se kontroluji jestli je uvedená nějaká určitá částka. Děkuji

 • × Komentář byl smazán
 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Olgo,
  cukroví vést můžete, ale obecně dle pravidel aerolinky byste v příručním zavazadle neměla vést rychle se kazící potraviny a množství by nemělo být příliš velké.

 • olga

  asi před 5 roky

  mohu vést cukroví v příručním zavazadle-?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Michale,
  osobní zkušenost nemám, bohužel ani weby aerolinek nejsou na podobné speciality připravené, doporučila bych tedy kontaktovat přímo aerolinku, se kterou poletíte.

 • Michal

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s převážením detektoru kovu v příručním zavazadle ?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  malý lak by problém být neměl, přibalte si jej ale do sáčku mezi tekutiny a předložte jej při bezpečnostní kontrole.

 • Lucka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je možné si do příručního zavazadla přibalit lak na vlasy (75 ml).
  Děkuji.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  jak moc jsou přísní pracovníci Bangkok Airways bohužel nevím, každopádně bych ale doporučila řídit se pro oba lety podle přísnějších pravidel a příruční zavazadlo si vzala podle nižších limitů (zejména rozměrů). Vyhnete se tak zbytečným problémům.

 • Eva

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  letíme z Prahy přes Vídneň s Austrian Airlines do Bangkoku a pokračujeme s Bangkok Airways do Rangunu.
  Chci letět jen s příručním zavazadlem , ale u Austr.A je limit 8 kg a rozměry 55x40x23 cm, u Bangkok A. limit 5 kg a rozměry 44x28x23x nebo 56x36x23 cm dle letadla.
  Jak moc jsou v Bangkoku při odbavení přísní?Děkuji

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  hudební nástroje se označují jako special baggage a platí pro ně u většiny aerolinek speciální pravidla. Většinou se dají převážet 3 způsoby - menší hudební nástroje jako např. housle se převážejí jako příruční zavazadlo, větší (např. kytara) se musí odbavit, pracovníci aerolinky je přiřadí do kategorie "křehké" a pracovníci by s nimi měli zacházet opatrně. Některé větší nástroje (např. cello) se dají převážet na palubě - umístí se na sedadlo a připevní pásem, v takovém případě je ale nutné rezervovat pro hudební nástroj místo. Hudební nástroj musí být zabalen do pevného obalu (a samozřejmě se doporučuje také co největší zajištění proti možnému poškození. Vždy je nutné předem zjistit podmínky a možnosti u konkrétní společnosti, se kterou poletíte. Osobní zkušenost mám pouze s převozem klarinetu, který se ale dá převést v příručním zavazadle, takže proběhl bez problémů.

 • Mirek

  asi před 5 roky

  Dobrý den, jaké jsou zkušennosti s přepravou hudebních nástrojů? Konkrétně kytara v pevném pouzdře, obávám se že po přepravě v nákladovém prostoru bych v cílové destinaci obdržel pouze velmi luxusní puzzle.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  podobné nezbytné věci je možné převážet přímo na palubě (resp. v příručním zavazadle), budete ale potřebovat potvrzení od lékaře v angličtině.

 • Alena

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím do Tuniska. Jsem diabetička a píchám si inzulin. Mohu si vzít na palubu automatický dávkovač inzulinu, který při aplikaci inzulinu používám? je to pro mě nezbytná věc a proto se bojím,dát jí do kufru.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  záleží to na aerolince, se kterou poletíte - je nutné respektovat pravidla, která má pro lety do USA společnost, u které jste si letenky rezervovala - podrobné informace najdete na webu dané aerolinky.

 • KLauide

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím do USA a chtěla bych jsem se zeptat kolik mohu mít celkem zavazadel? Pokud je to správně, tak 1 kuft do 15 kg a příruční zavazadlo do 5 kg s urcitými rozměry. Mohu mít také kabelku a notebook zvlášt? děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Veroniko,
  V příručním zavazadle můžete převážet kosmetiku jen do 100ml / balení - musí být vložena do znovuuzaviratelného sáčku a předložena u bezpečnostní kontroly - pokud dodržíte max objem, neměl by být problém s žádnou z vyjmenovaných položek, doporučila bych ale tuhý deodorant (ne sprej). Kromě samotného příručního zavazadla můžete mít kabelku, kabát, deštník, notebook, foťák apod. Přehled veškerých informací o zavazadlech u Singapore Airlines najdete na http://www.singaporeair.com/…-allowances/

  Co se týče nadváhy zavazadel, platí se opravdu za každé kilo navíc - informace o nadrozměrných zavazadlech a přehled poplatků najdete na http://www.singaporeair.com/…gage-excess/

 • Veronika

  asi před 6 roky

  a ještě jsem se chtěla zepta - můžu mít váku kufru 20kg-byl by velký problém kdyby kufr vážil třeba o 1kg navíc a nebo kolik se platí za každé kg navíc?

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím na Nový Zéland se singapore airlines, chtěla jsem se zeptat, zda můžu mít v příručním zavazadle kosmetiku-labelo na rty, tvářenku a zda můžu mít pastu na zuby a deodorant? a zda můžu mít dvě příruční zavazadla- jedno menší a jedno větší? Moc děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím Antoníne,
  podle webu aerolinky by neměl součet všech tří stran zavazadla přesáhnout 300 cm, takže Vaše cestovní kabela by měla bez problémů projít.

  Aletenky.cz

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Monika: s tímhle by neměl být problém, pokud jde kabelku navíc zmenšit, pak věřím, že nebude nikdo dělat povyk.
  Aneta: podle MZV by neměl být problém s 800 ks, více zde http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

  Aletenky.cz

 • Antonin Pokorný

  asi před 6 roky

  Dobrý den
  prosím o radu v následujícím případě. Letím do Norska na ryby konkrétně do Trondheimu . Budu mít sebou rybářskou cestovní kabelu o rozměrech 86 x 43 x 39 cm v plátěném provedení , ptám se zda bude tato kabela přijata jako cestovní zavazadlo váha obsahu nepřesáhne 20 kg.
  Děkuji za odpověď

 • Aneta

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat kolik počet cigaret můžu mít v příručním zavazadle, když letím do Anglie?

  Předem děkuji za odpověď.

 • Monika

  asi před 6 roky

  Dobrý den, poletím se společností Aer Lingus, kde je dovoleno jedno příruční zavazadlo + kabelka. Mají dané rozměry na kabelku (popř. menší tašku), ale moje má rozměry o pár centimetrů větší. Vadí to? Resp. mám kabelku z materiálu, kdy mohu kabelku "srolovat", ohnout, prostě zmenšit ji, že by se na dané parametry dostala. Přesto pravá velikost je větší, než zadané parametry. Bude to vadit, nebo s touto kabelkou normálně projdu? Děkuju předem za odpověď.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  vadit by to opravdu mohlo - to záleží na společnosti, se kterou poletíte, zejména nízkonákladové aerolinky toto opravdu řeší a nejspíš by vám zaúčtovali poplatek za větší zavazadlo. Konkrétní informace najdete na webu aerolinky, se kterou poletíte.

 • Tomáš

  asi před 6 roky

  Dobry den, mam takový problém,mám kufr velikost 63x42x28 a moje povolená velikost je 55x40x20. Myslíte,že to bude vadit a na letišti my to nevezmou?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  sušenky by neměly být problém.
  Petra, Aletenky.cz

 • anet

  asi před 6 roky

  Dobrý den poletím na Krétu můžu si vzít na palubu třeba sušenky?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Jano,
  s jídlem by neměl být problém, pozor ale na to, abyste nepřeváželi rychle se kazící potraviny a tekutiny/omáčky (ty musí být v lahvičkách do max objemu 100 ml a uloženy do znovuuzaviratelného sáčku), oboje by vám mohli při bezpečnostní kontrole vyhodit. Další informace k převozu jídla a pití najdete na webu MZV http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • jana

  asi před 6 roky

  Dobrý den chci se zeptat, letíme na 10 dní do Anglie a chceme si sebou vzít nějaké jídlo, je možné ho dát do příručního zavazadla?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Danuše,
  veškeré informace o zavazadlech naleznete na webu aerolinky - http://eu.aeromexico.com/…ePolicy.html

 • Danuše

  asi před 6 roky

  Zdravím Vás a můj dotaz zní: Budu se přepravovat v Mexiku i vnitrostátní linkou s leteckou společností Aeromexica, a to z Acapulca do Cancúnu.Kolik kg mohou mít naše zavazdla ( i příruční )?. Děkuji předem za jakékoliv sdělení. Danuše

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Martino,
  malý přesah by snad mohl projít, bude ovšem záležet přímo na pracovníkovi, který bude zavazadlo kontrolovat. Zaměstnanci British Airways by snad mohli být shovívavější než je tomu např. u aerolinek Ryanair či Wizz Air, kde rozměry řeší opravdu přísně.

 • Martina

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, poletím s British airways a příruční zavazadlo mi přesahuje na jedné straně 25cm asi o 2-3cm, myslíte, že s tím budou mít problém a nepustí mě na palubu s ním? Výška a šířka je jinak nižší, jen ta hloubka.

  Děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Ludmilo,
  s uvedenou kosmetikou by problém být neměl, pokud ji budete převážet v odbaveném zavazadle. Do příručního je možné vzít jen lahvičky max 100 ml.

 • ludmila

  asi před 6 roky

  Dobry den. Letim do Recka. Co telove mleko 400 ml a sprchovy gel take 400 ml neni otevreny? Tuzidlo na vlasy, sampon?
  Dekuji.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Terezo,
  pudr v originálním balení by snad neměl být problém. Konkrétní doporučení a limity doporučuju zkontrolovat přímo na webu aerolinky, se kterou poletíte.

 • Tereza

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chci se zeptat, zda je možno si bez problémů v příručím zavazadle nechat pudr. Díky za odpověď.

 • Anna

  asi před 6 roky

  Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  Ludmilo, z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem s nabíječkou nikdy problém neměla, aerolinky samy doporučují převážet elektroniku právě v příručním zavazadle.

  Anno, klobouk na hlavě by problém být neměl, je to součást oděvu. Sama jsem s kloboukem nedávno cestovala a nikdo s tím problém neměl. Pokud se ale chcete vyhnout možnosti, že by to mohlo personálu vadit, převezte jej v kufru.

 • Anna

  asi před 6 roky

  Dobrý den, v září vyrážím do Říma se společností Raynair a chtěla jsem se zeptat zda můžu mít při cestě letadlem na hlavě klobouk nebo ho musím zabalit do zavazadla. Děkuji za odpověď.

 • Ludmila

  asi před 6 roky

  Děkuji moc za odpověď a s nabíječkama problém nebude? Nebo je lepší je zabalit do kufru? Přece jen, nerada by jsem se tam s někým dohadovala a nebo je musela vyhodit.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Ludmilo,
  s běžnou elektronikou by problém být neměl, u bezpečnostní kontroly je ale potřeba ji ze zavazadla vytáhnout, takže bych doporučila si ji zabalit nahoru, abyste ji měla po ruce (zejména notebook, mobil a foťáky).

 • Ludmila

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu v příručním zavazadle mít notebook, dva fotáky, fén, žehličku na vlasy a nabíječku na notebook plus na fotáky a mobil? Děkuji za odpověď.

 • Zuzana

  asi před 6 roky

  Děkuji moc za Vaši odpověď :-) přeji hezký den

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Zuzano,
  léky se opravdu nesmí převážet v odbaveném zavazadle, měla byste je mít vždy v příručním v originálním balení. K lékům na předpis budete potřebovat potvrzení od lékaře v angličtině (správně byste je měla mít tedy i na antikoncepci), na běžně dostupné léky bez předpisu potvrzení není potřeba. Neměla byste převážet zbytečně moc léků, pokud ale budete mít jen běžné léky v malém množství, nebála bych se, že z toho budou dělat při kontrole problémy.

 • Zuzana

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím se společností Wizz Air do Anglie a nejsem si jistá ohledně léků. V přepravních podmínkách společnosti jsem nenašla, že bych léky nemohla převážet. Na týchž webových stránkách jsem ale také našla informaci, že moje zavazadla odevzdaná při odbavení nesmí obsahovat léky, ale můžu si na palubu vzít léky, které budu potřebovat "během letu". Prosím, poraďte mi jak to mám udělat, jedná se o obyčejné léky typu paralen nebo endiaron, ale také o antikoncepci. Předem děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Jano,
  do odbaveného zavazadla si holítka vzít můžete. Co se týče váhy kufru, záleží na aerolince, se kterou poletíte, některé aerolinky mají odbavené zavazadlo placené, jiné ne.

 • Jana

  asi před 6 roky

  Dobrý den letím do Španělska chtěla jsem se zeptat kolik muže vážit kufr když si povezu sebou a jestli si můžu vzít dámské holítka.Děkuji

 • JANA

  asi před 6 roky

  Mockrat dekuji pani Petro. :)

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Jano,
  léky určitě patří do příručního zavazadla, pokud je má na předpis, měla by samozřejmě mít potvrzení od lékaře v angličtině. Není ani potřeba celá lékařská zpráva, mělo by stačit lékaři připravit prohlášení, ve kterém se uvede, že lékař potvrzuje, že daný lék matka potřebuje, její jméno, název léku, podrobnosti o léčivu -> síla (je vždy napsána u léku na krabičce), druh (tablety/kapky/mast...), množství (celkem počet), denní dávka + samozřejmě nesmí chybět ani jméno, podpis a razítko lékaře.

 • JANA

  asi před 6 roky

  dobry den,

  potrebovala bych se zeptat jak je to s leky pri odletu do anglie. mamina mi ma prijet s WIZZAIR a ma jen velke prirucni zavazadlo.bude tu na mesic a problemem jsou jeji leky. musi jich brat vice takze si bude muset pribalit vetssi mnozstvi aby vystacilo na mesic.bude to v pohode, kdyz si necha od obvodniho lekare napsat lekarskou zpravu kolik si toho ma brat?

  MOC DEKUJI JANA

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  podrobné informace o celním limitech platné pro cesty do Egypta najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Bozena

  asi před 6 roky

  Chtela bych se zeptat kolik si muzu vezt cigaret na 14 dni do egypta

 • Kristýna

  asi před 6 roky

  Děkuji moc za odpověď.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Kristýno,
  pokud máte alespoň originální platíčka, nebála bych se. Co se týče lékařského potvrzení v angličtině, podobně jako na jakýkoli jiný lék na předpis byste potvrzení mít měla, takže pokud nemáte problém zajít si k lékaři, raději si ho vyřiďte. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že se kontroly u léků jako např. antikoncepce moc neřeší, řeší se hlavně u silných léků nebo léků aplikovaných injekcemi. Veškeré léky byste měla převážet v příručním zavazadle.

 • Kristýna

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím za týden na čtyři týdny do USA se společnosti TAP Portugal. Chtěla bych se zeptat jestli si do kufru mohu zabalit dvě platíčka antikoncepce (cca.42 prášků), originální obal bohužel nemám a nevím zda si mám vyřizovat potvrzení od doktora v angličtině. Budu s tím mít problém?

 • Lucka

  asi před 6 roky

  Děkuji za odpověď a ještě napíšu přímo na Travel Service.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Lucko,
  pokud splňuje maximální rozměry, nemusel by to být problém, protože většina společností kontroluje právě maximální rozměry a součet všech 3 neřeší. Pokud si ale nejste jistá, zkuste kontaktovat přímo aerolinku, jestli toto omezení má.

 • Lucka

  asi před 6 roky

  Ještě jsem zapomněla napsat že letím se společností Travel Service..Děkuji za odpověď

 • Lucka

  asi před 6 roky

  Dobrý den, mám dotaz koupila jsem si malý kufřík a chci si ho vzít jako příruční zavazadlo, maximální rozměry splňuje ale nekde se pise že součet všech tří rozměrů může byt maximálně 115 cm ale já mam asi 120 cm, myslíte že mi to nedovolí vzít do letadla??

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s čočkami nejlépe v orig. balení by neměl být problém, jen je samozřejmě nutný jejich převoz v znovuuzaviratelném sáčku o objemu max. 1l (20x20 cm).
  Aletenky.cz

 • Eva

  asi před 6 roky

  Dobrý deň,
  možem si do priručného zavazadla zobrať 30ks denných čočiek, ktoré sú zabalené v jednej papierovej krabičke a každá čočka je zabalená zvlášť v plastovom priesvitnom obale a obsahuje trošku roztoku? Jak sa tieto čočky berú? Ako drogeria nebo ne?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @mira - problém by to snad být neměl, ale určitě doporučuju je pořádně obalit (např. bublinkovou fólií, abyste zmírnil riziko rozbití). Zkuste se také podívat na doporučení přímo od aerolinky, se kterou poletíte.

  @Žažule - cigarety se mohou převážet, vztahuje se na ně však limit, pokud budete mít méně než 800 cigaret, neměl by to být problém - více na http://goo.gl/IoeVH (mimochodem bývají dostupné i v bezcelní zóně, takže je můžete nakoupit až na letišti). Co se týče léků, pokud jsou na předpis, měla byste na ně mít potvrzení od lékaře v angličtině (správně by měly být napsané na vás - toto si tedy možná raději ověřte přímo u aerolinky, se kterou poletíte). Měla byste je mít v originálním nepoškozeném balení. Pokud se nebude jednat o velké množství, nemusel by to být problém, bude ale záležet na pracovnikovi letiště, jestli bude chtít řešit nebo ne. Léky, které nejsou na předpis, se mohou převážet běžně bez potvrzení od lékaře.

 • Žažule

  asi před 6 roky

  Mám dotaz, sestra chce do Anglie přivést dva kartóny cigaret. Je to možné. Měla bych je v odbavením kufru. A co léky. Syn má občas laryngitidu a potřebuju mít pro něj nějaké léky. Je možné mít něco sebou v kufru?

 • mira

  asi před 6 roky

  dobry den.chci se zeptat na to jestli muzu vzit do prirucniho zavazadla vinylove desky ? dekuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s malou svačinou na cestu by neměl být problém, s holemi by to mělo být také vpořádku, pro jistotu bych ale tuto informaci hledal přímo na webu aerolinky, se kterou se chystáte letět.
  KS

 • Jaromíra

  asi před 6 roky

  Jsem invalidní důchodkyně ,diabetička mohu si vyít do letadla hole ajídlo na cestu. Letím za synem do Svýcarska ?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  neměl by to být problém, ale nepřeháněla bych to s množstvím jídla. Pozor také na to, aby potraviny, které budete převážet neobsahovaly tekutiny, pak by Vám je mohli vyhodit. Obecně u jídla dost záleží na konkrétním přístupu bezpečnostní kontroly, ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že jsem menší množství jídla, svačinu či trvanlivé potraviny převážela v příručním zavazadle několikrát a vždy bez nejmenších problémů.

 • Jiřina H.

  asi před 6 roky

  Mohu v příručním zavazadle mít kulmu na vlasy dlouhou 30 cm a malý fen ? Mohu jako dárek vézt v přír. zav. konzervu šunky (Bohemia Hamm) a balené tvrdé sýry ? Dík.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  co se týče poplatků, veškeré informace najdete na http://www.delta.com/…checked.html

  Check-in online je velmi pohodlná varianta, protože se můžete odbavit z pohodlí domova a na letišti se můžete vyhnout dlouhým frontám na odbavení. Veškeré informace k odbavení najdete na http://www.delta.com/…heck-in.html

  Co se týče zmiňované věty, znamená to, že na bezpečnostní kontrolu musíte přijít již s boarding passem (ten získáte právě při check-inu), jedná se o běžnou proceduru, bez letenky by vás na bezpečnostní kontrolu prostě nepustili.

 • borunja

  asi před 6 roky

  Dobry den,

  letim z Madisonu do Bozemanu v USA s Deltou. Mohu ocekavat nejake poplatky? Je lepsi udelat check-in online nebo je to jedno, jestli ho udelam na letisti.
  A prosim vas, na letence mam napsane: 'Airports and airlines now require that you obtain a boarding pass before entering the security checkpoint.' Co si mam pod tim predstavit? Dekuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  nosní kapky s sebou mít můžete, pokud bude jejich objem do 100ml. Pokud je máte na předpis, nezapomeňte si přibalit potvrzení od lékaře v angličtině.

 • Naďa

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím do USA, můžu si vzít do letadla nosní kapky?
  Děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 6 roky

  Pití si můžete koupit za bezpečností kontrolou (tam bývají nejrůznější obchody s jídlem i rychlá občerstvení), nebo přímo v letadle (záleží na aerolince, se kterou poletíte, zda je pití zdarma, nebo si jej budete muset koupit - nízkonákladové aerolinky občerstvení zdarma nenabízí). Lahvičky do 100 ml se používají hlavně na drogerii, pokud nemáte i odbavené zavazadlo.

 • Markéta

  asi před 6 roky

  No poletím sice jen 2 a půl hoďky, ale žízeň bych mohla mít:-). Nebo mám počítat s tím, že v letadle bude pití k dispozici?
  Letím poprvé, tak tyhle věci vůbec neznám...

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravim,
  Tomáš: během letu se notebook používat může, vypnutý by však měl být při startu a přistávání - pasažéry o to žádá přímo posádka.
  Markéta: 100ml láhvičky s pitím jsem na letištích zatím nějak neviděl, ale pokud potřebujete tekutiny do letadla, můžete si je zakoupit v duty free shopu, který většinou bývá za kontrolou. Uzaviratelné sáčky na některých letištích mají, ale není to pravidlem, spíše bych si je koupil někde v drogerii.
  Aletenky.cz

 • Markéta

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  seženu takto malé (100ml) lahvičky s pitím a ten uzavíratelný sáček přímo na letišti nebo si to musím zajistit sama nějak předem?
  Děkuji za odpověď

 • Tomáš

  asi před 6 roky

  Může se při letu používat Notebook nebo to je zakázané...

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  přeprava sportovního vybavení má své vlastní pravidla a max. povolená hmotnost je 32 kg! Předpokládám, že do Kyrgyzstanu letíte přes Istanbul z Prahy, takže cena zavazadla bude 90 EUR (30 + 60 EUR)/jeden směr. Na webu má aerolinka také uvedeno, že první zavazadlo s golfovým či lyžařským vybavením, přepraví zdarma (kdyby se Vám to náhodou hodilo) ... více zde: http://www.turkishairlines.com/…d-conditions
  Aletenky.cz

 • libor

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  letím s Turkish Airlines do Kyrgystánu. Jaké jsou, prosím, přepravní podmínky pro nadrozměrné zavazadlo o váze cca 25 kg ( sportovní vybavení v krabici od jízdního kola ) ?

  Jaké jsou přípustné rozměry zavazadla a jaký je poplatek za toto zavazadlo ?

  Děkuji za odpověď ?

 • pavel

  asi před 6 roky

  dekuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pavel: pokud dodržíte stanovené limity na zavazadla, které předepisuje aerolinka, neměl by být s převozem problém.
  Simona: to záleží na tom, na jaké trase s Aeroflot poletíte i v jaké třídě?
  Aletenky.cz

 • pavel

  asi před 6 roky

  Zdravim.mohu si privest z kazachstanu v kufru el.naradi?

 • Simona

  asi před 6 roky

  když je tam napsano 2x23 kg znamena to tedy, ze mohu mit 2 kufry po 23 kg?:)

 • JB

  asi před 6 roky

  Děkuji Vám za odpovědi, jste skvělí.

 • Pavel

  asi před 6 roky

  Muzu si z kazachstanu privest v kufru vrtacku?dekuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Klara: jste si jistá, že se jedná o aerolinku IATA? Otázkou také je odkud chcete do Hong Kongu letět?
  Simona: údaje o limitech aerolinky najdete přímo u nás v sekci: Letecké společnosti http://www.aletenky.cz/…ost/aeroflot
  Aletenky.cz

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Hana: léky v injekční stříkačce je možné převážet pouze pokud máte potvrzení od lékaře (v EN), v tomto případě také není naškodu, upozornit přímo zaměstnance na kontrole.
  hana: tohle sice na kontrole nevidí moc rádi, ale pokud je dar dobře zabalený, tak často projde.
  JB:

  • pokud máte všechny segmenty na jedné letence resp. rezervoval jste letenku přímo u aerolinky, bude o zavazadlo postaráno a vy můžete být vklidu.
  • podle webu se zdá, že se můžete odbavit na letišti u servisní přepážky a o poplatcích zde zmínka není
  • co se zavazadel týče: příruční zavazadlo je ZDARMA, za odbavené zavazadla se platí, tak jak popisujete.
  • rezervační poplatek, bývá započítán v rámci letenky a aerolinka jej účtuje v závislosti na způsobu rezervace. Zdá se však, že tady došlo ke změně a při bookingu online se již poplatek nezapočítává.
  • personal item bývá například kabelka, pouzdro s fotoaparátem, kabát či laptop, píšou to i na webu Alaska Airlines.

   Aletenky.cz

 • Simona

  asi před 6 roky

  Ahoj, chtela bych se zeptat jaka je maximalni hmostnost odbavovaneho a prirucniho zavazadlo, kdyz letim s Aeroflot?

 • Klara

  asi před 6 roky

  Dobry den, letim s IATA do HK a chtela bych se zeptat jaka je max hmotmost odbaveneho zavazadla a prirucniho?
  predem diky

 • JB

  asi před 6 roky

  • Na stránkách je napsáno, že 1st item je odbaven za 20USD a 2nd item také za 20USD. Chápu správně, že 1st item je zavazadlo (do 22kg) a 2nd item je příruční zavazadlo?
  • V USA poletím také společnosti Alaska Airlines a na vaších stránkách u leteckých společností píšete, že je zde rezervační poplatek 5-25USD. Můžete mi prosím vysvětlit, co ten rezervační poplatek znamená a kdy se platí v jaké výši?
  • Co znamená, když je přímo na stránkách napsáno: "Remember, one personal item per passenger is always free". Co si mám představit pod pojmem personal item?

   Omlouvám se za velké množství dotazů, budu vděčný, za každý zodpovězený. Děkuji Vám.

 • JB

  asi před 6 roky

  Prosím Vás, měl bych pár dotazů. Jelikož jsem to více rozepsal, je to napsáno ve dvou zprávách, za což se omlouvám.

  • Letím společnosti Air Canada z Wroclawi do Chicaga s přestupy ve Frankfurtu a Montrealu. Budu si muset na každém letišti vyzvednou své zavazadla a znovu je odbavit nebo by to mělo být přemístěno automaticky?
  • Z Chicaga letím společnosti Frontier Airlines. Asi nebudu stíhat se odbavit online, tak se budu muset odbavit na letišti. Podle podmínek jsem však pochopil, že Frontier nedělá cenové rozdíly, zdali se člověk odbaví online nebo přímo na letišti. Chápu to správně?
 • hana

  asi před 6 roky

  mohli bychom si vzit do prirucniho zavazadla na palubu sklo,ktere vezeme jako dar?

 • hana

  asi před 6 roky

  mohli bychom si vzit do prirucniho zavazadla na palubu sklo,ktere vezeme jako dar?

 • Hana

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s převážením léku v injekční stříkačce, který potřebuji jako prevenci proti žilní trombóze. Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  majda: to záleží na tom, do které země letíte. Informace najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí a cigarety se počítají na kusy.
  Aletenky.cz

 • majda

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chci se zeptat kolik kartonů cigaret si můžu vzít do příručního zavazadla a jestli je můžu koupit jinde, než na letišti??? Letím s ryanair do UK. Děkuju

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Lucka: nejlépe bude tyto věci zabalit do odbaveného zavazadla, a to docela pečlivě, aby nepřišli k úhoně. Jinak dovoz do USA má trochu přísnější pravidla, tak doporučuju mrknout sem: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Tomas: v tomto případě, je nejlépe domluvit se přímo s aerolinkou, podají Vám nejzaručenější informace. Elektronika by se měla převážet v příručním zavazadle, ale nepředpokládám, že se krabice vejde do rozměrů.
  Andy: na zboží z DutyFree, které se vkládá do "označené" tašky, by se limity vztahovat neměli, problém nebývá ani u nízkonákladovek typu WizzAir. Kočárky se přepravují zdarma v zavazadlovém prostoru spolu s kufry, pak už ovšem záleží na šetrnosti "nakladačů", možná by nebylo od věci kočárek zabalit alespoň do stretch folie nebo něčeho podobného.
  Aletenky.cz

 • Andy

  asi před 6 roky

  Dobry den, letime se SmartWings do Řecka. O vahovych i rozmerových limitech víme. Vztahuje se ale vahovy limit příručního zavazadla i na tekutiny zakoupené v DutyFree? Budeme kupovat kojeneckou vodu do zásoby (3litry) pro našeho 8 měsíčního syna.. A da se nejak zabranit poskozeni kocarku behem prepravy? napriklad ho poslat spolu s kufry? na nej se vaha nevztahuje, ne? Děkuji za odpověd..

 • Tomas

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s převážením detektoru kovu ( rozložený v krabici ). Letos asi poletíme do egypta tak abych neměl na letišti problém, nebo aby mi ho nezabavili. ( byl docela drahy ) Děkuji za odpoveď.

 • Lucka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím do USA , vezu nějaké dárky, broušená váza, sladkosti pro děti, bonboniery. Kam nejlépe je zabalit? Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Hanka: myslím, že když bude sklo pečlivě zabaleno, tak pracovníci na kontrole nebudou nic namítat, ovšem pravidlem to není.
  Marta: pokud jej chcete převážet v příručním zavazadle, tak bych nakupoval až na letišti v Soulu (letištní kontrola), možná by taška z dutyfree shopu mohla projít, ale nespoléhal bych na to. Přesnější informace by možná mohla podat aerolinka, se kterou letíte.
  Aletenky.cz

 • Marta

  asi před 6 roky

  Dobrý den, můžeme si v Praze na letišti koupit povolený 1L alkoholu na osobu a přestoupit s ním v Soulu na let na Bali nebo si alkohol musíme koupit až v Soulu? Děkuji

 • Hanka

  asi před 6 roky

  Je možné převážet v příručce v malé míře sklo?
  Konkrétně se jedná o dva malé panáky na slivovici. (Zahraniční kolegyně přiletěla jen s příručkou a chce tak i odletět a dostala je jako dárek.)
  Já jsem jí říkala že ne, že potenciálně jde o ostrý předmět, ale teď mě zmátlo, že to v pokynech na prg.aero vlastně není (a nechci vypadat jako zloděj skleniček :-(()
  Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  podle webu MZV by to mělo být možné: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html . Dejte si však pozor na dodržení rozměrů, které aerolinka předepisuje.
  Aletenky.cz

 • vendula

  asi před 6 roky

  Dobrý den letím v pondělí s wizzair do Londý Luton mám jen přiruční zavazadlo a chci dovest přítelovi 5balíčku tabáku a tři krabičky cigaret ,je to možné koupit ještě mimo letiště a mít to v přiruční tašce ?děkuji za odpověd

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  velká zrcadlovka také nebude problém, jen by se vám měl foták vlézt do příručního zavazadla tak, aby byly dodrženy limity aerolinky. Nebo můžete foťák přepravit jako jedno menší příruční zavazadlo, které aerolinka povoluje také zdarma (max. rozměry 25x33x20 cm).
  Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 6 roky

  Ahoj, vím, že s foťákem (compaktem) není problém, tedy s velkou zrcadlovkou by to ale mělo být také v pořádku, že? Letíme Ze Zurichu do Dublinu a pak zpět do Prahy s Aer Lingus. Díky

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Vašek: Další zavazadlo si můžete nechat odbavit, ale bohužel ne zadarmo (byť by se jednalo jen o 4kg). Sako pronesete přes kontrolu bez problémů klidně jen přehozené přes ruku (nebo si jej nachvíli oblečete). Sako na ramínku v obalu by se možná pracovníkům nemuselo líbit.
  Pavla: pokud má nádoba objem menší jako 100 ml, neměl by být problém viz web Wizz Air http://vvcap.net/…Xz6s43nr.htp (zákaz hořlavin, některé věci však mají výjimku). Musím ale poznamenat, že se občas najde pracovník, kterému se to nezdá.
  Petr: Wizz Air má limit pro odbavené zavazadlo max. 32 kg, příruční zavazadlo je nově omezeno pouze velikostí.
  Aletenky.cz

 • Petr

  asi před 6 roky

  Dobrý den, poletím s Wizzair do Londýna. Počítá se váha příručního a odbaveného zavazadla dohromady, nebo limit 20kg je jen na odbavené zavazadlo?

 • Pavla

  asi před 6 roky

  Dobrý den, jak je to s lakem na vlasy? Mohu si ho do příručního zavazadla vzít?

 • Vašek

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím s Easyjet z Manchesteru do Prahy a chci si koupit sako. Jenže na něj nemám místo ani v příručním zavazadle ani v tašce. Tak jsem se chtěl zeptat jestli když budu mít sako v obalu, jestli by bylo možné vzít si ho do letadla s příručním zavazadlem. V podstatě bych ho mohl držet v ruce nebo položit na sebe a nezabíralo by žádný úložný prostor na palubě. A nebo jestliže je hmotnost odbavovaného zavazadla 20 kg a moje zavazadlo má 16 kg, tak jestli si můžu na letišti nechat odbavit ještě jedno zavazadlo s max hmotností 4 kg. Takže bych měl jedno příruční a dvě k odbavení s max hmotností 20 kg.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s běžnými očními kapkami by neměl být problém, jen je nezapomeňte vložit do znovuuzaviratelného sáčku (20x20 cm) spolu s dalšími tekutinami. Příjemný let.
  KS,Aletenky.cz

 • Markéta

  asi před 6 roky

  Zdravím, můžu mít u sebe v kabelce oční kapky ?
  Děkuji.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  to záleží s jakou aerolinkou letíte nebo i odkud kam letíte? Nicméně tuto informaci by vám měla poskytnout sama CK Fisher a pravděpodobně to bude uvedeno i někde na letenkách resp. u vaší objednávky.
  KS, Aletenky.cz

 • anicka

  asi před 6 roky

  Kolik si muzu vzit sebou kg do letadla? A jedu s cestovkou fisher

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s běžným oblečením nebude žádný problém, takže si ho klidně můžete zabalit.
  KS, Aletenky.cz

 • Lucie

  asi před 6 roky

  Dobry den, letim z Wizz Air do Prahy z Londyna a chtela bych se zeptat, zda-li v prirucnim zavazadle muzu mit obleceni:) dekuji za odpoved:)

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s elektronikou tohoto typu by neměl být problém. Doporučuju sbalit jej tak, aby šel pak na letišti jednoduše předložit ke kontrole.
  KS, aletenky.cz

 • lenka

  asi před 6 roky

  mohu mit vletadle přenosný DVD přehrávač?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  říká se "co je psáno, to je dáno", takže problém by to být určitě mohl, i když se najde dost případů, kdy tohle prošlo. Na podmínku jednoho zavazadla jsou však pracovníci hodně přísní a je nutné mít opravdu jenom jedno. Neříkám, že těch 5 cm neprojde, ale pro klid v duši bych tohle asi moc neriskoval a sehnal si vyhovující zavazadlo.
  KS, aletenky.cz

 • Jana

  asi před 6 roky

  Ještě jeden dotaz - společnost Ryanair má stanoveny rozměry pro příruční zavazadlo 55x40x20, ale já mám tašku 55x30x25. Myslíte, že těch 25 cm bude problém? Hledala jsem na jejich stránkách nějaký kontakt pro dotaz, ale marně... Nerada bych na letišti musela vybalit do nějaké igelitky, protože by bylo 5 cm problémem... Na stránkách píšou tohle, tak se trošku obávám... : Strictly one item of cabin baggage per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm is permitted. (handbag, briefcase, laptop, shop purchases, camera etc.) must be carried in your 1 permitted piece of cabin baggage.
  Díky za odpověď, Jana

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Jana: menší svačinka by neměla být problém, pracovníci na kontrole bývají v tomto případě většinou benevolentní (možná by se jim nemusel líbit ten salám). Z několika zkušeností (Ryanair) můžu říct, že nikdy nebyl problém. Na MZV také nepíšou o žádných omezeních týkajících se Malty http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Martina: s uložením příručního zavazadla jako kabelka pod sedadlo by neměl být problém, některé aerolinky (Wizz Air) toto dokonce přímo vyžadují. Jen taková poznámka navíc. Do USA asi poletíte s některou z klasických aerolinek a ty většinou povolují k příručnímu zavazadlu ještě jedno menší (kabelka, taška na notebook apod.), které si můžete dát právě pod sedadlo. Takže příjemný let přeju.
  KS, Aletenky.cz

 • Martina

  asi před 6 roky

  Dobrý den, v sobotu letím do USA, chtěla bych se zeptat, zda je možné si příruční zavazadlo - kabelku ( ne nijak velkou) nechat po celou dobu letu u sebe (např. pod sedadlem). Budu tam mít cenné věci a známým se už mnohokrát stalo, že jim z úložného prostoru nad sedadlem věci ukradli. Děkuji za odpověď

 • Jana

  asi před 6 roky

  Letíme s kamarádkama na Maltu (Ryanair) a po příletu budem bez večeře - můžeme si do příručního zavazadla (kufr jsme si nepřiplácely) vzít s sebou nějakou svačinku? Je problém třeba sušenka, čokoláda, houska nebo trvanlivý salám? Díky za odpověď :-)

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s přepravou čajů v příručním zavazadle nebude problém a můžete je klidně koupit kdekoliv. Jediné co mě napadá, ponechat je v originálním balení a vzít si raději účtenku (kdyby se nějakému horlivému pracovníkovi na kontrole nepozdával obsah).
  KS, Aletenky.cz

 • veronika

  asi před 6 roky

  Dobrý den letím společností Ryanair z Anglie do ČR a ráda bych známým dovezla čaje. Mohu jej přepravovat v příručním zavazadle a můžu je koupit kdekoliv mimo letiště? Nebo je musím koupit až na letišti? Děkuji za odpověď

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  v příručním zavazadle se může zpravidla přepravovat nějaká menší svačina, takže by s cukrovinkami a kořením neměl být problém. U tekutin však platí pravidlo 100ml, tzn. že všechny tekutiny v přiručním zavazadle musí být v lahvičkách či nádobkách o objemu max. 100ml a musí být v uzaviratelném sáčku o rozměrech 20x20 cm. Láhev slivovice (max. 1 l na osobu) je tedy možné převážet pouze v odbaveném zavazadle (kufru) a mohou je dovézt jen osoby starší 21 let. Přeju příjemné cestování.
  Více informací se můžete dozvědět zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Lucie J

  asi před 6 roky

  Dobrý den, ve čtvrtek letíme (air france) s přítelem do USA, navštívit naše známé. Samozřejmě bychom jim rádi něco dovezli (např. koření, cukrovinky a láhev slivovice). Je něco z toho problém a v jakém zavazadle to převážet (v příručním nebo v kufru)? Moc děkuji za radu.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  v tomto případě bych doporučil kontaktovat přímo aerolinku, se kterou poletíte. Jistě Vám dobře poradí a informace budou zaručené. Každopádně myslím, že potvrzení od lékaře bude určitě potřeba.
  KS, Aletenky.cz

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím do Londýna jen s příručním zavazadlem, ve kterém potřebuji mít injekce na ředění krve. Je nutné nějaké speciální potvrzení?
  Děkuji Petra

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Pavel: do příručního zavazadla si můžete vzít pouze tekutiny v nádobáh či láhvičkách o maximálním objemu 100 ml, které musí být uloženy v uzaviratelném sáčku o objemu 1 l (20x20 cm). Takže jedině převést v malých lahvičkách nebo koupit v obchodě přímo na letišti za kontrolou. Povolené množství dováženého alkoholu se u jednotlivých zemí liší viz http://www.mzv.cz/…pedie_statu/ u jednotlivých zemí najdete v sekci Cestování.
  Baileys: do příručního zavazadla si kosmetiku vzít můžete. Pokud se ale jedná o tekutiny, je nutné dodržet pravidlo o max. objemu 100 ml a uložení do sáčku (viz výše)
  Aletenky.cz

 • Baileys

  asi před 6 roky

  Dobrý den,letim do Austrálie se společnosti emirates mohu si do příručního zavazadla vzít make up a pudr nebo třeba rasenku??? Dekuji

 • Pavel

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  mám dotaz. Letím s Vueling airlines, mohu si vzít do příručního zavazadla tvrdý alkohol?? Případně kolik....nemám jiná zavazadla k odbavení, tam je možné vzít s sebou..

  Díky

  Pavel

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  ano můžete. U kontroly chtějí většinou pracovníci předložit el. zařízení, tak si ho popřípadě přibalte tak, aby šel snadno vyndat ze zavazadla.
  Aletenky.cz

 • naiva

  asi před 6 roky

  mohu do prirucniho zavazadla fen

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  informace o zavazadlech najdete na našem webu u jednotlivých aerolinek v sekci Check-in, poplatky a zavazadla viz http://www.aletenky.cz/…tish-airways. Nicméně pro BA tedy platí pro příruční zavazadla toto: ZDARMA 1 větší zavazadlo o max. rozměrech 56cm x 45cm x 25cm, které musíte být schopna zvednout do úložného prostoru nad hlavou (max. hmotnost ale 23 kg) + 1 menší zavazadlo max. 45cm x 36cm x 20cm, které se v letadle musí vejít pod sedačku před Vámi. Zdarma je také jedno odbavené zavazadlo o max. hmotnosti 23 kg (max. rozměry 90cm x 75cm x 43cm). Pěkný den přeju.
  Aletenky.cz

 • Simona

  asi před 6 roky

  moc vam dekuji a british ariways nevite jake jsou predpisy? preji krasny vecer

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím, pokud dodržíte předepsané rozměry a hmotnost aerolinky, neměl by být s inline bruslemi žádný problém.
  Aletenky.cz

 • Simona

  asi před 6 roky

  dobry den letim do Miami pres londyn z prahy british airways ba0853 a ba 0209 mohu si do prirucniho zavazadla dat koleckove inline brusle? dekuji predem

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  tyto věci můžete převážet v příručním zavazadle o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm. Tekutiny by měly být v nadobkách o max. objemu 100 ml a všechny by měly být uloženy v sáčku o objemu 1l (20x20 cm). Toto jedno příruční zavazadlo můžete přepravovat ZDARMA, předkládáte jej při kontrole na letišti a následně berete s sebou do letadla.
  KS, Aletenky.cz

 • Jitka

  asi před 6 roky

  Letim do Londyna s Easy Jet na služební cestu. Potřebuji si s sebou vzít lodičky vysoký podpatek asi tak 10 cm, nějakou voňavku, manikúru . Mam jedno příruční zavazadlo.Mohu toto zavazadlo poslat na odbavení , i když jsem neplatila za kufr?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud se jedná o léky na předpis, bude lepší když si obstaráte potvrzení od lékaře v angličtině. Obecně je to vlastně lepší mít, líp se pak i vysvětluje. Jinak se mají léky přepravovat spíše v příručním zavazadle.
  KS, Aletenky.cz

 • J Malypetr

  asi před 6 roky

  Zdravim.
  Chtel bych se zeptat. Mohu prevezt v letadle male mnozstvi leku(tablet) pro dceru na zaludek? Letim k ni na navstevu. .

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Lubos: v příručním zavazadle, je zpravidla možné přepravovat nějakou menší svačinku a pracovníkům letiště by setedy tohle nemuselo vůbec líbit. Některým cestovatelům podobný obsah zavazadla občas projde, ale je to zkrátka risk.
  Jana: kosmetiku si do příručního zavazadala určitě vzít můžete, nádoby s tekutinami však musí mít objem max. 100 ml a všechny musí být uloženy v uzaviratelném sáčku o objemu max. 1 litr a o rozměrech 20x20 cm.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 6 roky

  Chtěla sem se zeptat zda si mužu vzít sebou do příručního zavazadla kosmetiku(make-up,pudr,oční linku,řasenku...) a parfem?

 • Lubos

  asi před 6 roky

  Letim Ryanarom a chcel by som sa opytat ci si mozem zobrat do lietadla kilo klobas a stangu salami.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pro léky na předpis bych si určitě opatřil potvrzení od lékaře v Angličtině, je to přecijen jistota. Jinak pravidla aerolinky hovoří jasně, ale opravdu záleží hlavně na pracovnících letiště, jak celou věc posoudí. Mnoho lidí nemělo v podobném případě žádné potíže, ale najdou se i takový, kterým to neprošlo. Je to zkrátka risk, většinou jsou pracovníci shovívavější v případě, že člověk cestuje s příručním zavazadlem v podobě batohu.
  KS, Aletenky.cz

 • Michaela

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím do Manchstru se společností Ryanair, letím se synem, který bere léky na alergii a také rittalin. Chtěla bych vědět zda musím mít potvrzení od doktora.Mám příruční zavazadla, ale u jednoho mi o 3cm přesahuje délka je to moc špatné neprošla bych??

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  u Wizz Airu jsou tyto menší rozměry docela novinkou a přísnost záleží hlavně na pracovnících u kontroly. Občas používají tzv. klec, která má cca předepsané rozměry a takto kontrolují. Někteří cestující však píši, že malá rezerva tam je, snažil bych se nicméně dodržet předepsané rozměry.
  KS, Aletenky.cz

 • Jirka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  nevíte jak přísně se posuzuje překročení rozměru malého kabinového zavazadla u společnosti Wizzair. Mám zavazadlo vysoké 45 cm (i skolečkama) a v přepravních podmínkách požadují rozměr do 42 cm.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Karel: dodržíte-li stanovené limity, tzn. rozměry a hmotnost, mělo by nářadí projít. Více informací zjistíte přímo na webu aerolinky, popřípadě mohu zjistit více pokud budu vědět, se kterou společností letíte?
  KS, Altenky.cz

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Jirka: pokud skleničky dobře zabalíte, měly by snad přes kontrolu projít.
  Přemysl: se šrouby v noze by sice neměl být problém. V případě problému či kontroly, však bude určitě lepší, když budete mít potvrzení od lékaře u sebe.
  KS, Aletenky.cz

 • Karel

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím pracovně do Kazachstánu a chci se zeptat, jestli si mohu do letadla vzít nářadí (šroubováky) a vrtačku?

 • Pepa

  asi před 6 roky

  detektory kovu a šrouby vnoze?

 • Neubert Přemysl

  asi před 6 roky

  Dobrý den mám dotaz . Letím pracovně do německa a mám po operaci šrouby v kotníku potřebuji nějaká potvrzení na letiště kvuli detektorum kovu?

 • Jirka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc - je možné si vzít na palubu s sebou skleničky?? Nevím, zda-li se dá považovat jako nebezpečný materiál??
  Děkuji za odpověď.

 • KS

  asi před 6 roky

  Odbavit se můžete i přes internet nejdříve 24 hodin před odletem, ale problém nebude ani na přepážce. Zde najdete další užitečné informace: http://www.csa.cz/…kin_help.htm ... mají to pěkně a jasně vysvětleno.
  Určitě bude všechno vpořádku, případně Vám na přepážce poradí a pak už si budete užívat let a posléze vánoční atmosféru.
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Tyto informace znám snad již nazpamět :) Jen je to poprvé co poletím s čsa a hlavně z ciziny s kufrem. Lítala jsem s wizzair a přišlo mi to jednodušší..I když spíš si to komplikuji sama, čím více si o tom čtu na stránkách čsa, zjisťuji, že to je také jednoduché. v emailu mám e-ticket co vypadá jako by byl napsán na stroji, takže předpokládám, že si ho akorát vytisknu, vezmu kufr, pojedu na letiště, půjdu na přepážku a tam mi snad dají opravdovou letenku..už z toho blázním.

 • KS

  asi před 6 roky

  Všechny potřebné informace o zavazadlech se dočtete přímo na webu aerolinky: http://www.csa.cz/…baggage2.htm Jinak máte pravdu, jedno odbavené zavazadlo max. 23 kg (součet tří rozměrů do 158 cm) je skutečně zdarma. Zde najdete způsoby odbavení: http://www.csa.cz/…veni_sub.htm ... nejspíš to však zatím nebude možné přes kiosek, ale spíše na přepážce, je však nutné dostavit se s určitým časovým předstihem. Pak už by mělo být všechno bez problémů :-)
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Děkuji Vám za cennou informaci. Chtěla bych se ještě zeptat na odbavené zavazadlo. Bude to poprvé co poletím s ČSA (lítala jsem s WizzAir), při bookování letenky nebyla ani zmínka o odbaveném zavazadle, takže předpokládám, že tyto věci(odbavené zavazadlo, výběr sedačky atd) bych dělala až na letišti u check-in kiosku. Nevím jak to probíhá u samotného kiosku, jsem z toho nervózní, neboť datum odletu se nezadržitelně blíží. Jinak jsem se dočetla, že jedno odbavené zavazadlo o určitých rozměrech a váze je zdarma. Nemýlím se? Děkuji ještě jednou, Hájková

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  aerolinky většinou povolují do příručního zavazadla pouze malou svačinu a s větším množstvím jídla by mohl být problém, i když se jistě najde řada cestovatellů, kteří neměli problém ani tak. Doporučil bych nicméně raději převoz v odbaveném zavazadle a trochu pečlivěji potraviny zabalit.
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  19.12. letím z letiště Barajas (Madrid, Španělsko) do ČR. Místo klasických dárků pod stromeček bych chtěla dovést nějaké typicky španělské potraviny, ale v příručním zavazadle. Samozřejmě jsem obeznámena o tekutinách, ty hodlám koupit až na samotném letišti, jen si nejsem jista, zda mohu projít letištní prohlídkou s taškou plnou jídla :) Jak píši, jednalo by se o potraviny v originálním obale např jako čokolády, bombony, sýry, šunky atd. . Poletím se společností ČSA.

  Děkuji za odpověď, s pozdravem Hájková

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  aerolinka Emirates povoluje na palubě letadla jedno příruční zavazadlo o váze max. 7 kg (55 x 38 x 20cm). Pokud tedy letíte třídou Economy. Do tohoto zavazadla samozřejmě můžete vzít také notebook, který pak (na požádání) vyndáte na kontrole. KS, Aletenky.cz

 • Daniel

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím do Dubaje a z Dubaje pak do Soulu aerolinkami Emirates a chci se zeptat jestli s sebou na palubu mohu mít brašnu s notebookem a popřípadě kolik je její maximální hmotnost. Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  to záleží na tom, se kterou aerolinkou letíte. Předpokládám, že s Aer Lingus?! Pokud ano, pak máte nárok na jedno příruční zavazadlo max. 10 kg ( 55cm x 40cm x 24cm) + jednu menší kabelku, kufřík, tašku s duty free nákupem či tašku s věcma pro dítě.
  Pokud se ptáte na nadváhu (1 kg) u příručního zavazadla, tak ta není přípustná a musela byste zavazadlo odbavit jako normální odbavené zavazadlo (kufr) za stanovené poplatky.
  Poplatky za nadváhu odbavených zavazadel se u jednotlivých aerolinek docela liší, u některých se platí za celé zavazadlo, někde jen za jednotlivé kg. Často se stane, že 1 kg pracovníci neřeší, ale na to bych nespoléhal. Konkrétně u Aer Lingus za 1 kg nadváhy zaplatíte €9 (online) nebo €15 (letiště).
  KS, Aletenky.cz

 • Eva

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli tedy můžu mít tašku a k tomu ještě tašku s notebookem na palubu.? a také kolik se tak připlácí za 1 kg u kufrů, letím z Prahy do Dublinu.
  děkuji za odpověď a přeji pěkný den

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  ano všechny vyjmenované věci mohou (by měly) být přepravovány v příručním zavazadle. U léků a prášků bych ale raději doporučil sehnat potvrzení od lékaře v angličtině (je to jistota).
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu mít v příručním zavazadle žehličku na vlasy, antikoncepci a prášky na alergii. Letím se společností WizzAir do Londýna. Děkuji za odpověď

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  podle webu aerolinky Vueling máte nárok na jedno příruční zavazadlo max. 10 kg a jednu menší tašku, fotoaparát a podobné. Záleží na tom kolik místa je k dispozici. "You also have the option of taking one extra item of a significantly smaller size, such as a small briefcase, a handbag or a camera. These conditions also depend on how much space is available."
  KS, Aletenky.cz

 • eliška

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu mít k příručnímu zavazadlu ještě dámskou kabelku o rozměrech 33x25x10 cm, když letím se společností Vueling do Španělska? Na stránkách http://www.aletenky.cz/…osti/vueling - jsem odpověď nenašla.
  Děkuji moc za rychlé vyřízení

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud dodržíte stanovené limity aerolinky neměl by být problém, jen nevím jak budou pracovníci letiště pohlížet na vypálené filmy.
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chystám se ze zahraničí zpět do Čr a chci se zeptat jak to je s parfémy, jestli také stačí dát do průhledného sáčku a není problém s tím, že je to ve skle? Plus jestli je nějak omezena přeprava cigaret v příručním zavazadle?:)Letím se společností Ryanair.
  Předem díky za odpověď.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud dodržíte přepravní pravidla aerolinky (hmotnost a rozměry) neměl by být s přepravou problém, elektronika se má zpravidla přepravovat v příručním zavazadle.
  Aletenky.cz

 • RENE

  asi před 6 roky

  Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat letím z Krakova do Leedsu s leteckou společnosti Ryanair a chtěl bych se zeptat jestli můžu převézt v zavazadle mixažni pult, mikrofon, mini dvd přehravač a vypálené dvd filmy . Děkuji za odpověď.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  co léků týče, je lépe mít vždy potvrzení od lékaře, u běžně prodejných léků by však neměl být problém. Léčiva je doporučeno (aerolinkami) převážet v příručním zavazadle a měly by být dodrženy 100 ml limity u tekutin. Na dětskou stravu pro malé děti (většinou do 2 let) se vztahují výjimky u většiny aerolinek, ale je lepší se informovat na webu dané aerolinky nebo přímo kontaktovat přepravce.
  KS, Aletenky.cz

 • Evik

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letíme z Mnichova do Turecka a pořád mi není jasné, jak naložit dětské pití, přesnídávku a cestovní lékárničku, kterou pro děti běžně všude vozíme, obsahuje léky volně prodejné, jak tablety, tak sirupy a peror. suspenze. Zda je lépe naložit celou lékarničku do odbavovaného zavazadla, nebo vytřídit tekutou formu léčiv a uložit do pytlíku, ale potom sirup má objem 200 ml a vy uvádíte max 100ml na jednu lahvičku. Není možné, že dětská strava je vyjímkou, jaké množství a formu vzít s sebou do příručního zavazadla, jen pro potřebu na dobu letu? A i To pití v lahvičce musí mít objem 100ml? Nemám žádnou takovou...děkuji za odpověď

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s kosmetikou v odbaveném zavazadle by neměl být problém, podobně jako s doplňky stravy. Uznávám, že je to matoucí, ale aerolinky přepravu tekutin (kosmetika, alkohol) běžně povolují. Antikoncepci a léky na předpis převážejte v příručním zavazadle a raději u sebe mějte potvrzení od lékaře v angličtině.
  KS, Aletenky.cz

 • Margaret

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  za týden odlétám z ruzyně do London Luton se společností WizzAir na dlouhou dobu. Pročítala jsem informace o přepravě zavazadel na jejich stránkách a nějak mi není jasné, jestli tedy mohu v odbavovaném zavazadle převážet větší množství kosmetiky, čístících tonik a gelů, když mají v zákazech uvedené "tekutiny"..stejně tak bych se chtěla zeptat jak je to s doplňky stravy a antikoncepcí(která je vázaná na lék.předpis)..mohu v kufru převážet 2 balení antikoncepce+ pár doplňků stravy a takovou základní "lékárničku" jako jsou třeba paralen, nosní kapky a podobně..? děkuji!

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  sice už jste na dovolené, ale věřím, že s žádnou z vyjmenovaných věcí nebyl problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Dana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  zítra odlétáme na dovolenou,četla jsem zde,že do příručního zavazadla je možné si vzít
  fén,mobilní telefon,foťák,je možné si do příručního zavazadla vzít i nabíječku k mobilu
  a foťáku?A vezu sebou asi 30 Eur v drobných,nebude při odbavení problém?Děkuji za odpověď.

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  to závisí na zemi, do které letíte a informace najdete na webu MZV. Například Portugalsko dovoluje dovoz až 800ks cigaret atd. více informací zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Tomáš

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  za několik dní odlétám se společností Ryanair z Bratislavy, s přestupem v Miláně do Porta. Budu mít pouze příruční zavazadlo. Mohu v něm přepravit dva kartóny cigaret? Nebudou s tím na letištích problémy?
  Děkuji za odpověď, hezky den.

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  originální balení a lékařské potvrzení v AJ je vždycky jistota, tak bych je doporučil. Vím ovšem o případech, kdy tohle pracovníci letiště přejdou bez povšimnutí a bezproblémů prášky projdou i bez potvrzení.
  KS, Aletenky.cz

 • Milena

  asi před 7 roky

  Dobry den,
  za par dni odletam se spolecnosti WizzAir do Londyna a chtela bych si do prirucniho zavazadla vzit leky (antikoncepci). Nechci je davat do kufru, kdyby se s nim neco stalo. Myslite, ze jedno platicko (21 tablet) se obejde i bez potvrzeni od lekare?? letim tam jen na par dni a nechce se mi to resit pres lekare (popripade muzu si odstrihnout z platicka jen potrebny pocet tablet??). Pochopitelne by platicko bylo v originalnim baleni a s pribalovou informaci.
  Mockrat dekuji za odpoved, pekny den, Milena

 • Milena

  asi před 7 roky

  Dobry den,
  za par dni odletam se spolecnosti WizzAir do Londyna a chtela bych si do prirucniho zavazadla vzit leky (antikoncepci). Nechci je davat do kufru, kdyby se s nim neco stalo. Myslite, ze jedno platicko (21 tablet) se obejde i bez potvrzeni od lekare?? letim tam jen na par dni a nechce se mi to resit pres lekare (popripade muzu si odstrihnout z platicka jen potrebny pocet tablet??). Pochopitelne by platicko bylo v originalnim baleni a s pribalovou informaci.
  Mockrat dekuji za odpoved, pekny den, Milena

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  podle webu Ryanair jsou zvláštní pravidla pro sportovní vybavení, ale týkají se věcí větších rozměrů. Osobní zkušenost nemám, ale myslím, že pokud se opravdu vejdete rozměrově i váhově do limitů, nebude problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Radek

  asi před 7 roky

  Dobrý večer, poletím s Rainair z London St. do Brna.
  Je možné si do příručního zavazadla vzít kolečkové brusle ? Rozměrově i váhově se do příručního zavazadla v pohodě vejdou. Děkuji

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  každá aerolinka má své pravidla, která by se měla dodržovat. Konkrétně Travel Service (Smart Wings) má limity dost omezené a jejich překročení bude nejspíše problém. Doporučuju kontaktovat přímo vaši aerolinku, kde se dozvíte určitě více.
  KS, Aletenky.cz

 • Miloslava

  asi před 7 roky

  Dobrý den, Letíme do Egypta s Travel servis , mohu si vzít na palubu letadla vak kde mame ploutve , brýle a šnorch,vak je kvůli ploutvím delší než je předepsaná míra, Nechceme to dávat do kufru už takhle je váha kufru omezená, Děkuji

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  ano můžete, ale elektronické zařízení (žehlička, el. cigareta) bych přecijen doporučil do příručního zavazadla (doporučují i aerolinky), z důvodu často nepříliš šetrného zacházení s odbavenými zavazadly. Takže šťastnou cestu a užijte si svůj let.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana Kozáková

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  píši ještě jednou :) Už vím, že cestujeme se SmartWings. Mohu se tedy vzít všechny výše zmíněné věci do odbavovaného zavazadla? nebo mi doporučujete některé věci do příručního? Ještě jednou moc děkuji....letím poprvé ...

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  ono je trochu problém pokud nevíte, se kterou společností letíte. Nicméně v odbaveném zavazadle můžete mít vyjmenované věci, i když by elektrické zařízení byly bezpečněji přepraveny v příručním. S počtem zavazadel se to má tak, že se limity většinou vztahují na jedno zavazadlo tzn. bude lepší když poletíte s jedním odbaveným zavazadlem. Pokud se vejdete do 15 kg, neměl by být s největší pravděpodobností problém u žádné aerolinky.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana Kozáková

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím do Řecka, ale je to LM a nevím, s kterou společností. Každopádně si chci vzít do odbavovaného zavazadla žehličku na vlasy,manikůrní nůžky, pinzetu, holící strojek, žiletku s výměnou hlavicí, lak na vlasy, opalovací krémy, e-cigaretu, 1x láhev vína. Je to vše možné?? Ještě bych se chtěla zeptat, zda si odbavovací zavazadlo mohu vzít jen jedno, nebo zda můžu mít dvě menší, které se ale dohdomady vejdou do 15 kg. Moc děkuji za rychlou odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  holicí strojek v příručním zavazadle nebude problém. Šrouby snad nakonec také projdou, ale bude třeba vysvětlování. Potvrzení by přecijen bylo lepší, ale nedá se nic dělat.
  KS, Aletenky.cz

 • Miloslav Vinkler

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  poletíme na last minute do Tuniska. Po operaci, mám v noze několik titanových šroubů, ale už si nestihnu vyřídit žádné lékařské potvrzení. Myslíte, že to bude problém? A ještě se chci zeptat, mám dražší elektronický holící strojek (ne žiletky) můžu ho mít v příručním zavazadle na palubě?

  DÍky za info

 • Daniela

  asi před 7 roky

  výborně, děkuji:)

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  sarka: duty free a podobné obchody jsou až za letištní kontrolou, takže s láhví nebude problém. V obchodě ji navíc většinou vloží do označené tašky, se kterou můžete do letadla.
  Anička: fén, žehlička i bonbony jsou vpořádku. U léků je samozřejmě jistotou potvrzení od lékaře, které bych si určitě opatřil.
  Daniela: Aer Lingus povoluje příruční zavazadlo max. 10 kg (55cm x 40cm x 24cm) + jedno menší např. dámská taška (25 x 33 x 20 cm).
  Maximální povolená hmotnost odbaveneho zavazadla je 23 kg, takže už byste za nadváhu platila. Doporučuji si hmotnost raději pohlídat, i když podobná nadváha často projde.
  KS, Aletenky.cz

 • Daniela

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  za dva týdny se vrací z Irska do ČR a chtěla bych se zeptat zda aerlingus.com dovoluje druhé příruční zavazadlo, pokud ano není žádný limit čiže mohou dvě příruční zavazadla vážit dohromady 9 kilo? Mám zaplacenou větší váhu kufru 23, pokud budu mít 23,6 ještě bych neměla platit za váhu navíc nebo ano? Děkuji:)

 • Anička

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Letíme do Bulharska se společností Travel Service. Mohu si dát do příručního zavazadla fen a žehličku a pro děti bonbony a žvýkačky? Manžel bere pravidelně několik léků. Musí mít potvrzení od lékaře? Děkuji moc.

 • sarka

  asi před 7 roky

  zdravim, rada bych se zeptala jak je to kdyz na letisti koupim lahev alkoholu, muzu ji pak dat bez problemu do prirucniho zavazadla?dekuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Radim: pokud to bude jediné příruční zavazadlo se kterým poletíte, tak nebude žádný problém. Pokud by to mělo být další zavazadlo do kabiny, tak by záleželo na pravidlech "vaší" letecké společnosti. Klasické aerolinky většinou povolují k příručnímu zavazadlu na palubě ještě jedno další menší (patří sem i brašna s notebookem).
  Lucie: podle webu MZV je to tak. Cestovní pas vdaných žen pozbývá dle zákona platnost 3 měsíce po změně příjmení! http://www.mzv.cz/…citelne.html
  Jan: ČSA i Delta jsou sice klasické aerolinky, které by k příručnímu zavazadlu měly povolovat ještě jedno menší zavazadlo do kabiny zdarma, ale to podle všeho neplatí u ČSA (pokud tedy neletíte business class). Asi by to tedy mohl být celkem problém, více najdete přímo na webu ČSA: http://goo.gl/PH18V .
  KS, Aletenky.cz přejí příjemné cestování.

 • Jan

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Dobrý den, na rok letím do USA, letím s ČSA do Amsterdamu a poté do Detroitu s Deltou a pak ještě jeden vnitrostátní let s Deltou. Je možné vzít si jako příruční zavazadlo batoh a k tomu ještě jednu tašku?

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den, jsem 14 dní vdaná a chystáme se s manželem do Bulharska. Je pravda, že mi platí cestovní pas ještě 3 měsíce na staré jméno nebo je potřeba mít nový pas? Děkuji za odpověď.

 • Radim

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  děkuji za rychlou odpověď. A jak je to prosím s notebookem můžu ho mít v letadle u sebe v brašně jako příruční zavazadlo. Váhu má do 4kg a rozměr brašny je 40x25x10cm.
  Děkuji a zdravím! Radim

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  podle webu MZV nebude s konzervou ani becherovkou problém. Více o Bulharsku zde: http://www.mzv.cz/…i/index.html
  KS, Aletenky.cz

 • Radim

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  příští víkend letíme do Bulharska. Můžeme mít v zavazadle konzervu a 1l Becherovky?
  Děkuji za odpověď.
  R.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Monika: léky je obecně lepší převážet v příručním zavazadle a v orig. balení. Lékařské potvrzení v angličtině bych taky doporučil. Není třeba léky vytahovat, pracovníci ale případně mohou požádat o předložení.
  Veronika:
  Lufthansa povoluje jedno příruční zavazadlo + jedno menší osobní zavazadlo (rozměry 30 cm x 40 cm x 10 cm) nebo např. kočárek pro dítě
  Air China povoluje pouze 1 příruční zavazadlo do 5 kg
  více informací naleznete na našem webu, stačí vybrat dané aerolinky: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 7 roky

  Dobrý den, za týden se vrazím z Číny do ČR, letím s Air China do Frankfurtu a poté do Prahy s Lufthansou. Je možné vzít si jako příruční zavazadlo batoh a k tomu ještě jednu tašku? Případně jaké jsou za to poplatky u uvedených aerolinek? A jaké jsou poplatky za překročení váhového limitu u odbaveného zavazadla ? Děkuji

 • Monika

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím do Bulharska a chtěla bych se zeptat na převážení antikoncepce - když ji chci mít v příručním zavazadle, je nutné mít lékařské potvrzení a originální krabičku s příbalovým letákem? A mám lék vyndat spolu s mobilem atd, nebo nechat v zavazadle a vyndat pouze, kdyby byl problém? Poznají, že mám uvnitř lék? A v odbaveném zavazadle bych mohla mít antikoncepci bez problému, nebo je také potřeba potvrzení a originální balení? Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Turkish Airlines mají povoleno zdarma 1 příruční zavazadlo max. 8 kg + zdrama notebook, kabát, kamera nebo dětské věci.
  Austrian Airlines mají povoleno zdarma 1 příruční zavazadlo max. 8 kg + dětskou stravu,
  speciální dietní stravu, léky. O notebooku bohužel nepíšou.
  více informací můžete vyhledat v přehledu naerolinek: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  KS, Aletenky.cz

 • Katka

  asi před 7 roky

  Dobrý večer, letím na dva měcíce do Turecka s leteckou společností Turkish Airlines a zpět se společností Austrian a chtěla bych se zeptat, jestli jsou povolena 2 příruční zavazadla (jedno z nich je notebook s příslušenstvím) a jakou váhu můsí spňovat každé z nich.
  Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  léky by měly být přepravovány v příručním zavazadle a je lepší mít potvrzení o užívání od vašeho lékaře v angličtině. Holítko by mohlo projít, opravdu záleží na posouzení pracovníků, ale vlastně přinejhorším vám jej maximálně vyhodí a nic se neděje. Pinzeta a cennosti (prsteny, naušnice) - OK (možná ani nebude třeba předkládat). Foťák a žehlička mohou být v příručním zavazadle, jen je pak případně předložíte, přesně jak píšete.
  KS, Aletenky.cz

 • Nováková

  asi před 7 roky

  Dobry den,
  vim, ze spousta veci uz zde byla napsana, ale nektere veci se meni, tak se radeji ptam znovu.. V zari se chystame do Londyna se spolecnosti Wizz Air. Letime tam zhruba na 7 dni a radi bychom cestovali pouze s prirucnimi zavazadly. Chtela bych se zeptat, zda je mozna mit v prirucnim zavazadle i leky typu antikoncepce, a zda by na kontrole prosla obycejna damska ziletka (holitko), nebo, jak jste psal vyse, radeji to koupit az na miste, a mala damska pinzetka??? Asi bych si ji dala zvlast i s ostatnimi "kovovejsimi" predmety, nejakymi nausnickai a prstynky a predlozila je zvlast... A take bych si rada s sebou pribalila fotak a zehlicku na vlasy. Myslite, ze by s timto mohl byt probem? Na kontrole bych to take predlozila zvlast. Kosmetika je mi uz jasna, tu jste tu krasne vysvetlili, za to vam mnohorkate dekuji. A dekuji i za pripadnou odpoved na tento dotaz.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  podle obecného popisu nebezpečných věcí v pravidlech některých aerolinek, by břity měly projít. Záleží ovšem na posouzení pracovníků na kontrole. Otázkou je, zda se nevyplatí koupě břitů až v Anglii?
  KS, Aletenky.cz

 • Lyčkovi

  asi před 7 roky

  Dobrý den.Letíme do Anglie 30.7.V této době jistě bude zpřísněna kontrola/olympiáda/.Budeme mít sebou jen příruční zavazadla.Může mít manžel v něm břity na holení? Žiletka by asi neprošla,ale co břity na holení.Děkuji moc za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  informace zkuste vyhledat na MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html ... nebude to však asi nějak valné. O přísnější kontrole příručních zavazadel, ale v případě Egypta bych raději nic neriskoval.
  KS, Aletenky.cz

 • Dee

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím do egypta a chci se zeptat, zda je možné si do odbaveného zavazadla dát karton cigaret a stejně tak i do příručního, kontroluje se, komu patří odbavené zavazadlo a zda si cigarety neveze i v příručním?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  oblečení si do zavazdla dát můžete a pokud na kalhotách není "kilo" knoflíků, tak nebude problém. Elektronické zařízení se zpravidla predkládají ke kontrole, tak si je zabalte tak, aby je bylo možné na požádání vytáhnout. Někteří háklivější pracovníci kontroly jsou občas alergičtí i na pinzety (ostré předměty jsou přímo zakázány), ale snad by měla projít. Kosmetiku a veškeré tekutiny je nutné uložit do sáčku o objemu 1l (20x20 cm) a jednotlivé nádobky mohou mít objem max. 100ml.
  Pozor si dejte hlavně na dodržení předepsaných váhových limitů a rozměrů.
  KS, Aletenky.cz

 • Alexandra

  asi před 7 roky

  Dobrý den.
  V příštích několika dnech se chystám letět do Anglie.
  Bohužel jsem se pozdě dozvěděla o vysokých poplatcích za odbavení kufru, tak jsem se tedy rozhodla jako takový kufr použít příruční zavazadlo.
  Chtěla bych si sebou vzít nějaké to oblečení, spodní prádlo (s kovovými částmi), kosmetiku a některé kovové předměty jako usb flash disk nebo pinzetu. Bude problém, když si do příručního zavazadla vložím například kalhoty s kovovými knoflíky? Pokud zapípám, budou mi kontrolovat celou kabelku? Nelíbí se mi představa, že budu vyprazdňovat obsah svojí kabelky, když jsem jí tak pracně naplnila.
  Předem děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  je možná přeprava alkoholu pro osobní spotřebu, zde více: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Upozorňuju, že jej můžete přepravovat jen v odbaveném zavazadle. V příručním zavazadle jedině v láhvičkách o objemu max. 100 ml a v sáčku o objemu 1l. Povolené hmostnosti odbavených zavazadel se u jednotlivých aerolinek liší!, ale zpravidla se pohybují v rozmezí 20 - 23 kg. Příruční zavazadla do 10 kg.
  KS, Aletenky.cz

 • Darja

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Prosím, do Švédska si v kufru mohu vézt kolik alkoholu? A jaká je povolená váha kufru? Díky.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  se sluchátky nebude problém ;-) Aspoň si nebudete muset kupovat v letadle nekvalitní.
  KS, Aletenky.cz

 • Kateřina

  asi před 7 roky

  Dobrý den . Chci se zeptat jestli je možné si do letadla vzít sluchátka . Jestli s tím nebude problém . Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Lído pokud bude batoh splňovat limity, neměl by být problém, je to přecijen součást batohu.
  DENNY: s vakuovanými masnými výrobky by neměl být problém, co se UK týče.
  Karol: pokud dodržíte příslušné limity stanovené aerolinkou (rozměry a hmotnost) mělo by zavazadlo projít (http://www.aletenky.cz/…land-express).Ze zkušeností vím, že občas projdou i větší zavazadla. S uvedenými potravinami by také neměl být problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Karol

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím na Island s Iceland Express.
  Potřebuju si s sebou vzít spacák (do velké zimy, je tedy poměrně objemný), je možné si ho vzít s sebou na palubu? Na příručním zavazadle - sportovním batohu mám jakýsi kus pevné látky, za který se dá spacák zacvaknout. Spacák tedy ale není přímo uvnitř batohu. Budou s tím problémy?
  Dále se chci zeptat, jestli se v příručním zavazadle dají převážet instantní polívky, pudingy a další práškové věci...
  Děkuji za odpověď!

 • DENNY

  asi před 7 roky

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat Letím do UK společností easyJet a chtěl bych přátelům vzít českou klobásu originál zabalenou ve vakuovaném obalu byl by problém ? Mám jen příruční zavazadlo Díky za odpověď

 • Lída

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím do Mexika s Air France.
  Na palubu bych si chtěla jako příruční zavazadlo vzít batoh, který má na zádek síťku a záda vystužená kovovými proužky.
  Je to tak možné?
  Děkuji za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Lucc,
  malý kufr si jako příruční zavazadlo můžete vzít. Běžné věci, které uvádíte, si na palubu letedla také můžete vzít. Pozor na tekutiny a gely, ty je třeba zabalit zvlášť, viz článek. Notebook je dobré mít v kufru po ruce, při bezpečnostní kontrole vás mohou požádat o jeho zapnutí.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Lucc:)

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím se společností WizzAir do Londýna.
  Chtěla jsem se zeptat, jestli může být příruční zavazadlo malý kufr (rozměry splňuje).
  Potom, zda smím v příručnim zavazadle mít : notebook s příslušenstvím (nabíječka), cigarety, kosmetiku, knihu, zapalovač, tužku a podobné věci.
  Moc děkuji a hezký den:)

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Kryštofe,
  trvanlivé potraviny si s sebou vzít můžete. Pouze u těch, které mají tekutou povahu, je třeba je jako tekutiny zabalit, viz. článek výše.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Kryštof Trpělka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, prosím vás, letím do Španělska ryanair a beru si pouze příruční zavazadlo (kufr který k tomuto účelu byl vyroben) a chtel bych se zeptat jak je to s jídlem? nikde jsem o tom žádné informace nenašel. Chtěl bych si s sebou vzit neco jako zalevaci polevky, nejakou tu konzervu a salám...
  děkuji za odpověď

  krystof.trpelka@gmail.com

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Jakube a Šárko,
  notebook si samozřejmě vzít můžete. Počítejte s tím, že při bezpečnostní kontrole jej budete muset z batohu vytáhnout a zapnout. Proto je dobré si notebook do batohu umítit tak, aby byl po ruce.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jakub a Šárka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letíme do s Jet2 do UK a chtěli bychom se zeptat jestli si do batohu jako přručního zavazadla můžeme dát notebook.
  Děkujeme za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Ondro,
  nevidím v tom problém, reprobedničky si samozřejmě s sebou vzít můžete.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Ondra Fojtík

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chci se zeptat jestli si můžu sebou vzít repro bedničky ? letím s cestovní kanceláří na Mallorcu :) Děkuji za odpověd.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Nelo,
  s obsahem odbaveného zavazadla by problém být neměl. Vzhledem k tomu, že jde o muslimskou zemi, je zde alkohol přísně regulován a jeho dovoz nedoporučuji. Pravidla pro tekutiny v příručním zavazadle jsou stejná jako v EU, tedy si smíte vzít více lahviček o maximálním objemu 100 ml, ale všechny musí být umístěny v průhledném sáčku o objemu ne vyšším než 1 litr.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Nela Kvitová

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Letím na měsíc za přítelem do Maroka a chtěla bych se zeptat zda je povolené vzít si do odbavovacího zavazadla Kofolu, BEBE sušenky, gumové bonbony a různé dárky pro rodinu. Dále bych se chtěla zeptat zdali je možnost sbalit si alkohol, a v jakém množství. A dále... do příručního zavazadla smí jen tekutina 100ml., platí aby součet všech lahviček byl 100ml a nebo si můžu vzít do kabelky antibakteriální gel, krém na ruce, parfém, sprej do pusy, vše do 100ml.?
  Předem děkuji za odpověd a přeju příjemný den.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Ondřeji,
  pokud batoh splňuje povolené rozměry, můžete si jej bez problému vzít.
  Štastnou cestu. Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Ondřej Staněk

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím poprvé v životě a chtěl bych se zeptat jak je to s rozměry příručního zavazadla. Jestli bych třeba nemohl, mít problém s tím, že nepoužívám klasický kufr, ale batoh, který se dá sice hůře změřit, ale rozměry splňuje a nebo jestli se vyplatí vzít si menší tašku přes rameno která má výšku 20 a šířku 30, když společnost Ryanair má požadavky 40 výšku a 20 šířku. Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  opět odkážu na MZV, pečlivě si přečtěte pokyny (pravděpodobně by neměl být problém): http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • anetarybkova

  asi před 7 roky

  Mohu vést do USA piškoty, lázeňské oplatky, tatranky a hašlerky?

 • anetarybkova

  asi před 7 roky

  Mohu vést do USA piškoty, lázeňské oplatky, tatranky a hašlerky?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Pavel: Se slivovicí (max. 1 litr) v odbaveném zavazadle nebude problém, jen doporučím její pečlivější zabalení, které zabrání případnému rozbití. Více http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Zdena: s potvrzeným inhalátorem ani s dalšími uvedenými zařízeními by neměl být žádný problém. Příjemný let přeju.
  KS, Aletenky.cz

 • Zdena P.

  asi před 7 roky

  Dobrý den,letím na čtyři dny do Londýna se společností Wizz Air pouze s příručním zavazadlem.Jsem astmatička,takže budu mít léky a práškový inhalátor Seretide discuc.Potvrzení od lékaře mám.Dále bych se chtěla zeptat,zda tato společnost povoluje v přír.zavazadle elektrickou kulmu,případně fén.
  Děkuji za odpověď.

 • Pavel

  asi před 7 roky

  Bobrý den,
  Letím s Deltou v září do Indiany a chci vzít jako dárek slivovici. Myslíte že ji můžu dát
  do odbavovaného zavazadla? Nevíte jestli jsou nějaké změny, nebude s tím problém?
  Letím Prg - Amstrdam Detroit-IND.
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud nebude sponek přehnaně moc, vadit to nebude.
  KS, Aletenky.cz

 • Božena K.

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  mám dotaz,zda na letištní bezp.kontrole nebudou vadit sponky ve vlasech,nosím většinou stažené vlasy + přidělané vlasy,tak abych tam nehoukala.Poletím z Mnichova a neumím moc řeč,tak mám strach jak jim to vysvětlím.
  Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Anna: dobře zabalené broušené skleničky by měly projít i v příručním zavazadle, doporučil bych nicméně projít podmínky (Baggage rules) "vašich" aerolinek.
  Pavla: ano můžete pokud dodržíte předepsané limity. Možná vás jen u kontroly požádají o vyndání el. zařízení z příručního zavazadla.
  KS, Aletenky.cz

 • Pavla

  asi před 7 roky

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda-li mohu mít v příručním zavazadle notebook, fotoaparát a mobilní telefon? Letím s US Airways - Frankfurt - Charlotte - Ottawa.
  Děkuji za odpověď.

 • Anna

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letíme s manželem s Deltou do USA. Budeme přesedat v Amsterodamu. Chtěla bych vézt
  broušené sklenky. Myslíte, že bych je mohla vzít do palubního zavazadla? Nebudu mít problém?
  Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím Šárko,
  pokud bude opravdu v odpovídajících rozměrech nebude vůbec žádný problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Šárka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat, zda si mohu vzít batoh (samozřejmě v odpovídajících rozměrech) jako příruční zavazadlo?
  Děkuji za odpověď.

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  zpravidla není potvrzení nutné, pokud pracovníkovi na letišti vysvětlíte situaci. Doporučil bych nicméně obstarání lékařského potvrzení nejlépe v AJ, které případné vysvětlování značně ulehčí. U bombiček by opět pomohlo potvrzení lékaře. Je zde také možnost zkontaktovat přímo aerolinku, která vám podá přesné informace (pokud je nejde dohledat na webu přepravce).
  KS, Aletenky.cz

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat. Moje babička letí na dovolenou do Turecka a má umělý kloub v noze. Bude s tím na letišti problém? Má si obstarat nějaký papír od lékaře? A jak je to s bombičkami pro astmatiky? Děkuji moc za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  do příručního zavazadla většinou aerolinky povolují menší svačinu, stává se ovšem, že přes kontrolu projde zavazadlo s větším množstvím potravin (záleží na pracovnících). Je to o štěstí, každopádně ale musíte dodržet předepsané rozměry 55x40x23cm a hmotnost 10kg!
  KS, Aletenky.cz

 • Josef Novák

  asi před 7 roky

  Letíme Norwegií -mohu vézt v příručním zvazadle nař.špagety ,luncheon,polévky v sáčku,rohlíky cca 10 ks,2ks 05,5kgVysočiny,kostkový cukr cca 0,3kg ,kávu mletou v originál sáčku cca 0,25kg ,dále navijáky na udice atp.?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  ano je to možné, zde se dozvíte více: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  prosím chtěla bych se zeptat za týden odlétáme do Tunisu a chtěli bychom si vzít nijaký tvrdší alkohol sebou je to možné? Předem děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Petra: pokud se jedná o malou (kosmetickou) pinzetu, pravděpodobně projde bez problémů.
  Anna: příručním zavazadlem může být klidně i batoh, ale pozor na maximální rozměry zavazadla uvedené aerolinkou. U kabelky záleží na tom, se kterou leteckou společností letíte. Některé například striktně povolují pouze jedno příruční zavazadlo, ale i u těchto se najdou výjimky (pracovníci letiště občas pustí menší nadváhu či nějaké to menší zavazadlo navíc).
  KS, Aletenky.cz

 • Anna

  asi před 7 roky

  Dobrý den, poletím poprvé v životě a chtěla bych se zeptat, jestli příruční zavazadlo musí být menší kufr nebo jestli to může být i baťoh? A jestli si můžu vzít s příručním zavazadlem i kabelku. Díky

 • Petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je nějaký problém si do příručního zavazadla dát pinzetu. Má sice ostřejší hrany ale nenapadá mě jak by se s ní dalo někomu ublížit. Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud bude objem jednotlivých nádob na kosmetické pomůcky do 100 ml/každá a budou uloženy v uzaviratelném sáčku o objemu max. 1 l, nebude s přepravou problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Lenka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda-li bude nějaký problém s přepravou tužky na oči, rozdělaným krémem a make-upem v příručním zavazadle.

  Děkuji za odpověď, hezký den

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Dobrý den Andreo,
  1 cm navíc by neměl být problém (do rozměrů se počítají i kolečka), občas prochází i mnohem větší kufry, ale záleží na posouzení a přísnosti pracovníků na letišti. Počítejte také s maximální hmotností 10 kg.
  KS, Aletenky.cz

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  opět záleží na společnosti se kterou letíte? Zpravidla je přeprava bezplatná a je lepší nahlásit podobné informace přímo na kontaktní centrum aerolinky, kde Vám poradí a pak připraví na situaci také posádku příslušného letu. Pokud by se Vám nedařilo kontakt najít, rád pomůžu.
  KS, Aletenky.cz

 • Andrea

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zdali mi jako příruční zavazadlo projde nejmenší kufr z tohoto odkazu: (odkaz byl smazán administrátorem)
  Měřila jsem ho na prodejně a 51 cm je pouze vnitřní rozměr. Vnější rozměr je cca 56 cm i s kolečky. Letím s Wizzair a poté mám přestup na Ryanair a nerada bych za něj platila.

  Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Andrea

 • Josef

  asi před 7 roky

  Dobrý den chtěl sem se zeptat jak je brán invalidní vozík syn je vozíčkář a poletí s náma.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pravděpodobně by neměl být problém, pokud Vám doktor zdůvodní takovéto množství léků v potvrzení. Pracovníci letiště by se samozřejmě mohli divit, proč s sebou vezete toto množství. Pro klid v duši, bych Vám proto doporučil kontaktovat přímo aerolinku Jet2 jednoduchým dotazem.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla se zeptat. Je tady spousty odkazů ohledně léků. Ale přesto se raději zeptám. Také beru trvale léky a s přítelem chceme vycestovat do Velké Británie na 3. měsíce. Beru trvale Rivotril 2mg, Dithiaden. Letíme společností JET2. Na tuto dobu bych měla převážet v kufru celkem 6. balení Rivotrilu, to samé se jedná o Dithiaden. Pokud budu mít potvrzení od lékaře nebude s tímto problém? Potvrzení bude v Anglickém jazyce.
  Děkuji za odpověď. Velice mi pomůžete. Krásný den

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  určitě je v případě léků lepší mít lékařské potvrzení. Norwegian povoluje jedno příruční zavazadlo + menší osobní věc (kabelka, notebook) celkově do 10 kg.
  KS, Aletenky.cz

 • Jarka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,poletím do Kodaně asi na 1 měsíc se společností Norwegian a zajímá mě zda mohu mít v kufru léky,které užívám na vysoký tlak a zda musím mít potvrzení a jestli kromě příručního zavazadla mohu mít v letadle kabelku.Děkuji za odpověd.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,

  ano pokud budete mít potvrzení (nejlépe v AJ) nebude s léky v originálním balení problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Iveta

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  chtěla bych Vás poprosit o radu. V létě jedu za přítelem do Velké Británie. Užívám léky, pravidelně. Budu mít jen příruční zavazadlo. Letím společností: JET2 . Mohu mít léky na 10. dní, co budu ve V.B. ,
  u sebe na na palubě? Samozřejmě od lékaře potvrzení budu mít.
  Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  je jasné, že mohou nastat 2 situace. Se zavazadlem Vás pustí, občas bývají pracovníci letiště poměrně benevolentní (nebo kontrolují namátkově), ale spoléhat na to samozřejmě nemůžete. Druhá možnost je, že přes kontrolu neprojdete (předpisy jsou předpisy). Zkušenější cestovatelé většinou radí, že 1-2 cm jsou v mezích a většinou s přimhouřeným okem projdou, ale uplně 100%-ní rada to také není.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat na to,co se stane,když se mi nevejde příruční zavazadlo do uvedených rozměrů.Mám přímo palubní kufr a míry jsou o 1-2 cm větší než 40x20x55 cm.Děkuji

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud se vejdou do rozměrů a hmotnosti neměl by být problém. Je ovšem docela možné, že budou pracovníci požadovat bližší kontrolu. V tomto případě musíte být schopna brusle bez větších potíží vyndat ze zavazadla a vydat ke kontrole.
  KS, Aletenky.cz

 • Martina

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím do Anglie a potřebovala bych si vzít kolečkové brusle, do rozměrů příručího zavadla se vejdou. Mohl by tedy být s tímto problém? Děkuji moc za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s tlačenkou v odbavované zavazadle, nebude problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Tonda

  asi před 7 roky

  dobrý den,letím do Anglie a chtěl bych neteři přivézt tlačenku.Mohu ji přibalit do zavazadla přepravovaném v nákladovém prostoru? děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,

  zpravidla povolují aerolinky do příručního zavazadla nějakou lehkou svačinu a trvanlivější potraviny v originálních obalech, ale určitě se najde nemálo pasažérů, kteří podobné potraviny přepravili. Bohužel to většinou záleží na pracovnících letiště a může se stát, že přepravu nedovolí a budete muset maso vyhodit, nebo si udělat menší svačinku přímo na letišti.
  KS, Aletenky.cz

 • Dan

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Letím se společností Ryanair do Liverpoolu a chtěl bych přepravit v příručním zavazadle asi 3 kg domácího uzeného masa.Je to možné? Děkuji.

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Lucie: každá aerolinka má své požadavky (limity) na zavazadla, a tak opravdu nedokážu odpovědět. Vícé se dozvíte přímo z informací o dané aerolince, které si můžete dohledat třeba zde: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Blanka: spirála + hrníček by měli projít, jen je nejspíš budete muset vytáhnout ke kontrole. Sáček se dá koupit prakticky v každém krámu (i na letišti - samozřejmě za vyšší poplatek) a zpravidla se uvádí předpisové rozměry +- 20x20cm a objem max. 1 l.
  KS, Aletenky.cz

 • Blanka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, smí se přepravovat v příručním zavazadle "spirála "+ plechový hrníček? / na uvaření čaje ?/ a znovuuzavíratelný sáček si mohu koupit v papírnictví nebo je přímo nějaký speciální k dostání až na letišti? děkuji

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné do letadla si vzít 2 kufry a každý by vážil 20kg popřípadě kolik jsou doplatky když jsi chcete vzít takhle navíc zavazadlo. Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Soňa: Opravdu máte nárok na jedno odbavené zavazadlo navíc, v economy třídě do 23 kg. Podle webu se za další (třetí) zavazadlo platí €200. Kamera, notebook apod. jsou povolené věci do příručního zavazadla, jsou ale započítávány do váhového limitu 12 kg (economy třída). Lékařské potvrzení je jistota, doporučuji mít jej u sebe.

  vera: lékařským potvrzením samozřejmě nic nepokazíte, ale z doslechu vím, že to bez větších potíží jde i bez něj.
  KS, Aletenky.cz

 • vera

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím s CSA jen s příručním zavazadlem, povolí mi v něm antikoncepci ? a je třeba potvrzení v AJ od lékaře nebo postačí originál krabička. Děkuji

 • vera

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím s CSA jen s příručním zavazadlem, povolí mi v něm antikoncepci ? a je třeba potvrzení v AJ od lékaře nebo postačí originál krabička. Děkuji

 • Soňa

  asi před 7 roky

  Dobrý den,koncem března letím do Mexica s KLM.Jsem členem jejich věrnostního programu.Četla jsem na internetu,že každý člen má nárok na jedno odbavené zavazadlo navíc.Je to pravda?Případně platí ještě další odbavené zavazadlo za příplatek 55Eur.Počítá se do váhoveho limitu u příručního zavazadla notebock.Jsem diabetik,musím mít potvrzení lékaře na léky na dobu 6týdnů?Děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s čínskými polévkami by neměl být problém, malá svačinka také projde (najde se hodně lidí, kterým prošly i řízky, ale je také možné, že vám pracovníci "doporučí" jejich vyhození před nastupem), ale to je individuální. El. zařízení jsou povoleny a většinou je pracovníci kontrolují zvlášť, takže je případně na vyzvání vyndáte ze zavazadla.
  KS, Aletenky.cz

 • Jakub S

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  V úterý letím se společností jet2 do anglie na 14 dní a chtěl bych se zeptat jestli si můžu vzít do příručního zavazadla například čínské polévky nebo podobné pokrmy, dále jako správný čech bych si chtěl vzít pár řízků sebou a nakonec jestli si mohu vzít na palubu přenosný pevný disk i s kabelem o délce asi 20 cm. Letím poprvé a docela se bojím aby mě s něčím nezastavili, rád bych byl na vše připraven :) Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  tekutiny je nutné převážet v nádobkách o max. objemu 100ml, které musí být uloženy v znovuuzaviratelném sáčku do 1 litru. Nad jídlem se většinou mhouří oko a můžete si zabalit nějakou lehkou svačinu.
  KS, Aletenky.cz

 • Luky

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zda si do letadla ( příruční zavazadlo ) mohu vzít jídlo, zubní pastu, mýdlo ( tekuté / tuhé ).

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím Aleno,
  s přepravou mouky a podobného (nejlépe v originálním obalu) by neměl být problém, je ovšem možné, že některý z pracovníků pro jistotu provede bližší kontrolu a budete muset odpovídat na jeho otázky. Spíše bych zvážil, zda má cenu přepravovat podobné výrobky kvůli hmotnostním limitům, které musíte dodržet! Na druhou stranu je pravda, že nevím jak jsou na tom v Londýně s moukou a struhankou.
  KS Aletenky.cz

 • Alena

  asi před 7 roky

  Dobrý den.
  smí se přepravovat v kufru mouka, strouhanka a podobné výrobky při letu do Londýna?
  Děkuji a odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud budete mít pouze příruční zavazadlo, je to asi jediná krkolomná možnost, jak slivovici převézt. Láhvičky musí být samozřejmě uloženy v sáčku o max. objemu 1l.
  KS Aletenky.cz

 • Martin

  asi před 7 roky

  Dobrý den, asi za měsíc mě čeká můj první let v životě a to se společností Wizz Air. Poletím do Španělska, kde mám momentálně přítelkyni, ale také sestřenici, kterou s přítelkou máme v plánu navštívit. Přemýšleli jsme o nějakém tradičním českém dárku a napadla nás Slivovice. Existuje nějaký způsob, jak bych ji mohl v příručním zavazadle mít, aniž bych o ni na letišti přišel ?Třeba rozdělit ji do lahviček po 100 ml ?:-))Díky moc předem za radu zkušenějších!

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  fotografii v rámu nejspíš budou chtít vidět pracovníci na přepážce (kov) a asi se jim nebude příliš líbit skleněný materiál. Možná by pomohlo pečlivé zabalení (s tím, že pokud požádají o ukázání rámu ... pujde bez problémů vytáhnout z "obalu"), ale nakonec bude záležet na rozhodnutí zaměstnanců.
  KS Aletenky.cz

 • markéta

  asi před 7 roky

  Dobrý den, mám na vás prosbu... Je možné si vzít na palubu čsa-konkrétně, fotografii ve skleněném rámu kovovém o velikosti 30x45 vejde se to i do kabelky, zda s tím nebude problém? velmi děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  jak uvádíme v komentářích výše je třeba opravdu dodržet stanovené předpisy a všechny tekutiny v příručním zavazadle uzavřít do znovuzaviratelného sáčku o objemu max. 1 l. V příručním zavazadle by sice měly být jen ty nejdůležitější věci, ale s žehličkou nebude problém. Ve velkém cestovním zavazadle můžete převážet kosmetiku i lak.
  KS, Aletenky.cz

 • Karin

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím do Austrálie s Emirates, chci se zeptat jestli si na palubu letadla do příručního zavazadla mohu vzít lak na vlasy, který bude malý do 100 ml a žehličku na vlasy? Dále pak jestli mohu vést kosmetiku a velký lak na vlasy ve velkém cestovním zavazadle? Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím z Brna,
  bohužel aerolinka povoluje pouze jedno zavazadlo (dva kousky povoleny v první třídě) o maximální váze jenom 5 kg a rozměrech 20×40×55 cm! Opravdu si dejte pozor na dodžení limitů, jinak bude zavazadlo přepraveno jako odbavené (=další poplatky).
  KS, Aletenky.cz

 • Hanča

  asi před 7 roky

  Dobrý den, zanedlouho se vracím po půlročním pobytu z Číny a přestože jsem poslala knihy a podobně poštou, je mi už teď jasné, že budu mít problém sbalit... Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné mít s sebou jako příruční zavazadlo kabelku a batoh s notebookem (letím s China Southern Airlines)?
  Moc děkuji za odpověď a posílám pozdravy z Číny

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud máte užívání medikamentů potvrzeno lékařem, neměl by být problém převoz obhájit. Na požádání pracovníků letiště je zpravidla nutné předložit toto písemné potvrzení od lékaře.
  KS, Aletenky.cz

 • Daniel

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mám atopický egzém a jedíné léky které mi pomáhají jsou mastičky z konopí zakoupené v lékárně. Mohl by kvůli tomu nastat problém na letišti. Chystám se na půl roku na NZ

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Jana F.: ano v příručním zavazadle je přepravovat můžete, každá lahvička však musí mít objem maximálně 100 ml a všechny se musí vejít do sáčku o objemu 1 l.
  Lenka: v odbaveném zavazadle to možné je. Co se množství týče, odkazuji na článek http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi , ve kterém najdete další informace. Případě se mrkněte na stránky MZV Keni http://www.mzv.cz/…a/index.html.

 • Lenka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, v sobotu odlétáme s rodinou do Keni a chceme si vzít nějakou domácí medicínu v podobě slivovice. Je možné v kufru převážet alkohol a jaké množství? Děkuji za odpověď

 • Jana F.

  asi před 7 roky

  Mohu vazt do Cech z USA nekolik lahvicek parfemu jako darky?Dekuji predem za odpoved.

 • Jan Horký

  asi před 7 roky

  Moc děkuji za informaci. Nashledanou

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud pánev během letu nebudete vytahovat a pracovníkům slíbíte, že ji nepoužijete jako zbraň, mohla by mít sestřenice nové vybavení kuchyně. Jen asi počítejte s důkladnější kontrolou zavazadla na letišti (kontrola tekutin a kovů).
  KS, Aletenky.cz

 • Jan Horký

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  můžu si vzít do příručního zavazadla teflonovou pánev;-)? Je to dárek pro sestřenici.
  Děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  jak uvádíme výše, u některých pracovníků letiště sklo a porcelán často projde, zpravidla by se však křehké předměty neměli v příručním zavazadle převážet. Spíše bychom doporučili převoz v odbaveném zavazadle, pečlivé zabalení by mělo předměty uchránit před rozbitím.
  Pěkný dem, Aletenky.cz

 • Jitka Buchtová

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  mohl byste mi prosim zodpovedet jeden dotaz, muze byt v prirucnim zavazadle sklo, porcelan a atd? Samozrejme peclive zabalene, ale ne v kartonove krabici, spise v papire a folii proti rozbiti.
  Děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  osobně si myslím, že by neměl být problém, když budou výrobky pečlivě zabaleny a když dodržíte hmotnostní limity pro příruční zavazadla u dané aerolinky. Hlavní slovo však budou mít pracovníci letiště. Uplně bez potíží by byl převoz v odbaveném zavazadle, tam ale hrozí riziko, že si výrobek nezachová svůj původní tvar (jak jistě víte).
  KS Aletenky.cz

 • Barbora

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letíme do Střední Ameriky a chceme vzít na palubu české skářské výrobky. Je to možné ?
  Děkujeme za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  malý CD přehrávač by něměl být problém, pokud dodržíte hmotnostní a rozměrové limity dané letecké společnosti.
  KS, Aletenky.cz

 • Karlička

  asi před 7 roky

  Dobrý den, je problém si do příručního zavazadla vzít malý cd přehrávač? Je nový a do kufru se celkem bojím ... Děkuji za odpověd :)

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Jano,
  malé množství léků v příručním zavazadle by neměl být problém. Sušenky při bezpečnostní kontrole obvykle projdou. Ano, klece jsou na Ruzyni ve veřejné části letiště, obvykle u přepážek na odbavení.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím s Wizzair do Londýna pouze s příručním zavazadlem. Mohu v něm přepravovat malé množství léků? Např. ibalgin, antikoncepce...budu tam pouze 4 dny, takže se mi kvůli tomu nechce shánět lékařské potvrzení. Také bych v něm chtěla mít pár sušenek. Může to být problém? A dále mám dotaz, zda na letišti v Ruzini jsou klece na měření rozměrů zavazadla ještě ve veřejném prostoru. Bydlím blízko letiště a chtěla bych si tam jen cvičně zkusit dát muj kufr, přesahuje totiž o 1 cm povolený limit.
  Děkuji za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Renato,
  s tímto by neměl být problém, pravidla to výslovně nezakazují. Chcete-li mít jistotu, kontaktujte prosím přímo vaši leteckou společnost.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Renata

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Dcera letí na 6 měsíců do Anglie, jelikož tam jede pracovat ke koním potřebuje přilbu, bičík a páteřní vestu. může něco z toho přepravovat v příruč. zavazadle. Vše jí nevejde do odbavov. zavazadla. Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Ireno,
  při přepravě v odbaveném zavazadle by problém být neměl. Přesto vám doporučuji si potvrzení od lékaře raději obstarat.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Irena

  asi před 8 roky

  Dobrý den. Potřebuji nějaké potvrzení od lékaře pokud letím do ciziny na delší dobu a vezu sebou několik plat léků (kromě běžných jako paralen atd. i antikoncepce) nebo s tím není problém.?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Věro,
  při překročení rozměrů o 1 cm by problém být neměl. Důležité je aby se zavazadlo vešlo celé do kontrolní klícky na přepážce. Kontrola rozměrů a hmotnosti je ale v každém případě plně v kompetenci pracovníka přepážky. A někteří jsou důslednější než jiní.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Věra

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letím s WizzAir do Londýna pouze s příručním zavazadlem, jehož délka i s kolečky je 56 cm, ostatní rozměry jsou v limitu. Mohla bych při kontrole mít problémy? Kontrolují přesně stanovené rozměry? Musela bych si i kvůli jednomu centimetru doplácet za odbavení? Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Lenko,
  pro příruční zavazadlo je limitem maximální objem nádobky s tekutinou/gelem/sprejem 100 ml. Zabalte si všechnu kosmetiku do průhledného sáčku a při bezpečnostní kontrole předložte zvlášť. Ryanair bohužel povoluje striktně pouze jediné příruční zavazadlo.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Lenka

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli si můžu vzít do příručního zavazadla krémy ( na tělo, odličovací) voňavku atd??A jestli mi u společnosti Ryanair povolí k příručnímu zavazadlu ( batohu ) vzít i tašku s notebookem?? Předem děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den,

  • Marta: pouze pokud kytku pečlivě zabalíte a umístíte uvnitř zavazadla, přesnější odpověď vám poskytne přímo vaše letecká společnost
  • Pavel: pokud slunečník nepřekročí maximální povolený rozměr pro odbavené zavazadlo, zkuste jej ke kufru přibalit, v opačném případě bude třeba si připlatit za nadměrné zavazadlo.

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Pavel

  asi před 8 roky

  Dobrý den.
  Nemohu se nikde dočíst, jestli si u ryanaru mohu bez polatku vzít k zavazadlu slunečník. Zvlášt nebo přibalený folií ke kufru.
  Děkuji za radu

 • Marta

  asi před 8 roky

  Dobry den mohu si vzit do letadla kytku v kvetinaci

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Veroniko,
  porcelán si do letadla vzít můžete, nezapomeňte jej pečlivě zabalit aby cestou nepřišel k úhoně. Notebook v samostatné tašce je další zavazadlo. Některé letecké společnosti dovolují vzít si na palubu pouze jeden kus zavazadla, konkrétní podmínky vaší aerolinky si vyhledejte v sekci letecké společnosti: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda je možné mít v příručním zavazadle porcelán. Letím do USA a vezu ho jako dárek.
  A zda můžu mít příruční zavazadlo +notebook.
  Děkuji za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Alžběto,
  s malou svačinou (obložená bageta) by neměl být problém.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Alžběta Stránská

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chci se zeptata, zda je možné mít sebou do letadla jídlo, svačinu? děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Martino,
  ano, skládací deštník si vzít můžete.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Martina

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  mohu si do příručního zavazadla vzít skládací deštník ?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Moniko,
  tyto sáčky samozřejmě použít můžete, jen je třeba myslet na to, že i pro příruční zavazadla platí často poměrně přísné hmotnostní limity (na rozdíl od odbavených zavazadel se však jejich váha kontroluje jen namátkově).
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Monika

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  letím pryč na 4 měsíce a je těžké sbalit se do limitu 20kg, tak chci co nejvíce využít i příruční zavazadlo. Je možné do něj dát oblečení, které je v tzv space bag sáčcích, kde není vzduch?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Jaroslavo,
  toto pravidlo se uplatňuje pouze pro tekutiny, platí tedy v případě léků v tekuté formě. Ostatní léky můžete přepravovat volně.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jaroslava

  asi před 8 roky

  Dodávám, že cestuji s RYANAIR, Brno - Londýn Stensted.

 • Jaroslava

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli léky na předpis i volně prodejné, přepravované v příručním zavazadle, musí být při kontrole v pruhledném sáčku. Děkuji.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Michaelo,
  kosmetika viz předchozí odpověď - pokud není ve formě tekutiny/spreje/gelu, není to nijak omezeno. Co se týče salátu, záleží jak to posoudí konkrétní pracovník na bezpečnostní kontrole, ale pravděpodobně jej budete muset vyhodit.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Michaela

  asi před 8 roky

  Chtela bych se zeptat zda li si mohu vzit do prirucniho zavazadla kosmetiku typu stiny, linky, rasenka a nebo zeleninovy salat zality jogurtem? diky

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Svatavo,
  kosmetiku si vzít smíte, ale je třeba pamatovat na to, že limity pro přepravu tekutin se vztahují i na gely a spreje. Platí tedy maximální objem jedné nádoby 100ml a vše umístěno v sáčku o objemu max. 1 litr. Kulmofén i běžné holítko (ne žiletka) by měly projít bez problému.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Svatava

  asi před 8 roky

  Dobrý den,mám dotaz zda si mohu do příručního zavazadla vzít běžnou kometiku ,kulmofén a manžel holítko,Děkuji.

 • Petra Vaškových

  asi před 8 roky

  Dobrý den Dano,
  do příručního zavazadla se většinou bere jen malá svačinka - podmínky se ale u různých aerolinek liší a záleží také na destinaci, do které se chystáte - většinou není např. možné převážet potraviny, které podléhají rychlé zkáze. Pokud nutně potřebujete převést 2 kg sýra, doporučila bych kontaktovat přímo společnost, se kterou chcete letět.

 • Dana Ostrava

  asi před 8 roky

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,mohu mít v příručním zavazadle 2kg.sýra eidam zabalený v průhledné folii?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Vlasto,
  v takových případech je velmi vhodné obstarat si lékařské potvrzení. Mělo by být anglicky, stačí však velmi stručně. Mělo by ale obsahovat seznam potřebných léků.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Vlasta Brno

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat: kamarád, s kterým cestuji do Petrohradu, je po transplantaci srdce a denně bere mnoho léků. Nebudeme mít na letišti problémy, když u něj uvidí velké množství léků, které musí bezpodmínečně užívat? Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Vlasto,
  na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na trase, cestovní třídě a letecké společnosti. Na této stránce http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/ si vyhledejte vaši leteckou společnost a poté přejděte na záložku Ceny, poplatky a zavazadla.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Vlasta

  asi před 8 roky

  Dobry den,
  mam dotaz ,kolik muzu mit kufru do nakladoveho prostoru a jake jsou poplatky.
  Dekuji.

 • Lukáš Nevosád

  asi před 8 roky

  @Jarda: u slunečníků záleží přímo na konkrétní aerolince, mohou chtít poplatek za speciální zavazadlo, podobně jako když převážíte například lyže. Doporučuji raději se obrátit přímo na ně.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Jardo,
  slunečník zabalte samostatně a opatřete jmenovkou. Pokud se vejdete se všemi zavazadly do váhového limitu, nic navíc byste platit neměl.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jarda

  asi před 8 roky

  jakým způsobem je možno vzít si sebou na dovolenou slunečník, jehož složená délka je necelý 1 m a nevejde se do kufru?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Evo:

  • Pojištění storna zájezdu nabízejí mnohé pojišťovny, jako příklad uvádím VZP, kde je možné toto pojištění sjednat i on-line. Více informací: http://www.pvzp.cz/…jisteni.html#…
  • Doporučuji personál na bezpečnostní přepážce na kardiostimulátor předem upozornit. Pro takové případy mají stanovený postup, aby kontrola proběhla hladce a bez rizika.

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Eva

  asi před 8 roky

  Prosím o radu:

  • Je možné pojistit letenky proti stornu u jakékoliv pojišťovny? Na internetu na stránkách "Letuška" jsem si koupila letenky a pojištění nabízí jedna pojišťovna, kterou nechci.
  • Manželovi mají v nejbližších dnech voperovat kardiostimulátor. Nebude mít na letišti nějaké potíže při procházení "bezpečnostním rámem"? Děkuji za odpověď.
 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Efko,
  v rámci EU jsou limity velmi tolerantní. Konkrétně se v nich hovoří o 10 litrech tvrdého alkoholu na osobu. Doporučím vám pouze dárky velmi pečlivě zabalit, aby přečkaly cestu v letadle bez úhony. Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Efka

  asi před 8 roky

  Dobrý večer. Chystáme se letět do Francie. Chceme vzít s sebou nějaké dárky. Např. Becherovku, šperky z českého granátu, porcelán - cibulák. Můžeme mít problémy? Kolik tvrdého alkoholu smíme mít? Za odpověď děkuji.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Petro,
  potvrzení, pokud je mi známo, nutné není. Ale pokud umělý kloub zaznamená detektor kovu, budete mít s lékařskou zprávou v ruce jistě snazší vysvětlování.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Petra

  asi před 8 roky

  Slyšela jsem, že v případě přítomnosti kovového materiálu v těle, např umělý kloub, šrouby v páteři, je potřeba mít potvrzení lékaře. je to pravda? Díky.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Emo,
  žehličku na vlasy a kulmu si vzít samozřejmě smíte. S lakem na vlasy ovšem už můžete narazit. Spreje jsou pro tento účel posuzovány stejně jako tekutiny, platí tedy limit maximálního objemu 100 ml a umístění do sáčku s ostatními tekutinami.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Ema

  asi před 8 roky

  mám ještě dotaz. - je povoleno vzít si na palubu do zavazadla žehličku na vlasy a kulmu + ještě se chci ujistit o tom jestli je povoleno vzít si lak na vlasy...děkuji Ema

 • Efka

  asi před 8 roky

  Bezvadné a výstižné informace. Letím podruhé v životě (po 30 letech) a dalo mi práci sehnat někde informace o zavazadlech, tekutinách a zakázaných předmětech. Díky. Ještě musím zjistit jak se používá na letišti elektronická letenka. :-)

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!