{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Ryanair: pravidla pro přepravu zavazadel 2013

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Ve třetí části seriálu představujeme podmínky nízkonákladové společnosti Ryanair. Pokud chcete cestovat s touto aerolinkou, rozhodně se vyplatí plánovat dopředu a zakoupit případná si zavazadla k odbavení přímo s letenkou – tak vás to vyjde nejlevněji.

Příruční zavazadla

Do letadla si s sebou můžete vzít pouze jedno příruční zavazadlo, které nesmí překročit rozměry 55×40×20cm a hmotnost 10 kg. Měli byste se snažit tyto limity opravdu dodržet! Pokud je zavazadlo příliš těžké nebo překračuje povolené rozměry, bude muset být dodatečně odbaveno, což vás vyjde na cca 1500 Kč (€60). Stejně jako u ostatních nízkonákladových aerolinek i u Ryanair platí, že všechny ostatní věci, které si s sebou berete na palubu, se do tohoto zavazadla musí vejít. To znamená, že neni povolen notebook či kabelka jako další menší zavazadlo.

A opět ty tekutiny

Při balení kabinového zavazadla si musíte dát pozor, aby se vám všechny tekutiny (včetně krémů, zubní pasty, balzámů atd.) vešly do průhledného znovuuzavíratelného sáčku o maximálním objemu 1 litr. Jednotlivé nádobky nesmí být větší než 100 ml. Tento sáček se přikládá k bezpečnostní kontrole zvlášť (stejně jako notebooky či jiná větší elektronická zařízení).

Z bezpečnostních důvodů v zavazadlech nesmí být žádné ostré předměty, zbraně (ani jejich makety) či hořlaviny.

Odbavená zavazadla

Pokud s sebou chcete vzít větší zavazadlo, je dobré jej zakoupit dopředu při rezervaci letenky. Každý cestující s sebou může přepravovat maximálně dvě odbavená zavazadla o váze 15 nebo 20 kg. Mějte na paměti, že v případě této aerolinky jsou tyto limity definitivní – ani v rámci sdílené rezervace nemůžete váhu rozložit mezi spolucestující. Za každý kilogram navíc si Ryanair účtuje 20 €.

Ceny zavazadel se liší podle váhy, sezony, trasy a způsobu zakoupení, v tabulce uvádíme základní přehled:

První odbavené zavazadlo Zakoupeno během rezervace letu na Ryanair.com Dodatečně objednáno přes internet Zakoupeno na letišti nebo přes call centrum
15kg mimo sezonu €15 €20 €60
15kg sezona €25 €30 €100
20kg mimo sezonu €25 €30 €75
20kg sezona €35 €40 €105

V roce 2013 je hlavní sezona stanovena na termíny 1. 6. 2013 – 30. 9. 2013 a 21. 12. 2013 – 4. 1. 2014.

Komentáře

 • anna

  asi před 3 roky

  chtela jsem se zeptat kolik mnozstvi tabaku nebo li cgaret muzete mit v zavazadle ,z prahy do londyna dekuji

 • vasutova.adela@seznam.cz

  asi před 4 roky

  dobrý den, prosím Praha-Belgie, s Ryanair, mohu mít na palubě v příručním zavazadle sladkosti z domova, sáčky čaje a pamlsky pro psa? dekuji

 • Jarka

  asi před 4 roky

  Dobrý den , asi nemohu mít v příručním zavazadle se spol. Ryanair z Brna do Londýna. kilové tvarůžky že???

 • Petra

  asi před 4 roky

  Dobrý den, @Nikola - obecně to problém není, ale neměla byste převážet potraviny, které se rychle kazí. Pro tekutější potraviny (např. hotové polévky či omáčky) pak platí omezení do 100ml. Do některých států jsou zakázány vybrané potraviny (nejčastěji mléčné výrobky nebo maso) - podrobné informace ke každému státu najdete na webu MZV. Pokud si chcete ale vzít jen svačinu, neměl by to být problém.

  @verca - ani s jedním by problém být neměl, kávu bych klidně přesypala, pudink doporučuju nechat v původním balení, které nezabere moc místa.

 • verca

  asi před 4 roky

  Dobry den, chtela bych se zeptat, jak je to u Ryanair se sypkymi vecmi v prirucnim zavazadle. Jedna se mi o kavu a praskovy pudink. Zda je to povoleno, v jakem mnozstvi a zda to musi byt zabaleno v original obale nebo muzu i presypat do krabicky/sacku. Dekuji!

 • Nikola

  asi před 4 roky

  Dobrý den, je možné mít v příručním zavazadle nějaké jídlo nebo je to stejný problém jako s nápoji (tekutinami)? Děkuji za odpověď.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  ano to není problém, počítejte ale s tím, že jej do zavazadlového prostoru dají tak, jak se jim to bude hodit a nebudou brát ohled na tvar :-)

 • sarka

  asi před 5 roky

  Dobry den,
  Je mozne vymenit rozmery u odbaveneho zavazadla vysku za sirku? Dekuji

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Vanda - ano do celkových rozměrů se započítávají i kolečka a úchyt, takže je to bráno jako větší. Oficiální tolerance je 0, neoficiálně vám ale jeden-dva centimetry projdou, ale pokud je to už kolem 10 cm, bude to problém. Hlavní je, aby se kufr vlezl do klece/krabice, které se používají při kontrole na letišti. @ANet - vše musí být v jednom sáčku do max rozměrů 20x20 cm @Eva - doporučila bych spíše tuhý deodorant.

 • Vanda

  asi před 5 roky

  Dobrý den, mám problém můj kufr rozměr 55*40*20 splňuje, ale kolečka a úchyt dělají pár cm navíc na šířku. Jaká je ta tolerance ví někdo cca? co už je brano jako větši?

 • ANet

  asi před 5 roky

  Dobrý den, musí být všechny ty tekutiny jen v jednom sáčku (krém, řasenka, šampon, pasta) nebo to mohu mít ve dvou uzaviratelnych sačcích v 1 příručním zavazadle?

 • Eva

  asi před 5 roky

  Dobrý den,

  mohu v příručním zavazadle mít lak na vlasy a deodorant ve spreji?

  Děkuji za odpověď.

 • Eva

  asi před 5 roky

  Dobrý den,

  mohu v příručním zavazadle mít lak na vlasy a deodorant ve spreji?

  Děkuji za odpověď.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  váha pro toto malé zavazadlo/kabelku se na webu Ryanairu neudává, z vlastní zkušenosti mohu říci, že se zaměstnanci Ryanairu soustředí vždy zejména na rozměry, takže si dejte pozor zejména na ně.

 • Dominika

  asi před 5 roky

  Dobrý den. Bylo tady uvedeno, že aktuálně Ryanair umožňuje vzít si s sebou jednak zavazadlo 55x40x20 cm (max 10kg) a pak např. kabelku - musí se ale vejít do velikosti 35x20x20 cm. Váha této (např.) kabelky musí být spolu s kufrem těch 10kg (max)? Nebo může být váha kabelky navíc k tomu 10kg zavazdlu? Případně kolik max. může tato kabelka (35x20x20 cm) vážit.
  Děkuji za odpověď.
  Přeji hezký den

 • Lenka Krutova

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  letíme ze Bratislavy na tyden do Skotska a chtela bych si do 10 kg prirucniho zavazadla vzit jidlo co mame s sebou (corny tycinky, cca 1 kg ruznych orechu, proteinove tycinky, cokolady, bonbony). Byl by s tim problem? Dekuji.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Klára - uvedené věci by neměly být problémové.

  @Jana - záleží o kolik se do rozměrů nevejde. Malá tolerance tam je, ale pokud je to větší rozdíl, mohla byste s tím mít problémy.

 • Klára

  asi před 5 roky

  Dobrý den tuto sobotu letím s Ryanairem do Londýna, a chtěla bych se zeptat jestli v příručním zavazadle mohu přepravovat Nějaké sladkosti, blok, tužku, fixy :-)

 • Jana

  asi před 5 roky

  Dobrý den, berete si jako příruční zavazadlo kufr, nejmenší ze sady? Má rozměr 55cm i s kolečky, ale ucho kufru se už do rozměru nevejde. Vadí to?
  Děkuji předem za zkušenost.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Kačka - první kočárek by měl být zdarma, veškeré informace najdete na http://www.ryanair.com/en/fees/, pokud byste měla dva kočárky, za druhý už budete platit.

  @Lenka - v příručním zavazadle není povoleno převážet tekutiny o větším objemu než 100 ml, nepustili by vás přes kontrolu. Jediným řešením by pro vás bylo koupit víno v bezcelní zóně za bezpečnostní kontrolou.

 • Lenka

  asi před 5 roky

  Dobrý den, mám dotaz-letíme do Londýna,jen s příručním zavazadlem.Chtěli bychom vzít jako dárek víno 0,7l. Je to možné nebo zakázané.Děkuji

 • Kačka

  asi před 5 roky

  Letím se 2 dětmi na Sardinii od společnosti Ryanair,a ráda bych věděla,zda-li je přeprava skládacího golf.kočárku,opravdu zdarma? děkuji

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  Martino, tento článek je už staršího data a shrnuje podmínky platné pro rok 2013. Aktuálně má Ryanair mírnější politiku a můžete si s sebou vzít jednak zavazadlo 55x40x20 cm a pak např. kabelku - musí se ale vejít do velikosti 35x20x20 cm

 • Martina

  asi před 5 roky

  Jestli to správně chápu, tak když budu mít příruční zavazadlo na palubě o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, tak si již nemůžu vzít do letadla kabelku? Kam si dám doklady, peníze a jiné důležité věci? Prosím o odpověď Děkuji Martina

 • PasaH

  asi před 5 roky

  Jukněte sem http://www.ryanair.com/…abinbaggage/, mají nová pravidla

 • Martina

  asi před 5 roky

  Dobrý den, poletím s Ryanair do Barcelony. Chtěla jsem se zeptat jestli můžu mít v příručním zavazadle parfém o obsahu 80 nebo 100 ml ? Dále se chci zeptat na šampon a tužidlo na vlasy ve spreji, kosmetiku ( typu řasenka, rtěnka)- zdali to můžu mít v příručním zavazadle nebo v kabelce v letadle

 • Eva M.

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  mohu mít na palubě Ryanair do Říma v příručním zavazadle sprej na astma Flutiform? Je potřeba mít doklad od lékaře? A může být v příručním zavazadle zapalovač?
  Děkuji.

 • HANKA

  asi před 5 roky

  DOBRÝ DEN, LETÍM S RYANAIR SPOLEČNĚ SE DVĚMA DĚTMI. MOHOU MÍT I ONY SVÁ PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLA?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Kateřina - neměl by to být problém, pokud je budete mít řádně zajištěné, případně můžete převážet jako sportovní zavazadlo.

  @Marie - určitě bych doporučila převážet jako sportovní zavadlo, Ryanair povoluje max 20 kg (jinak se platí za každé kilo navíc), rozměry u sportovního vybavení přímo neomezuje.

  Více informací o zavazadlech najdete na http://www.ryanair.com/…d-conditions#…

 • Kateřina

  asi před 5 roky

  Dobrý den, je možné v odbaveném zavazadle přepravovat krasobruslařské brusle? Děkuji.

 • Marie

  asi před 5 roky

  Dobrý den, bylo by možné s Ryanairem přepravovat výbavu pro windsurfing? rozměry 250x70x50cm. Předpokládám odbavení jako sportovní zavazadlo, jde hlavně o rozměry. děkuji

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  v tomto případě bych kvůli délce kiteboardu volila spíše přepravu sportovního vybavení, pokud letíte s Ryanairem, můžete převážet až 20 kg, cena je €50 za jednosměrný let. U odbaveného zavazadla byste mohl mít problém s délkou

 • honza

  asi před 5 roky

  chtěl bch se zeptat zda mohu přepravit kiteboard(je to cca 15Ocm dlouhé bodobné snowboardu ) váží to určitě do 15kg , Jedná se mi o to , zda to platit jako zavazadlo do 15kg nebo jako sportovní zavazadlo . Obojí je v jiném peněžním režimu děkuji ,Honza

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  kosmetiku vč. řasenky musíte uložit do znovu uzaviratelného sáčku, žehlička na vlasy by neměla být problém.

 • Sandra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli si sebou do příručního zavazadla můžu vzít věci jako řasenka a žehlička na vlasy? Děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  ani jedna z věcí by snad neměla způsobit problémy. Hrníček ale pořádně zabalte, aby se vám nemohl rozbít.

 • Laura

  asi před 5 roky

  Dobrý den,

  zajímalo by mě, jestli si můžu vzít do příručního zavazadla malý hrníček? Je to dárek. A malé množství perníčků?
  Letím s Ryanair do Londýna.

  Děkuji za odpověď.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Andreo,
  právo na palubní zavazadlo vám zůstává. Ryanair nemá nastavené limity na velikost kufru pro odbavené zavazadlo, ale samotných 15 kg limituje velikost kufru dostatečně. Dejte pozor, abyste váhový limit dodržela, Ryanair je na kontrolu váhy velmi striktní. Co se týče toho, co v něm budete převážet, na to limity samozřejmě existují - pozor si dejte zejména na zakázané předměty (např. zbraně), či na omezení, která se týkají země, kam letíte (např. alkohol, cigarety, potraviny). Podrobné informace najdete na http://www.ryanair.com/…d-conditions#…

 • Andrea

  asi před 5 roky

  dobrý den přikoupili jsme si jedno zavazadlo do 15 kg, chhápu dobře že toto zavazadlo nemá žádná omezení co v něm převážím ani velikostní limity? limitem je jen ta váha? astále mi zůstává i práva na palubní zavazadlo? mockrát děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Lucka - pokud ho budete mít důsledně zabalený a zalepený, aby se nemohlo sklo rozbít, mělo by to projít.

  @Hana - potraviny v příručním zavazadle být mohou, neměla byste ale převážet rychle se kazící potraviny a některé země zakazují převoz např. masa, takže je vždy nutné ověřit si, co do konkrétní země můžete vyvážet (např. na webu MZV).

 • Hana

  asi před 5 roky

  Přeprava potravin v příručním zavazadle.Děkuji

 • Lucka

  asi před 5 roky

  Dobry den muzu vezt v přiručním zavazadle rámeček na fotky se sklem? Děkuji Lucka

 • Tom

  asi před 5 roky

  Děkuji, Petro :)

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Jarka - je to přesně tak, jak píše Tom - cena je za jednu cestu.

  @Tom - Ryanair z poplatků žije, takže se budou jeho pracovníci snažit vám zaúčtovat poplatek za nadváhu. Na větších letištích bývá možnost zvážení zavazadla předem, je tedy možné si zavazadlo zvážit ještě před jeho odbavením a věci vydělat rovnou. Pokud chcete jít zrovna odbavit zavazadlo, doporučila bych na to, že chcete převést jen 15 kg, upozornit pracovníka/pracovnici, jakmile vám jednou vyjede lístek s váhou, už se asi jednoduše nedomluvíte - bude to ale záležet na tom, na koho zrovna narazíte :-)

 • Tom

  asi před 5 roky

  Jarka: je to tam napsaný, one way.

 • Jarka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  když si připlatím 15kg kurf u Ryanaru, je to za 20eur na cestu tam i zpět nebo jen na jednu cestu? Děkuji za odpověď

 • Tom

  asi před 5 roky

  Zdravíčko, mám možná kuriozní otázku. Když budu mít odbavené zavazadlo, které bude vážit víc než 15 kg, můžu se vyhnout poplatku tím, že jim tam nechám předmět(y), kvůli kterým je to těžší? :)

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  dokonce i Ryanair má u svých kontrolních klecí nebo krabic na zavazadla malou rezervu, takže pokud se liší reálné rozměry kufru opravdu pouze o 1 cm, mělo by to projít. Ale jinak obecně opravdu platí, že pokud jsou rozměry o pár centimetrů větší, poplatky u Ryanairu jsou hodně vysoké a je potřeba si na to dát pozor.

 • Olga

  asi před 6 roky

  Dobrý den, jestli to chápu správně, tak pokud palubní zavazadlo překročí rozměr třeba i jen o 1 cm, tak už to stojí 1500,- navíc? Konkrétně jde o hloubku, která u běžných menších kufrů je 21 cm, ne 20 cm.. Děkuji.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud se jakýmkoliv způsobem vejdete do stanovených rozměrů, nebude se zavazadlem problém. Na letišti navíc narazíte na "klece", kde se dají rozměry zkontrolovat.

  Aletenky.cz

 • Katka

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chci se zeptat. U příručního zavazadla se uvádí rozměry 55x40x20, je ale jedno jestli 55cm je délka nebo šířka zavazadla?? Mám totiž bylý kufr který je dlouhý cca 53cm, široký cca 39cm. Děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  takový postup je samozřejmě možný, je ale potřeba počítat s tím, že budete muset mít všechno oblečení na sobě i při čekání na vstup do letadla, kdy vás budou kontrolovat zaměstnanci aerolinky.

 • Jana

  asi před 6 roky

  Dobrý den, mohu si všechno oblečení vzít na sebe? Nevešlo by se mi do příručního zavazadla..:-) . (např. dvě bundy) ? Děkuji.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  jak se píše již v článku, do letadla s sebou můžete vzít jen jeden kus zavazadla, do kterého se musí vejít vše, co chcete mít na palubě. Zrovna Ryanair je na toto velmi přísný. Pokud by se tam helmy vešly, nebyl by to problém, ale vzhledem k běžným velikostem helmy bych raději doporučila kontaktovat přímo aerolinku.
  Přehled poplatků za sportovní vybavení a běžný kufr najdete na http://www.ryanair.com/…d-conditions#…

 • milos.zahradsky@seznam.cz

  asi před 6 roky

  dobrý den,potřebuji si vzít sebou do španělska 2 motocyklové přilby.můžu si je vzít na palubu nebose za ně platí,děkuji

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!