{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Seriál představujeme letiště: Letiště Katowice

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Pokračujeme v našem seriálu o letištích, tentokrát míříme do Polska. Letiště Katowice je zajímavé zejména pro obyvatele Ostravska. Jak se na letiště dopravit, kde zaparkovat a jaké letenky se vyplatí koupit? Dozvíte se v článku.

Letiště Katowice sice nabízí letenky pouze do 38 destinací, ale díky přítomnosti nízkonákladových leteckých společností Wizz Air a Ryanair se ceny drží velmi nízko.

Historie letiště Katowice

Letiště na současném místě vybudovala německá armáda v roce 1940. O pěl let později jej převzala ruská armáda, po skončení války pak přešlo pod správu polské armády na začátku padesátých let. První civilní let s cílem Varšava uskutečnila letecká společnost LOT Polish Airlines v roce 1966. Následovalo vybudování malého terminálu pro cestující. Prvního mezinárodního letu se Katowice dočkaly až v roce 1993, kdy Lufthansa vypravila letadlo z Frankfurtu.

Terminály na letišti Katowice

Cestujícím jsou na letišti Katowice k dispozici dva terminály. Starší a menší s označením A pochází z roku 1994 a v současné době jsou zde odbavováni cestující do/ze zemí mimo Schengenský prostor. Nový terminál B, otevřený v roce 2007, je určen pasažérům ze Schengenského prostoru. Zajímavostí terminálu je nejdelší vyhlídková terasa ze všech polských letišť. Roční přepravní kapacita letiště Katowice je 3,6 milionu cestujících.


Parkování a doprava na letiště Katowice

Cesta autem na letiště Katowice je díky nově vybudované rychlostní silnici S1 bezproblémová. 130 kilometrů dlouhou trasu z Ostravy zvládnete přibližně za dvě hodiny. Můžete také cestovat vlakem, na hlavním nádraží v Katowicích pak přesednete do autobusu, jež vás za 23 zlotých přepraví přímo na letiště. Upozorňujeme, že autobus jezdí jen každou celou hodinu a cesta trvá přibližně jednu hodinu.

Řidiči mohou naložit nebo vyložit cestující přímo před terminály zdarma. Plánujete-li na letišti Katowice zaparkovat na delší dobu, můžete využít nehlídaných parkovišť P1 a P2, případně hlídaného P3. Tip: Vyžádejte si na informacích letiště slevovou kartu Fly Silesia, na kterou obdržíte 70% slevu z parkovného. Týden parkování po slevě stojí 60 zlotých. Ještě levnější hlídané parkoviště se nachází v blízkosti letiště: parkoviště u letiště Katowice.

Pravidelné letecké spojení

Letiště Katowice je přestupním uzlem nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air. Na britské ostrovy odsud létá také Ryanair, do Německa Lufthansa a několik tras nabízí také LOT Polish Airlines.

Podívejte se na přehled nejoblíbenějších pravidelných leteckých tras:

Trasa Letecká společnost
Katowice – Londýn Wizz Air, Ryanair
Katowice – Paříž Wizz Air
Katowice – Barcelona Wizz Air
Katowice – Dublin Ryanair
Katowice – Frankfurt Lufthansa
Katowice – Oslo Wizz Air
Katowice – Stockholm Wizz Air
Katowice – Eindhoven Wizz Air

Sezónní letenky

V letní sezóně se nabídka letenek rozšiřuje o další destinace. Wizz Air například otevírá linku Katowice – Burgas do oblíbeného letoviska v Bulharsku. LOT Polish Airlines se zaměřuje na Řecko s nabídkou letenek do měst Heraklion a Soluň.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

  • Petr

    asi před 6 roky

    Poskytujem pravidelnou přepravu osob na trase Ostrava Svinov - Katowice Airport
    více na katowice-airport.cz

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!