{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Seriál představujeme letiště: Letiště Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Pojďme si nyní představit třetí největší české letiště, nacházející se 20 km od centra Ostravy u obce Mošnov. Jeho historie sahá až do počátku 20. století, nyní je hlavním vzdušným přístavem Moravskoslezské­ho kraje.

Většinu leteckého provozu tvoří charterové lety. Pravidelné spojení s Ostravou a Vídní obstarávají tři lety ČSA a Central Connect Airlines denně.

Historie letiště Ostrava-Mošnov

Na místě dnešního letiště se první průkopníci letectví, bratři Žurovcové, objevili již v roce 1909. Většího využití se tomuto prostoru dostalo v roce 1939, kdy zde německá Luftwaffe zřídila polní letiště pro útok na Polsko. Po roce 1945 byla plocha krátce využita československou armádou, která jej později, v roce 1956, přestavěla do současné podoby. Civilní provoz na letišti byl při nepravidelných letech zajišťován ČSA. Vojenská část letiště ukončila činnost v roce 1993, v roce 2004 bylo letiště převedeno do majetku Moravskoslezského kraje a započala se současná éra rozvoje.

Nový terminál

13. prosince 2006 byl slavnostně otevřen nový terminál. Letiště také obdrželo své současné jméno: Letiště Leoše Janáčka Ostrava, na počest hudebního skladatele a rodáka z nedaleké obce Hukvaldy. Za 320 milionů byla vybudována moderní dvoupatrová odbavovací hala. Cestující mají k dispozici rychlé občerstvení, obchody, přepážku České pošty, bankomaty a směnárnu. Výhodou je bezplatné internetové připojení formou Wi-Fi v celém areálu letiště.

Parkování a doprava na letišti Ostrava-Mošnov

Spojení s centrem Ostravy zajišťují pravidelné autobusové linky. Podívejte se na jízdní řády na webu letiště. Pro řidiče jsou k dispozici tři nehlídaná parkoviště. P1 pro krátkodobé stání přímo před terminálem a P3 pro dlouhodobé parkování. Parkování na letišti Ostrava-Mošnov je zpoplatněno částkou 200,– Kč za den, za týden pak 800,– Kč. Taxi stanoviště najdete před terminálem, na letišti mají pobočku autopůjčovny Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt.

Pravidelné letecké spojení

Pravidelné letecké spojení zajišťuje společnost Job Air – Central Connect Airlines ve spolupráci s dalšími aerolinkami. Používá letouny Saab 340 o kapacitě 33 cestujících. Ve všední dny jsou k dispozici tři lety denně na trasách Ostrava – Praha a Ostrava – Vídeň. Podrobněji viz. tabulka:

Trasa Odlety ve všední dny Odlety o víkendu
Ostrava – Praha 5:20 14:55 18:00 14:55 18:00
Praha – Ostrava 12:00 16:35 21:30 13:00 17:35
Ostrava – Vídeň 5:20 11:45 17:40 ne
Vídeň – Ostrava 10:35 15:10 20:45 ne

Přímé letecké spojení z Ostravy do Izraele nabízí společnost Czech Connect Airlines. Boeing 737 odlétá z Ostravy každé úterý v 8:00. Na letišti Tel Aviv Yafo – Ben Gurion (TLV) přistane v 12:35, zpět do Ostravy odlétá o hodinu později. Zpáteční letenka je nabízena za 490 dolarů (8 000 Kč).

Charterové letenky

U českých cestovních kanceláří lze zakoupit nespočet zájezdů s odletem z Ostravy. Nejpopulárnější destinací jsou podle letošního letového řádu řecké ostrovy: Kréta, Korfu, Rhodos nebo Zakynthos. S charterovou letenkou se můžete vydat také do Bulharska, Egypta, Chorvatska, Španělska, Tuniska a Turecka. Pro ty, kteří neholdují nejznámějším turistickým letoviskům, jsou k dispozici letenky na Kypr, Sicílii nebo do Srbska. Létá se často s mezipřistáním v Brně.

Video – Letiště Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov

Zdroj: Oficiální web letiště

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Karle,
  děkuji za upozornění, chybně jsem se domníval že jde o tutéž společnost. Opraveno.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Karel

  asi před 8 roky

  Ten, kdo létá s těmi Saaby se jmenuje Central Connect Airlines. Je to jiná společnost.

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!