{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Seriál představujeme letiště: Letiště Pardubice

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

V dalším pokračování seriálu si krátce představíme nejmenší české letiště s pravidelným mezinárodním provozem. V článku najdete přehled dostupných letenek a praktické informace o dopravě a parkování na letišti Pardubice.

Z Pardubic momentálně létá jediná pravidelná linka do Moskvy, v letní sezóně ale přibývá řada charterových letů pro cestovní kanceláře.

Historie letiště Pardubice

Pokusy s létáním se na místě, kde se letiště Pardubice nachází, odehrávaly již před první světovou válkou. S příchodem války ale správu nad letištěm převzala armáda. S výjimkou okupace, kdy letiště Pardubice obsadila německá Luftwaffe, zůstalo pod výhradní správou armády až do roku 1995. První charterové lety se uskutečnily v roce 1996. Za skutečný počátek plnohodnotného provozu je považován až rok 2000, kdy začala cestovní kancelář Fischer létat na Mallorcu.

Terminál a vybavení letiště

Letiště Pardubice disponuje jako jediné české letiště s pravidelným mezinárodním provozem pouze nejnutnějším vybavením pro odbavení cestujících. Budova letiště byla pouze upravena tak, aby vyhověla požadavkům Schengenu. V létě tohoto roku by měla být zahájena výstavba nového technického zázemí, rozšíření pojezdových drah umožní přistání letadel až do velikosti Boeingu 747.

Parkování a doprava na letiště Pardubice

Letiště se nachází na jižním okraji Pardubic, v těsném sousedství známého dostihového závodiště. Pardubická městská hromadná doprava nabízí pro cestu na letiště linky číslo 8, 14, 24 a 88 (jízdní řády). Cesta z hlavního nádraží zabere asi 5 minut. Řidiči mohou na letišti Pardubice zaparkovat zdarma, parkoviště ale není hlídané.

Pravidelné letecké spojení

Jedinou pravidelnou linkou je Pardubice – Moskva letecké společnosti Transaero, létá ve čtvrtek a neděli. Zpáteční letenku pořídíte za 8 900 Kč (528 dolarů). Sobotní lety na moskevské letiště Moskva Domodědovo (DME) měla na konci června zahájit také společnost Czech Connect Airlines, letenky ale v době psaní článku nebyly v rezervačním systému dostupné.

Charterové letenky

České cestovní kanceláře využívají letiště Pardubice k charterovým letům, tuto letní sezónu můžete vyrazit do Bulharska (Burgas), Řecka (Kos, Rhodos) nebo Turecka (Antalya). Největší část letů provozuje česká letecká společnost Travel Service (známá pod obchodní značkou SmartWings).

Autor fotografie: Wikipedia, uživatel Packa

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!