{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Wizz Air: nejlevnější letenky, ale placené příruční zavazadlo?

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

V poslední době je hodně slyšet o superlevných letenkách nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizz Air především na půdě Maďarska a Polska. Objevily se však také informace o novinkách a změnách, které by se měly nebo mohly týkat České republiky.

Nejlevnější letenky od Wizz Air

Ke konci července přišla aerolinka Wizz Air s prohlášením o nasazení nejlevnějších letenek na trhu a podle všeho by již toto zvýhodnění mělo pro Českou republiku platit. Nejvýhodnějších tarifů chce společnost dosáhnout prostřednictvím proplácení rozdílu cen letenek. Trik spočívá v tom, že pokud u konkurenční aerolinky zjistíte nižší cenu, měl by vám přepravce vrátit dvonásobek rozdílu. Prozatím však není zcela jasné pro jaké linky a za jakých podmínek bude zvýhodnění platit. Wizz Air takto usiluje o posílení turismu v České republice.

Poplatky za příruční zavazadla

V červenci 2012 se dále objevila méně příjemná zpráva oznamující zpoplatnění příručních zavazadel. Testovací provoz probíhá od 1. srpna na lince Katovice – Londýn (LTN). Wizz Air se tak jako první evropský přepravce připojuje ke dvěma americkým aerolinkám (Spirit Airlines a Allegiant Air), které toto opatření zavedly už dříve. Jedno menší zavazadlo, však mohou klienti přepravovat zdarma i nadále. Podmínkou jsou rozměry max. 42×32×25 cm a zavazadlo se v letadle musí vejít pod sedačku. Větší příruční zavazadlo o známých rozměrech 55×40×20 cm je na uvedené lince zpoplatněno (€10/let). Bohužel se zdá, že je letecká společnost s prvními výsledky „testu“ spokojena a na veřejnost začínají prosakovat zprávy o zavedení poplatků na další linky. Pravděpodobně by pak mohly být postihnuty i české letiště Praha a Brno. Přepravce si stojí za tím, že toto opatření zlepší pohodlí cestujících a urychlí nástup na palubu letadel. Ostatní nízkonákladové aerolinky zatím zavádění nových poplatků nekomentují.

Komentáře

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  děkujeme za příjemná slova chvály, ty vždy potěší a motivují ke zlepšování.
  KS, Aletenky.cz

 • Karel

  asi před 7 roky

  Zdravím, jen chci pochválit za skvělý web. Pěkný vzhled, skvělý srovnávač akčních letenek, vždy začínám s hledáním tady :).

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!