{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Wizz Air: pravidla pro přepravu zavazadel 2013

Back to news

Fotolia_20835796_XS.jpg

Občas se stane, že letecké společnosti ohlásí úpravu pravidel pro příruční či odbavená zavazadla a v poslední době se toto týká především nízkonákladových aerolinek. Rozhodli jsme se tedy zpracovat jakýsi seriál, ve kterém postupně představíme pravidla a podmínky vybraných leteckých společností. Jako prvního tady máme přepravce Wizz Air.

Jak jistě řada z vás ví, Wizz Air je nízkonákladová aerolinka, vyplatí se proto informace o zavazadlech pečlivě přečíst a řídit se podle nich, neboť jejich nedodržení může často znamenat nemalé poplatky navíc!

Příruční zavazadla

Nově (od podzimu 2012) jsou kabinové zavazadla rozdělena do dvou skupin podle velikosti:

Malé kabinové zavazadlo s rozměry 42×32×25 cm si s sebou stále můžete vzít zdarma. Podmínkou je, aby se v letadle vešlo pod sedadlo.

Velké kabinové zavazadlo může mít rozměry až 56×45×25 cm, jeho přeprava je však zpoplatněna. Vždy se vyplatí si jej zakoupit společně s letenkou, v tomto případě stojí 270 Kč. Na letišti byste za něj zaplatili 540 až 810 Kč. Pozitivní novinkou je, že zavazadla nemají hmotnostní limit. Musíte je však být schopni sami unést a uložit do zavazadlového prostoru nad sedadly.

Pro lety které provozuje ukrajinská divize Wizz Air (označené kódem WAU) stále platí bezplatná přeprava zavazadla o rozměrech 56×45×25cm a maximální hmotnosti 10kg.

Navíc s sebou během letu můžete mít mobilní telefon, čtení a přikrývku či kabát. V případě, že cestujete s dětmi mladšími než dva roky, bezplatně můžete nad rámec zavazadla přepravit také jídlo, skládací dětský kočárek nebo malou postýlku.

Tekutiny v příručním zavazadle

Obecně (platí pro všechny letecké společnosti) je třeba si dát pozor na tekutiny, které s sebou přepravujete. Maximální velikost balení je 100 ml a všechny lahvičky je nutné vložit do znovuuzavíratelného plastového sáčku o maximálním objemu 1l. Tyto sáčky se dnes dají pohodlně zakoupit v drogeriích, mají na sobě symbol letadla. Sáček mějte při bezpečnostní kontrole připravený, budete jej předkládat odděleně.

Všechna zavazadla prochází na letišti bezpečnostní kontrolou. Je přísně zakázáno s sebou na palubu brát zbraně (i napodobeniny), hořlaviny a jakékoli předměty, které mohou ohrozit bezpečnost ostatních cestujících.

Odbavená zavazadla

Wizz Air umožňuje přepravu zavazadla v nákladovém prostoru za poplatek lišící se podle délky letu a sezony. Ceny se pohybují od 405 do 945 Kč při objednání online nebo přes telefonní centrum. V případě, že si zavazadlo nekoupíte dopředu a odbavíte jej až na letišti, počítejte s poplatkem až 1200 Kč. Vždy se proto vyplatí si dopředu promyslet co si s sebou vezmete a případné zavazadlo zakoupit rovnou při rezervaci letenky.

Dodáme, že váha zavazadla nesmí přesáhnout 32 kg a maximální rozměry jsou 1,499×1,194×1­,715 m. Můžete si s sebou vzít až šest zavazadel s tím, že tři lze zakoupit online či přes call centrum a tři kusy lze dokoupit na letišti. Pro odbavená zavazadla platí podobná bezpečnostní nařízení jako pro zavazadla příruční.

Pokud letíte s ukrajinskou divizí Wizz Air na jedné s linek z/do Ukrajiny, první odbavené zavazadlo je zdarma.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!