{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Wizz Air zavádí nový poplatek za příruční zavazadlo €10 a zlevní letenky o €5!

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Na dnešní tiskové konferenci nízkonákladové aerolinky Wizz Air nakonec došlo k tomu, čeho se řada klientů tohoto přepravce obávala. Oficiálně bylo totiž oznámeno zavedení nového poplatku za příruční zavazadla na všech provozovaných linkách.

Testovací provoz

Pro informaci byl poplatek zaveden na zkoušku pouze na lince Katovice – Londýn (LTN) a testovací lety probíhaly už od srpna. S výsledky testu byl Wizz Air očividně spokojen, a tak zavádí poplatek za větší zavazadlo (€10) jako první evropský přepravce.

Poplatek za příruční zavazadlo €10 = sleva €5

I když bude některé pasažéry strašit poplatek za větší příruční zavazadlo, stále bude k dispozici jedno menší zdarma! Tak tedy, pokud budete mít pouze jedno příruční zavazadlo, dodržíte rozměry max. 42×32×25 cm (30 l) a zavazadlo se v letadle vejde pod sedačku, nebudete platit žádné další dodatečné poplatky. V případě většího příručního zavazadla o maximálních povolených rozměrech 56×45×25 cm (60 l) si pasažéři aerolinky připlatí €10 za každý přímý let. Upozorňujeme, že na palubě letadla je povoleno pouze jedno zavazadlo (menší nebo větší).

Nové pravidla platí pro cestující, kteří si od 4. října rezervují lety na termíny od 24. října dále. Přepravce dále dodává, že zboží zakoupené na letišti za bezpečnostní kontrolou bude nadále povoleno přepravovat zdarma. Rezervace učiněné před 4. říjnem a lety, které se uskuteční před 24. říjnem, touto politikou postihnuty nebudou (s výjimkou trasy Katovice – Londýn). Nový online poplatek €10 za velké palubní zavazadlo má zákazníky aerolinky motivovat k přepravě menších zavazadel.

Podle informací z tiskové konference přinese tato novinka také značné úspory pro Wizz Air a na nové rezervace na letech, které se uskuteční od 24. října, budou tak aplikovány slevy €5. Minimální celková cena nejlevnějších letenek by tak měla být 245 Kč za jeden směr, včetně daní a maximálního poplatku za rezervaci.

Poučné video týkající se nové politiky letecké společnosti si můžete prohlédnout zde.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!