{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Zajímavosti a novinky ze světa letenek

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Dnes se podíváme na to, co se v posledních dnech událo ve světě letišť, letadel, letenek a leteckých společností. Zaměříme se na události, které se týkají především obyvatel České Republiky.

U ČSA nově i bankovním převodem

Někteří zákazníci letecké společnosti ČSA pravděpodobně uvítají novou možnost platit za online rezervované letenky také bezhotovostním převodem z kterékoliv banky v ČR. Nový způsob platby je možný teprve od 15. listopadu 2011 a zákazníci mají na zaplacení nákupu 72 hodin od okamžiku vytvoření rezervace. Klientovi je v tomto případě účtován pouze standardní servisní poplatek za nákup na webu aerolinky. Bezhotovostní úhradu letenek mezibankovním převodem umožňují České aerolinie prozatím jen na českém trhu, a tak mohou běžní zákazníci platit již všemi obvyklými platebními nástroji v ČR.

EasyJet a jeho zasedací pořádek

S novinkou přichází také britská nízkonákladová aerolinka easyJet, od jara 2012 totiž začne cestujícím přidělovat místa v letadlech na vybraných linkách. Zákazníci žádající zvýhodněná místa, jako jsou ty v předních řadách nebo s větším prostorem pro nohy u nouzových východů, si za tento komfort připlatí. Pasažéři bez předplacených míst se nicméně budou muset spokojit s automatickým přidělením sedačky při online odbavení. Zda se tento model rozšíří na další linky a lety bude záviset zejména na finančním přínosu, ohlasu zákazníků a ovlivnění plynulosti a doby odbavení letadel na letištích.

Jumbo v Praze

V současné době dochází k rozmachu asijských aerolinek na linkách z Prahy. Kvůli navýšení kapacity nasadí větší letadlo například společnost Korean Air. Od 26. března tak bude na lince Praha – Soul nově nasazen Boeing 747 zvaný „jumbo“ a stane se tak prvním letadlem tohoto typu, které bude zajišťovat pravidelné osobní lety do Prahy.

Změna u SmartWings

Poslední trochu postarší zpráva se týká české nízkonákladové aerolinky SmartWings, která od 1.11.2011 změnila provozní dobu SmartCall centra. Klienti nyní mají možnost kontaktovat centrum 7 dnů v týdnu od 8 do 20 hodin.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!