{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Zavazadla do letadla a změny podmínek od 1.5.2012!

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Od 1. května 2012 změnila řada leteckých společností pravidla a limity, které se týkají přepravovaných zavazadel. Většina z nich také oznámila přechod na tzv. kusový systém (piece concept) přepravy zavazadel. Tento jednotný systém již například využívají členové aliance SkyTeam.

LOT Polish Airlines

Polský přepravce LOT zavedl nový systém na všechny mezinárodní i vnitrostátní lety. Nové podmínky se dotýkají ekonomické i business třídy a pasažérům přináší vyšší povolené váhy zapsaných i kabinových zavazadel. Od 1. května mohou klienti v ekonomické třídě přepravovat zdarma jedno zapsané zavazadlo o maximální váze 23 kg (navýšení o 3 kg) + jedno kabinové zavazadlo do 8 kg (navýšení o 2 kg). Ale pozor! Za zavazadla s hmotností nad 23 kg si budete muset připlatit €30 – €50.

Nováček u aliance Oneworld

Po vstupu do Oneworld došlo ke změnám také u německé aerolinky Air Berlin, která také přešla na kusový systém a navýšila limit pro odbavené zavazadla. Pasažéři si nyní mohou odbavit zavazadlo do 23 kg (o 3kg více) a při ruce mít dalších 6 kg (s laptopem: 8 kg). Odbavené zavazadlo nevyhovující limitům je zpoplatněno (€50 – €100).

23 kg u Qantas, Virgin Australia a Iceland Air

Od dubna resp. května navýšily přepravní limity i výše uvedené letecké společnosti. Islandská aerolinka navíc povolila přepravu příručního zavazadla do 10 kg (o 4 kg více).

A co Travel Service?

K 1.5.2012 proběhly změny také u společnosti Travel Service, která své zákazníky přepravuje pod značkou SmartWings. V ekonomické třídě (Economy Class of Travel Class Y and M) mohou nyní cestující odbavit pouze jedno zavazadlo do 15 kg (o 5 kg méně) + jedno příruční zavazadlo do 5 kg.

Kusový systém se u jmenovaných přepravců projevuje přísnějšími poplatky, kdy už klient neplatí dílčí poplatky za jednotlivé kilogramy, ale platí za celé nadlimitní zavazadlo.

Pozn. U příručních zavazadel je zpravidla uváděn limitní rozměr do 115 cm (v součtu). Změny doznaly také limity zavazadel pro business třídu, které jsou snadno dohledatelné přímo na webu dané aerolinky.

Komentáře

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  cena závisí na aerolince, se kterou poletíte. Konkrétní informace najdete přímo na webu aerolinky v sekci s informacemi o zavazadlech.

 • × Komentář byl smazán
 • × Komentář byl smazán
 • erika

  asi před 5 roky

  kolik priplatim za dve zavazadla navic viena dusseldorf for mersy

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!