{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Zavazadla do letadla - praktické tipy

Back to news

Fotolia_40740952_XS.jpg

Při cestování letadlem si každý s sebou bereme zavazadla. Pro jejich přepravu platí u všech aerolinek určité omezující podmínky. Rozdílná pravidla se uplatňují pro zavazadla do letadla (příruční zavazadla) a odbavená zavazadla.

Přečtěte si, s jakými omezeními a poplatky za zavazadla se můžete setkat při cestě letadlem.

Jaké informace v článku najdete

V tomto přehledu se dozvíte, jakým způsobem jsou zavazadla odbavována, jaké platí pro cestovní zavazadla omezení a v jakých případech vám budou účtovány poplatky. Ještě před odletem se informujte u své letecké společnosti, jaké konkrétní omezení a poplatky na zavazadla uplatňuje.

Nízkonákladové aerolinky a jejich poplatky za zavazadla - INFOGRAFIKA

Rozdělení cestovních zavazadel v letecké přepravě

Letecké společnosti rozlišují dva druhy cestovních zavazadel podle toho, zda jsou přepravovány v nákladním prostoru letadla nebo s vámi, v prostoru pro cestující.

Příruční zavazadla

Příruční zavazadlaCestovní zavazadla, která si berete s sebou na palubu letadla, označují letecké společnosti jako příruční (cabin nebo hand baggage). Většinou je povolen pouze jeden kus takového zavazadla a uplatňují se rozměrové a hmotnostní omezení. Povolené rozměry příručního zavazadla se u leteckých společností liší, nejčastěji se setkáte s rozměry 55cm x 40cm x 20cm.

Zejména nízkonákladové letecké společnosti přísně kontrolují i hmotnost zavazadla, která nesmí často být vyšší než 10 kg (u některých aerolinek i méně). Konkrétní pravidla hledejte na webu vaší aerolinky nebo lépe na profilech jednotlivých leteckých společností na stránkách Aletenky.cz, kde naleznete ucelený přehled těchto omezení pro jednotlivé aerolinky.

Příruční zavazadlo prochází vždy scannerem. Kontroluje se přítomnost zakázaných předmětů. Ujistěte se, že v příručním zavazadle nepřepravujete žádné zbraně (ani jejich imitace), střelivo, nože, kyseliny nebo hořlaviny. Elektronické vybavení, například notebook, musí projít kontrolou zvlášť.

Pozor na přepravu tekutin. V rámci Evropské unie je povoleno v příručním zavazadle přepravovat tekutiny výhradně v průhledném znovuuzavíratelném sáčku o maximálním objemu jednoho litru, objem jednotlivé lahvičky nesmí překročit 100 ml.

Tip: Přečtěte si také podrobný průvodce pravidly a poplatky pro příruční zavazadla

Zavazadla v nákladovém prostoru letadla – odbavená zavazadla

Odbavená zavazadlaRozměrnější zavazadla je možné přepravovat v nákladovém prostoru letadla. Takové zavazadlo je nutné odevzdat na letišti při check-inu, na přepážce vaší letecké společnosti. Počítejte s tím, že u nízkonákladových leteckých společností budete muset uhradit za přepravu poplatek (např. Ryanair, Wizz Air, easyJet).

I pro tento typ zavazadel se uplatňují hmotnostní a rozměrová omezení. Neexistuje žádné jednotné pravidlo, každá aerolinka se v omezeních může lišit (většinou se však povolená hmotnost zavazadla pohybuje kolem 20 kg). Před odletem si vždy zkontrolujte, jaká konkrétní omezení pro vás platí. Pozor si dejte na překročení maximální povolené hmotnosti zavazadla, za každý kilogram navíc vám mohou být účtovány příplatky až 20 euro (Ryanair).

Některé speciální typy zavazadel přepravují letecké společnosti zdarma. Pokud cestujete s dítětem, nebudete muset platit za přepravu jeho dětského kočárku. Rovněž bude zdarma přepraven i invalidní vozík nebo jiná nezbytná zdravotní pomůcka. Naopak ale třeba za lyže či golfové vybavení si připlatíte.

Tip: Jak a kam přepravíte vašeho psa v rámci Evropy, napoví naše infografika.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

 • JIRKA S

  asi před 4 týdny

  Nedávno jsem slyšel informaci, že při cestě do USA je předepsaný typ zavazadla, který se ukládá do zavazadlového
  prostoru letadla.
  Může mi někdo sdělit co je na tom pravda? Jirka

 • JIRKA S

  asi před 4 týdny

  Nedávno jsem slyšel informaci, že při cestě do USA je předepsaný typ zavazadla, který se ukládá do zavazadlového
  prostoru letadla.
  Může mi někdo sdělit co je na tom pravda? Jirka

 • JIRKA S

  asi před 4 týdny

  Nedávno jsem slyšel informaci, že při cestě do USA je předepsaný typ zavazadla, který se ukládá do zavazadlového
  prostoru letadla.
  Může mi někdo sdělit co je na tom pravda? Jirka

 • Jarda V.

  asi před 2 roky

  Dobrý den,
  Poletím z Mexika přez USA do Vídně. Chtěl jsem se zeptat kolik tvrdého alkoholu si mohlu přivést, nebo jaký je limit díky moc

 • Lucie N

  asi před 3 roky

  Dobrý den,

  měla bych prosím dotaz…Letím se společností Wizzair a zakoupila jsem si 2 kufry do 23 kg….vážila jsem je a jedno je menší a váží 14kg a druhé je velký kufr a váží 25kg….nevíte, zda u wizzair sčítají váhu dvou zavazadel, v tomto případě 46 kg? vím, že je podmínka, že jedno ze zavazadel nesmí přesáhnout hmotnost 32 kg, což mé nepřesahuje, tak by vše mělo být v pořádku, ne? Děkuji za případné odpovědi! :)

 • marie

  asi před 3 roky

  prosím moc o pomoc letím k rodině a jako dárek vezu porcelán mohu to mít v příručním zavazadle DĚKUJÍ MOC ZA ODPOVĚD

 • Jaroslav

  asi před 3 roky

  Dobry den Letim se spolecnosti KLM z Prahy do Amsterdamu tedka v nedeli. Chci si sebou vzit kytaru. A me zajima kolik by me to stalo.

 • Hana

  asi před 4 roky

  Dobrý den, letím se společností EasyJet do Londýna. Ve velkém cestovním zavazadle je možné vézt jídlo a drogerii, aniž by splňovali 100ml jedna lahvička? Děkuji

 • Klára

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  pojedeme v březnu do Norska s Norwegien, máme zaplacený navíc jeden ski bag na lyže. Můžeme v něm vézt dvoje lyží, když nepřekročíme váhový limit?
  Děkuji

 • Nicole Marczinko

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  Letím se společností Asiana, Letuška: Aalborg-Kodan-Praha, a chtěla bych se zeptat jaky je povolený limit alkoholu v zavazadle v nákladovém prostoru letadla, konkrétne piva v plechovkách.
  děkuji

 • Petra

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  toto bude záležet dost na kontrole, z vlastní zkušenosti můžu říct, že většinou jsem prošla bez problémů, ale jednou se mi stalo, že mi holítko zabavili. Pokud s sebou plánujete vzít nějaké levné, zkusila bych to, přinějhorším vám ho na letišti vyhodí :-)

 • Zuzana

  asi před 4 roky

  Dobrý den, poletím do Londýna se společností EasyJet, doufám, že se vejdu do velikosti příručního zavazadla. Chtěla bych se zeptat, zda můžu mít v příručním zavazadle holítko - klasické, jednorázové? Děkuju za odpověď.

 • Petra

  asi před 4 roky

  Dobrý den, @Marcela - s kočárkem byste měli přijet normálně ke Gate a tam by se o něj zaměstnanci aerolinky měli postarat, veškeré další informace najdete na https://www.lufthansa.com/…aggage-guide a http://www.lufthansa.com/…ices/baggage?…

  @Robert - alkohol v malých lahvičkách zakázaný není, 100ml lahvičky nemusí být označeny, ale věřte, že to na bezpečnostní kontrole mají v oku. Pozor také na to, že objem lahviček musí být max 100ml, tedy samotná tekutina i kdyby byla do 100ml ale ve větším balení, kontrola vám ji může vyhodit.

  @Adriana - na webu MZV najdete veškeré info o povoleném dovozu, konkrétně do Irska můžete dovést až 800 kusů cigaret - podrobnosti najdete na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Adriana

  asi před 4 roky

  Zdravim. S pritelem odletame pracovat do Irska. Oba dost kourime a chceme si sebou vzit co nejvice kartonu. Kolik je tedy povoleno dovezt do Irska? Taky nam kazdy doporucil koupit cigarety v bezcelni zone. Pry vyjdou levneji. Mohu mit kartony bez problemu v odbavenem zavazadle nebo i v prirucnim?

 • Robert

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  letím s Ryanairem do Španělska a chci se zeptat, jestli 100 ml lahvičky musí být nějak označené, že jsou opravdu na 100 ml tekutiny a jestli v nich případně může být alkohol, pokud se vlezu do limitu 1 l.
  Děkuji za odpověď.

 • Marcela

  asi před 4 roky

  Dobry den, chtela bych se prosim zeptat.Letime se spol.Lufthansa do Thajska 3osoby (2dospeli, 1dite 2roky). Letem se dvema prestupy tj.Praha-Frankfurt, Frankfurt-Bangkok,Bangkok-Krabi.Chtela bych se zeptat na jakou vahu a mnozstvi zavazadel mame narok my jako dospeli a jakou ma dite? A dale, chteli bychom si vzit s sebou skladaci kocarek (cca 6kg) je mozne ho vzit na palubu, nebo nutno pribalit k hlavnim zavazadlum ?Mnohokrat dekuji za odpoved

 • Petra

  asi před 4 roky

  Dobrý den,
  pokud budete mít vše plastové, neměl by to být problém. Pokud byste se chtěla ujistit, doporučila bych kontaktovat přímo aerolinku, se kterou poletíte.

 • Vea

  asi před 5 roky

  chtěla bych se zeptat jestli je problém mít v příručním zavazadle gumičky loom bands s plastovými háčky na jejich pletení a ypsilonkem (plastový stávek, cestovní) vše v krabičce z pevného plastu od potápěcích brýlí

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  víno a bonboniéra by něměly být problémové položky, doporučila bych ale láhev dobře zabalit, aby se vám v kufru nerozbila.

  Chlorella by snad problémová také neměla být.

 • carla@seznam.cz

  asi před 5 roky

  Dobrý den, cestuji do Kanady a chtěla bych si s sebou vzít řasu Chlorelu - jedná se o potravinový doplněk ve formě jemného zeleného prášku, který denně užívám. Nemám ho ale v originální krabičce a chtěla bych vézt množství cca 300 g. Myslíte, že by mohl být problém při kontrole odbaveného zavazadla?

 • Lada

  asi před 5 roky

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli si můžu do odbaveného kufru vzít víno a bomboniéru? Přítel bude mít na dovolené narozeniny a já bych mu chtěla popřát. Bohužel jsem nikde nenašla jestli je to možné. Pouze odstavec,že v kufru by nemělo být sklo a rychlekazící se jídlo....platí to jako doporučení,nebo je to nařízení? Děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Jiří Koptiš - osobně si myslím, že by s tím neměl být problém, ale jelikož se nejedná o úplně běžnou věc, zkusila bych se pro jistotu zeptat přímo u aerolinky.

  @kristina - co se týče pinzety, v odbaveném zavazadle to nebude problém. Co se týče omezení a limitů, doporučuji si přesně projet detaily na webu Ministerstva zahraničních věcí - vše o jídle, alkoholu, tabáku i měně najdete na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Jiří Koptiš

  asi před 5 roky

  Dobrý den.Potřeboval bych dopravit do Londýna tibetskou houbu,se společností easyJet.Prosil bych o informaci,zda si ji smím přibalit.Děkuji Vám.

 • kristina

  asi před 5 roky

  a zda si muzu vzit do velkeho kufru pinzetu dekuji :)

 • kristina

  asi před 5 roky

  dobrý den, letíme s 20 mes. ditetem do Tuniska na 8 dni a chtela bych se zeptat zda mu muzu vzit do kufru ktery bude v zavazadlovem prostoru vzit jidlo ktere se nekazi, kolik pití a kolik penez je mozno promenit na denary aby nam je na letisti nezabavili?? dekuji za odpoved

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Ester,
  bohužel by se to bralo jako zbraň a na bezpečnostní kontrole by vás s velkou pravděpodobností nepustili a naopak byste mohla mít problémy.

 • Ester

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chci se zeptat jestli můžu v zavazadle přepravovat pepřový sprej, popř. mezi těmi 100ml tekutinami i v příručním zavazadle..nebo se to bere jako zbraň ?Děkuji za odpoveď

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Lucko,
  s ověšeným batohem problém nebude, pokud se ovšem vlezete do povolených rozměrů a váhy. Určitě si obalte fólií, sama jsem tak cestovala a nebyl s tím nejmenší problém.

  Potraviny rozdělené do menších sáčků v odbaveném zavazadle by neměly být problém. Co se týče masa, Norsko ale má limit na množství, takže pokud budete mít jednu štangli, nebude to problém :-)

 • Lucka

  asi před 5 roky

  Dobrý den.
  Letime do Norska s Norwegian. Chtěla jsem se zeptat, zda je problém, když batoh, jako odbavene zavazadlo, bude "ověšený" z vnější strany - spacák, karimatka připevněné popruhy, a pote stažený folií. A ještě jestli je možné přepravovat potraviny ne v originálním obalu - např. rozdělit 500g Knuspi-kaše na zipové Pytlíky po 20g. Je to praktičtější. A jestli by byl problém, převážet štangli uheráku v příručku :)
  Děkuji moc za odpověď.
  Lucka

 • Ivana

  asi před 5 roky

  Každopádne, ďakujem za odpoveď.
  Ja som práve najskôr písala mail priamo na Ryanair, ale keď mi už pár týždňov neprišla odpoveď, tak som to skúsila tu. Ale medzičasom som napísala aj na FB stránku Ryanair - Slovakia a ak by niekoho zaujímala odpoveď: jedna veľká batožina namiesto dvoch menších neprejde - je možný menší pooling - napr. keď mám kúpené 15 + 15 kg a budem mať 17 + 13, tak by nikto problém robiť nemal, ale napr. odchýlka 5 kg už by neprešla.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Ivana - můžete zkusit kontaktovat přímo Ryanair, obávám se ale, že to dohronady nepůjde a že to budou brát spíš jako nadváhu, než že by vám umožnili převážet místo 2 zavazadel 1 velké.

  @HAnka_3 - ano můžete, nabíječka by určitě neměla být problém.

 • HAnka_3

  asi před 5 roky

  Dobrý den,chci se zeptat zda je možné převážet v příručním zavazadle na palubě letadla nabíječku?Předem děkuji

 • Ivana

  asi před 5 roky

  Dobrý deň!
  Netušíte náhodou, či si u spoločnosti Ryanair môžem zobrať ako odbavenú batožinu jeden 30 kg kufor, alebo "musím" mať 2 ks batožiny? (2 x 15 kg som si zaplatila)

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @Danka - léky, které nejsou na předpis si můžete vzít bez problémů, na léky na předpis byste ale měla mít potvrzení od lékaře v angličtině. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že malé množství léků neřeší při kontrole většinou vůbec.

  @Marek - kufr opravdu není nutný, vzít si můžete cokoli, jen je nutné se vlézt do rozměrů. Pokud si budete brát batoh nebo sportovní tašku, doporučila bych obalit si před odjezdem fólií, aby se vám nic při nakládání do zavazadlového rozměru neponičilo.

 • Marek

  asi před 5 roky

  zdravím chtěl bych se zeptat zde mohu do zavazadlového prostoru tzn. odvaveneho zavazadla použít místo kufru ruksak jelikoz kufr je zbytecně tezky a velky predem díky za odpoved

 • Danka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  prosím, léky "preventivmí" - ibalgin, carbosorb, imodium, acylpirýn, surgam - musí být v orginálním balení a musí být v příručním či odbaveném zavazadle. A zda u léku Rivotril je nutné potvrzení od lékaře. A druhý dotaz: je možno na palubě dostat sklenici vody na vyžádání zdarma . Let. společnost travel servis, odlet z OV
  děkuji

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  v příručním zavazadle by to problém být mohl (konkrétní zkušenosti bohužel nemám, pro případné detaily prosím zkuste kontaktovat přímo aerolinku, se kterou poletíte). V odbaveném zavazadle by to problém být neměl.

 • Pierro petrgross@seznam.cz

  asi před 5 roky

  Dobry den,
  chci se zeptat zda je mozno z Amerik do CR vest v kufru OCILKU - rucni zarizeni na dobrusovani nozu. nikterak ostre hravy ani ostry hrot.
  diky za odpoved.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @david - konkrétní limity pro cigarety najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí, zapalovač si s sebou vzít můžete, aerolinky ale většinou povolují pouze jeden.

  @David - proteiny vysloveně aerolinky nezakazují, pro konrktén přípravek bych doporučila přečíst si podmínky konkrétní společnosti.

  @Marta - Ryanair povoluje rozměry 55x40x20 cm a k tomu ještě navíc malou kabelku o rozměrech 35x20x20 cm. Teoreticky by vám 2 cm mohly projít, pokud už je včetně koleček, držátek apod., Ryanair tam nějakou malinkou toleranci má (kontroluje se to vložením do klece, případně nasunutím krabice, které mají určité rozměry, z vlastní zkušenosti mi prošlo, když jsem rozměry přesáhla o 1 cm.

 • david

  asi před 5 roky

  Dobry den chci se zeptat jedu pristi tyden do egypta muzu si vzit do kufru jednu krabicku a zapalovac ?
  Dekuji za odpoved

 • David

  asi před 5 roky

  Zdravím , mužů vzít s sebou proteiny do letadla ? Děkuji .

 • Marta

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velké může být příruční zavazadlo na palubu, když letím se společností Ryanair? Včera jsou koupila kufr, že může být jako příruční zavazadla, ale má rozměry 57x40x20 cm ....kdy těch 57 je s kolečkama. Nebudou dělat nějaké problémy, popř. nehrozí nějaký příplatek? Děkuji za odpověď.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  na léky na předpis je nutné potvrzení od lékaře v angličtině. Na léky bez předpisu potvrzení není potřeba, ale pozor na léky v tekuté formě - ty můžete v příručním zavazadle převážet pouze do maximálního objemu 100ml.

  Co se týče skleněné misky, určitě ji pořádně zabalte, pak by problém nastat neměl.

  Limity pro alkohol a cigarety najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí, kde jsou detailní informace.

 • Mirka

  asi před 5 roky

  Dobrý den,odlétáme na dovolenou do Turecka s manželem a 2 děti. Chtěla bych se zeptat jestli můžu vzít dětem léky na horečku,kdyby náhodou onemocněli a manžel má inzulín a ještě jiné léky které musí brát. potřebuje k tomu nějaké potvrzení? děkuji

 • Petra N

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chci se zeptat, jestli si můžu vzít do letadla do příručního zavazadla skleněnou misku? Povezu jí jako dárek a bojím se, že v kufru by se rozbila.. :/

 • jirka

  asi před 5 roky

  kolik kartonu cigaret si mužu vzit sebou do svedska. prevazi se to v prirucnim zavazadle nebo v kufru? dekuji za rady

 • Tereza

  asi před 5 roky

  Dobrý den mohu místo do kufru si zabalit do papírové (kartonové) krabice? děkuji za opdověď

 • josef

  asi před 5 roky

  dobrý den
  můžu si vzít do příručního zavazadla elektronickou cigaretu a 30 mililitrů náplně? děkuji za odpověď

 • Ivana

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  chystáme se na Korfu, chtěla jsem se zeptat zda v zavazadle k odbavení mohu převážet konzervy s jídlem? Popřípadě, které potraviny se vůbec nesmí převážet? Děkuji za odpověď

 • Veronika P.

  asi před 5 roky

  Zdravím,
  letím do Irska se společností Aer Lingus v Economy třídě.. a chci se zeptat zda-li platí že si mohu vzít mé zavazadlo do 20 kg k odbavení a pak příruční do letadla s max hm. okolo 10kg ? Ve kterém může být notebook, foťák a klíče?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, @milos - do Irska je povoleno vést:
  800 kusů cigaret
  10 litrů destilátu (např. whisky, gin, vodka)
  20 litrů alkoholických nápojů jiných než víno, nepřesahující 22% objemu alkoholu
  90 litrů vína
  110 litrů piva

  @Líba - potvrzení v češtině si určitě vemte, osobně bych si ale pro jistotu vzala i to v angličtině, protože pokud by vám jej náhodou zabavili, v zahraničí byste inzulín v případě potřeby sháněla těžko.

 • Líba

  asi před 5 roky

  Dobrý den
  poletím do Dubaje a musím mít dvě inzulínové pera a inzulín Mám potvrzení pouze v českém jazyce. Bude to stačit?

 • milos

  asi před 5 roky

  Zitra letim do irska muzi mit 5kartonu cigeret a 2l alkoholu prosim poratte

 • × Komentář byl smazán
 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  pokud budete jídlo přepravovat v odbaveném zavazadle, problém by to neměl, pokud ale chcete převážet v příručním zavazadle, dejte si pozor na to, že i např. polévka či omáčka se počítá mezi tekutiny a je možné přepravovat jen v max 100ml obalech a jen v malém množství.

  Co se cigaret a tabáku týče, do Velké Británie je možné převážet ař 1 kg tabáku / 800 ks cigaret. Podrobnější informace o limitech naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí - http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Vláďa

  asi před 5 roky

  Chtěl bych se zeptat zda bude problém, když poletím do Anglie a bud si ssebou chtít vzít vetší množství jídla(polívky, konzervy a tak) a dále kolik si mohu vít tabáku?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  léky byste měla převážet správně v zavazadle příručním, osobně bych potvrzení od lékaře na předpis doporučila, obzvlášť u většího množství léků, vyhnete se pak zbytečným problémům při kontrole.

 • Terka

  asi před 5 roky

  Poletím pryč na delší dobu a potřebuji si s sebou vzít cca 4 krabičky léků.Vzala bych si je do zavazadla,které mi odbaví,na palubě je nebudu potřebovat.Mohu si je vzít a potřebuji k tomu potvrzení od lekaře? Děkuji.

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  ano můžete převážet obojí, na každý lék na předpis byste ale správně měla mít potvrzení v angličtině od lékaře. Maximální hmotnost odbaveného zavazadla se liší podle aerolinky, se kterou poletíte, je potřeba se podívat na její web, kde najdete podrobnější informace.

 • Kristýna

  asi před 5 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli si s sebou můžu vzít na palubu antikoncepci na 2 měsíce a antibiotika na týden když letím z Brna do Londýna, a také kolik je maximální hmotnost zavazadla které se odbavuje. Předem děkuji za odpověď. :)

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  běžnou svačinku si s sebou vzít do letadla můžete, pokud bude v rozumném množství, neměla byste s tím mít problém.

 • eva

  asi před 5 roky

  Dobrý den,mohu si vzít do zavazadla na palubu své jídlo? Potřebuji to z důvodu těhotěnství. Jedná se mi o zelenimu,ovoce,pečivo,sušenky apod.,ne o tekutiny.
  Děkuji

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  batoh si jako příruční zavazadlo určitě můžete vzít, stačí, abyste se vešla do předepsaných rozměrů. Cigarety v omezeném množství a zapalovač si vzít také můžete, zapalovač byste ale měla mít umístěný v uzaviratelném sáčku s tekutinami.

 • Dana

  asi před 5 roky

  Poprvé budu v létě cestovat letadlem, tak mám pár otázek.Mohu si vzít jako příruční zavazadlo batoh, pokud bude splňovat velikostní parametry ? Mohu v něm mít cigarety a zapalovač ?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  záleží na aerolince, se kterou poletíte, každá má na převoz hudebních nástrojů jiná pravidla a poplatky a většinou je nutné se předem u aerolinky informovat přes call centrum. Na webu mívají základní informace v sekci "Special baggage", případně mají vlastní sekci pro hudební nástroje. U kytary se obávám, že jako příruční zavazadlo u většiny aerolinek nepůjde převést, protože je dost velká, ale za speciální poplatek by neměl být problém ji převést.

 • Marcela

  asi před 5 roky

  O prázdninách plánujeme cestu do kanady a já jsem se chtěla zeptat kolik připlatím za kytaru kterou si vezmu jako příruční zavazadlo???

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den, Blanko,
  správně byste ho mít měla, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že ho po mě v tomto případě nikdo nechtěl, pokud jsem nevezla celou plnou krabičku.

 • Blanka

  asi před 5 roky

  Letím do Anglie. Mám sebou pouze příruční zavazadlo do 10 kg. četla jsem komentáře k lékům - musím mít potvrzení od lékaře když beru antikoncepci???

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  bude záležet na konkrétní zemi, detaily omezení pro každou zemi najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí. Obecně byste neměla převážet rychle se kazící potraviny a množství by nemělo být příliš velké.

 • Vlasta

  asi před 5 roky

  Lze dovezt do Afriky salámy?

 • Kristyna

  asi před 5 roky

  Dobrý den, je problém převážet vodní dýmku v příručním zavazadle?

 • Petra

  asi před 5 roky

  Dobrý den,
  cigarety jsou bez problémů, pokud dodržíte celní limity (liší se dle země, ale pokud se jedná o rozumné množství, nemusíte mít strach). Zapalovač můžete mít jen 1 a měl by být přibalený do znovu uzavíratelného sáčku s tekutinami.

 • veronika

  asi před 5 roky

  Dobrý den,mohu mít v přuručním zavazadle cigarety a zapalovac? dekuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  přehled omezení dovozu do USA a zakázané položky najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Jaroslav Hilský

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  co je zakázáno dovést do USA?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  podle jejich webu se na lety v rámci USA vztahuje poplatek $25 za první odbavené zavazadlo. Doporučila bych si ale projít vyjímky na http://www.aa.com/…ceptions.jsp, jestli se na vás některá z nich nevztahuje, pak byste měli nárok na jedno zavazadlo zdarma (například se to určuje i podle toho, v jakém tarifu máte letenky zakoupené).

 • TyP3K

  asi před 6 roky

  Dobrý den.
  Mám otázečku ohledně American airlines.
  V říjmu letíme s manželkou z New Yorku na Miami a zpět s American Airlines, moc jsem se ale nevyznal v těch jejich sazbach za zavazadla. Proto prosím můžete mi říct jestli se platí za velký kufr, který jde do zavazadlového prostoru?A pokud ano tak kolik. Díky.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  léky se doporučuje převážet spíše v příručním zavazadle. Co se týče převážení jídla v odbaveném zavazadle u trvanlivých potravin to problém není, u potravin, které se rychle kazí by mohl (je dobré zvážit také to, že strávíte nějakou dobu na cestě a na letišti a rychle se kazící potraviny by vám nemusely vydržet) - doporučila bych také pořádně zabalit. V příručním zavazadle tekutiny (kam by spadaly omáčky) můžete převážet jen v obalech do objemu 100ml, což pro převoz vhodné není.

 • Martina

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, letím za dcerou na Maltu, a přála si jestli bych jí nemohla přivézt nějaké domácí české jídlo, např. nějakou omáčku. Ptám se jestli je možné v zavazadlovém prostoru toto převážet. A dále chěla vzít nějaké léky bez přepisu, je možnost je převážet v zavazadlovém prostoru? Děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  pokud se jedná o léky na předpis, správně by potvrzení v angličtině od lékaře měla mít. Pro léky bez předpisu potřeba není. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že potvrzení u bezpečnostní kontroly často ani nevyžadují, pro jistotu bych si ho ale raději vzala, ať pak nemusí zbytečně řešit problémy s pracovníky letiště.

 • Miška

  asi před 6 roky

  Dobrý den chtěla bych se zeptat, mamka odlétá do řecka na 8 dnů a má pravidelně brát léky na tlak. potřebuje na to potvrzení od lékaře ? děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @M. - váza z vodní dýmky by možná mohla projít, ale určitě jen velmi dobře zabalená (pokud je váza kovová nebude to problém, pokud je skleněná, opravdu dobře ji zabalte, jinak může nastat problém při bezpečnostní prohlídce), toasty nebudou problém. To, zda je notebook možné převážet zvlášť, je potřeba zkontrolovat přímo na webu aerolinky, u klasických společností to ale problém nebývá.

  @hopsinka - s kočárkem nastupujete až k letadlu, není pak ale přímo na palubě, posádka se o něj postará a při výstupu vám jej opět nachystá.

 • hopsinka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chci se zeptat,cestuji s 1,5 starým dítětem, mohu si vzít kočárek s sebou do letadla, nebo ho musím odbavit do zavazadlového prostoru.

 • M.

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chci se zeptat, zda je problém převážet vázu z vodní dýmky v příručním zavazadle. Dále zda je možné v příručním či odbaveném zavazadle převážet tousty (šunka, sýr). Letím do Portugalska (z prahy do bruselu s brussel airl. a z bruselu do porta s Tap portugal) tak mě i zajímá, jak je to s příručními zavazadly, zda jsem správně pochopila, že notebook můžu mít navíc k příručnímu zavazadlu. Děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  pokud bude v odbaveném zavazadle, je možné převážet alkohol i v placatici. Jen je nutné dodržet limity na množství alkoholu - ty najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Andyna

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  mám dotaz- letíme do Turecka a chtěli jsme si vzít jako prevenci střevních potíží placatici s Becherovkou- je možné mít alkohol nalitý v placatce nebo musí být v zavřené lahvi s kolkem pokud bude v kufru?
  Moc děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  zavazadla se počítají nejen na váhu, ale i na kusy a většina aerolinek by počítala 2 kufry do 20 kg za 2 zavazadla. Konkrétní podmínky ale závisí na aerolince, se kterou poletíte.

 • Gabi

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli si mužu vzít do letadka 2 kufry do 20 kg? počítá se to jako za jeden?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  vhsDVK: to jsme rádi :-)
  Evelína: délka letu závisí na trase, např. doba letu na trase Praha - Tunis je okolo 3 hodin. Kosmetiku je nutné přepravovat v nádobkách o max. objemu 100 ml a uložené v znovuuzaviratelném sáčku.
  Aletenky.cz

 • Evelína

  asi před 6 roky

  Dobrý den, můj muž koupil Last Minute do Tuniska a mám odletět za 2 dny. Nevíte, jak dlouho to bude trvat? A můžu si tam vzít odlakovač,nebo něco podobného? Děkuji za odpověď.

  Evelína.

 • vhsDVK

  asi před 6 roky

  TO JSTE NÁM FÁKT POMOHLI.... >< TROLOLOLOLOLOLOLOLOLO.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  veškeré informace o doobejdnání více kufrů najdete na https://www.norwegian.com/…ked-baggage/. Samotné objednání probíhá po příhlášení na https://www.norwegian.com/…n/reslookup/

 • Viviana

  asi před 6 roky

  Dobry den, o par tyzdnov idem na rok do Norska cez Norwegian airlines a potrebujem si zobrat viac ako 1 kufor. Najlepsie mi je zobrat si 3kufre. Neviete prosim Vas kolko sa plati za batozinu navyse a ako si to vybavit?
  Za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem :)

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  do Ruska je možné bez problémů dovést 2 litry alkoholu - podrobnější informace doporučuji projít na webu Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…potreby.html

 • ferentsi

  asi před 6 roky

  kolik alkoholu se muze prevest do ruska

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  jedná se o poplatek za každý jednosměrný let - pokud máte celkem 4 lety, bude poplatek za zavazadlo celkem 4 x €25 = €100.

 • Petr.K.

  asi před 6 roky

  Dobry den,
  planujeme v pocatkem zari letenky s Ryanair z Brna na Sardinii pres Bergamo. Mimo prirucni zavazadla chceme prikoupit jedno zavazadlo do 15kg. Pokud hledam spravne, poplatek je 25eur. Jedna se o poplatek za jeden let, tam i zpet nebo za kazdy prestup? Dekuji za odpoved

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  běžnou kosmetiku si můžete dovést v odbaveném zavazadle bez problémů. Pokud byste náhodou odbavené zavazadlo neměl (což ale vzhledem k letu z USA nepředpokládám), musel byste v příručním zavazadle mít kosmetiku v lahvičkách o max objemu 100 ml. Pro konkrétní pravidla doporučuju pro jistotu zkontrolovat informace na webu aerolinky, se kterou poletíte.

 • tomas

  asi před 6 roky

  ahojky,potreboval bych radu.Mohu si z usa dovezt domu do cech kosmetiku,ja nevim treba dva sprchove geli,deodorant ve spreji,holeni a podobne? cestou z usa se stavim na 4 dny v Parizi.zadne velke mnozstvi,jen par kusu.Dekuji za odpoved

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @Gabriela - aktuální limity najdete na webu MZV - pro Řecko platí limit 800 ks cigaret - podrobnosti najdete na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

  @Katka - limity na cigarety, alkohol i omezení na dovoz jídla najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…ni/duty.html. Dovést se může až 800 ks cigaret - s jedním kartonem cigaret by tedy určitě být problém neměl být. Trvanlivé potraviny můžete bez obav v odbaveném zavazadle převážet. Web aerolinky Jet2 je dostupný i v češtině, některé informace byste tedy mohla najít i tam http://www.jet2.com/HomePage.aspx?…

  @Houli.cz - uzamčené zavazadlo musí být zejména kvůli pojištění a některé CK to opravdu vyžadují, doporučila bych kontaktovat přímo cestovku. Co se týče individuálního cestování, zámek je sice doporučován, ale povinný není.

 • × Komentář byl smazán
 • × Komentář byl smazán
 • × Komentář byl smazán
 • × Komentář byl smazán
 • × Komentář byl smazán
 • × Komentář byl smazán
 • Houli.cz

  asi před 6 roky

  Ahoj chci si vzít místo kufru krosnu (batožina na záda). Letím na Rhodos přes cestovku Blus-style a v podmínkách je napsáno, že zavazadlo má být uzamčeno zámkem.Jenže u mojí krosny jde zamknou jen jedna část.Myslíte že to je velký problém ?

 • Katka

  asi před 6 roky

  Další věc, na kterou stále nemůžu přijít je, zda si můžu převést karton cigaret (od kamarádky vím, že cigarety v Anglii jsou dražší, proto bych si je chtěla vzít z ČR).
  Předem moc děkuji za odpověď. Moc by mi pomohla odpovědět na jakokoliv z těchto věcí.

 • Katka

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na pár věcí, které různě hledám po internetu a nikde jsem nenašla přímé odpovědi. S přítelem letíme na 16 dní do Anglie (Rotherham) za kamarádkou. Nejedeme do žádného hotelu, ale k ní domů. Je možné si s sebou do kufru vzít nějaké potraviny? Mám na mysli těstoviny, konzervy, čínské polévky, koření atd. Popravdě mám strach z těch konzerv- zda nebude vadit ten kovový obal. Také jsem se chtěla zeptat, zda je možné si do kufru vzít nějaký alkohol- jednalo by se o pár lahví vína (přelila bych je do plastu, mají cca 11% alkoholu- nevím, zda i na to se nehledí). Pár lahví pro mě znamená tak 3, 4 kusy.
  Letíme se společností Jet2, vše je na stránkách v angličtině a přiznám se, že tento jazyk moc neovládám. Proto se s přesností nedočtu toho, co bych vědět potřebovala.

 • Gabriela

  asi před 6 roky

  Dobrý den, jedeme s přítelem do Řecka a chceme si ve free shopu na letišti koupit cigarety. Kolik jich je povoleno si vzít na palubu letadla?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @Adam - doporučila bych podívat se přímo na omezení, které má na svém webu aerolinka, se kterou poletíte - tam najdete přesné limity na ostré předměty. Dále se také podívejte na informace od Ministerstva zahraničních věcí http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

  @Adela1234 - léky, bez kterých se neobejdete, převážet můžete. Na jakékoli léky na předpis (na celé převážené množství) ale musíte s sebou mít potvrzení od lékaře v angličtině (tedy ne recept). Doporučila bych projít ještě celní limity http://www.mzv.cz/…ni/duty.html a aktuální upozornění http://www.mzv.cz/…estam_1.html

 • Adela1234

  asi před 6 roky

  Dobrý den, mám panickou hrůzu z létaní a letos letím do Tunisu.Je možné přibalit si léky na uklidnění jako je neurol,lexaurin,diazepam, quajacuran nebo jiný podobný s sebou ?I na cestu zpět ?A pokud ano musím k nim mít ssebou recept ?Tunis prý přísně trestá převážení některých léků a nevím zda zrovna tyhle do ní nepatří ?

 • Adam

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  cgtěl bych se zeptat tda si do kufru,který půjde do zavazadlového prostoru v letadle můžu uložit nůž?Jedná se o nůž s pevnou čepelí (tzn. nezavírací).Délka čepele je 122mm a délka rukojeti je 132mm-tudíž délka celková je 254mm.Letím do Řecka,konkrétně na ostrov Kos.Koukal jsem na místní zákony a ty zakazují nosit nože na veřejná schromáždění.Předem děkuji z odpověd.

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  dle webu Ministerstva zahraničních věcí je do Dánska povoleno přivést 800 ks cigaret na osobu - podrobnější informace naleznete na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • SC

  asi před 6 roky

  Dobry den,
  chtela bych se zeptat,kolik si mohu vzit sebou kartonu cigaret do Danska...?Letim s CSA...Dekuji za odpoved

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, Jano,
  dle informací na webu Ministerstva zahraničních věcí je možné do USA dovážet 1 litr alkoholu na osobu starší 21 let. Osoby mladší 21 let nesmí dovážet alkohol ani jako dárek.

  Podrobnosti o dovozu alkoholu do USA můžete najít na https://help.cbp.gov/…LzY4bXRTcHZs

 • Jana

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zda při cestě do new yorku si mohu vzít 1l tvrdého alkoholu a 1l vína? děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @Zuzana - pokud si budete balit těstoviny do odbaveného zavazadla a budete mít jen pár balíčků, nebála bych se toho, omezení na dovoz jídla se většinou týkají zejména masných a mléčných výrobků, nebo potravin, které se mohou rychle kazit.

  @Elen - pokud se jedná o jednu krabičku cigaret, opravdu to problém není. Konkrétně Řecko má stanovený limit na dovoz cigaret na 800 ks - podrobně viz stránky Ministerstva zahraničních věcí - http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Elen

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s krabičkou cigaret, mohu ji bez problemu přibalit do kufru? Letím do Řecka.

 • Zuzana

  asi před 6 roky

  ....Upřesnuji konkrétně Řecko - ostrov Zakynthos

 • Zuzana

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letíme do Řecka na 8 dní a chceme se zeptat, zda si do řecka můžeme dovézt nějaké vlastní jídlo. Mluvím konkrétně o několika balíčcích těstovin. Našla jsem nějaká omezení pro Řecko, ale pořád jsem nenašla odpověď, jak je to s potravinami. Děkujeme za odpověď

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @kamila - záleží na tom, se kterou aerolinkou poletíte, podle těch 15kg bych řekla, že to bude Ryanair, pokud ano, za každé kilo navíc zaplatíte €20 (viz http://www.ryanair.com/…d-conditions#…). Pokud se jedná o jinou aerolinku, informace najdete na webu dané letecké společnosti.

  @Anna - kompletní pravidla a všechny možnosti pro zavazadla, která váží víc najdete na http://www.swiss.com/…baggage.aspx

  @eva - plynovou kartuši bohužel převážet nemůžete, bude se ale určitě dát koupit přímo v kempech nebo na benzínkách.

 • eva

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  poletíme s Ryanairem z Bratislavy do Trappani (Sicílie), mohu v odbaveném zavazadle přepravit plynovou kartuši o objemu 788ml pro kempingový vařič?
  Děkuji za odpověď

 • Anna

  asi před 6 roky

  Dobry den, zitra letim z USA do Prahy pres Zurich se Swiss. Kdyz kufr presahne jedno dve kila, kolik zaplatim navic? Nebo kdyz presahnu carry on bag? Moc dekuju za odpoved

 • kamila

  asi před 6 roky

  dobry den,do letetadla je pouze 15kg,ale zajímalo by mne kolik stoji k zakoupeni dalších 10kilo.dekuji za info

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  léky se doporučuje převážet v příručním zavazadle (pokud se jedná o tekutiny, tak navíc do znovuuzaviratelného sáčku) a pokud se jedná o léky na předpis je zpravidla vyžadováno potvrzení od lékaře v Angličtině, takže si jej rozhodně si pořiďte.
  Aletenky.cz

 • Štěpanka

  asi před 6 roky

  letim na pul roku do Australie potrebuji brat leky kde je mam dat zda do kufru nebo do příruční tašky
  mam si nechat vystavit potvrzení od lekaře?

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  pokud bude čaj zabalený v původním obalu, neměl by s ním být problém. Další možnost je koupit si jej až v bezcelní zóně za bezpečnostní kontrolou.

 • Pavlína

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  nevíte jestli můžu v příručním zavazadle vést čaje? dekuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den, @Gary - přepravu samostatných předmětů většinou řeší jen cargo společnosti a nebývá to vůbec levné, u kytary bych možná ale spíš zvážila přepravu jinou službou (pošta, nebo služby, které nabízí mezinárodní přepravu) - přímo u běžných aerolinek tuto službu asi nenajdete.

  @Magda - určitě bych doporučila pro takové množství mít potvrzení v angličtině od lékaře, pak by to neměl být problém. Co se týče samotného formátu potvrzení, mělo by obsahovat, že lékař potvrzuje, že daný lék potřebujete, vaše jméno, název léku, podrobnosti o léčivu -> síla (je vždy napsána u léku na krabičce), druh (v tomto případě tablety), množství (celkem počet), denní dávka + samozřejmě nesmí chybět ani jméno, podpis a razítko lékaře. Doporučila bych přinést k lékaři již předpřipravené.

 • Magda

  asi před 6 roky

  Dobrý den

  zítra letím do Londýna a beru si antikoncepci na rok to znamená 4 krabičky po 12 platech mám je v originálních obalech, ale vůbec nevím jestli se jim to na letišti bude líbit .. letím s Ryanair a snažila jsem se ptát už všude ... popřípadě nevíte jak má to potvrzení od lékaře vypadat?

 • Gary

  asi před 6 roky

  Prosím o radu .Synovec mi chce poslat elektrickou kytaru váha cca 10kkg délka cca 1.30 cm z Anglie /Manchester/ do Prahy kde si ji vyzvednu .Otázka : Kolik by to stálo a jaká letecká společnost by tuhle službu provedla nejlevněji.Je vůbec taková služba možná ,když zavazadlo bude uleženo do zavazadlového prostoru a vlastně poletí samo a počká na vyzvednutí v cílové zemi? Děkuji Gary.

 • abygale

  asi před 6 roky

  děkuji :))

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s čokoládou by neměl být problém, pokud se nejedná o nějaké závratné množství a pokud to přímo daná země nezakazuje (např. USA mají omezen dovoz některých potravin).
  Aletenky.cz

 • abygale

  asi před 6 roky

  můžu si vzít do letadla čokoládu přivezenou z domova?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s žehličkou na vlasy v příručním zavazadle by neměl být problém, veškerá elektronika se má totiž přepravovat právě v příručním zavazadle.
  Aletenky.cz

 • Katka

  asi před 6 roky

  Dobrý den, může se do letadla vzít v příručním zavazadle žehlička na vlasy??

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  Anežka - do odbaveného zavazadla si můžete vzít odlakovač na nehty i dárky z dovolené (pro konkrétní množství a limity doporučuju kontrolu na webu MZV). Volně prodejné léky můžete převážet normálně, na léky na předpis byste měla mít potvrzení od lékaře v angličtině a měla byste je mít v příručním zavazadle. Pokud mezi nimi jsou kapky/masti, jejich maximální objem může být 100ml a musíte je přidat mezi tekutiny (do uzaviratelného sáčku).

  pepino - teoreticky by to neměl být problém, ale doporučuju si projít zakázané předměty přímo na webu aerolinky, se kterou poletíte.

  Eva - Každá země má nastaveno, co se z ní může vyvážet a v jakém množství, kontrola tedy může nastat. Doporučuju si podrobně projet informace, které zveřejňuje MZV - http://www.mzv.cz/…i/index.html, rovněž se můžete podívat na pokyny americké vlády http://www.cbp.gov/…vel/id_visa/

 • Eva

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chci letět do los angeles ještě tento rok, chci se zeptat na celní kontrolu při zpáteční cestě. Mohou mi kontrolovat kufry kvůli vyměření cla v jiné zemi než je ČR?

 • pepino

  asi před 6 roky

  Dobry den, chtěl bych se Vás zeptat je-li možné v příručním zavazadle převážet topinkovač. Děkuji za odpověď.

 • Anežka

  asi před 6 roky

  Letíme do Španělska do Benidormu. Mohu si vzít s sebou odlakovač a lak na nehty? A je možné z dovolené vézt jako dárek alkohol (pivo, víno). A jak je to s léky volně prodejnými (paralen, celaskon, B-komplex) a léky na alergii na předpis. Děkuji za radu.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  povoleno je přiruční zavazadlo o max. hmotnosti 8 kg (55 x 40 x 23 cm) a také jedno menší osobní zavazadlo o max. rozměrech 30 x 40 x 10 cm (brašna s notebookem, kabelka, taška přes rameno atd.). Takže by cesta i kontrola měla snad proběhnout bez problémů.
  Více informací na webu Lufthansa: http://www.lufthansa.com/…y-on-baggage?…
  Příjemnou cestu přeju.
  Aletenky.cz

 • Pajuš

  asi před 6 roky

  Ahoj, ve středu letím s Lufthansou PRA-FRANFURKT-MEXIKO
  a chtěl jsem se zeptap jestli nebudu mít problém když budu mít kufr 8Kg+ Notebook ?
  Děkuji

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  pokud budete převážet alkohol v takovém malém množství v odbaveném zavazadle, neměl by to být problém - o množství a limitech do Bulharska najdete více na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html

 • Michalka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jak je to s alkoholem do Bulharska z Dráždan. Bude problém když si s sebou přibalím do kufru 0,5 litru například vodečky?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  osobní zkušenost bohužel nemám, ale podobné informace by měly být k dispozici na webu MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html Mimochodem zde píšou o nějakém 10% clu, které se platí za dovoz předmětů nad 100 USD.
  Aletenky.cz

 • Alena Surgeon

  asi před 6 roky

  Dobry den
  Mam na vas jednu otazku.Moje rodina leti v srpnu 2013 na navstevu ke mne do USA.Koupili memu manzelovi lustr v hodnote 4500Kc.Musi mit k prevozu nejake povoleni nebo jim staci kdyz ukazou fakturu o koupi.Dekuji Alena

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud se nejedná o léky na předpis, mělo by být všechno vpořádku, i když může lékař sepsat prohlášení i k těmto medikamentům. Více informací najdete přímo na webu easyJet: http://www.easyjet.com/…ke-informace
  Aletenky.cz

 • ondřej

  asi před 6 roky

  Dobrý den, děkuji za odpověď - s těmi léky mám v plánu si s sebou vzít modafen, paralen atd. zkrátka léky, které nejsou na předpis a tudíž nemám od doktora žádné potvrzení. Letím s easyJet.

 • Markéta

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  Díky za Vaši odpověď. Několik údajů jsme sice zadávala, ale stav na účtu mám stále stejný. (Objednávala jsem 12. 6.)
  Každopádně raději zavolám na aerolinku, jak radíte.
  Díky

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Markéta: nabíječka na notebook a další el. zařízení se může bezproblémů přepravovat v příručním zavazadle, takže netřeba hlásit. Pokud máte online rezervaci, tak jste pravděpodobně platila Vaší platební kartou a zadávala potřebné údaje, tudíž by už měla být zaplacena. Pokud jste zaplatila a nepřišlo potvrzení platby, pak bude nejspíš potřeba kontaktovat přímo aerolinku.
  ondřej: potraviny v odbaveném zavazadle nejsou problém, jednotlivé státy nicméně mají svá pravidla a více informací najdete například na webu MZV: http://www.mzv.cz/…pedie_statu/ Co se léků týče, aerolinky většinou doporučují přepravu v příručním zavazadle a hodí se potvrzení od lékaře v EN.
  Aletenky.cz

 • ondřej

  asi před 6 roky

  Dobrý den, zaujal ma dotaz s léky - je možné léky přepravovat v odpavovaném zavazadle? A je možné v tomto zavazadle přepravovat také potraviny?Popřípadě je-li něják omezeno množství a druh. Děkuji za odpověď

 • Markéta

  asi před 6 roky

  Dobrý den, poletím z Prahy do Dublinu se společností aerlingus píší, že některé předměty je možné přepravovat , ale musí být o tom dopředu informováni, vztahuje se sem i nabíječka na notebook?
  A ještě jsem trochu zmatená ohledně letenky, platí se až v den odletu na letišti? Mám online rezervaci a myslela jsem, že se letenka bude platit převodem přes účet...
  Díky za odpověď!

 • Petra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  podobné zdravotní pomůcky a léky na předpis je možné brát s sebou na palubu pouze s potvrzením od lékaře v angličtině. Ve vašem případě bych také pro jistotu kontaktovala přímo aerolinku, se kterou letíte, tam vám poradí, jak se vyhnout problémům při přepravě.
  Hezký den!

  Petra
  Aletenky.cz

 • helena

  asi před 6 roky

  Prosím, kdo mi poradí, zda můžu do letadla vzít dýchací přístroj, který mám na onemocnění spánku(APNOE)

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  se zavíracím nožem v odbaveném zavazadle by neměl být problém, i když třeba v případě cesty do USA se nedoporučuje brát s sebou jakýkoliv nůž, který by mohl být považován za zbraň http://goo.gl/CacgN.
  Aletenky.cz

 • johny

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat je-li možno v odbavovaném zavazadle přepravovat např. zavírací nůž.
  Předem děkuji za odpověď

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  v odbaveném zavazadle můžete klidně přepravovat 1l plastovou láhev, pravidlo 100ml se týká pouze příručního zavazadla, které si berete s sebou na palubu.
  Co se zavazadla týče, můžete mít batoh, cestovní brašnu, velkou tašku, kufr ... cokoliv, je jen nutné dodržet limity, které daná aerolinka předepisuje. Příjemné cestování.
  Aletenky.cz

 • Lenička

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  není mi jasné, pokud povezu litr alkoholu, musím ho rozdělit po 100ml? Nebo v zavazadlovém prostoru mohu nechat 1l plastovou láhev?

  A ještě bych se zeptala,zavazadlo mohu mít nejen kufr, ale i velky trekový batoh nebo velkou tašku? Je to povoleno?

  Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  nevím přesně co jsou gofky, ale pokud se jedná o kočárek nebo podobné vozítko, je možné jej obalit folií (tato služba bývá na letišti docela drahá) a následně odbavit spolu s dalšími zavazadly (někdy je možné vzít i na palubu). Většina aerolinek dovoluje přepravu takovéhoto předmětu zdarma, nicméně to často platí pro děti do 2 let, více ale zjistíte přímo na webu přepravce nebo jej můžete rovnou kontaktovat.
  Aletenky.cz

 • marcela

  asi před 6 roky

  Dobry den,mam dotaz. Letime do Turecka a mam pro 3 letou dceru obycejne gofky. Mohu si je na letisti pri odbavování zavazadel prelepit folii a poslat to i se zavazadlama? Plati se za to neco a musim to nekde nahlasit?dekuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Radim: omezení samozřejmě jsou! Co se týka aerolinky Wizz Air, najdete je přímo na jejich webu: https://wizzair.com/…tion/baggage neškodí také zkontrolování webu MZV.
  JANA: v odbaveném zavazadle nebude problém, jen většinou existují určité limity pro přepravu/dovoz alkoholu a vybraného zboží, i když si nejsem jistý, zda platí i pro Rusko :-) Také zkuste pročíst web ministerstva. Sklo doporučuji zabalit do odbaveného zavazadla pečlivěji.
  KS

 • JANA

  asi před 6 roky

  Hezké odpoledne, chyst¨áme se vycestovat letecky do Ruska, nevím zda mohu v kufru , který bude v zavazadlovém prostoru převážet alkohol a sklo ??? děkuji za odpověď

 • Radim

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Nevíte někdo, jaké jsou omezení pro odbavená zavazadla? Můžu do něj vzít "cokoliv", nebo se to nějak omezuje, stejně jako u příručního zavazadla? :) děkuji za odpověď (letím do Itálie aerolinkou Wizz Air)

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  většinou je maximální povolená hmostnost 8 kg, ovšem jedná se o váhu včetně přepravky a příslušných rozměrech (kabela s největší pravděpodobností neprojde!). Limity se u různých aerolinek liší a přepravu zvířat navíc umožňují pouze některé společnosti. Pomoci by mohla naše infografika: http://goo.gl/CKopQ
  Aletenky.cz

 • Věra

  asi před 6 roky

  Do jaké hmotnosti mohu vzít do kabiny letadla pejska, samozřejmě v příslušné přepravní kabele.
  Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Jarka: s broží by neměl být problém, pokud ji navíc pečlivě zabalíte, nemáte se čeho bát.
  Mirek: pokud budete tyto věci přepravovat právě v odbaveném zavazadle, nebude problém (elektronika by se ovšem měla přepravovat v příručním zavazadle). Chtěl bych jen upozornit, že jejich nakládka není zrovna nejjemnější, takže je křehké věci lépe dobře zabalit.
  Aletenky.cz

 • Mirek

  asi před 6 roky

  Letíme do Palma de Mallorkase společností Nenter Air. Mohu si do kufru předaná k přepravě
  v zavazadlovém prostoru vzít např. budík, holicí nástroj se žiletkou, baterku v kovovém obalu, lahev koňaku?
  Prosím o odpověď, děkuji.

 • TenderTouch@seznam.cz

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chci vézt jako dárek brož. Cestuji však s palubním zavazadlem, mohou mi ji zabavit, protože špendlík, který brož obsahuje by mohl být brán za ostrý a tím i nebezpečný předmět? Děkuji. Jarka

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  na letu z USA do ČR máte povoleno jedno odbavené zavazadlo ZDARMA a za druhé zaplatíte při cestě z Los Angeles 100 USD (na letišti). Druhé zavazadlo můžete přidat SE SLEVOU buď rovnou při koupi letenek (což už asi máte), dále přes My Trip nebo během on-line check-in. Více informací najdete zde: http://www.klm.com/…econcept.htm
  Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 6 roky

  25.5. odletam z Los Angeles (KLM) do Ceske republiky...chtela bych si vzit jeste jeden kufr do zavazadloveho prostoru....co mam udelat a kolik by to stalo?

 • Jana

  asi před 6 roky

  25.5. odletam z Los Angeles (KLM) do Ceske republiky...chtela bych si vzit jeste jeden kufr do zavazadloveho prostoru....co mam udelat a kolik by to stalo?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  zavazadlo pro zpáteční cestu je lepší zarezervovat online (KLM propaguje slevu až 50% oproti letišti), menší kabelku KLM také povoluje (viz níže). Některé kufry bývají kontrolovány ručně (hlavně USA), proto není vhodné jejich zamykaní běžnými zámky. Zamknutí zavazadla je možné pomocí specielního "univerzálního" zámku, který mohou pracovníci na kontrole snadno odemknout a zkontrolovat obsah zavazadla. Folie je možná, nicméně ji při případné kontrole pracovníci stejně odstraní. O koupí cigaret na palubě nemám informace ani zkušenosti.
  U příručních zavazadel záleží v jaké třídě letíte - Economy Class u ČSA má limit 8 kg (ostatní 12 kg) a žádné další menší zavazadlo není povoleno. KLM je benevolentnější povoluje příruční zavazadlo max. 12 kg a k tomu jedno menší zavazadlo zdarma. Tzn. na Ruzyni max. 8 kg, při přímém letu zpět klidně 12 kg.
  Aletenky.cz

 • Eva

  asi před 6 roky

  A ještě se chci zeptat, na hmotnost příručního zavazadla, když mám kombinaci dopravců, u ČSA píšou že 8-12 kg a KLM má 12kg? Kolik si tedy můžu odbavit na Ruzyni? a při letu zpět, může tedy moje příruční zavazadlo vážit 12kg, když letím jen s KLM?.

 • Eva

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  za 2 týdny odlétám do New Yorku. Na cestu tam mám kombinaci dopravců české aerolinie a v bruselu přestupuji do KLM a při cestě zpět přímí let KLM. Chci se zeptat jak je to dokoupením zavazadel na cestě zpět, a zda je lepší si to zamluvit přes internet, nebo je to stejné na letišti? A zda mohu si vzít k příručnímu zavazadlu ještě kabelku? Také jsem slyšela, že do USA nesmím mít zamknutý kufr, tudíž ani zabalený ve folii? Také jak je to s koupením cigaret v letadle? je to bezcelní zona?
  děkuji mockrát za odpověď.
  eva

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  se zařízeními (elektronikou), které jste vyjmenovala, nebude v příručním zavazadle problém, ba naopak toto aerolinky přímo doporučují (či nařizují). Příjemný let.
  Aletenky.cz

 • Alena

  asi před 6 roky

  Dobrý den, letím s let. společností Travel Service a chtěla bych se zeptat, zda si smím do příručního zavazadla vzít žehličku na vlasy, nabíječky na mobil a na baterie.

  Děkuji
  Alena

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  odbavené zavazadlo může vážit max. 30 kg, příruční zavazadlo má povolenou hmotnost max. 7 kg (platí pro Economy class).
  Aletenky.cz

 • Božena

  asi před 6 roky

  Dobrý den, kolik může vážit jeden kufr, když letím do Dubaje se společností Emirates? Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Helena: zdarma je povoleno jedno příruční zavazadlo o max. rozměrech 55cm x 40cm x 24cm a hmotnosti max. 10 kg + jedno menší zavazadlo, kabelka či taška o max. rozměrech 25cm x 22cm x 20cm. Pokud tedy splňujete limity, neměl by být problém.
  Veronika: je sice možné převážet i v odbaveném zavazadle (přepravce za léky neručí), ale aerolinky většinou doporučují převoz v příručním zavazadle. Pokud je nějaký problém, snáze se to pak řeší.
  Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Dobrý den, jak je to s léky bez předpisu, taková ta klasická lékárnička na cesty? Máme ji celkem obsáhlou, tak kam dát? Do příručního či odbaveného zavazadla? Děkuji

 • Helena

  asi před 6 roky

  Dobrý den, poletím prvně v životě letadlem do Dublinu (s AerLingus) pouze na pár dní a chtěla bych se zeptat, zda do letadla jako příruční zavazadlo bez poplatku můžu mít sportovní tašku (v rozměrech a váze daných společností), nepovezu totiž moc věcí a tašku přes rameno (je to taková větší kabelka)? Kufr mám totiž jen velký (tedy na odbavení) a nevyužila bych ho. Informace jsem na stránkách společnosti nenašla. Děkuji.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Martin: do letadla určitě nebrat hořlaviny, výbušniny či zbraně (snad je potřebovat nebudete :-)), další zakázané věci a tipy najdete na webu MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html Léky a elektronika převážet v příručním zavazadle a u léků mít potvrzení od lékaře v EN. Elektroniku je lepší mít v zavazadle tak, aby ji bylo možné vyjmout ze zavazadla a ukázat při kontrole.
  božena: v odkazu na web MZV výše najdete také povolené množství cigaret tj. 200 ks.
  KS, Aletenky.cz

 • božena

  asi před 6 roky

  dobrý den, letím do usa s BritishAirways, kolik kusů cigaret si můžu sebou vzít. děkuji za odpověd

 • Martin

  asi před 6 roky

  Zdravim letim prvne a letim do USA s Deltou, jake veci sebou nebrat? Leky musi byt v prirucnim? I elektronika?(nabojecky mobil, mp3 prehravac? Jinak diky dopredu za jakoukoliv radu ci tip na co nezapomenout na co si dat pozor...

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  odpověď je určitě ano. Jen si dejte pozor na dodržení limitů (hmotnost a rozměr) pro danou aerolinku.
  Aletenky.cz

 • jan

  asi před 6 roky

  dobrý den chci se zeptat můžu mít batoh jako příruční zavazadlo ? ..

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud se jedná o lék, který je na předpis, je nutné mít potvrzení od lékaře (v angličtině), vlastně by to bylo lepší i pokud na předpis není. Pozor! léky se mají přepravovat v příručních zavazadlech, kde platí pravidlo 100ml ... tzn. tekutiny musí být v láhvičkách či nádobkách o objemu max. 100 ml, navíc uložené v sáčku 20x20 cm.
  KS, Aletenky.cz

 • Ludvíková

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat - sestra mi poveze z Anglie asi 8ks Bepanthenu (mast pro kojence na opruzeniny). Bojím se, aby ji takové množství nezabavili - může toto přivést? Je to v podstatě jako lék.. díky za informaci. Ludvíková

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s parfémem by neměl být problém pokud má tedy 75 ml.
  KS, aletenky.cz

 • Katerina

  asi před 6 roky

  Dobry den,
  mohu mit v prirucnim zavazadle parfem-75ml? Letim z Ryanairem.
  Dekuji za odpoved.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  myslím, že se sušeným mlékem by neměl být problém, hlavně pokud bude v neporušeném originálním balení. Více informací co se smí či nesmí dovážet nejdete na webu MZV:
  http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, aletenky.cz

 • Nada

  asi před 6 roky

  Letím do Číny a potřebuji převést sušené mléko - samozřejmě ho dám do kufru do zavazadlového prostoru. Může s tím být problém?

 • Nada

  asi před 6 roky

  Letím do Číny a potřebuji převést sušené mléko - samozřejmě ho dám do kufru do zavazadlového prostoru. Může s tím být problém?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  především u léků na předpis je vyžadováno potvrzení od lékaře nejlépe v angličtině a u léků v injekčních stříkačkách to platí dvojnásob. Aerolinky také doporučují či přímo nařizují uložení léků do příručního zavazadla. Takže bych si nejspíše sehnal potvrzení, uložil léky do příručního zavazadla a mělo by to být bez problémů.
  KS, aletenky.cz

 • Jarin

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  za pár dní nás čeká cesta do Asie a manželka musí mít léky na zpáteční cestu, které jsou v injekčních stříkačkách. Není náhodou nějaké omezení, popřípadě není potřeba nějaké lékařské doporučení? Plánujeme samozřejmě uložení léčiv do zavazadlového prostoru, nikoliv do příručního zavazadla.
  Díky za odpověď.

 • asmin

  asi před 6 roky

  no osobně si myslim že je to blbost s těma tekutinama v sáčku naco ??? je to kravina

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  nemusí to sice platit ve všech případech, ale s buchtami v příručním zavazadle by neměl být problém, pracovníci u kontroly většinou bývají "k svačince" poměrně tolerantní.
  KS, Aletenky.cz

 • Marie

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím do Dublinu a chtěla bych přivézt buchty, pečené doma, jako dárek. Letím pouze s příručním zavazadlem. Bude problém mít je v příručním zavazadle, když nejsou koupené a tedy ani originálně zabalené?
  Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  jestliže bude dýmka pečlivě zabalena a uložena v odbaveném zavazadle (hlavně kvůli manipulaci) neměl by být problém, celkem běžně to tak cestující praktikují.
  KS, Aletenky.cz

 • Honza

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím poprvé a rád bych se zeptal jestli se může převážet vodní dýmka. Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s žiletkou (dobře zabalenou) či holícím strojkem v odbaveném zavazadle nebude problém, klidně si můžete přibalit.
  KS, Aletenky.cz

 • .

  asi před 6 roky

  Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat,jestli si můžu vzít do odbavovacího zavazadla žiletku?(letím poprvé)
  Děkuji.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím, jedná se o poplatek za jeden směr. Při jednorázové rezervaci by to mělo být €140. Pokud budete zavazadlo přiobjednávat zvlášť (let tam a pak zpět), zaplatíte při cestě z Evropy do USA €70, při zpáteční cestě z USA se pak platí poplatek 100 USD. Druhé zavazadlo si zkuste zarezervovat přes web Air France v sekci additional baggage allowance. Více informací například zde http://goo.gl/PtMMI nebo http://goo.gl/k8vmX.
  KS

 • honza

  asi před 6 roky

  dekuji za odpověd a mam posledni otazku . kdyz si zaplatím poplatek 70 € za další zavazadlo a mam zpatecni letenku vztahuje se to i na cestu zpátky nebo jenom na cestu tam a pak musim znova platit

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  honza: zdarma je s AF jen jedno odbavené zavazadlo max. 23 kg. Pokud je zavazadlo těžší, zaplatíte za něj při cestě do USA €70 (maximální hmotnost je však 32 kg). Chcete-li si připratit druhé zavazadlo max. 23 zaplatíte €70. Pokud budete převážet kolo jako sportovní vybavení zaplatíte za něj €100 (musí být adekvátně "sbaleno").
  Zuzka: s el. cigaretou a náplněmi v odbaveném zavazadle by neměl být problém, kontroly na letišti jsou nicméně dosti důrazné a přísné. Limity se vztahují na tabákové výrobky, takže by se to do nich nemělo počítat, ani si moc nedovedu představit, jak by tohle celníci přepočítávali :-) Možná by nebyla od věci komunikace s aerolinkou (mail), která by mohla podat zaručenější informace.
  KS, Aletenky.cz

 • Zuzka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím na Nový Zéland s Korean Air, je možné sebou vzít do odbaveného zavazadla e-cigaretu + 4 x náplň? A počítá se to do povoleného limitu dovážených cigaret ?
  Díky za odpověď.

 • honza

  asi před 6 roky

  dobrý den chtěl bych objasnit když poletím do usa z air france a chci jsi sebou vzit bmx kolo tím pádem mám 2 odbavova zavazadla. je lepší to nacpat i skolem do jedne tašky z možností že presahnu limtit 23 kg nebo si připlatit za druhe odbavové zavazadlo a nebo jestě jestli by mi to vzali jako sportovní potřebu za kterou bych nic pplatit nemusel predem dekuji za odpověd

 • LENKA

  asi před 6 roky

  Dobrý den,chci se zeptat ,zda mohu přepravovat letecky balené maso?Letím do řecka.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s množstvím cigaret nebude problém (http://goo.gl/Kyafs) a neměl by být problém ani s jejich uložením do příručního zavazadla, jelikož se o tom aerolinka nezmiňuje. Je však samozřejmé, že musíte dodržet předepsané rozměry zavazadla. Přeju příjemný let.
  KS, Aletenky.cz

 • Denisa

  asi před 6 roky

  Dobrý večer,
  vím, že už tu byl podobný dotaz, ale chci se zeptat zda si mohu vzít 800Ks cigaret i do příručního zavazadla (konkrétně letím do Dublinu společnost Aerlingus).
  Předem Děkuji za odpověď Denisa

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  podle webu Ryanair by měl být jeden kočárek (golfky?) pro dítě zdarma (1 pushchair per child carried free of charge) a pravděpodobně jej uloží do zavazadlového prostoru. Můžete v něm však dítě přivézt k nástupním schodům do letadla a po přistání bude opět připraven u schodů. Pro děti do 2 let aerolinky povolují také jídlo (křupky, příkrmy apod.) na dobu letu, bohužel je však Ryanair nejsou schopni v letadle přihřívat. Přeju příjemné cestování a klidný let :-)
  KS, Aletenky.cz

 • gabka

  asi před 6 roky

  Dobrý den, s dcerami 4 roky a 17 měsíců poletím Ryanairem do Španělska. Můžu si vzít na palubu letadla golfky pro 17měsíční dceru nebo je musím dát do zavazadlového prostoru?
  A jak je to s jídlem a tekutinama na palubě. Jedná se mi o mladší dceru, letíme tři a půl hodiny, plus nějaká hodina na letišti při odbavování a obávám se, že mi nevydrží a bude hladová. Můžu mít nějaké křupky nebo kupovaný příkrm nebo už připravený sunar v dětské láhvi? Prostě něco čím bych ji aspoň trochu nakrmila a zabránila tak nepříjemnému pláči?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  nad podobnou záležitostí už jsem se také několikrát zamýšlel, ale osobní zkušenost bohužel nemám. Přímo o stanech a příslušenství se sice aerolinka nezmiňuje, nicméně bez kolíků se většinou dá obejít a pečlivě sbalené tyčky by snad mohly projít, ale jako vždy záleží na pracovnících u kontroly (snad je nebudou brát jako zbraň). Nejjistější je kontaktovat přímo aerolinku a napsat třeba krátký dotaz např. http://easyjet.custhelp.com/app/ask
  KS, Aletenky.cz

 • Ondra

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  Je možno přepravovat stan v příručním zavazadle? Rozměry sbaleného stanu jsou 30x25cm včetně stanových tyček a kolíků, problém bych ovšem čekal právě u stanových tyček a kolíků. Cestuji s Easy Jetem. Děkuji za pomoc.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Hanka: Vás bohužel asi nepotěším, protože osoby mladší 21 let nesmí alkohol dovážet ani jako dárek. Viz http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Adelaide: počet kufrů se u jednotlivých aerolinek může lišit a tuto informaci zjistíte přímo na webu přepravce. Samozřejmě se za jednotlivé odbavené zavazadla platí nemalé poplatky. Pokud by Vám bylo něco nejasné, klidě se ozvěte.
  Zdenka: pokud máte k dispozici odbavené zavazadlo, dejte hole do něj. Letíte-li pouze s příručním zavazadlem, bude to asi problém. Možná by ale mohl poradit někdo s osobní zkušeností? Další možností je dotaz přímo na aerolinku, pravděpodobně si ale budou účtovat poplatek za přepravu sportovního vybavení.

 • Zdenka391

  asi před 6 roky

  Poletím do Izraele, mohu si s sebou vzít do letadla turistické hole?
  Mají délku 63 cm a tím pádem se mi nevejdou do kufru.
  Poradíte?
  Děkuji

 • Adelaide

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  mám dotaz, kolik kufrů mohu přepravovat v nákladovém prostoru letadla? Děkuji

 • Hanka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,

  poprvé letím do USA a to konkrétně do Las Vegas za přáteli z Kanady, ale ráda bych jim jako dárek přivezla aspon jednu láhev českého piva. Kolik množství mohu max. přivézt a budu s tím mít nějaký problém, když mi je 19? V Americe je věková hranice 21 pokud vím. Předem děkuji za odpověd.

 • Karel

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda můžu mít k batohu, který by byl v nákladovém prostoru, přaskami připevněn sbalený stan o velikosti 20x40cm, jelikož by se mi to všechno do batohu nevešlo. Navíc bych to měl celé omotané folií. Díky předem za info.

 • Alena

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  můj dotaz se týká zavazadla. Letím do Bruselu na 3 dny (tam s Czech Airlines a zpět s BruselsAirlines). Chtěla bych se zeptat, jak je to s rozměry zavazadel, jelikož poletím poprvé, nevím, co očekávat. Můj kufr má rozměry d: 57, š: 45, h: 25 cm, tj. o 2 cm více než je uvedeno v informacích o přepravě zavazadel u ČSA. Je to nějaký velký prohřešek, nebo je možné si takovýto kufr vzít sebou do kabiny letadla? A pokud je nutné jej odbavit do zavazadlového prostoru, jak velké je riziko ztráty zavazadla u letů bez přestupu (let trvá hodinu a půl). Nebo bych si měla raději koupit menší zavazadlo, abych se vyhla odbavení a zavazadlo mohla mít u sebe?
  Jelikož jsem v letecké přepravě nováčkem, budu Vám velice vděčná za vysvětlení.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  osobní zkušenost s Lufthansou nemám, takže nevím ani o studentské výjimce ani o jejich schovívavosti.
  Podle pravidel letecké společnosti mají cestující v třídě Economy, opravdu nárok na max. 23 kg a za nadváhu se platí. Snad by Vám ale mohl poradit někdo ze čtenářů, který už s německou aerolinkou letěl?
  KS, Aletenky.cz

 • Nikola

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím po 4 měsících z USA do ČR. Jak moc to řeší Lufthansa s nadváhou? Odbavený kufr může mít max 23kg, slyšela jsem ale že je snad u nich nějaká vyjímka pro studenty, kteří strávilly semestr na škole v USA? Když bude mít slečna studentka o 2-3kg navíc.. bude doplácet nebo jsou hodní?
  Děkuji

 • Nikola

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  letím po 4 měsících z USA do ČR. Jak moc to řeší Lufthansa s nadváhou? Odbavený kufr může mít max 23kg, slyšela jsem ale že je snad u nich nějaká vyjímka pro studenty, kteří strávilly semestr na škole v USA? Když bude mít slečna studentka o 2-3kg navíc.. bude doplácet nebo jsou hodní?
  Děkuji

 • Lucie

  asi před 6 roky

  Velmi děkuji za rychlou odpověď. Letenka je kupovaná jako celek přes allitalia.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud jste letenku rezervovala jako celek tzn. jedná se o jednu rezervaci (například přímo na webu Delta Airlines), měla by být možná rezervace dalšího zavazadla přes vaše rezervační číslo a platit budete jen jednou. Letíte-li z USA do Evropy připlatíte si za druhé zavazadlo 80 USD (Delta).
  S dovozem potravinových doplňků, masa a oblečení pro vlastní potřebu by neměl být problém, více informací ale získáte na http://www.mzv.cz/…pedie_statu/ či na celní správě.
  KS, Aletenky.cz

 • Lucie

  asi před 6 roky

  Dobrý den, za 3 dny odlétám z USA a budu potřebovat další zavazadlo - tzn. 1 příruční + 2 kufry na odbavení. 1 kufr je zdarma, druhý si doplatím. Let má dva přestupy. Cestu zahajuji s delta airlines a další dva lety jsou s KLM airlines. Zajímalo by mě u které společnosti si mám 2. kufr online rezervovat a zda za něho budu platit jen jednou, nebo každé společnosti, se kterou letím. A kolik to bude stát - našla jsem totiž různé info o cenách. Dále potřebuji vědět, zda můžou být v odbaveném kufru potravinové doplňky do fitness - spalovače tuků a jiné podobné doplňky v nevelkém množství pro osobní spotřebu, které se však u nás nedají sehnat, dále pak sušené maso - orginálně zabalené z obchodu, a značkové oblečení a kabelky ve větším množství, ale taktéž pro osobní potřebu. Děkuji Vám za odpověď

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud se ptáte na příruční zavazadlo, tak není hmotnosti nijak omezena. Pasažér však musí být schopen zvednout a uložit zavazadlo do zavazadlového prostoru nad hlavou. Standardní odbavené zavazadlo musí vážit max. 20 kg, během rezervace letenek lze však přiobjednat hmotnost i počet kusů, samozřejmě si za to klient připlatí.
  KS, Aletenky.cz

 • Mikuláš

  asi před 6 roky

  Kolik lze převážet kg v kufru do Afriky s Easy Jetem?

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  pokud je poveze v příručním zavazadle, tak by se to pracovníkům na kontrole nemuselo vůbec líbil, i když někdy projde leccos. Zpravidla však aerolinky doporučují malou svačinu. V odbaveném zavazadle by neměl být problém, a to ani podle MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Lenka

  asi před 6 roky

  Dobrý den, pobývám v současné době v Anglii a kamarád mi chce na návštěvu přivézt několik konzerv. Letí se společností WizzAir. Zajímalo by mě, jestli mu je nevyhodí. Děkuji.Lenka

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Zdenka: Potřebné informace zjistíte na webu MZV konkrétně zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  karel: při letu z Prahy (či jiného evropského města) do Číny můžete mít příruční zavazadlo max. 12 kg + jedno menší zavazadlo (na palubě letadla) a jedno odbavené zavazadlo max. 23 kg (platí pro třídu Economy). Více informací zde: http://www.aletenky.cz/…i/korean-air nebo přímo na webu aerolinky.
  KS, Aletenky.cz

 • karel

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěl bych vědět kolik kilogramů může mít zavazadlo při letu do číny.
  společnost KoreanAir.
  Děkuji

 • Zdenka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  kolik si můžu vzít cigaret do UK?
  díky

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  ono záleží na tom, zda letíte na britské či na americké ostrovy. Pro americké platí přísnější pravidla, které odpovídají celním předpisům USA. Více informací najdete na webu MZV u jednotlivých států: http://www.mzv.cz/…pedie_statu/
  KS, Aletenky.cz

 • Kateřina

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda je možné dovézt potraviny z Čech na Panenské ostrovy? Chtěla bych si sem dovézt různé suchary, sýry, sušenky popřípadě třeba i šunku. Je to nějak omezené?
  Předem děkuji za odpověd.

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  Libor: například alkolu nad 22 % obj. je možné přivážet pouze 1l, více informací zjistíte například na webu celní správy - http://goo.gl/IY2Oe
  Lenka: pokud ste zavazadlo rezervovala během rezervace samotných letenek, tak se jedná o cenu za přepravu zavazadla tam i zpět (online ušetříte až 50%). Maximální povolená hmotnost odbaveného zavazadla je 20kg, při překročení limitu se platí poplatky.
  KS, Aletenky.cz

 • Lenka

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  prosím Vás, mám objednané letenky pro dva lidi z Prahy do Londýna a zpět u společnosti Easyjet. Objednala jsem si také jedno zavazadlo k odbavení, které budeme mít dohromady, bohužel jsem se nikde nedočetla, zda toto zavazadlo, poplatek byl 740Kč bude platit pro cestu do Londýna i zpět do Prahy zároveň.

  Předem děkuji za radu.

 • Libor

  asi před 6 roky

  Dobrý den,
  chystáme se letět do Dominikánské rep. Chtěl bych se zeptat kolik alkoholu a doutníků si můžu přivézt zpět do ČR. Letecké společnosti Condor a Lufthansa. Děkuji předem za odpověď...

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  s batohem nebude vůbec problém, pokud dodržíte limity a tyčinky si do něj také můžete vzít, malá svačina by vadit neměla.
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chystám se letět do Londýna a chtěla bych se zeptat, jestli si do příručního zavazadla mohu vzít bílkovinné tyčinky (Guareta) a jestli mohu mít jako příruční zavazadlo batoh splňující uvedené rozměry. Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  u KoreanAir to tak určitě je, celková hmotnost obou kabinových zavazadel nesmí přesáhnout 12 kg. Aircalin však podle všeho povoluje pouze jedno příruční zavazadlo max. 12 kg.
  Kartáček a pasta v uzaviratelném sáčku není problém, stejně jako další tekutiny v maximálně 100 ml nádobkách.
  KS, Aletenky.cz

 • Zuzana

  asi před 6 roky

  Dobrý den, chci se jen ujistit. Mohu si vzít jako příruční zavazadlo batoh + brašnu s notebookem? Poletím s KoreanAir a Aircalin. Dále kartáček na zuby a pasta do 100 ml v uzav. sáčku? Přece jenom poletím asi 50h:-) Děkuji

 • KS

  asi před 6 roky

  Zdravím,
  bohužel jsem si sáčků na letišti nevšiml, ale je to možné. Snad poradí jiní cestovatelé? Jinak jsou všeobecně příjmány znovuuzaviratelné sáčky o rozměru 20x20 cm a objemu 1 l (koupíte v drogeriích nebo domácích potřebách), do kterých vložíte nádoby s tekutinami. S tekutinami v nepůvodních nádobách by něměl být problém (pokud se nejedná o nějaké toxické látky nebo výbušniny).
  KS, Aletenky.cz

 • Googooplexer

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím z Brna do Říma. Dají se v Brně na letišti koupit ty uzavíratelné sáčky na tekutiny, gely, pasty a ostatní "nebezpečné sloučeniny"? A musí být tyhle velenebezpeční konzistence v puvodních obalech nebo mužu mít třeba gel na vlasy v 50ml nádobce od krému?
  Děkuji

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  potřebné informace nejdete u jednotlivých států na webu MZV a jemu podobných: http://www.mzv.cz/…a/index.html
  KS, Aletenky.cz

 • Jakub Appelt

  asi před 7 roky

  Dobrý den, ve středu letím do Anglie (WizzAir) jen přes noc (na nákupy)
  Na zpáteční cestu mám zaplacené odbavené zavazadlo. A můj dotaz je kolik mohu přivézt např. alkoholu? parfému? popř. cigaret? v tomto zavazadle, aby se nemuselo platit CLO a nebyl s tím problém. Děkuji předem za odpověď. Jakub

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  jan řežábek: potřebné informace získáte na webu MZV, ale prozradím, že je možné dovážet 800 ks cigaret. Více zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  xXx: to záleží hlavně na tom, se kterou aerolinkou, v které třídě a na jaké trase poletíte, obecně jsou ale jejich pravidla celkem jasná. Povoleno bývá jedno příruční zavazadlo (zdarma) a zpravidla jedno odbavené zavazadlo (za poplatek spíše u nízkonákladovek).
  Monika: tohle bude spíše dotaz na aerolinku, běžným pasažérům není přeprava toxických látek dovolena, ale pro vědecké účely by to nejspíše šlo. Doporučuji kontaktovat přímo aerolinku, ta vám možná udělelí zvláštní "povolení".
  KS, Aletenky.cz

 • Monika

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím do Španělska s Czech airlines kvůli vědeckovýzkumné stáži a chtěla bych se zeptat, jak je to s přepravou chemikálií. Potřebuji si s sebou vzít asi litr toxické kapaliny. Děkuji

 • xXx

  asi před 7 roky

  mám dotaz mohu mít místo jednoho kufru dvě cestovní tašky??

 • jan řežábek

  asi před 7 roky

  Prosím, kolik kartonu cigaret mohu mít vbagáži z Prahy do Amsterodamu.děkuji

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Tomas: Do příručního zavazadla sice aerolinky povolují či doporučují lehkou svačinu, ale pokud dodržíte limity, měly by konzervy bez problémů projít.
  ivana nyplova: záleží na tom, se kterou aerolinkou letíte? U klasických aerolinek se za odbavená zavazadla neplatí, zatímco nízkonákladové letecké společnosti mají různé poplatky. V přehledu aerolinek si můžete zjistit informace: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  KS, Aletenky.cz

 • ivana nyplova

  asi před 7 roky

  letíme 2 a máme jeden kufr o váze 18 kg nebudeme připlácet

 • Tomas

  asi před 7 roky

  Dobry den mam celkem rychly dotaz ktery hodne specha. jak je to s prirucnim zavazadlem a konzervama? mohu je prepravovat kdyz neprekrocim limit ? letim se spolecnosti Ryanair dekuji

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  notebook můžete mít v příručním zavazadle, stejně jako všechnu další elektroniku. Dejte jenom pozor na dodržení povolených rozměrů a hmotnosti! Jednotlivé aerolinky mají různé limity (http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/), pokud však letíte s Wizz Air či Ryanair mají obě aerolinky maximální povolenou hmotnost příručního zavazadla 10 kg!
  KS, Aletenky.cz

 • Karolína

  asi před 7 roky

  Zapomněla jsem, děkuji předem za odpověď. :)

 • Karolína

  asi před 7 roky

  Dobrý den, zanedlouho poletím do Londýna a zajímalo by mne, zda je možné mít v příručním zavazadle notebook vážící zhruba 3 kilogramy s sebou na palubě, do kufru jej dát nemohu. A kolik je přibližně maximální hmotnost jednoho zavazadla?

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  u léků na předpis i antikoncepce se doporučuje mít potvrzení lékaře v AJ, takže jistota je jistota. Na palubě můžete mít s notebookem i nabíječku a ostatní el. zařízení.
  KS, Aletenky.cz

 • Barča

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  příští týden se chystám poprvé letecky do Londýna s British airways, mohu si vzít s sebou v originální obale antikoncepci, aniž bych musela mít nějaké potvrzení od doktorky?? a také jestli s sebou s notebookem můžu mít na palubě i nabíječku?? Děkuji moc :)

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Eliska: pravidla jsou pravidla, takže by kufr pří důkladnější prohlídce (Ryanair klec) nemusel respektive neměl projít. Záleží to samozřejmě často na tom, který zaměstnanec právě stojí u zavazadel. Někdy prostě takové zavazadlo projde, někdy ne, je to risk. Raději bych ale tedy doporučil zavazadlo splňující limity.
  Maki: Pokud myslíte víno do odbaveného zavazadla, tak to nebude problém ... limity se týkají jednotlivých zemí, více na webu MZV: http://www.mzv.cz/…a/index.html
  KS, aletenky.cz

 • Maki

  asi před 7 roky

  Dobrý den, s kamarádkou letíme do Bulharska, cetsujeme s EximTours (letadla ČSA, Economy class). Chtěla bych domů dovést víno, ale nejsem si moc jistá zda a jak by to šlo. Z předpisů, které jsem na oficiálních stránkách ČSA četla jsem zmatená. Pochopila jsem, že exituje nějaký limit (1l/os)...?
  Děkuji za reakci

 • Eliska

  asi před 7 roky

  Chtela jsem se zeptat, letim s Ryanair a nevim jestli si muzu vzit jako prirucni zavazadlo mensi kufr, ktery sam o sobe neprekracuje povolene rozmery 55x40x20, ale jeho kolecka uz jsou navic cca o 5cm nad limit, myslite ze uz mi ho nepovoli do letadla? Dekuji

 • věra

  asi před 7 roky

  dobrý večer, moc děkuji za odpověď, myslela jsem pochopitelně odbavené zavazadlo, ne letadlo, omlouvám se

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Pavla: ano, aerolinky samotné doporučují převážet podobné zařízení v příručním zavazadle.
  věra: ano pevný disk můžete uložit do příručního zavazadla, připomínám povolené rozměry max. 55x40x20cm a hmotnost max. 10 kg. Notebook pokud možno vložte také do příručního zavazadla.
  Jitka: osobní zkušenost nemám, ale poradit by mohl web MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Jitka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím s Emirates na Mauricius přestup v Dubaji. Zajímalo by mě, zda je v Dubaji a posléze ČR nějak omezen či zakázán dovoz třinového cukru. Děkuji.

 • věra

  asi před 7 roky

  dobrý večer, mohu si vzít do letadla do Anglie do příručního zavazadla harddisk? Nechce se mi dát ho do odbaveného letadla, letím s BMI BABY a chci si vzít příruční zava zadlo a notebook. Děkuji

 • Pavla

  asi před 7 roky

  Dobrý den, jestliže by elektronické zařízení měly být správně uloženy v příručním zavazadle, platí to i pro nabíječku a žehličku na vlasy?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s el. cigaretou by neměl být problém (pokud ji nebudete používat za letu), elektronické zařízení by spráně měly být uloženy v příručních zavazadlech.
  KS, Aletenky.cz

 • Pavla

  asi před 7 roky

  Dobrý den.Mohu mít v letadle v příručním zavazadle elektronickou cigaretu?Chci ji vézt bez náplně (liquidu).Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  léky včetně antikoncepce je lepší přepravovat v příručním zavazadle spolu s potvrzením od lékaře o jejich užívání v AJ.
  KS, Aletenky.cz

 • Pavla

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s antikoncepcí v letadle, zda ji mohu mít bez omezení u sebe v příručním zavazadle, nebo zda je potřeba ji uložit do zapsaného zavazadla. Letíme do Španělska. Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Alex: takovéto informace zjistíte na MZV, kde stačí jen trochu pohledat. Dovézt si můžete max. 800 ks cigaret + další tabákové výrobky. Zde přímý odkaz: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Pavel: ano můžete bez nejmenších problémů.
  KS, Aletenky.cz

 • Pavel

  asi před 7 roky

  Dobrý den,mam dotaz.mohu si vzít místo kufru krosnu odpovídajících rozmněru,děkuji

 • Alex

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chci se zeptat, kolik můžu vzít sebou cigaret do Anglie, děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Marcel: některé společnosti dovolují k příručnímu zavazadlu i další menší osobní "věc" (např. brašnu s notebookem). Záleží tedy na tom, se kterou aerolinkou poletíte? Můžete zkusit napsat název "vašeho" přepravce nebo jej vyhledat v našem přehledu: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Zuzana: určitě doporučuji potvrzení od lékaře v angličtině, určitě se takto vyhnete případným komplikacím.
  KS, Aletenky.cz

 • Zuzana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, v září se chystáme na letecky na dovolenou, vzhledem k mým zdravotním problémům si sebou potřebuji zabalit léky. Je nutné k tomu mít nějaké potvrzení nebo stačí je mít v originální krabičce (jedná cca 40 ks prášků) Děkuji za odpověď...

 • Marcel

  asi před 7 roky

  Dobrý den, Chtěl bych se zeptat , zdali si přímo sebou do letadla mohu vzít příruční tašku + ještě k tomu tašku s notebookem ?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  podle pravidel leteckých spolecností jsou zakázány hořlaviny. Vím o několika případech kdy neprošel ani samotný benzínový vařič a řekl bych, že se to moc nebude líbit pracovníkům letiště ... především by mohly být podezřívaví kvůli nádobě na benzín. Na druhou stranu jsou lidi, kterým tohle projde, což záleží na zaměstnancích, nicméně je to spíše risk.
  KS, Aletenky.cz

 • Tomáš

  asi před 7 roky

  Dobrý den,chci se zeptat,je možné si dovést z USA do ČR turistický benzínový vařič?Problém je,že je kompaktní (vařič pevně spojený s nádobou na benzín).Samozřejmě,že bez náplně.Mnohokrát děkuji za odpověd.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  podle pravidel společnosti je to možné (píšou o malém osobním počítači).
  KS, Aletenky.cz

 • Anna

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  v pondělí odlétám se společností Travel Service na dovolenou a na palubu letadla bych si chtěla vzít příruční zavazadlo a zvlášť notebook v brašně. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli je to tak možné? Podle toho, co společnost uvádí na svém webu, chápu, že ano, ale raději bych se chtěla ujistit. Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  podle MZV to vypadá na 1 litr alkoholu a asi sem bude spadat i pivo. Více informací najdete například na http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Andrea

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chci se zeptat, kolik litrů piva můžu bez problémů přivést do USA. Děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím Lucko,
  kosmetiskou taštičku + řasenku mít můžete, ale pamatujte že všechny tekutiny musí být v nadobkách o objemu max. 100ml a v sáčku o objemu max. 1l. Více informací o zakázaných věcech najdete v článku o příručních zavazadlech zde: http://goo.gl/u12YF
  KS, Aletenky.cz

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím, to záleží na společnosti se, kterou letíte. Na Aletenky.cz najdete stručné informace o leteckých společnostech, stačí jen vybrat danou aerolinku a najet na sekci Check-in, zavazadla & poplatky: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  KS, Aletenky.cz

 • Lucka

  asi před 7 roky

  Dobrý dne, chtěla bych se zeptat, přístí týden letím do říma. Muzu mít v kabelce kosmetickou tasticku s řasenkou a pod ? a co konkrétně v tašce nemuzu mit u sebe ? díky za odpověd

 • Petra

  asi před 7 roky

  Chtěla bych vědět, jak velké zavazadlo si mohu vzít jako příruční do letadla? Děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  marie: vždycky je lepší mít potraviny v originálním balení, nejlepší informace získáte na webu MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Lukáš: v odbaveném zavazadle můžete bez problémů přeprvovat nealko nápoje, pozor pouze na dodržení hmotnostních limitů.
  Lucka: některé aerolinky mají určeny maximální rozměry odbaveného zavazadla, záleží tedy se kterou letíte. Přehled aerolinek je zde: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/ ... stačí vyhledat tu vaši a zjistit limity.
  KS, Aletenky.cz

 • Lucka

  asi před 7 roky

  Dobrý den chci se zeptat jestli je do letadla kufr omezen rozměry. Včera jsem si koupila kufr dost velký jen proto ze byl v akci :-D ma objem 72 l, nebude s tim problem?

 • Lukáš

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím za týden na Mallorcu a zajímalo by mě, zda-li můj 12kg kufr můžu doplnit nealkoholickýmy nápoji? Děkuji

 • marie

  asi před 7 roky

  dobry den,jedu na navstevu do USA, POVEZU PUDINK, CHLEBA, SUSENKY, SUS. HOUBY,PROSIM O RADU, MUSIM MIT VSE V ORIGINALNIM BALENI, MOHU MIT VSE V KUFRU, DO CELNIHO PROHLASENI MAM NAPSAT ZE VEZU POTRAVINY NEBO NE, JAKE MNOZSTVI SUSENEK A CHLEBA MOHU DO VEZT DEKUJI ZA ODPOVED

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  dana: více informací naleznete na v sekce Check-in, zavazadla & poplatky: http://www.aletenky.cz/…gin-atlantic
  Pečivo se do USA dovážet může více zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Mirek: ano, v příručním zavazadle můžete mít foťák, pokud dodržíte limity pro přepravu zavazadel (hmotnost a rozměry). Na kontrole se obvykle elektronika předkládá.
  KS, Aletenky.cz

 • Mirek

  asi před 7 roky

  Letím s exim tours a mám letenku klasicky do economy class. Ještě mě tak napadlo, můžu mít ve své příruční taštičce foťák? Nechci tak drahou věc nechávat v kufru. Děkuji za odpověď

 • dana

  asi před 7 roky

  letim do USA s virgin atlantic,jakou vahu muze mit kufr a prirucni zavazadlu,mohu prevazet do USA doma pecene susenky dekuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravm,
  Teodora: Lufthansa povoluje v Economy class 1 zavazadlo max. 8 kg s rozměry 55 cm x 40 cm x 23 cm + 1 menší zavazadlo ( 30 cm x 40 cm x 10 cm) ... takže by něměl být problém.
  Mirek: to záleží na tom se kterou aerolinkou letíte a v jaké řídě letíte! Pokud mi napíšete název vaší letecké společnosti, rád poradím. Informace najdete také přímo na webu aerolinky.
  KS, Aletenky.cz

 • Mirek

  asi před 7 roky

  Dobrý den, za týden letím na Mallorcu. Kolik kilo může mít moje zavazadlo?15 nebo 20kg?děkuji

 • Teodora

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  zítra letím s Lufthansou. Mám pouze obyčejnou letenku do Economy class.
  Na webu Lufthansy uvádí, že ssebou smím mít pouze jedno příruční zavazadlo.
  Pokud chci mít menší kufřík a navíc i kabelku, byl by to problém? (dohromady mají méně než 8kg)

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Vašek7: při online odbavení už by neměl být účtovám žádný poplatek, alesponě to tak funguje u většiny aerolinek, které tuto možnost nabízí (př. Air Berlin). A zdá se že Jet2 také neúčtuje: http://www.jet2.com/…wers/seating
  Zuzi: ano (i když záleží na člověku na kontrole), takže v příručním zavazadle nádobky max. 100 ml a do sáčku o objemu max. 1 l (20x20 cm)
  KS, Aletenky.cz

 • Zuzi

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  počítá se například řasenka či lesk na rty mezi tekutiny?

  Děkuji za odpověď. :)

 • Vašek7

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím se společností Jet2 do Anglie. Letenku mám zakoupenou přes kartu a při vyplňování údajů kvůli zamluvení letenky to po mě chtělo v jednom kroku, jestli si chci připlatit za sedadlo. To jsem nechtěl, ale teď při online odbavení to po mně chce, abych si vybral sedadlo. Jinak nejde jít dál v online odbavení.

  Díky za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  to záleží hlavně na aerolince, ale myslím, že toto neumožňuje žádná. Lepší určitě bude, když s sebou vemete 2 kufry po 20 kg.
  KS, Aletenky.cz

 • Petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letíme se synem na dovolenou do Bulharska. Chtěla bych se zeptatl, zda je možno mít dohromady 1 kufr s povolenou hmotností na jednu osobu tzn. 2x 20 kg, celkem tedy 1 kufr do 40 kg.

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Hana: bude záležet hlavně na posouzení pracovníků letiště, ale řekl bych, že budou mražené výrobky považovat za tekutiny, a tak bych je do příručního zavazadla nedával. Výrobky rersp. tekutiny do 100ml musí být uzavřeny v sáčku o objemu max. 1l (20x20 cm).
  Vašek7: podle webu přepravce je povoleno jen jedno příruční zavazadlo max. 10 kg, takže notebook raději sbalit do něj.
  KS, Aletenky.cz

 • Marie a Jirka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,potřebuji nutnou a rychlou radu. Letíme za dva dny do Číny přesně do Pekingu,protože jsme tam našli přes internet jednoho Čecha, co tam už nějakou dobu je,poprosil nás abychom mu dovesli láhev Fernetu a Becherovky.Chci se zeptat kolik alkoholu mohu vzít na jednu osobu,jedeme dva.Všude píšou jen množství které mohu vzít do států EU nebo do USA. DĚKUJI předem spěchá.

 • Vašek7

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím do Anglie se společností Jet2, a chtěl jsem se zeptat jestli je možné mít dvě příruční zavazadla. Myslím tím batoh s osobními věcmi a brašnu s notebookem.

  Děkuji za odpověď

 • Hana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letíme na Krétu. Můžeme si vzít do příručního zavazadla
  mrážené potraviny s mrazícími polštářky?
  Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Mirka: potraviny mít v zavazadle můžete, bližší údaje na strákách MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html K lékům bude lepší obstarat potvrzení od vašeho lékaře (nejlépe v angličtině). Pokud budou toaletní potřeby v odbaveném zavazadle, je jedno jak budou uloženy. V příručním zavazadle musí být ulozen v pytlíku o objemu max. 1l a rozměru 20x20 cm. V příručním zavazadle můžete mít elektroniku, lehkou svačinu apod. Více zde: http://www.aletenky.cz/…%AD-pravidla
  Tereza: aerolinky zpravidla povolují dětskou stravu a kočárky bývají také přepravovány bezplatně, záleží ale na pravidlech samotné aerolinky. Zkuste projít web přepravce nebo jej přímo kontaktovat.
  KS, Aletenky.cz

 • Tereza

  asi před 7 roky

  Dobrý den,letíme s manželem a roční dcerkou na Lefkádu do Řecka můžu s sebou do letadla vzít lahvičku ze sunarem200ml a lahvičku s čajíkem (200ml)? A za kočárek je nějakej příplatek nebo se to počítá k jejímu zavazadlu ? Děkuji moc

 • Mirka

  asi před 7 roky

  dobrý den...letíme s dcerou do Turecka...mohu mít v zavazadle nějaké potraviny? a jaké?....jsem dost nemocná a užívám velké dávky léků...jak s nimi naložit?.....toaletní potřeby musí být nějak zvláštně uloženy nebo zabaleny?....a v příručním zavazadle v letadle mohu mít co?......
  děkuji za rady......

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s vyjmenovanými věcmi by neměl bý problém, možná by se někomu nemusel zamlouvat salám. Pro klidnější cestování se můžete podívat na web MZV: http://www.mzv.cz/…pedie_statu/ , ale myslím, že žádnou výjimku týkající se salámu nenajdete.
  KS, Aletenky.cz

 • Honza

  asi před 7 roky

  Dobrý den v sobotu letíme na ostrov u Madagaskaru-Mayotte,jedná se o uzemí Francie,chcem se zaptat jestli v odbavovaném zavazadle může být trvanlivý salám,a věci osobní hygieny,kartáček ,pasta,a jednorázové holící strojky,?Děkuji .

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Beata a Matouš: pokud dodržíte limity aerolinky (hmostnost, rozměry) pro odbavená zavazadla, bezproblémů vám zavazadlo odbaví. (http://www.aletenky.cz/…ecnosti/jet2)
  Petra: povoleno je 400 cigaret/os., nicméně doporučuju pročíst informace na webu MZV (http://www.mzv.cz/…ni/duty.html) a zjistit si ceny kuřiva v Tunisku (myslím si, že tam bude levnější)
  KS, Aletenky.cz

 • Petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den , jedeme s přítel do tunisku a jsme oba kuřáci kolik cigaret jako krabiček můžeme mít na osobu dky za odpověd.

 • Beata a Matouš

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letíme s leteckou společností JET2. Jelikož se potřebujeme dva sbalit do jedné velké tašky, nezbývá nám než přidělat pár věcí (stan, karimatka) zvenčí batohu. Celé bychom to ještě obalili celofánem. Myslíte, že nám takové zavazadlo odbaví bez problémů? Děkujeme za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  obvyklý váhový limit odbaveného zavazadla je 20kg, záleží však na letecké společnosti. Podrobnější informace od aerolinky, se kterou poletí, si můžete vyhledat zde: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Svatoň

  asi před 7 roky

  Dobrý den, příští týden letí můj bratr do Číny. S rodinou si klademe otázku jak těžké může být maximálně zavazadlo, které bude předáno do nákladového prostoru, Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Evo,
  u Travel Service by s tímto neměl být problém, přepravní podmínky to výslovně umožňují. Se striktním požadavkem na jediné příruční zavazadlo se můžete setkat téměř výhradně u nízkonákladových aerolinek (Ryanair, Wizz Air).
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Eva

  asi před 7 roky

  Dobrý den, v pátek letím do Bulharska a proto se chci zeptat na příruční zavazadlo. Letím se společeností Travel Service, třída economy. Na stránkách TS jsem se dočetla, že sebou na palubu mohu mít příruční zavazadlo do váhy 5kg a dále ještě mohu mít navíc na palubě např. knihu, fotoaparát, kameru, přikrývku a také kabelku. Mohu si tedy vzít batoh do 5 kg, zapsat ho jako příruční zavazadlo a dále si mohu vzít kabelku, ve které budu mít doklady, peníze, antikoncepci, mobil, knihu a další věci? Nebo to nejde a musím mít jen příruční zavazadlo? Děkuji.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Kryštof: trvanlivé zabalené potraviny obecně ano, ale některé země dovoz potravin regulují. Přesné informace o vaší cílové zemi si můžete dohledat na webu Ministerstva zahraničí: http://www.mzv.cz/…opedie_statu
  Pepa: nedoporučuji vám to, dovoz potravin do Egypta je zakázán, více informací zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Pepa

  asi před 7 roky

  Letím do Egypta.Mohu v odbaveném zavazadle mít proteiny- výživový dopněk stravy- 1 kg?

 • Kryštof Trpělka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, prosím vás chtěl bych se zeptat jak je to s jídlem v příručním zavazadle které si beru s sebou na palubu? mohu si dovnitř vzít třeba salám, konzervy atd? samozřejmě všechno zabalené
  děkuji za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Michele: zubní kartáček, notebook a mobilní telefon si vzít můžete. Zubní pastu a deodorant také, musí ale splňovat podmínky ohledně přepravy tekutin (objem max 100ml a umístit do sáčku zvlášť).
  Martina: postačí anglicky stručně napsat jaké léky a kdo potřebuje, nechat si od lékaře potvrdit razítkem a podpisem.
  Pepa: pokud je pevně zabalený z výroby (např. zatavený ve fólii), neměl by být problém. Vše záleží na tom, jak pečliví budou pracovníci bezpečnostní kontroly.
  Dominika: rozměry jsou udávány vždy včetně všech vnějších částí. Zjednodušeně řečeno, kufr se celý musí vlézt do krabice o těchto rozměrech.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Dominika

  asi před 7 roky

  Dobry den, rozměry kabinoveho zavazadla jako např. u Ryanair 55x40x20 je uváděno i s kolečky atd., nebo jen čistý rozmer kufru ? Předem děkuji !

 • Pepa

  asi před 7 roky

  Dobrý den letím z Vídně do Anglie přes Švýcarsko kde budu přesedat můžu si vzít do zavazadla balený salám ?

 • Martina

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letíme do Italie a na palubě letadla u sebe musíme mít léky, existuje nějaký vzor jak by měl sezam nutných léků vypadat a co by měl přesně obsahovat

 • Michele

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu mít v příručním zavazadle zubní kartáček a pastu, notebook, mobilní telefon a alespoň deodorant, jestliže jedu do USA s AA? Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Lenko,
  cestovní tašku si samozřejmě vzít můžete, jen je třeba dbát na to aby vyhovovala povoleným rozměrům. Doporučuji vám zabalit si tašku do průhledné fólie aby cestou nepřišla k úhoně. Tuto službu obvykle nabízejí přímo na letišti za malý poplatek.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Lenka;

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  chystám se v létě do Egypta a nerada cestuji s kufry kvůli skladnosti, je problém cestovat letadlem s cestovní taškou? Případně máte nějaké doporučení jak ji zabezpečit (zámky,apod.)?

  Moc děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Adélo,
  vše samozřejmě záleží na posouzení personálu na přepážce, ale pokud kufr vyhovuje povoleným rozměrům, na letišti byste neměla mít problém.
  Štastnou cestu. Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Adéla

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  v neděli odlétám se společností EasyJet do Lodýna, letím poprvé, takže absolutně nevím, jak to na letišti chodí. Chtěla jsem se zeptat zdali můžu mít jako příruční zavazadlo malý kufr, který je přesně 56cm, sice splňuje danou normu na příruční zavazadlo, ale opravdu je to přesně. Nebudu s tím mít nějaký problém? Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud takové množství potřebujete k léčbě a zařídíte se potvrzení o užívání léků od doktora, neměl by s tím být problém.
  KS, Aletenky.cz

 • Honza

  asi před 7 roky

  Dobrý den, mohu mít nějaký problém pokud budu mít v příručním zavazadle léky na předpis cca 500ks, jde o antibiotika

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud dodržíte stanovené podmínky a limity neměl by být problém. Na letišti bych doporučil přetažení folií nebo něčím podobným pro lepší upevnění věcí a následnou manipulaci.
  KS, Aletenky.cz

 • Peter

  asi před 7 roky

  Chcel by som sa spytat ohladom pripevnenych veci k odbavenemu zavazadlu - batohu. Jedna sa o turisticky batoh a chcel by som k nemu pripnut minimalne spacak plus mozno topanky. Cestujeme s Ryanair. Bude to problem?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s el. cigaretou by neměl být problém, pokud ji nebudete používat na palubě. U parfému pamatujte na max. 100ml objem flakonu, ktery musí byt uložen v uzaviratelném sáčku 20x20 cm.
  KS, Aletenky.cz

 • romana

  asi před 7 roky

  dobrý den v červenci odlétáme do Turecka chci se zeptat jestli mohu mít v příručním zavazadle elektonickou cigaretu a parfém

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  v Economy třídě můžete přepravovat jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti max. 23kg + jedno příruční zavazadlo max. 8kg (ve kterém můžete mít notebook) + pouze jednu měnší věc navíc (laptop nebo malou kabelku nebo fotoaparát nebo dětské jídlo atd.). Další menší zavazadlo už vám nemusí projít Zdarma.
  KS, Aletenky.cz

 • Zuzana

  asi před 7 roky

  Děkuji vám za odpověď. Když bych tedy ten notebook měla jako menší přiruční zavazadalo, k tomu ještě sportovní tašku určitých rozměrů a váhovým limitem, mohu mít ještě kabelku nebo tu už ne? Děkuji :)

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Zuzana: u LOT můžete mít notebook v příručním zavazadle, pokud dodržíte příslušné limity. Pracovníci letiště Vás nejspíše vyzvou k jeho dočasnému vyjmutí ke kontrole. Podle pravidel jej však připadně můžete přepravit jako "menší příruční zavazadlo" navíc zdarma. Nebezpečné plyny povoleny nejsou, zapalovač však často projde, ale raději bych na to nespoléhal a nechal jej doma.
  Hanna: za každé odbavené zavazadlo se platí, nesmí ovšem přesáhnout 32 kg. Zdarma je pouze příruční zavazadlo do 10kg a nějaká drobnost jako mobil, skládací kočar či kabát. Přehled poplatků zde: http://wizzair.com/…ervice_fees/?…
  KS, Aletenky.cz

 • HANNA

  asi před 7 roky

  DOBRÝ DEN ,V ČERVENCI LETÍME S WIZZAIR DO BENÁTEK,JSME 2, KDYŽ BUDEME MÍT 2 ODBAVENÁ ZAVAZADLA CCA 20 KG PLATÍME TÉŽ STEJNÝ POPLATEK JAKO ZA 32KG ODBAVENÉ ZAVAZADLO, JE LIMIT, KDY SE ZA ODBAVENÉ ZAVAZADLO NEPLATÍ? DĚKUJI

 • Zuzana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda při letu do USA se společností LOT Polish mohu mít v příručním zavazadle notebook nebo ho musim mít jako samostatné zavazadlo? A ráda bych se ještě zeptala, zda mohu mít v kabelce při vstupu na palubu zapalovač? Děkuji za informace :)

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  se sušenkami, bonbony, čokoládou a menší svačinou by neměl být problém. S čajem v láhvi pro dítě osobní zkušenosti nemám. U některých aerolinek ale mají mladší děti nárok na přepravu jídla či dokonce speciálního zavazadla, záleží ovšem na tom se kterou leteckou společností poletíte a kam letíte?
  KS, Aletenky.cz

 • Lucka

  asi před 7 roky

  Dobry den, muzeme si vzit pro male dite do letadla caj v lahvi? Vim, ze jsme museli jednou pred odbavenim vyhodit plastovou lahev s vodou a po odbaveni si pak koupit novou... A jak je to s jidlem, susenky, bonbony, cokolada, to je vsechno bez problemu vzit si sebou do letadla? Dekuji za info

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud budou broušené skleničky dobře zabaleny, tak problém nejspíš nebude. BMX kolo může být přepravováno jako sportovní náčiní, za které se platí určité poplatky. Poplatky má každá aerolinka nastaveny jinak.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobry den. chtela jsem se zeptat, muj pritel leti do Ruska a chtel by vzit s sebou bmx kolo, nebude s tim mit problem? A jake je k tomu podminky. Dekuji.

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  můžu převážet v příručním zavazadle broušené skleničky?
  Jde o let s Lufthansou z Frankfurtu do USA. Děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Terka: cigarety můžete klidně přepravovat v odbavovaném zavazadle a povolené množství je takové, které nemá obchodní charakter (tj. pro osobní potřeby). Více zde - http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  vanesska: co se kyslíku týče, bych doporučil kontaktovat přímo aerolinku, se kterou poletíte. Ti Vám sdělí jak postupovat dále. Na jednotlivé uvedené léky bude lepší požádat ošetřujícího lékaře o lékařské potvrzení (nejlépe v angličtině), které Vám zajistí, že projdete přes kontrolu.
  KS, Aletenky.cz

 • vanesska

  asi před 7 roky

  pojedu do londyna k dceři asi začatkem července
  děkuji

 • vanesska

  asi před 7 roky

  prominre prosim vas mam ještě dotaz jsem diabetik a mam dost tabletek ktre mam brat mam vice diaknoz poradtě jak postupovat izulin picham třikrat deně rano odpoledne večer tabletky beru rano něco odpoledne a večer prosi odpoved děkuji s pozdravem vanesska

 • vanesska

  asi před 7 roky

  prosim vas sem na kysliku chci letět do londyna mam kyslik do zasuvky vim že v letatle mně mužete pujčit vaš kyslik ale ja potřebuji si vzit svuj kyxlik co použivam doma na zasuvku mužete mně odepsat jak by to bylo možne si vzit sebou kyslik na dychani podat iformaci važi 14 A PUL Kg kolikse plati mam nemoc chopn
  děluji za iformace mobil 6o71o9917 VANSSKA

 • Terka Kočová

  asi před 7 roky

  Dobrý den, poletím sama do Bulharska, ale nemám s létáním žádné zkušenosti. Mám tedy dotaz zda můžu přepravovat cigarety v zavazadle kontrolovaném rentgenem nebo je musím odevzdat do mísy u kontroly a jaké množství je povoleno?předem děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud budete mít pouze jeden kufr do 32 kg, zaplatíte za odbavení pouze jednou tj. 405 Kč nebo 540 Kč (možná dokonce 675 Kč) tam a stejnou částku zpět (závisí na délce letu a sezoně). Na letišti je odbavení dražší!
  Dále jen upozorňuju, že máte každý právo na jedno příruční zavazadlo do 10 kg (55x40x20 cm) + nějakou osobní věc (více na webu aerolinky) - zdarma.
  KS, Aletenky.cz

 • Barbora Báčová

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Přemýšlím o zakoupení letenek od Wizzair z Brna do Říma. Nejsem si ale vůbec jistá ohledně ceny odbavení zavazadel on-line. Je zde, že za on-line odbavení zaplatím určitu částku za cestujícího/let/zavazadlo. Mate mě to že zaplatím za cestujícího. Wizzair teď dovoluje 32 kg, tak mě napadlo, že bysme s přítelem vzali jeden velký kufr a zaplatili za odbavení jen jednou za toto jedno zavazadlo. Nebo to budem platit 2x, protože jsme dva cestující? Opravdu mě mate to ´že tam mají uvedeno že se platí za cestující/let/zavazadlo. Je nějaká osobní zkušenost? Děkuji mockrát, Bára

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  ano můžete. Doporučuju ale potvrzení od lékaře nejlépe v angličtině, vyhnete se tak případnému vysvětlování.
  KS, Aletenky.cz

 • Veronika

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  odlétáme do USA,mohu si do příručního zavazadla vzít antikoncepci? Děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud dodržíte povolené rozměry a hmotnost, pravděpodobně to možné bude (pozor na případné ostré části či vzhled zbraně). Pro jistotu bych ovšem doporučil prostudovat na webu aerolinky pravidla pro přepravu zavazadel.
  KS, Aletenky.cz

 • Roman valek

  asi před 7 roky

  Dobry den. Mohu si do Irska vzit slozeny detektor kovu v prirucnim zavazadle do letadla.Dekuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Betka: s tekutym make-upem nebude problém (max. objem nádob v příručním zavazadle je 100 ml). Doobjednat zavazadlo by mělo jít přes Manage My Booking --- Add Bags. Zavazadlo jednoduše přidáte a zaplatíte platební kartou. Bohužel za něj bude vyšší poplatek, než kdyby jste si zavazadlo přidala rovnou během rezervace letenky.
  Tomas: doporučit mohou pouze prostudování různých fór či web MZV - http://www.mzv.cz/…i/index.html . Jedná se ovšem o zemi s přísnými opatřeními a třeba o převoz rostlin bych se ani nepokoušel.
  KS, Aletenky.cz

 • Tomas

  asi před 7 roky

  Dobry den, chtel btch se zeptat, kolik alkoholu a cigaret mohu mit v letadlovem zavazadle pri ceste z Iraku do Ceske Republiky. Dale take, jak je to s prevozem rostlin. Dekuji za odpoved,

 • Betka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, zanedlouho letím s katowic do Bristol společnosti ryanair,letim na delsí dobu tak mám obavy ze prirucni zavazdlo mi stacit nebude. Jde si ještě doobjednat on-line velke zav. do 15kg?(a jak to je s jeho zaplacením).
  a dalsi vec jsem se chtela zeptat jestli- tekuty make-up 30ml. si muzu vzit do príručního zavazdla. děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Renata: Pár milimetrů by vadit nemělo. S žiletkou by však problém být mohl (podle popisu zakázaných předmětů např. na webu Wizz Air), ale to záleží na posouzení pracovníků. Pokud není tento předmět nezbytně nutný, nechal bych jej doma.
  Věra: Tady opět záleží na posouzení bezpečnosti, ale osobně si myslím, že projdou ... pokud budou pečlivě zabaleny.
  KS, Aletenky.cz

 • Věra

  asi před 7 roky

  Mohu prosím v příručním zavazadle převážet jako dárek porcelánové šálky(2 kusy) a malé talířky z téhož materiálu? Obojí je zabaleno v krabičkách. Jedná se o cestu do USA Děkuji za odpověď

 • Renata

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  zanedlouho letím s EasyJet a Wizz AIr a mám zaplacené jen příruční zavazadlo.
  Chtěla bych se zeptat, zda-li tam můžu mít žiletku a pinzetu?

  A zavazadlo je vysoké asi 55,4 cm, takže o pár milimentrů víc, než je povoleno. Myslíte, že to bude problém?

  Děkuji!

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  převoz rybářského náčiní bude záležet hlavně na "vaší" letecké společnosti. Aerolinky to sice umožňují, ale účtují si určité poplatky, které se liší. Více informací najdete přímo na webu aerolinky, se kterou letíte. V případě konkrétnějších informací Vám rád zjistím detaily.
  KS, Aletenky.cz

 • Marcela

  asi před 7 roky

  Dobry den, zanedlouho poletime z USA do CR. Chtele bych se zeptat, jestli muzeme prevezt v nakladovem prostoru nekolik rybarskych prutu zabalenych do jednoho zavazadla. Asi 1.5 metru delka, vahovy limit 15 kg splnime.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  do Turecka: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • milena

  asi před 7 roky

  Dobrý den,poletíme do Turecka a tak se chci zeptat kolik mohu mít v kufru alkoholu a cigaret na osobu.Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Air France umožňuje přepravu odbaveneho zavazadla do 23 kg + 12 kg příruční zavazadlo: http://www.aletenky.cz/…i/air-france . Aerolinka povoluje k přiručnímu zavazadlu také jedno menší (notebook, kamera či kabelka atd.), je ovšem otázkou, zda by prošel i spacák. Pokud se spacák nevleze do odbaveneho zavazadla, bylo by nejlepší kdyby byl "připoután či připojen" k odbavenemu zavazadlu.
  KS, Aletenky.cz

 • Eliška

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím do Francie se společností Air France a zajímalo by mě, jak je to se zavazadly..potřebuji s sebou mít spacák,ale v tašce zabere hodně místa, bylo by tedy možné mít spacák zvlášť, kdyby i s taškou vážil 20 kg? Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,

  podle webu aerolinky, by takovéto "zavazadlo" mělo být odbaveno bez problémů (pokud dodržíte limity a předpisy). Raději bych ale kontaktoval přímo aerolinku, jen pro jistotu a nejzaručenější informace.
  KS, Aletenky.cz

 • Martin

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Budeme s přáteli cestovat do Norska se společností Wizz Air. Limit odbavených zavazadel je 32 kg a rozměry :
  Šířka: 1,499 m Výška: 1,194 m Délka: 1,715 m Letecká společnost jiná specifika neuvádí.
  Rádi by jsme věděli je li možné použít jako odbavené zavazadlo něco jako látkový vak, za předpokladu splnění rozměrů a hmotnosti, v kterém by jsme chtěli mít 2 velké batohy?
  Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím, ono to záleží především na aerolince, se kterou poletíte. Ale většinou se udávají max. rozměry odbaveného zavazadla do 158 cm (po součtu v+š+h), některé společnosti třeba rozměry příliš neřeší.
  KS, Aletenky.cz

 • Milan

  asi před 7 roky

  dobry den, budu cestovat s baglem 18kg do Francie jake jsou priblizne povolene velikosti ulozenych zavazadel batoh ma vyska 90cm sirka 45 hloubka 30

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Petra: také se mi nadaří zjistit, jak je to u této aerolinky s přepravou kočárků. Doporučil bych kontaktovat přímo aerolinku, tak budou informace zaručené (http://www.aletenky.cz/…i/sunexpress).
  Bohumil: je zakázáno přepravovat v zavazadlech jakékoliv výbušniny a další nebezpečný materiál, proto bych bombu určitě nepřepravoval a koupil ji až na místě.
  KS, Aletenky.cz

 • Bohumil

  asi před 7 roky

  Mohu v odbavovaném zavazadle převážet bombu k plynovému vařičí.

  Chystáme se do švédského Laponska s SAS.

  Děkuji

 • Petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s přepravou kočárku (golfáče), v květnu letíme do Turecka se společností Sun Express a nemůžu se to nikde dočíst. Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s léčivy typu Wobenzym by neměl být problém, pokud budou v originálním balení. Klidně je můžete převážet v odbaveném zavazadle.
  KS, Aletenky.cz

 • Jarka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,za týden letíme za dcerou do Anglie a chceme jí přivézt velké balení Wobenzymu.Je třeba ho nechat v příručním zavazadle nebo se může dát do velkého zavazadla.Vztahuje se na tyto léčiva nějaké omezení ? Děkuji za odpověd.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  doporučuje se přeprava léků v příručním zavazadle, za předpokladu, že máte právě potvrzení o užívání od lékaře. Bez něj a orig. balení to bude ovšem nejspíš problém. Můžete ještě zkusit napsat přímo na aerolinku a získat informace přímo od zdroje.
  KS, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den za tyden letím z Draždan chci se zeptat kam mam dat leky jesi do priručniho zavazadla nebo do velkeho kufru nemam od nich krabicky ! a musi mit k nim nejake potvrzeni ze je fakt uzivam ?

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Libor: ano kufr je možné zamknout zámkem, v případě komplikací nebo "zvědavosti" pracovníků letiště, musíte být schopen zavazadlo na požádání odemknout. Doporučuje se také použít fólii, kterou kufr omotáte.
  Káta: pokud bude maso v originálním obale, neměl by být problém. Nejověřenější informace najdete zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Káta

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  mohu do USA v kufru v zavazadlovém prostoru převážet sušené sójové maso? (tzn. hydratovaný trvanlivý výrobek) :)

 • Libor

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Letíme po velmi dlouhé době do Izraele a mám dotaz, zda-li si mohu kufr, který dám jako odbavené zavazadlo uzamknout zámkem. V kufru povezu akordeon a mám o něj přirozeně starost. Děkuji za odpověď. Libor

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  nějaké informace objevíte zde: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  Nevím přibližné ceny cigaret, ale jsou určitě levnější v Egyptě než u nás.
  KS, Aletenky.cz

 • Dana

  asi před 7 roky

  Prosím vás kolik si můžu koupit na letišti kartonu cigaret na jednu osobu do Egypta?Aneví někdo jak se tam pohybují ceny za karton?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Hana: všeobecně platí, že se mohou přepravovat trvanlivé potraviny, případně menší svačina. Takže by s polévkami v sáčku, salámem a chlebem neměl být problém. Všechny potraviny však určitě seženete i na místě.
  Pavla: Do odbavovaného zavazadla si potraviny vzít můžete (občas bývají omezení na jejich množství), pro podobné informace je ale vždy lepší zjištění informací přímo z webu MZV: http://www.mzv.cz/…ni/duty.html
  KS, Aletenky.cz

 • Pavla

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letíme s Emirates na Mauritius, kolik kartonů cigaret si můžeme vzít s sebou?A můžeme si do odbaveného zavazadla vzít trvanlivé jídlo ( polévky v sáčku, trvanlivý salám apod.) a lahve s minerálkou? Děkuji

 • Hana

  asi před 7 roky

  Je mi líto, našla jsem sice hodně, ale o těch polévkách v sáčku, chlebu a salámu jsem nic nenašla. Moc děkuji za další informace.

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Radku: myslím, že vám to neprojde. Pokud nemáte povolení je rozhodně zakázán DOVOZ semen a rostlin, předpokládám, že stejné omezení platí také pro vývoz. Ale raději zkuste projít informace přímo z MZV: http://www.mzv.cz/…i/index.html
  Hana: to jsme rádi, že jste našla co jste hledala. Příjemný let.
  KS, Aletenky.cz

 • Hana

  asi před 7 roky

  V předešlých odpovědích jsem našla hodně užitečných rad. Děkuji

 • Hana

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Poletím s vnuky do Londýna se společností RyanAir a chtěla jsem se zeptat, zda mohu v příručním zavazadle mít polévky v sáčku, chléb a vakuovaný krájený salám. Děkuji

 • Radek

  asi před 7 roky

  Dobry den, chtěl bych se zeptat. Ze Seqoya národního parku mam krasné šišky. Mohu je z USA vyvezt? Děkuji za informaci

 • KS

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  většinu informací najdete zde: http://www.aletenky.cz/…i/air-berlin , navíc pokud do dané destinace poletíte po 1. květnu měly by být navýšeny limity na odbavené zavazadla, a to na 23kg (oproti současným 20kg) - platí pro lety po 1.5.2012. Nevím jak přísní jsou při posuzování příručních zavazadel, povoleno je 6kg (8kg pokud v něm převážíte notebook). Další menší zavazadlo jako kabelka by ovšem mohl být problém. Co se alkoholu týče, odkazuji na článek, kde je všechno přehledně: http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi
  KS, Aletenky.cz

 • petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  letíme s Air Berlin do Dominikánské Rep. a ráda bych věděla jak se pohybuje váha kufru jak na odbavení tak rozměry příručního zavazadla. V Čechách není problém , když mám příruční kufr a k němu i kabelku , nebude to problém ani s Air Berlin ? Je nějaké omezení pro dovoz alkoholu z DR do Něm. ?

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  myslím, že volání Dr. není zrovna běžná praxe, ale jak vidno, stát se to může. Nicméně věřím, že potvrzení postačí. Léky přepravovat raději v příručním zavazadle a potvrzení mít po ruce, ukázat ho budete muset na požádání pracovníků letiště.
  KS, Aletenky.cz

 • magda

  asi před 7 roky

  Dobrý den, omlouvám se za další dotaz, ale ještě by mě zajímalo, kamarádka mi říkala, že co se týče těch léků, jednou se jí stalo, že i přesto že měla potvrzení od Dr., tak na letišti tomu Dr. museli volat a ověřovat, zda opravdu tento lék bere. Což by mi nevadilo, klidně at mé doktorce zavolají - ale jde o to, že letíme v sobotu v 6 ráno tak to určitě v ordinaci nikdo nebude, to mě potom nepustí do letadla, případně mi léky vyhodí ?je něco takového možné ? A ještě , můžu si dát ty léky i normálěn do kufru a k nim dovnitř přiložit to potvrzení ( kdyby náhodou kufr prohledávali - nebo musím potvrzení ukazovat automaticky sama ) ?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  magda: Pokud máte potvrzení, můžete si jej bez problémů vzít do příručního zavazadla. Kojenecká výživa patří většinou mezi povolené, pokud cestujete s dítětem, ale je to poměrně specifický dotaz, na který neumím odpovědět. Originálním obalem nicméně nic nepokazíte. Více informací možná objevíte na webu letecké společnosti.
  pokeandrew: pokud se vleze do příručního zavazadla a dodržíte váhové limity, volil bych asi tento způsob.
  erik: kuchyňské nože jedině v odbaveném zavazadle, zabalené tak, aby nemohli způsobit nějakou škodu.
  vera: potvrzení je určitě jistota, že nebudete muset nic vysvětlovat. Ze zkušeností vím, že antikoncepce většinou projde i bez potvrzení a v kabelce ji mít můžete.
  KS, Aletenky.cz

 • vera

  asi před 7 roky

  a ještě k tomu povolí mi ji mít u sebe v kabelce? díky

 • vera

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  Poletím z ČR do Belgie a zpět, je třeba mít na hormonální antikoncepci potvrzení od lékaře, nebo postačí originál krabička a český příbalový leták v něm. Děkuji

 • erik

  asi před 7 roky

  Dbrý den. Poletím z Katovic do Anglie. Můžu převážet přibližně 3 kusy kuchyňských nožů? A jestli ano tak jak by měly být zabaleny. A taky se ptám i na konzoli XBOX.

 • pokeandrew

  asi před 7 roky

  Dobrý den, cestuji z Londýna do Prahy se společností EasyJet a chtěl bych se zeptat, jak můžu přepravit herní konzoli Xbox.

 • magda

  asi před 7 roky

  Děkuji za odpověd, potvrzení jsme si tedy nakonec sehnala - v angličtině, je na něm i množství ( 30 tbl ) . mohu si toto balení vzít ssebou do příručního zavazadla když toto potvrzení ukážu ? Sice celé balení během letu nepotřebuji, ale je to plato 30 tbl a nemůžu jednu tabletu přece vyndat a dát do kapsy v případě migrény :-)) A ještě dotaz, prosím, jak je to s kojeneckou výživou ? bereme ssebou malou dcerku, chci jí vzít sunar do flašky, ale nechci z něj už před letem dělat tekutin, protože se rychle kazí a my poletíme 10 hodin, chci vzít do flašky jen ten prášek a jak bdue dcerka chtít mlíčko tak bych řekal letušce at jí to zalije horkou vodou. Jde to takto ? Nebo musím vzít sebou celé balení sunaru at vidí ten obal.... ?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s kapkama bych si hlavu nedělal, jen je vložte do sáčku (max. objem 1 l) s ostatníma tekutinama. Ultracod, který obsahuje kodein, může být určitě problém a opravdu by bylo lepší lékařské potvrzení (zastupující nebo jiný doktor?)
  KS, Aletenky.cz

 • magda

  asi před 7 roky

  dobry den.za tyden odletam do usa.uzivam ultracod na migreny /obsahuje zcasti i kodein/.chci si sebou vzit jen 1 bal. -30tabl.bohuzel jsem se az dnes dovedela,ze muze byt treba lekarske potvrzaeni,jenze muj dr. ma tento tyden bohuzel dovolenou.muze to byt problem i kdyz prevazim jen 1 baleni? A jeste se chci zeptat jak je to s balenim kapek do nosu 10ml do prir.zavazadla,nechaji mi je nebo take musim mit lek.potvrzeni?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  zde jsou v sekci "Check-in, poplatky a zavazadla" uvedeny limitní rozměry i hmotnosti (záleží také na třídě, kterou letíte): http://www.aletenky.cz/…ian-airlines ... tyto informace se určitě hodí hledat přímo na webu aerolinky: http://www.rossiya-airlines.ru/…geallowance/
  KS, Aletenky.cz

 • Katka

  asi před 7 roky

  Dobry den, z ruzyne letim cez petrohrad do kyrgyzstanu spolecnostou russian airlines. chcem sa opytat ake su povolene rozmery, ci hmotnost batoziny. dakujem za odpoved:)

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Karolina: přímo na webu Wizzair (http://wizzair.com/…ion/baggage/?…) je seznam zakazanych předmětů v odbavených zavazadlech, který zakazuje tekutiny i příslušenství el. zařízení. Nůž zakázaný není, aerolinky jej zakazují do příručního zavazadla. Podle podmínek budete muset převézt tekutiny i elektroniku s přislušenstvím v příručním zavazadle, všechno se předkládá ke kontrole zvlášť.
  Osobní zkušenosti s odbaveným zavazadlem u Wizzairu nemám, ale třeba poradí někdo z ostatních cestovatelů.
  Jana: Ryanair je na přepravu zavazadel poměrně přísný a striktně povoluje pouze jedno příruční zavazadlo (notebook převezete jedině v něm), raději bych to neriskoval.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím Honzo,
  mělo by být v Economy třídě: 1x odbavená zavazadlo (max. 23 kg, rozměry v součtu max. 157 cm) + 1x příruční zavazadlo (musíte být schopni uložení bez pomoci, rozměry max. 56 x 36 x 23 cm) + 1x osobní věc ( kufřík, obal na kameru, notebook apod.). Všechny věci musíte být schopni uložit bez pomoci do ukladaciho prostoru nad sedadly či pod.

 • Honza

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  připravujeme se na let do USA se společností DELTA a nedaří se nám najít jednoznačnou odpověď na otázku velikosti a hmotnosti příručního zavazadla, které je možné vzít na palubu ani maximální hmotnost zavazadla do nákladnévho prostoru tak, aby nebylo nutné mimo ceny letenky něco doplácet.
  Děkuji Vám za odpověď.

  Honza Mělník

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  letím v březnu s Ryanair na Tenerife. Mohu mít příruční zavazdlo dle platných rozměrů a ještě notebook v notebookové brašně?
  Děkuji

 • Karolina

  asi před 7 roky

  P.S.: Notebook budu mít v příručním zavazadle, dotaz se vztahoval k jeho nabíječce. Děkuji

 • Karolina

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letím se společností wizzair.com do Londýna. Chtěla jsem se ujistit, že v odbavovaném zavazadle mohu mít tekutiny jako např. krém na ruce, gel na vlasy, šampon, kondicionér, dezinfekční gel a nebo třeba 2l flašku s pitím. A také švýcarský kapesní nůž. Nerada bych toto zabalila, aby mi to potom na letišti zabavili. Také se chci zeptat na ty electronické přístroje? Na stránkách je to zakázané, ale vztahuje se to i na nabíječky na mobil a notebook a externí stanici na harddisk s vlastní nabíječkou? Vše bych řádně zabalila proti poškození. Předem děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud budou sladkosti v originálních baleních neměl by být problém, raději bych je ale uložil do odbaveného zavazadla. Příjemný let přeju.
  KS, Aletenky.cz

 • Kačka

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, letíme do Dubaje se společností EMIRATES za příbuznými a chceme jim jako dárek dovézt takové ty bonbony z hroznového cukru (např. LIPO,BESIP,apod.), nepatří to mezi zakázané předměty k přepravě? Abychom třeba kvůli "hloupým bonbonům" nezůstali trčet v ČR. Že by to například bylo považováno za drogy či nějaké jiné nepovolené věci. Děkuji za odpověď. Málková

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Jana (inzulin): na inzulín a ostatní pravidelně užívané léky, byste měla mít potvrzení od svého lékaře nejlépe v angličtině. To byste měla na požádání předložit a bezproblémo vě se odbavit.
  Jana (Bulharsko): Podle webu SmartWings, který létá pro Travel Service mohou mít děti - jedno příruční zavazadlo do 5kg + zapsané zavazadlo do 20 kg v ekonomické přepravní třídě Travel Class (Y) a (M) (POZOR! s platností od 1.5.2012 to je však pouze do 15 kg)!

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,ještě jednou o hmotnosti zavazadel u dětí.Letíme do Bulharska se společností Travel Servis.Jak těžké můžou mít děti (7,11let) zavazadla?Děkuji

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den,potřebuji s sebou na dovolenou vzít inzulín. Je k tomu potřeba nějakých zvláštních podmínek?Nebo co k tomu potřebuji za doklady.Letíme na Srí Lanku.Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  jednotlivé aerolinky mají jiné pravidla, a proto nejsem schopen říct jaký nárok mají vaše děti. Buď můžete zkusit štěstí přímo na webu "vaší" aerolinky nebo napište o kterou společnost jde a uvidíme.
  KS Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 7 roky

  Dobrý den, letíme do Bulharska se 3 dětmi (11, 7, 7let).Na jak těžký kufr mají tyto děti nárok?Je to stejné jako u dospělých?Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  bohužel nemám žádnou osobní zkušenost s SAS, ale poradil bych projít nejrůznější fóra a diskuse na webu. Nicméně vždycky záleží na pracovnících letiště a často i na jejich "momentálním rozpoložení".
  KS Aletenky.cz

 • Tereza

  asi před 7 roky

  Dobrý den, poletím s SAS do Stockholmu. U odbaveného zavazadla povolují rozměry max. 158cm. Moje zavazadlo má v součtu všech tří rozměrů o 10cm víc. Chtěla bych se zeptat, jestli pracovníci u přepážek zavazadla přeměřují a jestli s tím může být problém? Děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  jako odbavované zavazadlo můžete mít určitě sportovní tašku. "Zabezpečit" se dá (klidně i na letišti) například stahovací folií a určitě bych ji také označil jmenovkou s nejdůležitějšími údaji.
  KS Aletenky.cz

 • phobia

  asi před 7 roky

  dobrý den. v sobotu mám poprvé v životě usednout do letadla a nikde jsem nevyčetl konkrétní informaci o tom, zda-li mohu mít coby odbavované zavazadlo klasickou velkou sportovní tašku přes rameno.. je toto možné? a pakliže ano, musí být tato nějakým způsobem zabezpečena? dá se na letišti zabalit? přece jen oproti kufru postrádá právě možnost zabezpečení. je potřeba tašku nějak označit? (jmenovka? další údaje?).. předem děkuji za informace

 • KS

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  blacky5: Holidays ČSA mají teď nějaké problémy na webu, ale předpokládám, že limity budou stejné jako u ČSA. Tzn. každý má právo na jedno odbavené zavazadlo o váze maximálně 23 kg (nezáleží na tom, že máte společné) a na palubu si můžete vzít ještě jedno příruční zavazadlo do 8 kg (rozměry 55 cmx45 cmx25 cm). Pokud se do limitů nevlezete, je třeba rozdělit přepravované věci do obou zavazadel, na které máte nárok.
  jarmila: jednotlivé země mají různé omezení co se převážení jídla týče, doporučuji článek: http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi nebo se podívejte přímo na stránky MZV: http://www.mzv.cz/…i/index.html

 • jarmila

  asi před 7 roky

  dobry den, letim z londyna do prahy za rodinou. A chtela bych prevezt neco okolo 3 kilogramu masa. je to vubec mozne vzit do odbaveneho zavazadla??A co se muze stat pokud to zkusim prevest? Dekuji za odpoved

 • blacky5@email.cz

  asi před 7 roky

  Zapoměl jsem dodat, že letíme do Egypta s Holidays ČSA.

 • blacky5@email.cz

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak je to s váhovým limitem, když jsme dvě osoby na jedno zavazadlo? Kolik může mít kg? Předem moc děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  jednotlivé aerolinky mají své váhové limity, a proto bude záležet na tom s jakou aerolinkou poletíte. Většinou je také povoleno pouze jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Doporučuji najít informace přímo na webu dané aerolinky (nebo mi napište o kterou leteckou společnost se jedná).
  KS Aletenky.cz

 • Lara

  asi před 7 roky

  Dobrý den , chtěla bych se zeptat , jestli můžu mít (když letím do číny) 18 kg kufr + tašku , kde mám nějaké jídlo ? Taška váži asi 7 kg. K tomu mám ještě příruční kabelku .Děkuji moc.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  co je mi známo, aerolinka easyJet nabízí letenky jen na svém webu, a proto bych volil rezervaci touto cestou. Pokud by existoval prodej letenek přímo na letišti, byl by rozhodně o hodně dražší než online koupě.
  KS Aletenky.cz

 • Zdena

  asi před 7 roky

  Dobrý den, je možné zakoupit zpáteční letenku Praha-Bristol
  se společností EasyJet v Praze-Ruzyni? Děkuji za odpověď.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  s bylinkovým čajem by neměl být problém, pokud v něm nebudou obsaženy nějaké "zakázané" byliny. Někteří pracovníci jsou podezřívavější než jiní, a tak by asi bylo lepší kdyby jste čaj pečlivě zabalila a převážela spíše v kufru (odbaveném zavazadle).
  KS Aletenky.cz

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den. za pár dnů odlétáme na mauricius s emirates. Mohu převážet bylinky(bylinkový čaj) a mám ho mít v příručním zavazadle nebo v kufru?
  Díky :)

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Roman: jednotlivé aerolinky uvádí ve svých pravidlech různé limity pro přepravu zavazadel (u odbaveného zavazadla je to většinou 20 - 23kg), záleží tedy na tom se kterou společností letíte! Sunar a kojenecké jidlo není problém. Pokud mi napíšete jméno aerolinky se kterou letíte poradím lépe.
  Antonín: lépe bude nechat si léky u sebe (třeba v příručním zavazadle) a mít je v originálním balení. Pracovnci na letišti také požadují předložení lékařského potvrzení o užívání léků (nejlépe v angličtině).
  KS Aletenky.cz

 • Antonín Pokorný

  asi před 7 roky

  Dobrý den
  prosím o zodpovězení dotazu :
  jsem dva roky po srdeční příhodě, a lékař mně předepsal léky k pravidelnému užívání . Dotaz zní.léky musím je mít u sebe pro případnou kontrolu a nebo je můžu nechat v cestovním zavazadle , můžou být rozděleny v týdením dávkovači a nebo musí být v originálním balení , Děkuji za Vaši odpověď

 • Roman Bílý

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  jsme tří-členná rodinka (otec, matka a dítě 12.měsíců). Letíme poprvé letadlem a rádi bychom se dozvěděli, jestli zavazadlo o hmotnosti 25kg je idealní. Také se chceme infor. jestli můžeme mít na palubě kojenecké jídlo ( sunar, skleněnou flašku), či čajíček, nebo koj. Letíme do New castlu U.K. Děkuji za Váš čas a pochopení a za Váš čas.

  s pozdravem:

  Roman.B

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Lucie: maximální rozměry se liší ruzně, tzn. jsou i rozdíly v rámci nízkonákladových a v rámci tradičních aerolinek. Také záleží jestli myslíte odbavené či příruční zavazadlo (nízkonákladovky většinou 55x40x20 cm). Konkrétně bych doporučil přehled leteckých společností a tam si přímo vyhledal příslušnou aerolinku a informaci o zavazadlech. Tady je odkaz: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Martina: jak sme psali v článku http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi s trvanlivými potravinami problém nebude, je to však hlavně na posouzení pracovníků letiště. Pozor také na překročení maximální hmotnosti kufru.

 • Martina

  asi před 7 roky

  Dobry den,

  chtela bych se zeptat, zda je mozne prevazet z Italie (Rome) s nizkonakladovou leteckou spolecnosti , italske potraviny a mnozstvi, zda napriklad ,pokud budu mit v kufru, ktery posilam do zavazadloveho prostoru, 4kg parmazanu a 3kg parmske sunky, zda je to problem ?
  Dekuji.

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat,jaké jsou dány maximální rozměry kufru u nízkonákladových společností a kolik u normálních společností.
  Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  to hlavně záleží na aerolince se kterou poletíte. Co se týče nízkonákladových společností, jsou na zavazadla hodně přísní, a proto je určitě lepší když máte všechno v jednom příručním zavazadle. Samozřejmě musí zavazadlo splňovat předepsané limity.
  KS, Aletenky.cz

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den
  za nedlouho poletím do Anglie na delší dobu a zajímá mě,jestli můžu mít do letadla kufr+třeba ještě tašku? Nebo musím mít jen jedno zavazadlo?
  A co se týče příručních,když budu mít jedno+ notebook,tak může být notebook ve samostatné tašce? nebo musím mít vše dohromady...
  Děkuji za odpověd

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  je těžké odhadnout jakou dobu bude trvat "vymotání se" z letiště, ale řada společností umožňuje využít zabookovanou jízdenku i mimo uvedený čas. Takže můžete zpravidla využít i jiného spoje než, na který máte zarezervovaný tiket (tak je to například u easyBusu v Londýně). Přehled společností na letišti NCL najdete například zde: http://www.aletenky.cz/…ewcastle-NCL
  Batoh musí schránkou projít "bez použití násilí", pokud máte příslušné rozměry neměl by být problém, doporučil bych ale raději zajištění popruhů.
  Co se alkoholu týče, je to možné viz. http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi
  Kartuš do zavazadla rozhodně ne (hořlavé a výbušné plyny jsou zakázány), lepe je zakoupit ji na místě.
  S poslední otázkou Vám nejspíš nepomůžu, ale podobné zajímavosti určitě na internetu najdete, stačí jen trochu zapátrat.
  Také přeji pěkný den,
  KS Aletenky.cz

 • Majka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  prosím o radu: poletíme se společností Jet2 z Prahy do Newcastlu. Ráda bych si předem zakoupila lístek na navazující autobus z letiště Newcastlu, ale nemám představu, s jakou časovou rezervou je třeba počítat po výstupu z letadla na získání zavazadel a případné další procedury, zkrátka na "vymotání se z letiště" po příletu.

  Dále: je možné si vzít jako příruční zavazadlo menší turistický batoh - stačí, když ho dokáži případně vměstnat do schránky pro ověřování rozměrů, aniž by z ní přesahoval, nebo jsou popruhy z něho visící všeobecně vzato nepřijatelné?

  Je povoleno převážet v odbavovaném zavazadle do UK alkohol a případně v jakém množství?

  Je možné nějakým způsobem přepravit kartuš pro malý-turistický plynový vařič, nebo je lépe zakoupit ji až na místě?

  Poslední otázka: jaká je zhruba teplota v prostoru letadla, kde se převážejí odbavená zavazadla?

  Děkuji a přeji pěkný den!

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Jiřinka: potraviny v zavazadle převážet můžete, poplatky za zabalení závisí na dané společnosti se kterou letíte (vyhledal bych si to přímo na jejich webu).
  Petra: odbavit se můžete rovnou z domova 7 dní až 3 hodiny před plánovaným odletem na: http://wizzair.com/checkin/?… a zde si pročtěte přímo pokyny aerolinky: http://wizzair.com/…eb_check-in/?…

 • Petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  za pár týdnů letím s přítelem do Říma se společností Wizz Air,chtěla bych se zeptat, jak je to s tím odbavením přes internet?jestli se můžu odbavit třeba dopoledne z domova, když letíme až 15.00 a nebo to probíhá někde na letišti na tich malých terminálech co všude stojí. A pak po odbavení a příjezdu na letiště kam mám jít?jestli rovnou ke kontrole nebo jak. A kde případně mi označí příruční kufr.

  Děkuji moc

 • Jiřinka

  asi před 7 roky

  v srpnu letím na dovolenou do Bulharska. Chtěla bych se zeptat, zda mohu v kufru převážet potraviny. Kolik stojí poplatek za zabalení kufru folií na letišti. Děkuji.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Lucie řekl bych, že určitě jde zarezervovat další zavazadlo, ve kterém převezete postýlku, záleží ovšem na společnosti se kterou poletíte. Poplatek se opět liší v závislosti na společnosti a často také na trase. Radil bych proto zkontaktovat přímo společnost, tak budete mít zaručené informace.
  Barbora: zabalená manikůra by snad měla projít (i když při kontrole nekamarádí s ostrými předměty), u tabletek by mohlo dojít k dotazům na co jsou, ale to případně uhájíte (u mnoha léků je nutné lékařské potvrzení o užívání) a hrnky raději za(o)balit.
  KS, Aletenky.cz

 • Barbora

  asi před 7 roky

  Dobrý den
  v pondělí letím do Manchesteru JET2.com a mám jen příruční zavazadlo chci vzít dárky malou cestovní profi manikůru originál zabalenou a také tabletky jako doplněk stravy a keramické hrnky
  bude v tom nějaký problém ? Děkuji za odpověď Barbora

 • Lucie Rovenská

  asi před 7 roky

  Dobrý den, v červnu bychom rádi letěli na dovču do Řecka (odlet z Brna). Jsme dva dospělí a jedno dítě ( do 2 let), tedy bez nároku na vlastní sedadlo a zavazadlo. Potřebujeme s sebou kočárek (ten by měl být přepravován zdarma bez problémů), ale také dětskou skládací cestovní postýlku. Je ale dost těžká (cca 12kg), což je v podstatě váha jednoho ze dvou zavazadel. Jak se tato situace řeší? Lze si např. připlatit za další zavazadlo-postýlku? A jaký by tam byl poplatek za přepravu? Děkuji předem za odpověď, s pozdravem, Rovenská.

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Renata: Co se Kuby týče, zkuste zapátrat v článku http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi případně přímo na stránkách, na které v článku odkazujeme. Některé aerolinky používání el. cigarety na palubě přímo zakazují, bude tedy záležet na dané společnosti. Osobně bych ale nedoporučoval kvůli případným stížnostem spolucestujících, pokárání od personálu atd..
  Kateřina: pro UK platí pravidla EU, více informací viz. odkaz výše.

 • Katerina

  asi před 7 roky

  Dobry den, chtela bych se zeptat, jak je to s prepravou alkoholu a cigaret v odbavenem zavazadle, co se tyce UK, presneji Londyn? Je to stejne, jako v ramci EU, nebo tam jsou jine normy? Popr. jake?
  Dekuji.

 • Renata

  asi před 7 roky

  Dobrý den.Kolik krabiček cigaret si mohu vzít letecky na Kubu?Letím z Mnichova.Mohu používat v letadle e-cigaretu?

 • Kamila

  asi před 7 roky

  Děkuji a super.Kamila

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  ano je to možné, všechno však musí být v jednotlivých obalech, lahvičkách do 100ml a v sáčku o objemu 1l.
  KS, Aletenky.cz

 • Kamila

  asi před 7 roky

  Dobrý den .Cestuji do Holanska pouze s příručním zavazadlem,je možné si vzít kosmetiku? Pudr,rtěnku a atd? Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  v odbavené zavazadle nebudete mít s uvedenými věcmi žádné problémy. V příručním zavazadle se však smí přepravovat nadoby čí lahvičky pouze do objemu 100 ml (zabalené v sáčku o objemu 1l), na to si dejte při cestování letadlem pozor.
  KS, Aletenky.cz

 • Dana

  asi před 7 roky

  Cestuji do Bulharska. Chtěla bych se zeptat, zda mohu převážet v kufru sušenky, sáčkové polévky , láhev minerálky apod. Děkuji za odpověď

 • Dana

  asi před 7 roky

  Cestuji do Bulharska. Chtěla bych se zeptat, zda mohu převážet v kufru sušenky, sáčkové polévky , láhev minerálky apod. Děkuji za odpověď

 • Dana

  asi před 7 roky

  Cestuji do Bulharska. Chtěla bych se zeptat, zda mohu převážet v kufru sušenky, sáčkové polévky , láhev minerálky apod. Děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,

  • Petra: společnost podle webu povoluje pouze 1 příruční zavazadlo (rozměry: 55 x 38 x 20 cm a hmotnost: 7 kg), přepravoval bych proto notebook v příručním zavazadle.
  • Eliška: přepravní podmínky má každá aerolinka nastaveny jinak. např. Ryanair (příruční zavazadlo do 10 kg), WizzAir (také do 10 kg) rozměry nejčastěji: 55x40x20 cm, svoji aerolinku a její podmínky můžete vyhledat zde: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  • Irena: broušené skleničky by měly rojít i v příručním zavazadle, doporučil bych nicméně projít podmínky (Baggage rules) "vašich" aerolinek.
 • Irena

  asi před 7 roky

  Dobrý den. letím na Nový Zéland a ráda bych vzala broušené skleničky přímo na palubu. Je to možné, nebo je to nebezpečné
  zboží a musím to dát do kufru zavazadlového prostoru.
  Děkuji

 • Eliška

  asi před 7 roky

  Dobrý den,poletím do Anglie za kamarádkou,psala mi že musím mít jen nějaký malý kufřík za který se nic neplatí. Jinak by prý kufr stál více jak letenka. Jak ten kufr má být velký a do kolika kg ? Děkuji

 • Petra

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  na konci ledna letím studovat do Austrálie s Emirates.Zavazadlo mam povoleno do 30kg,ale zajímá mne,zda můžu mít příruční zavazadlo a notebook,nebo musím mít počítač uvnitř zavazadla.
  Děkuji

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  Filip: v rámci EU je povoleno pro osobní potřebu přepravovat maximálně 800 ks cigaret (viz. výše v komentářích).
  Viktor: Co se například USA a EU týče, je vše kontrolováno znovu. Těžko říct co Jamajka? Bude záležet na společnosti, se kterou letíte. Podle diskusí na různých webech asi nebudou pracovníci letiště tak přísní, ale nespoléhal bych na to.
  KS, Aletenky.cz

 • Viktor

  asi před 7 roky

  Dobry den,rad bych se zeptal,zda bude problem,pokud si v bezcelni zone na Kube nakoupim rum a uskladnim jej v prirucnim zavazadle,pokud mame mezipristani ci prestup (s hodinovou cekaci dobou) na Jamajce v Montego Bay?Jde mi o to,zda ta striktni pravidla plati i mimo EU.Moc Vam dekuji za odpoved.VD

 • Filip

  asi před 7 roky

  Dobrý den chtěl bych se zeptat kolik cigaret si muzu vzit na palubu ?

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Nika: sada talířků a misek nebezpečný předmět není, s sebou si je vzít můžete.
  Jiří: zejména Ryanair je v tomto striktní, povoluje pouze jediné příruční zavazadlo, fotoaparát proto raději dejte do příručního zavazadla.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jiří

  asi před 7 roky

  Dobrý den.
  Chtěl bych si vzít na palubu větší fotoaparát (zrcadlovka - cca 2kg). Projde mi, když ho budu mít na rameni a k tomu ještě příruční zavazadlo? Nebo ho budu muset mít v příručním zavazadle? Letím s RyanAir a WizzAir.

 • Nika

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  prosím o radu. Chtěla bych z dovolené letecky přepravit dárek (sadu talířků a misek) v příručním zavazadle . Bude to uznáno a nebo se to bude brát jako nebezpečný předmět?děkuji za odpověď

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Zdravím,
  pokud jsou předměty pečlivě zabaleny, myslím si, že budou vpořádku (i když se s kufry na letišti občas příliš nemazlí). U krosny platí stejné limity jako u kufru, to asi víte ... doporučil bych ale zajištění popruhů, kapes apod. ( třeba stretch folií). Hmotností limity závisí na aerolince se kterou letíte, pokud je tam i zpět stejný přepravce, platí tedy 15 kg tam a 15 kg i zpět.
  KS, Aletenky.cz

 • Jitka

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  Zítra odlétám z Londýna do Brno se společností ryanair. V kufru mám vánoční dárky- nějaké hrníčky a sklo,mám to zabalené ve folíí a v oblečení, myslíte že to přežije??
  A prosím ještě jeden dotaz.
  Při zpáteční cestě už budu mít velkou krosnu- ne kufr, Je na krosny nějaké pravidlo ? A když mám obousměrnou letenku tak mi platí v odbavovaném zavazadlu 15 kg tam i zpět ?

  děkuji mockrát za odpověd

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Dobrý den Deniso,

  na palubu letadla si pasažéři mohou vzít bez poplatku jedno příruční zavazadlo + je k tomu navíc povoleno několik dalších drobností mezi které patří mimo jiné také malá kabelka, malá taška na notebook atd.. Ve vašem případě by tedy neměl být problém, ale záleží hlavně na pracovnících letiště a jejich posouzení vašich zavazadel. Přeju pěkný den.

  KS, Aletenky.cz

 • Denisa

  asi před 7 roky

  dobry den, letim s Lufthansou Praha-Mnichov-Monaco a zpet. Mam v planu vzit mensi kufr ale dat ho mezi zavazadla a jako prirucni si vzit kabelku a platenou tasku s notebookem. Bude to tak v poradku?

 • Karel Stojaspal

  asi před 7 roky

  Dobrý den Lucie,
  jak už psal kolega, v rámci EU by něměl být problém s vínem. Pro osobní potřebu je možné přepravit nejvýše 10 litrů destilátů, 20 litrů alkoholizovaného vína (např. portské nebo sherry), 90 litrů vína (z toho max. 60 litrů šumivého) a 110 litrů piva. Jen bych doporučil "zabezpečení" láhví v kufru proti rozbití.
  S potravinami vás asi nepotěším, EU je totiž nepovoluje viz. http://goo.gl/cGfQi . Vždycky ale záleží hlavně na pracovnících bezpečnostní kontroly, s trvanlivými potravinami by nemusely být takové potíže.
  KS, Aletenky.cz

 • Lucie

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala na jednu věc. Letím z Portugalska zpět do ČR s leteckou společností Lufthansa. Chtěla bych s sebou přivézt nějaká vína, sýry a možná i klobásky jako dárek. Jaké je omezení na tekutiny v normálním odbaveném zavazadle a mohu přepravovat potraviny jako jsou sýry a klobásy?
  Mockrát děkuji za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Blanko,
  limit je 20 kg, podrobné informace najdete u nás na této stránce: http://www.aletenky.cz/…ian-airlines#…
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • blanka

  asi před 7 roky

  letim z vidne do waschintonu s austria erlans kolik kg může mit kufr do přepravného prostoru letadla děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Kristýno,
  ano, máte pravdu. Všechny lahvičky se ovšem musejí vlézt do jednoho sáčku o maximálním objemu 1 litr.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Kristýna

  asi před 7 roky

  Pochopila jsem dobře, že jde o to, aby jedna lahvička tekutiny neměla více jak 100ml, ale můžu jich mít "kolik chci"? Kdyz tedy vezmu 100ml mýdla, 100ml šamponu, 100ml pletove vody... nebude to tudiz problem? Diky

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Adélo,
  ano, v odbaveném zavazadle nůž přepravit můžete. Předpisy pouze vyžadují aby byly ostré předměty zabaleny tak, aby nemohlo dojít ke zranění při manipulaci nebo inspekci zavazadla.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Adéla

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  chtěla bych si z Japonska do Čech dovézt nůž - bežný sekáček (délka 295 mm, délka čepele 150 mm). Poletím se společností Emirates. Je povoleno mít takový předmět v odbavovaném zavazadle? Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Lido,
  informace o zavazadlech najdete zde: http://www.aletenky.cz/…ta-air-lines#… Na palubě letadla nejsou povoleny ostré předměty, mezi ně se řadí i pletací jehlice. Bez pletení se tedy budete muset obejít.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Lida

  asi před 7 roky

  Dobrý den ,
  6. 11 , odlítám za dcerou do USA Las Vegas poletím se společností Delta jak můžu mít těžké zavazadlo příruční i na odbavení ,můžu si vzít na palubu letadla pletení. Děkují

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Pavlí,
  s jistotou vám to říci nemohu, protože posouzení je až na pracovníkovi na přepážce. Ale British Airways určitě nejsou aerolinka, která by zavazadla kontrolovala tak pečlivě, jako některé nechvalně známé nízkonákladové letecké společnosti. Informace o limitech a poplatcích nejdete zde: http://www.aletenky.cz/…tish-airways#…
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Pavlí

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  nejspíše poletím s British Airways a příruční zavazadlo mi přesahuje limit výšky o necelé 2 cm díky kolečkám, zbytek je pod limitem, projde mi takovéto zavazadlo?? A je nějaký limit pro odbavené zavazadlo co se týče rozměrů? Děkuji...

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  • Emanuel: bohužel na tuto otázku vám nedokáži odpovědět, můžete zkusit kontaktovat velvyslanectví ČR v Indii: http://www.mzv.cz/…ontakty.html
  • Míša: může se stát, že vaše zavazadlo bude při odbavení zváženo a pokud bude zjištěna nadváha, budete jej muset přepravit jako odbavené s poplatkem 1 620 Kč. Pokud nedokážete jeho váhu snížit pod limit (například dát si více oblečení na sebe), doporučuji si online na webu Wizzair přikoupit odbavené zavazadlo (cena je podle délky letu 405 - 540 Kč).

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Miša

  asi před 7 roky

  Dobrý den
  v úterý odlítám do Španělska, mám jenom příruční zavazadlo do 10 kg ale moje zavazadlo má 11,8 kg. Letím od wizzair. Myslíte že to bude problém. Nerada bych aby mi něco vyhodili.. Děkuji.

 • Emanuel

  asi před 7 roky

  Dobrý den,

  tento týden odletám z Indie(Fly Emirates). Chci se zeptat, zda je pro vývoz(turista) omezeno množství alkoholu? Našel jsem pouze dovoz a to 1 litr, nikoli vývoz.

  Předem děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Petře,
  v rámci EU na limit pravděpodobně nenarazíte, pro osobní potřebu je možné přepravit nejvýše 10 litrů destilátů, 20 litrů alkoholizovaného vína (např. portské nebo sherry), 90 litrů vína (z toho max. 60 litrů šumivého) a 110 litrů piva.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Petr

  asi před 7 roky

  Dobrý den. Letím tento týden do Anglie... Chtěl bych se jen zeptat kolik je povoleno přepravit alkoholu v hlavním zavazadle? Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den,
  záleží na personálu na letišti, který vás bude odbavovat. Někde opravdu dbají na to, že nemáte více než jedno příruční zavazadlo, u dalšího letu to ale může být zase jinak. Pokud to jde, dejte notebook pro jistotu do batohu.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Andrea

  asi před 7 roky

  dobrý den,

  wizzair - společnost se kterou poletím, uvádí že mohu mít pouze jedno příruční zavazadlo. Chci se zeptat jak to řeší s ntb. Jestli ntb berou jako zavazadlo, nebo jestli bude jistější když ho dám do batohu, který si beru s sebou na palubu ...

 • Jiří Parimucha

  asi před 7 roky

  Dobrý den Krtku11,
  v rámci EU je povoleno pro osobní potřebu přepravovat maximálně 800 ks cigaret.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Krtek11

  asi před 7 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik kartonů cigaret je možné přepravit v odbaveném zavazadle 5-10 kartonu cigaret ,příručním zavazadle může být 1 karton , a nebo je koupím na letišti v Brně a poletím s nimi do Londýna? Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Václave,
  přímo na letišti se u odbavených zavazadel kontroluje vždy hmotnost, rozměry pouze namátkově. Pokud vaše zavazadlo rozměrové limity výrazně nepřesáhne (uvádíte o 8 cm v součtu), mělo by vše proběhnout v pořádku. Rozhodnutí však záleží na pracovníkovi na přepážce check-in. Je to nepravděpodobné, ale může se stát že budete nuceni nadměrné zavazadlo odbavit na speciální přepážce za poplatek navíc.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Vašek

  asi před 8 roky

  Dobrý den. Poletíme s přítelkyní do Londýna (nejspíše se spol. Wizz Air) a zvažujeme nákup zavazadel (zavazadlo chci koupit tak, aby s ním nebyl potom problém cestovat i s jinými společnostmi). Společnost Wizz Air uvádí max. povolenou hmotnost 32 kg jednoho kusu zavazadla a rozměr šířka: 1,499 m, výška: 1,194 m, délka: 1,715. Koukal jsem, že většina nízkorozpočtových aerolinek moc neřeší (nebo nemá uvedeno) maximální rozměr zavazadla, pouze váhu. Klasické aerolinky uvádějí většinou váhu zavazadla a součet tří rozměrů (ČSA, British Airways) 158 cm. Byl by velký problém, kdyby byl součet těchto rozměrů zavazadla vyšší? (160+ cm) A jak se toto posuzuje, popřípadě je třeba nějaká záruka v tom vzít si s sebou officiální popis zavazadla s rozměry? Dám příklad kufru o objemu 124l a rozměrech 56x30x80cm (=166cm), byl by při odbavení u klasických společností s tímto zavazadlem problém? Velmi děkuji za odpověď a cenné rady. Václav Musil

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Ivano,
  váhové limity se u leteckých společností liší, vyhledejte si je pro tu svou zde: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • IVANA

  asi před 8 roky

  POLETÍME S MANŽELEM DO TURECKA,MÁME KUFR KTERÝ STAČÍ PRO NÁS DVA,KOLIK BY MĚL VÁŽIT?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Nikol,
  možné to je, ale budete si muset připlatit. Každá aerolinka má svůj sazebník poplatků za zavazadla, vyhledejte si tu svou v naší sekci letecké společnosti: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Nikol

  asi před 8 roky

  Dobrý den prosím vás chtěla jsem se zeptat když chci jet ze Španělska domů do čech jestli by mi vzali i kufr který váží více než 20Kg.. Děkuji předem za odpověd.Nikol

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den,

  • Lucie: záleží na pravidlech letecké společnosti, u níž má vaše CK objednaný charterový let. S malou taškou by ale neměl být problém.
  • Hana: mějte s sebou lékařské potvrzení a před bezpečnostní kontrolou jej spolu s inzulinovým perem předložte personálu na letišti.

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Hana

  asi před 8 roky

  Dobrý den. Letím za 14 dní. Jak je to s inzulinovým perem. Jsem diabetik a musím ho mít u sebe, ale do letadla nesmí jehly. Jak se řeší takovýto případ? Děkuji Hana

 • Lucie

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letím zítra do Řecka s CK Fischer a nejsem si jistá, zda si můžu vzít k příručnímu zavazadlu také tašku s mini notebookem nebo musím vše dát do jednoho zavazadla. Děkuji, Lucie

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den, pokusím se ve stručnosti zodpovědět vaše dotazy:

  • Nikola: v rámci EU jsou omezení pro přepravu alkoholu poměrně benevolentní, konkrétní podmínky uvádíme v našem novém článku http://www.aletenky.cz/…y-a-odpovědi
  • Zuza: s bmibaby si můžete vzít pouze jedno odbavené a jedno příruční zavazadlo
  • Mirka: pro osobní potřebu je povoleno přepravovat nejvýše 800 ks cigaret
  • Petra: vše vyjmenované v odbaveném i příručním zavazadle mít můžete, notebooky vám doporučuji kvůli ochraně před poškozením přepravovat v příručním zavazadle
  • Adam: kontaktujte prosím přímo vaši leteckou společnost, pravděpodobně bude potřeba speciální povolení

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  • Michaela: příplatky se velmi liší v závislosti na letecké společnosti, s vaším dotazem se prosím obraťte přímo na vaši aerolinku
  • kouda: SmartWings bohužel povolují pouze jedno příruční zavazadlo
  • Jirka: s elektronickou cigaretou by neměl být problém, doplňkovou výbavu ale raději umístěte do odbaveného zavazadla

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • jirka

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chci se zeptat jak to funguje s elektronickýma cigaretama?? Jsem vášnivý kuřák, a tak mám docela výbavu, je k tomu spoustu baterié, náhradních kartomizerů, náplní atd ve výbavě je i stříkačka s umělou jehlou na plnění, mám strach ať nejsem za drodového dealeara nebo tak něco?? a jestli to vézt všechno v cestovním kufru nebo příručním??
  Děkuji za odpověď Jirka

 • kouda

  asi před 8 roky

  sobrý den,zíta letím se Smartwings do Itálie,chci se zepzat jestli můžu mít do letadla batoh,a ještě brašnu přes rameno,kde bych měla notebook,fotoaparát.doklady atd?

 • Michaela

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  potřebovala bych si vzít místo jednoho kufru dva. Ráda bych se tedy zeptala kolik to stojí a jestli to stačí zařídit až na letišti.
  Děkuji za odpověď.

 • Adam Cogan

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  rodiče mi chtějí dovézt z USA Airsoftovou pistol (kategorie D) Smí se tato pistole dát do nákladového prostoru letadla? Čili do velkého kufru? nebudou s tím problémy?
  děkuji za odpověď

 • Petra

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chci se zeptat co všechno můžu mít v odbaveném zavazadle a co v příručním. Mohu mít v odbaveném zavazadle krémy, šampony, nabíječku, parfém, žehličku na vlasy, notebook a jeho příslušenství, který vezu jako dárek? A v příručním zavazadle vlastní notebook, nebo v příručním musím mít oba notebooky? A v příručím ještě léky na bolesti jako je panadol, paralen plus, naušnice? Vše jen pro vlastní spotřebu. Děkuji

 • Mirka

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik kartonů cigaret je možné přepravit v příručním zavazadle, aniž by mi je zabavili, když si je koupím na letišti v Praze a poletím s nimi do Londýna? Díky.

 • Zuza

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  letím se společností bmibaby z GB, mohu těch povolených 22 kg rozdělit do více zavazadel (2)? A jako hand luggage mít malý kufr (splňující rozměry) a brašnu na nootebok (kabelku), která se mi vejde pod nohy či na klín nebo musím mít všechno v tom kufru? Děkuji za odpověď

 • Nikola

  asi před 8 roky

  Dobrý de,
  v listopadu jedeme s přáteli do Londýna. Chtěla jsem se zeptat zda je možné přepravovat jakýkoliv alkohol. Není omezený počet lahví atd?
  Díky za odpověď.

 • Petra Vaškových

  asi před 8 roky

  Dobrý den Moniko,
  na osobu je povolena buď jedna větší lahev (objem 1 litr) nebo 2 menší (objem 70 cl) lahve alkoholu. Co se týče vína, doporučila bych se podívat přímo na podmínky letecké společnosti, se kterou poletíte, ta by měla mít jasně vymezeno, co je možné do tohoto limitu zahrnout.

  Detailnější informace týkající se alkoholu naleznete i v našem novějším článku Zavazadla: otázky a odpovědi, který najdete na http://www.aletenky.cz/…dpov%C4%9Bdi

 • Monika

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letím do USA a přesedám v Londýně, chtěla bych se zeptat, jestli v odbavovaném zavazadle mohu přepravovat 1 litr tvrdého alkoholu (slivovice) a dále lahev vína jako dárky. Případně zda by byl velký problém s vínem, pokud je na osobu povolen jen 1 litr alkoholu. Na stránkách TSA (Transportation Security Administration) jsem se dočetla, že alkohol pod 24% nepodléhá omezením, ale nevím, zda to platí i pro cestující z EU. Předem děkuji za odpověď.

 • Marcela

  asi před 8 roky

  Děkuji za odpověď.

 • Petra Vaškových

  asi před 8 roky

  Dobrý den Marcelo,

  co se týče léků, měly by v něm být přepravovány jen léky potřebné během letu, navíc pokud se jedná o tekutinu/gel/sprej v lahvičce o objemu větším než 100 ml, je nutné potvrzení od lékaře kvůli omezení pro přepravu tekutin.

  K Vašemu dotazu ohledně pití - pravidla jasně říkají, že tekutiny nesmí překročit maximální povolený objem jedné nádoby – 100 ml. Ve Vašem případě bych se zkusila podívat přímo na podmínky společnosti, se kterou poletíte a zkusila ji kontaktovat. Většina aerolinek také nabízí prodej občerstvení na palubě, takže pokud pití potřebujete, je možné si jej zakoupit - podrobnější informace najdete přímo na stránkách aerolinky.

  Více také v našem novém článku: http://www.aletenky.cz/…akticke-tipy

 • Marcela

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  tento pátek, 2.9. letím na dovolenou do Řecka. Celkový let i s mezipřistáním má
  trvat asi 4 hodiny. Mám zlomenou nohu a musím užívat léky na zmírnění otoků a hodně pít. Chtěla jsem se zeptat, zda si můžu vzít na palubu letadla alespoň půllitrovou minerálku , samozřejmě zabalenou v ochranném obalu a jestli potřebuji nějaké potvrzení od lékaře, že tekutinu potřebuji.
  Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Anet,
  doporučuji obrátit se s tímto dotazem přímo na vaši leteckou společnost. U předmětů, které nejsou pravidly výslovně zakázány, záleží pak na posouzení konkrétním pracovníkem bezpečnostní kontroly na letišti. Osobně doporučuji, pokud je to možné, raději dýmku pečlivě zabalit a uložit do odbaveného zavazadla.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Anet

  asi před 8 roky

  Dobry vecer,
  chtela bych se zeptat na jednu vec. Letim v sobotu do Bulharska a rada bych si sebou vzala vodni dymku. Je mozne si ji dat do prirucniho zavazadla, ktere splnuje pozadovanou velikost a vahu nebo musi zustat v kufru uvnitr zavazadloveho prostoru?
  Predem moc dekuji za odpoved.
  Aneta

 • ivana Rutterová

  asi před 8 roky

  Děkuji za odpověd´.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Romano,
  pokud má dcera samostatnou letenku, platí pro ni stejné limity jako pro dospělého, tři příruční zavazadle mít můžete. Zda je povoleno sčítání hmotnosti u zavazadel záleží na letecké společnosti, většina to ale neumožňuje. Přesné informace vám podá přímo vaše letecká společnost.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • × Komentář byl smazán
 • Romana

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letíme s 2,5 letou dcerkou do emirátů. Manžel já a dcerka. Dcera má svůj pas i letenku. Povolený limit je 15kg na osobu. Chtěla bych se zeptat, když budeme mít dva kufry, jestli jeden může vážit 30kg a druhý 15kg. Nebo jestli musíme mít 3 kufry po 15 kg. Můžeme mít tři příruční zavazadla ?
  Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Ivano,
  konkrétní podmínky záleží na letecké společnosti. Běžná praxe je slunečník zabalit samostatně a opatřit jmenovkou. Pokud se vejdete se všemi zavazadly do váhového limitu, nic navíc byste platit neměla.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • ivana Rutterová

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letíme do Turecka a chtěli bychom si vzít s sebou slunečík na pláž.
  Máme ho připevnit ke kufru a nebo podat jako samaostatné zavazadlo?
  Děkuji za odpověd´.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den,

  • Klára: s těmito potravinami by v v odbaveném zavazadle neměl být problém.
  • Olga: ano, pro děti mající vlastní letenku platí stejné limity pro přepravu zavazadel jako pro dospělé.
  • Jan: na osobu je povolena buď jedna větší lahev (objem 1 litr) nebo 2 menší (objem 70 cl) lahve alkoholu.

   Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jan

  asi před 8 roky

  Dobrý den, kolik l vína či tvrdého alholu se múže vézt v odbaveném zavazadle do Turecka. Děkuji

 • Olga

  asi před 8 roky

  Dobrý večer, prosím o sdělení, zda 10ti leté dítě může mít své vlastní odbavované zavazadlo do váhy 20 kg, jak připouští letecká společnost se kterou letíme a zda může mít také příruční zavazadlo do váhy 8 kg jako dospělý cestující. Dítě má svoji vlastní letenku.
  Děkuji Vám za odpověď !

 • Klára

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  za pár dní se chystáme letecky na Rhodos. Chci se zeptat, zda v kufru v zavazodlovém prostoru můžeme mít sklenice s domácky zavařeným masem (dovolená bez stravy). Přítel má bezlepkovou dietu a potřebuje bezlepkový chléb. Může si ho vzít s sebou?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Báro,
  žehličku i fén v příručním zavazadle mít můžete.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Bára

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda mohu mít v příručním zavazadle žehličku na vlasy a cestovní fén na vlasy? Obávám se zničení, když ho dám do kufru. Děkuji za odpověď

 • Iveta

  asi před 8 roky

  DĚKUJI.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Iveto,
  potřebné léky si s sebou vzít můžete. Pokud by šlo o větší množství léků na předpis, doporučuje se mít potvrzení od lékaře. Trvanlivé potraviny si v odbaveném zavazadle přivézt můžete.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Iveta

  asi před 8 roky

  Dobrý den.
  Jedu na pár týdnů za přítelem do Anglie. Chtěla bych se zeptat, mohu si vzít sebou prášky, které pravidelně užívám? Ještě se chci zeptat, jestli mohu mít v zavazadle do 20.kg, potraviny.Konzervy, trvanlivý salám, rajský protlak, polévky v sáčku, koření.
  Děkuji za odpověď, pěkný den.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Vláďo,
  do USA je povoleno si na jednu osobu přivézt nejvýše 200 ks cigaret a 1 litr alkoholu (pozor, osoby mladší 21 let alkohol přepravovat nesmí). Dále je zakázáno dovážet jakékoli potraviny obsahující maso, ovoce a zeleninu.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Vláďa z Ostravy

  asi před 8 roky

  Upřesním svůj dotaz:Kolik alkoholu,cigaret můžu vézt na osobu.Jestli můžu vyvézt sušené houby,rajský protlak,polévky v sáčku,koření.Děkuji

 • Vláďa z Ostravy

  asi před 8 roky

  Mám dotaz:co můžu a nemůžu vézt do USA?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Radime,
  nevím o tom, že by kterákoli letecká společnost zakazovala cestovat s příručním zavazadlem.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Radim S.

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  moc děkuji za cenné informace, kt. poskytuje tento web, moc mi to pomohlo.
  Měl bych jen 1 otázku, na některých jiných web. stránkách je uvedeno, že při cestě do UK nemůžu mít u sebe žádné příruční zavazadlo (ani např. ntb), ale nějak se mi to nezdá.
  Děkuji za případnou odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Zdeno,
  příbory a nože v odbaveném zavazadle přepravovat můžete. Měla byste je zabezpečit tak, aby při manipulaci s obsahem kufru nedošlo k poranění (odbavené zavazadlo může být ručně zkontrolováno při bezpečnostní prohlídce).
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Zdena

  asi před 8 roky

  Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně salámu, ale mám ještě jeden dotaz ohledně nožů a příborů v odbaveném zavazadle při cestě s EasyJet do Bristolu. Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  Zdena: s trvanlivým salámem v odbaveném zavazadle by neměl být problém.
  Denisa: maximální rozměry zavazadel se u jednotlivých leteckých společností liší. Například pro Ryanair je to 81 cm x 119 cm x 119 cm. Neskladné a větší předměty (např. sportovní vybavení) mohou být také přepraveny, ale je třeba je odevzdat na letišti na speciální přepážce.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • DENISA

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chci se zeptat jakou největší velikost může mít zavazadlo do zav.prostoru?DĚKUJI

 • Zdena

  asi před 8 roky

  Dobrý den, prosím poraďte, zda si můžeme vzít do Anglie se společností EasyJet trvanlivý salám vakuově balený asi 1 kg do odbaveného zavazadla?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Jitko,
  pokud potraviny dáte do odbaveného zavazadla, neměl by být problém.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jitka

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  syn odlétá do Francie na rekreaci. Mohu mu do kufru dát 4 velké okurky, angrešt, instantní polévky, sušenky, bonbony, vepřovku?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Terezo,
  možné to je, ale podmínky se velmi liší v závislosti na letecké společnosti. Pokud již máte letenku koupenou, zkuste se přihlásit do sekce "Manage my booking" na webu vaší letecké společnosti, kde byste měla najít možnost přikoupení dalších zavazadel.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Tereza

  asi před 8 roky

  Dobrý den, možná se budu ptát na blbou otázku, ale vracím se po půl roce z Británie a můj počet věcí se jaksi zvětšil, je tady ta možnost, že bych si zaplatila letenku se dvěma kufry po 20kg + příruční zavazadlo? Děkuji za jakoukoli odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Petro,
  toto omezení se na odbavená zavazadla nevztahuje. Přidám jednu dobrou radu: přepravované tekutiny si dobře zabezpečte, letištní personál s kufry většinou nezachází moc opatrně a snížíte tak riziko možného potřísnění obsahu kufru od rozlité tekutiny.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Petra

  asi před 8 roky

  Dobrý den.
  chtěla jsem se zeptat,jak to je s tekutinami (šampony, krémy) v odbaveném zavazadle, máme totiž opalovací krém 200 ml a nevíme, jestli balení po 100ml platí i do kufru, jako do přír. zavazadla.Děkuji moc za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Kristýno,
  potřebné léky si samozřejmě do letadla vzít můžete. Pro jistotu doporučuji nechat si od vašeho doktora vystavit potvrzení, že tento konkrétní lék potřebujete (mělo by být v angličtině, stačí stručně).
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Kristýna

  asi před 8 roky

  Dobrý den, poletíme na dovolenou do Řecka. Chěla bych se zeptat jestli si jako diabetička mohu sebou do příručního zavazadla vzít inzulinové pero a náhradní náplně s jehlami ?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Renato,
  pokud jídlo přibalíte do odbaveného zavazadla, neměl by být problém. Pro jistotu vám doporučuji zeptat se přímo u letecké společnosti, se kterou manžel poletí.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Kondeiová Renata

  asi před 8 roky

  Dobrý den ,manžel letí z Vídně do Ruska,chtěla bych se zeptat zda mu mohu přibalit do zavazadla jídlo tak na dva dny (salám ,paštiky)nevím zda jídlo se může převážet.
  Děkuji za odpověď Kondeiová

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Míšo,
  kartáček na zuby a pastu, stejnětak i kosmetiku si vzít můžete, jen je třeba myslet na limit pro maximální objem 100 ml. Uzavíratelné sáčky koupíte například v drogerii, budou je prodávat jako sáčky do mrazáku.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Míša

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  letíme se společností Ryanair do Londýna - chci se zeptat zda mohu mít v příručním zavazadle kartáček na zuby a dekorativní kosmetiku? A kde seženu ty speciální sáčky na lahvičky s tekutinami? A zubní pastu 75ml mohu mít? Díky

 • Petra Vaškových

  asi před 8 roky

  @Dana: do příručního zavazadla se většinou bere jen malá svačinka - podmínky se ale u různých aerolinek liší, většinou není např. možné převážet potraviny, které podléhají rychlé zkáze. Pokud nutně potřebujete převést 2 kg sýra, doporučila bych kontaktovat přímo společnost, se kterou chcete letět.

  @Tomáš: váha zavazadel se bohužel nedá sečíst, TUIfly má povoleno 20 kg/osobu - každý tedy můžete mít jeden kufr o maximální váze 20 kg (pak bude zavazadlo zdarma - pokud byste chtěli mít zavazadlo těžší, připlatili byste si za každé kilo navíc €8).

 • Tomáš Kysel

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letíme s přítelkyní do řecka s TUIfly z frankfurtu a chceme mít společný kufr. Kolik může vážit? a ještě menší tašku jestli můžeme mít? (nemyslím příruční)
  Děkuji.

 • Dana Ostrava

  asi před 8 roky

  Dobrý den mohu si vzít do příručního zavazadla 2kg tvrdého sýra zabaleného v potravinářské folii?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Zuzano,
  mělo by to být bez problému, ale pro případ namátkové kontroly si od vašeho doktora nechte vystavit potvrzení, že léky potřebujete (stačí velmi stručně, v angličtině).
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Zuzana

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  Na podzim letím do Austrálie a tak by mě zajímalo, jestli můžu mít v hlavním zavazadle antikoncepci na celou dobu pobytu (cca. 8měsíců).

  Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Mileno,
  všechny vámi vyjmenované předměty můžete v příručním zavazadle přepravovat. Jen je potřeba myslet na pravidla pro přepravu tekutin (vztahují se i na gely a spreje): objem jednotlivých nádob max. 100 ml a umístit do sáčku o objemu max. 1 litr. S požadavkem na nahlášení léků předem jsem se ještě nesetkal, lékařské potvrzení (v angličtině) by mělo stačit. Je ale možné že Čína má ohledně léků speciální požadavky, doporučuji prostudovat informace na webu ministerstva zahraničí: http://www.mzv.cz/…a/index.html
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Milena

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letíme s manželem do Číny společností Austrian Lines. Mohu si dát do příručního zavazadla krém na obličej, zubní pastu, deo sprej, a mezi léky též nosní a oční kapky ? Pokud jde o léky pro manžela, cestovka, se kterou jedem, nám dopoučuje nahlásit jim seznam léků co nejdříve, aby je mohli dát zapsat do letenky!?? Je tento způsob nutný, nebo výhodnější, anebo stačí předložit při odbavení lékařské potvrzení? Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Honzo,
  TUIfly umožňuje sčítat povolenou hmotnost zavazadel, jeden kus v takovém případě může vážit až 30 kg. Stále je ale nutné dodržet celkový limit 20 kg na osobu. Pro jednodušší odbavení vám doporučuji zabalit kufry tak, aby jeden z nich nevážil více než 20 kg a zbytek přemístit do druhého.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Honza

  asi před 8 roky

  Dobrý den, zítra letíme ze Stuttgartu ve třech na Kapverdy s TUi fly a chceme si vzít dva kufry s váhou každého asi 22 kg, Je to možné nebo máme raději rozdělit věci do tří zavazadel. Děkuji. za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Jitko,
  můžete za podmínky, že nádobku umístíte do speciálního sáčku spolu s dalšími tekutinami.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jitka Tiptová

  asi před 8 roky

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Letíme do Londýna, a jestli si mohu vzít do příručního zavazadla slivovici. Tak 2 x 100ml. Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  pro Danu: doporučuji vám rozdělit si věci do dvou zavazadel. Podle podmínek Pegasus Airlines nelze limit takto sloučit. Za každý kilogram nad limit 20 kg byste na letišti musela připlácet 5 Euro.
  Pro Anetu:
  S bonbony by neměl být problém, vždy ale záleží na přístupu konkrétního pracovníka bezpečností kontroly. Určitě neuděláte chybu, pokud bonbony umístíte do zvláštního sáčku spolu s ostatními tekutinami.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Aneta

  asi před 8 roky

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli do příručního zavazadla můžu vzít gumové bonbony.Děkuji za odpověď

 • Dana Ridzáková

  asi před 8 roky

  Dobrý den, zítra letíme na dovolenou do Antalye z Drážďan.Jsme dva dospělý a dvě děti a máme jedno zavazadlo o hmotnosti 25 kg......Letíme s Pegasus Airlines a nevím kolik mají povolenou hmotnost zavazadla,jestli nemáme vzít raději ještě jeden kufr.Co vím,tak bylo 20kg na osobu a když jsme 4 a máme jeden kufr 25 kg,tak by to neměl být problém.Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Kateřino,
  děti do dvou let obvykle nemají nárok na bezplatnou přepravu zavazadla. Pravidla se však u leteckých společností liší, proto vám doporučuji kontaktovat přímo společnost, se kterou poletíte. Za přepravu kočárku pro dítě se obvykle nepřiplácí.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Kateřina Komárová

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letíme do Řecka na dovolenou a ráda bych zjistila, téměř tří letá dcera, která má vlastí sedadlo v letadle má nárok na vlastní zavazadlo? Máme 3 místa v letadla, máme tedy nárok i na tři zavazadla o váze 20kg a kočárek zdarma pro dceru?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Michaelo,
  jednotný limit není stanoven, konkrétní podmínky záleží na letecké společnosti. Doporučuji vám vyhledat si leteckou společnost, se kterou poletíte zde: http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/ a v záložce Ceny, poplatky a zavazadla najdete konkrétní údaje.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Michaela Martinckova

  asi před 8 roky

  Dobry den,potrebovala bych vedet rozmery zavazadel a jejich vahu a kolik kusu na osobu si muzu vzit do USA.Budu se tam stehovat a rada bych si s sebou vzala co nejvice veci.Dekuji za odpoved.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den zozo,
  ano, toto omezení pro přepravu tekutin se ale vztahuje pouze na příruční zavazadlo (to, které si berete s sebou na palubu). Podrobné informace najdete v článku http://www.aletenky.cz/…tni-pravidla v odstavci Pravidla pro přepravu tekutin.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • zozo

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  v září odlítám do Irska a chtěl bych se zeptat, jak je to se šampony a dalšími hygienickými potřebami v tekuté podobě. Vztahuje se na ně zmíněné pravidlo o 100 ml v sáčku s objemem 1l, nebo jak je to? Moc děkuji za rady.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Martino,
  mít léky v originálním balení určitě doporučuji. U léků na předpis je vhodné mít také potvrzení od lékaře (v angličtině). Pečlivě kontrolovány jsou ale jen tekutiny, které si berete do příručního zavazadla. Pokud má váš lék tekutou formu a budete si jej brát s sebou na palubu letadla, požádejte svého lékaře o potvrzení, že tento lék potřebujete.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Martina

  asi před 8 roky

  Dobrý den, ještě bych se Vás chtěla zeptat, zda musí být léky v originálním balení (myslím jak do příručního zavazadla, tak do odbavovaného zavazadla). Jedná se o cestu do USA. Děkuji.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Martino,
  předpokládám, že máte na mysli USA. Dovoz potravin do této země je až na výjimky zakázán (projít by měly sušenky a tvrdé bonbóny). Doporučuji vám raději zakoupit jídlo až po příletu, na letištích je obvykle dostatečný výběr a ceny jsou srovnatelné s našimi. A ještě jedno upozornění, zákaz se vztahuje i na nedojedené jídlo z letadla.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Martina

  asi před 8 roky

  Dobrý den, letím do Ameriky i s přestupem 12 hodin a pak jedu ještě 12 hodin autobusem. Chtěla bych se Vás zeptat, zda si můžu do příručního zavazadla vzít nějaké jídlo (právě pak na cestu busem). Děkuji za odpověď.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Martine,
  detektor kovu je běžné elektronické zařízení, není mi známo že by se na jeho přepravu letadlem vztahovala nějaká zvláštní omezení. Potřeba je pouze aby se celý vlezl do kufru, abyste jej nemusel odbavovat jako samostatné zavazadlo.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Martin

  asi před 8 roky

  Dobrý den, brzy letím na dovolenou a rád bych si vzal detektor kovu. V nesloženém stavu zabere o něco více než deštník. Mohu ho převážet v zavazadlovém kufru nebo musí být v příručním zavazadle? Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Donko,
  není to možné. Váhový limit pro jeden kus zavazadla je obecně stanoven na 32 kg. U většiny leteckých společností vám bez příplatků odbaví zavazadlo o maximální váze 20 - 23 kg. Za těžší kufr jsou poměrně vysoké příplatky. Pro podrobné informace navštivte sekci http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/ a vyhledejte si vaši leteckou společnost.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Donka Dimitrova

  asi před 8 roky

  Dobry den,letim s pritelem do Benatkah,e li mozne jedno zavazadlo da e min nez 20 kg a druhe vic-do hromadi 40kg .Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Dašo,
  omluvám se, s tímto vám nejsem schopen poradit. Doporučuji zkusit kontaktovat infolinku letecké společnosti, se kterou poletíte.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Daša Fajkusová

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, kdo a jakým způsobem se zajišťuje společník, který pomůže cestujícímu nemluvicímu anglicky z Londýna do Vancouveru. A dále jestli se dá na webových stránkách najít dotazník, který se vyplňuje v letadle.
  Děkuji.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den merci,
  ano, takto by se ve stručnosti dala shrnout základní pravidla. Podotýkám, že pravidla pro počet, maximální hmotnost a rozměry zavazadla se u leteckých společností liší. Doporučuji navštívit sekci http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/ kde po vyhledání vaší letecké společnosti najdete vše potřebné.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • merci

  asi před 8 roky

  Dobrý den, poletím poprvé letadlem do anglie, tak pokud jsem se dobře dočetla, mohu mít jedno zavazadlo u sebe..například kabelku a notebook? a co se týče cestovní tašky tak musí mít hmotnost do 20 kg? v přiruční tašce nesmím mít pití, pouze 100 ml, a jídlo mohu mít v cestovní tašce ale ne jídlo které má krátkou trvanlivost. Děkuji za odpověď

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Jano,
  máte-li na mysli běžný skládací deštník, který se ve složeném stavu vejde do příručního zavazadla, neměl by s tím být sebemenší problém. Vadit by mohl pouze velký, nesložitelný deštník. V takovém případě bude záležet na posouzení konkrétním pracovníkem bezpečnostní kontroly.
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Jana

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  může být deštník v příručním zavazadle?
  Děkuji

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Petře,
  v tomto případě neplatí stejně přísná omezení jako pro příruční zavazadla. Tekutiny v běžném množství můžete v odbaveném zavazadle přepravovat. Zvláštní pravidla se vztahují pouze na alkohol a potraviny (např. mléko).
  Jiří Parimucha, Aletenky.cz

 • Petr Pospisil

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  prosím, je nějak omezeno množství a balení tekutin, gelů přibalených do velkého zavazadla, tedy do kufru, který bude při letu umístěn v nákladovém prostoru letadla?

  Děkuji, Petr Pospíšil

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Předpisy konkrétně o bagetě nebo řízku nemluví, podle zkušeností ostatních cestujících by s takovou svačinou neměl být problém.
  Jiří Parimucha
  Aletenky.cz

 • Dita

  asi před 8 roky

  to znamená,že potraviny jako chleba na druhý den, bageta nebo řízek jsou zakázané?

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Dito,
  s trvanlivými potravinami v kufru dcera mít problém nebude. Zakázáno je přepravovat pouze ty potraviny, které podléhají rychlé zkáze. Osobně doporučuji dát si v tomto případě pozor na překročení maximální hmotnosti kufru. Poplatky za nadváhu zavazadla jsou u většiny aerolinek poměrně vysoké.
  Jiří Parimucha
  Aletenky.cz

 • Dita

  asi před 8 roky

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na potraviny. Dcera letí na stáž do Španělska a škola nemá pro studenty zajištěnou stravu,ale pouze ubytování. Zajímalo by mě jestli je nějaké omezení na potraviny, které by měla umístěny v kufru v zavazadlovém prostoru letadla (jako je např. konzerva, nebo instantní potraviny,...).
  Děkuji

 • Lenka

  asi před 8 roky

  Děkuji za radu. Lenka

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Lenko,
  obávám se, že váš dotaz je velmi specifický. Zaručenou odpověď vám na tomto místě poskytnout nemohu. Obecně platí, že na palubu letadla si můžete vzít léčebné prostředky, které budete v průběhu letu potřebovat.
  Píšete, že se jedná o tekutinu. V tom případě bude nutné dodržet maximální objem lahvičky 100 ml spolu s jejím umístěním mezi další přepravované tekutiny, do průhledného sáčku o objemu maximálně 1 litr. Za dodržení těchto podmínek by vám měla být přeprava koloidního stříbra umožněna.

 • Lenka

  asi před 8 roky

  Dobrý den, mám dotaz kvůli přepravě koloidního stříbra v příručním zavazadle. Je to taková tekutina, která zničí všechny patogeny v těle a je lepší než jakékoliv jiné léky v kapslích. Přeci jen poletím do Maroka a tak bych ji s sebou velice uvítala- Děkuji za odpověd´ Lenka

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Romano,
  pravidla se liší podle společnosti. Vzhledem k tomu, že letíte do Emirátů, předpokládám že to bude s aerolinkou Emirates. Tato konkrétní společnost povoluje pro spolucestující dítě jedno zavazadlo navíc, a to jak odbavené, tak příruční. Platí pro ně běžná omezení.

 • Hudečková Romana

  asi před 8 roky

  Dobrý den.Chystáme se odletět do Emirátů i s 8 letým synem a potřebujeme vědět,jestli i jeho kufr může vážit těch 20kg,nebo jestli je to u dětí jinak.Děkuji za odpoveď,přeji pěkný víkend.

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den Lucie.
  Velký bágl si samozřejmě vzít můžete. Důvod, proč většina cestujících volí raději pevný kufr, je nasnadě. Zaměstnanci letiště se se zavazadly většinou nijak nemazlí. Proto do báglu nedávejte nic, co by se mohlo nešetrným zacházením poškodit.
  Důležité je výrazně nepřekročit maximální rozměry a hmotnost, za nadváhu jsou vysoké příplatky. Konkrétní podmínky najdete přímo na našem webu. Vyhledejte si leteckou společnost, se kterou poletíte v sekci aerolinky ( http://www.aletenky.cz/…spolecnosti/ ).

 • Lucie Štohanzlová

  asi před 8 roky

  Dobrý den!
  Chystáme se s přítelem odjet na léto do Anglie za letní brigádou a turistikou. Přemýšlíme o tom, že bychom letěli letadlem do Londýna. Problém je v tom, že s sebou chceme mít velké batohy a ne kufry, kvůli turistice. A já nevím, jestli by nám toto zavazadlo odbavili a vzali do letadla (myslím do zavazadlového prostoru) nebo ne. Musí být každé odbavené zavazadlo kufr nebo nám vezmou i klasický, velký "bágl" ? A pokud ano, jak by to bylo s poplatky, kdybychom dodrželi hmotnostní limit?
  Děkuji za odpověď, hezký večer!

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Pro Jrslv1:
  Pro osobní potřebu můžete bez nutnosti platit clo přepravovat v rámci EU: 10 litrů destilátů, 20 litrů alkoholizovaného vína (např. portské nebo sherry), 90 litrů vína (z toho max. 60 litrů šumivého), 110 litrů piva. S celníky tedy problém nebude. Jen se budete muset vlézt do váhového limitu zavazadla, který se liší podle společnosti. Tuto informaci najdete i na našem webu v sekci letecké společnosti.

  Pro Ivu Zítovou:
  Dětský kočárek vám zpravidla přepraví zdarma, pokud s vámi dítě cestuje, i když to letecké společnosti výslovně v podmínkách neuvádí. Bude asi záležet na jakého člověka u odbavení narazíte. Může se stát, ale je to nepravděpodobné, že po vás bude chtít připlatit za odbavené zavazadlo. V každém případě vám doporučuji zkusit zavolat na infolinku Lufthansy, kde vám podají přesné informace.

 • Iva Zítová

  asi před 8 roky

  Dobrý den, bude cestovat leteckou společností Lufthansa z Velké Brítánice do Drážďan, chtěla jsem se zeptat zda je možné do nákladového prostoru mít jedno zavazadlo o váze přibližně 14 kg a jako druhé dětský kočárek tzvr. golfové hole o váze cca 6 kg., neboť budu cestovat bez dítěte. Moc děkuji za odpověď, I.Zítová

 • Jrslv1@seznam.cz

  asi před 8 roky

  Jaké jsou požadavky na odbavované zavazadlo.co se týká počtu lahví likéru,vína a piv při cestě do Španělska nízkonákladovou společností.Děkuji za odpověď. Mašínová

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Dobrý den pane Stránský,
  v tomto případě si vaše vybavení budete muset umístit do odbaveného zavazadla. Na palubě letadla nejsou povoleny ostré předměty (jehly) a přeprava tekutin je velmi omezena (max. 100 ml). Kolik zaplatíte záleží na aerolince. U klasických je to zdarma, nízkonákladové si za odbavené zavazadlo nechají zaplatit.
  Jiří Parimucha

 • TattoobarM13@seznam.cz

  asi před 8 roky

  Zdravim, chtel bych se optat, letim do anglie na Convenci Tattoo, podnikam jako tater , jake jsou pozadavky na prirucni zavazadlo do letadla ? ohledne nadob na barvu, jehly. kolik kilo a rozmery. dekuji za odpoved Stransky

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!