{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Airbus vyhrává nad Boeingem, A380 nově do San Franciska

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Oba dva velcí konkurenti na poli dopravních letadel oznámili konečné výsledky za uplynulý rok. Airbus dodal více letadel a měl i větší zisk, jeho A380 bude nově létat z Frankfurtu do San Franciska. Boeing stojí hodně peněz problémy s připravovaným modelem 787 Dreamliner, dodávky se opožďují a projevuje se to i na finanční výsledcích.

Airbus vede třetí rok v řadě

Už od roku 2008 je v tomto nevyhlášeném souboji stejný vítěz. Konsorcium Airbus dodalo více letadel než americký Boeing i v roce 2010. Rozdíl 644 versus 625 letadel ale není velký. Airbusu navíc pomohla nově získaná prosincová zakázka na 60 strojů pro Virgin America. Horší je to s finančními výsledky. V posledním kvartále minulého roku poklesl Boeingu zisk o 110 milionů dolarů. Společnost již také oznámila, že v roce 2011 očekává další propad oproti původním odhadům.

A380 se daří, 787 Dreamliner v problémech

Boeing řeší neustále nové problémy se svým letadlem nové generace 787 Dreamliner. Do komerčního provozu zatím nebyl uveden ani jeden kus tohoto revolučního stroje. Přitom dodávky měly již začít. Poslední zdržení je způsobeno listopadovým požárem, který donutil jeden z vývojových modelů nouzově přistát. Podle aktuálních zpráv bude první 787 dodána společnosti All Nippon Airways koncem roku 2011.

Největšímu modelu Airbusu se naopak daří. Dodávky probíhají podle plánu a postupně se rozšiřuje nabídka leteckých tras. Německá Lufthansa zařadí A380 na novou linku od 10.5.2011. Na trase Frankfurt nad Mohanem (FRA) – San Francisko International (SFO) nahradí dosavadní Boeing 747–400. Kapacita jednoho letu vzroste o 30% na 526 pasažérů. Ceny letenek se podle oznámení letecké společnosti nezmění.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!