{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Bonusové programy aerolinek

Back to news

Fotolia_52110394_XS.jpg

Ti, kdo létají často, zajisté bonusové programy leteckých společností dobře znají. Ale víte, že být členem frequent flyer programu se vyplatí i občasným cestujícím?

Jak to funguje?

Téměř u každé aerolinky narazíte na program odměňující časté cestující. Základní princip je jednoduchý. Procestovaná vzdálenost (v mílích nebo kilometrech) se přičítá na vaše zákaznické konto. Jakmile dosáhnete za určité období dostatečné procestované vzdálenosti, můžete začít čerpat výhody.

Co mohu získat?

Bonusy, které můžete získat, jsou velmi rozmanité. Každý program nabízí něco trochu jiného. Nejčastěji se setkáte s nabídkou vylepšení pro budoucí let. Za nasbírané míle nebo kilometry je možné pořídit letenku do vyšší třídy. Zaplatíte tak cenu letenky v ekonomické třídě a let si můžete užívat i v první třídě. Pokud máte nashromážděno více bonusových bodů, může to stačit i na zaplacení celé letenky. Bonusy se ale neomezují jen na služby aerolinek. Je možné jimi zaplatit ubytování v partnerském hotelu nebo také půjčení auta.

Užitečné tipy

Ve skutečnosti je to s partnerskými programy trochu složitější. Konkurence je veliká i v této oblasti a tak existuje spousta různých frequent flyer programů různých aerolinek. Do hry dále vstupují letecké aliance sdružující vždy více přepravců. Abyste mohli využít nabízených výhod naplno, je zde několik užitečných rad. Jako první si promyslete všechny zamýšlené trasy, bude pak jednodušší vybrat jedinou leteckou společnost (nebo alianci), která pokryje vaše potřeby. Sbírejte co nejvíce bonusových mil nebo kilometrů na jeden účet. Pokud letíte se společností, u níž ještě nemáte bonusové konto, založte si jej. V budoucnu se může hodit. A nakonec, pokud vám k dosažení vybraného bonusu chybí málo bodů, je možné je zpravidla dokoupit.

Bonusový program OK Plus

Pro české zákazníky je asi nejzajímavější program OK Plus od ČSA. V rámci aliance sbíráte do tohoto programu míle i s partnery Aeroflot, Aeromexico, Air France – KLM, Alitalia, China Southern Airlines, Delta Air Lines, Korean Air, Air Europa a Kenya Airways. Pořídit si pak můžete i netradiční zážitek typu let balónem nebo výcvik na leteckém simulátoru.

Pamatujte si

Pamatujte si, až příště poletíte, tak už jedině s leteckou společností s frequent flyer programem. Nenabízí jej jen několik společností, mezi největšími to je Ryanair. Registrace zabere pár minut a je zdarma.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!