{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Co je dobré vědět: letenky kolem světa

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo procestovat celý svět? S letenkami kolem světa to není nesplnitelný sen. S jednou letenkou je možné navštívit mnoho měst kdekoliv na světě. Nemusíte nutně obletět celý svět, lze obkroužit i jediný kontinent. Chcete-li, můžete na cestách strávit týdny nebo klidně i roky. Zní to zajímavě? Pojďme se nyní ve stručnosti podívat, jaké konkrétní možnosti jsou k dispozici.

Kdy koupit letenku kolem světa

Říká se jim letenky kolem světa, to ale neznamená, že je nutné s nimi obletět celý svět. Tyto nabídky jsou velmi užitečné i v případech, že zamýšlíte procestovat jediný kontinent. Pro všechny společně platí následující omezení. S jednou takovou letenkou je možné absolvovat maximálně 16 individuálních letů (všeobecné omezení počtu letů na jedné elektronické letence). Ve stručnosti. Plánujete-li cestu s více než dvěma zastávkami, zvolte letenku kolem světa.

Kdo je nabízí?

V tento moment je dobré mít v hlavě alespoň hrubý náčrt chystané cesty. V případě, že zamýšlíte procestovat celý svět, nabízí se několik málo možností. Plánujete kratší cestu? Existuje spousta možností, přirozeně zde nemůžeme zmínit všechny. Doporučujeme si projít mnohé fóra, kde se o takových možnostech diskutuje.

Procestujte celý svět

Chtěli byste obkroužit celý svět? Pak je nejlepší zaměřit se na nabídky aliancí leteckých společností. Speciální nabídku má většina z nich. Vyniká Star Alliance se svým Round the World Fare. Můžete tak vybírat z 975 destinací po celém světe. Letenky jsou k dispozici pro ekonomickou, business i první třídu. Dále se dělí podle limitu procestované vzdálenosti. Po cestě je možné udělat maximálně 15 zastávek. Je dobré vědět, že zastávka se počítá pouze v případě, že na jednom místě strávíte více než 24 hodin. Kratší čas mezi lety není považován za zastávku, lze jej ale využít pro rychlou prohlídku měst v blízkosti letiště. Na podobné nabídky narazíte také u aliancí OneWorld a SkyTeam. Protože ale mají méně participujících aerolinek, nenabízí tak dobré pokrytí světa. Letenky kolem světa nabízejí i jednotlivé letecké společnosti, například KLM nebo Singapore Airlines. Taková letenka ale platí výhradně na lety té které společnosti.

Co takhle obkroužit kontinent?

Zajímá vás objevování krás jen určité části světa? Pak si můžete vybírat z nespočtu nabídek mnoha společností. Asi nejlepší způsob je podívat se, co nabízejí aliance leteckých společností. Například s OneWorld si vyberete konkrétní možnosti v závislosti na oblasti, kterou hodláte procestovat. Pro oblast Pacifiku nebo také Asie má speciální nabídku Star Alliance. Chcete-li zůstat v Evropě, podívejte se co vám může nabídnout SkyTeam.

Jak procestovat svět opravdu levně

S tím, jak se nízkonákladové letecké společnosti rozšiřují, je už nyní možné procestovat celý svět jen s jejich pomocí. Ale pozor, snadné to nebude. Největším problémem je neexistence aliance, která by nabídla jedinou letenku. Je jen na vás jak dobře si cestu naplánujete a zorganizujete. Prohledáváním nabídek a jejich kombinováním strávíte nevyhnutelně spoustu času. Důležité je mít na přestup vždy velkou časovou rezervu. Nízkonákladové společnosti mohou let na poslední chvíli změnit nebo zrušit. Může dokonce nastat situace, kdy aerolinka některé spojení ukončí až když vyrazíte na cestu. Fóra na internetu jsou pro tento způsob cestování velmi cennými informačními zdroji.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!