{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Dobře se vyspat v economy? S Air New Zealand ano

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

Veškeré snahy aerolinek zpříjemnit cestujícím dlouhý let se zaměřují zejména na pasažéry business a first class. Většina z nás ale cestuje ekonomickou třídou. Až doteď nás média zásobovala zprávami jen o snahách leteckých společností ušetřit na pasažérech této třídy. Irský Ryanair je těmito tendencemi obzvláště proslulý. Jedna aerolinka ale přecejen myslí i na pohodlí obyčejných cestujících.

Pohovka v oblacích

Novozélandská společnost Air New Zealand představila první letadlo, ve kterém se můžete pohodlně vyspat bez drahé letenky. To znamená, že během letu nebudete muset celou dobu sedět. Díky nové konstrukci sedadel a nožních opěrek bude možné vytvořit mezi sedadly rovnou plochu k ležení. Tyto sedadla jsou zatím k dispozici v prvním boeingu 777–300ER, který začne létat tento podzim. Aerolinka tyto sedadla pojmenovala SkyCouch, tedy pohovka v oblacích.

Pro koho je nabídka určena?

Cestování tímto způsobem samozřejmě není vhodné pro všechny. Místo mezi sedadly je poměrně stísněné a málokdo by je chtěl sdílet s neznámým spolucesstujícím. Přespání na těhto sedadlech je také proto určené párům nebo rodině s dítětem. V tomto úzkém prostoru se třemi sedadly je navíc místo pouze pro dva ležící pasažéry. Budete se muset smířit s tím, že zaplatíte poplatek za neobsazené třetí místo.

Tato snaha si v každém případě zaslouží ocenění a každý jistě velmi rád uvítá rozšíření této nabídky u více leteckých společností. Představte si, o jak moc by byl snesitelnější například osmihodinový let Londýn Heathrow (LHR) – New York – John F. Kennedy (JFK).

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!