{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Internet v letadle už i v Evropě

Back to news

Fotolia_19948407_XS.jpg

Norwegian je první evropská nízkonákladová letecká společnost, která cestujícím umožní připojit se k internetu na palubě letadla. Služba je zatím k dispozici na palubě dvou Boeingů 737.

V plánu je postupně osadit potřebným vybavením celou flotilu čítající 40 kusů Boeingů 737–800.

Zatím dvě letadla Norwegian

Společnost Norwegian Air Shuttle dnes oficiálně spouští službu umožňující internetové připojení za letu. Po krátkém testování v tichosti v jednom letadle, je ode dneška služba dostupná v letounech s registrací LN-DYC a LN-DYG. Cestující se po vystoupání do letové hladiny budou moci připojit přes Wi-Fi, stejně jak jsou zvyklí činit i na zemi.

Již v létě má být připojení rozšířeno do dalších deseti letadel. Celá flotila by pak podle plánů měla obdržet potřebné vybavení do konce příštího roku. Kolik si aerolinka bude za připojení účtovat zatím prozrazeno nebylo. Jisté je, že se internetu dočkají i čeští cestující. Norwegian létá z Prahy do Oslo Gardermoen (OSL), Kodaně, Bergenu a Trondheimu.

Lufthansa byla první s internetem na palubě

První evropskou aerolinkou, která nabídla připojení k internetu na palubě letadla, byla Lufthansa. Stalo se tak dokonce již v roce 2003. Služba poskytovaná společností Connexion ale skončila v roce 2006. Nyní je internet k dispozici na vybraných zaoceánských letech. Do konce roku 2011 plánuje Lufthansa vybavit novou generací bezdrátového internetu celou svou dálkovou flotilu.

V Americe již běžná služba

Na území severní Ameriky je bezdrátovým internetem vybavena již velká část letadel. Největší zásluhu na tom má firma Gogo Inflight. Pomocí sítě 92 upravených pozemských vysílačů pokrývá USA, Kanadu a Mexiko. Patřičně vybavené letadlo má na pokrytém území k dispozici připojení o rychlosti přibližně 3 Mbps. Od spuštění služby v roce 2008 se řady takto vybavených letadel velmi rychle rozšiřují. Například společnost Virgin America měla všechna svá letadla připojená již v březnu roku 2009. Nyní už si internetu na palubě mohou užívat zákazníci takřka všech velkých aerolinek.

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!