{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Jak rychle procestuje Santa Claus celou Evropu?

Back to news

Fotolia_54813481_XS.jpg

Vánoce jsou za dveřmi. V naší společnosti se intenzivně zabýváme létáním, a tak se zrodil nápad. Co kdybychom pomohli Santa Clausovi s jeho každoroční výpravou? Naplánujeme mu jeho cestu tak, aby včas zvládl rozvézt všechny dárky. Také vás zajímá, kolik času by mu zabralo navštívit všechna evropská hlavní města? Kolik by k tomu potřeboval letů? Utratil by za cestu tolik peněz, že by už mu nezbyly peníze na dárky? Pojďme to zjistit!

Evropský Santa Claus

Sídlíme v Evropě, a tak jsme nemohli než zvolit toho jediného pravého Santa Clause. Pochází z Finska. Přímo na polárním kruhu, ve městě Rovaniemi, leží jeho oficiální sídlo. A protože je Santa moudrý muž, polohu si nemohl vybrat lépe. Nejbližší letiště má jen kousek, 2 kilometry od své vesničky.

Náš evropský Santa Claus má za úkol navštívit všechna hlavní města členských zemí Evropské Unie. Aktuálně je jich 27. Podíváte-li se na mapku členských států, uvidíte dvě bílá místa. Švýcarsko a Norsko v EU nejsou. Ani děti z těchto zemí jsme nechtěli připravit o dárky, proto jsme hlavní města těchto dvou zemí do plánu zahrnuli. Santa Claus tedy nakonec musí stihnout navštívit 29 hlavních měst. Všechna jsou zobrazena na mapě.

Santa Claus cestuje Evropou, Aletenky.cz

Santa Claus cestuje Evropou, Aletenky.cz

Zajímavá čísla

Přidáváme několik zajímavých čísel. Jak už víte, Santa Claus navštíví 29 evropských hlavních měst. Bude tedy muset absolvovat 31 letů a přestoupit na třiceti letištích. Procestuje celkem 18 192 kilometrů předtím, než se opět vrátí do své vesničky ve městě Rovaniemi. V letadle stráví téměř dva dny, přesně 43 hodin a 15 minut. Na své cestě vystřídá 17 leteckých společností a 14 typů letadel. Nejčastěji bude sedět v letadle typu Airbus, urazí v něm 58% cesty. V Boeingu poletí jen 8% z celkové vzdálenosti.

Na kolik taková cesta Santu vyjde?

Jistě jste zvědaví, kolik peněz by Santa Claus na takovou cestu potřeboval. S naším vyhledávačem letenek to nebyla těžká práce. Celkovou cenu odhadujeme na 3 953 euro (necelých 100 000 Kč). To opravdu není málo. Vězte, že cena je tak vysoká protože letenky by byly rezervovány pouze s týdenním předstihem a ve vánoční sezoně. Zároveň některé trasy nejsou obsluhovány nízkonákladovými leteckými společnostmi. Dokážete najít lepší trasu? Tipy a připomínky jsou vítány.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

 • Jiří Parimucha

  asi před 8 roky

  Vidím Martine, že se vám podařilo náš malý easter egg odhalit. Máte pravdu, ostrov vpravo dole na mapce skutečně není Kypr, ale Kréta. Kypr je umístěn poněkud dále na východ, ale z prostorových důvodů se nám na ilustrační mapku nevešel.

 • Martin

  asi před 8 roky

  Pavel má pravdu, takto Kypr nevypadá a vůbec nemá v tomto umístění co dělat.

 • Přemek

  asi před 8 roky

  Ostatní jsou třeba Fokkery (může být Swissair) nebo vrtulové ATR (ty má i ČSA).. A ostrov vpravo dole je posunutý Kypr, ne Kréta :)

 • Pavel t:

  asi před 8 roky

  Hustý ! :) Co jsou ty "Ostatní použitá letadla"? A co je hlavní město státu Kréta? :)

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!