{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Jak splynout s místními při cestě do asijských zemí

Back to news

Fotolia_47511654_XS.jpg

Společenské zvyklosti se zemi od země liší. Zejména při setkání s asijskou kulturou se často výhružným pohledům místních neubráníte. Čtěte dále a dozvíte se, jak nevzbudit nechtěnou pozornost.

Přečtěte si těchto několik dobře míněných rad. Pocházejí přímo z úst Číňanů, Japonců, Thajců a Indů pravidelně se setkávajících s turisty ve svých zemích.

Japonsko – sushi a přísná morálka

Sushi je národním jídlem Japonska. Sushi bary jsou i vyhledávaným cílem turistů. Ti ale většinou nemají odvahu objednat si syrovou rybu, a tak volí různé zeleninové varianty. Ty jsou přitom v Japonsku považovány za jídlo pro děti.

V prostředcích městské hromadné dopravy nikdy neberte telefon. V opačném případě počítejte s velmi důrazným upozorněním od ostatních cestujících. Japonci ve vlacích velmi často spí a jakékoli vyrušování je považováno za vážný prohřešek.

Šanghaj – buďte gentlemani

Xenia Li, pracující v zákaznickém centru, chválí muže ve svém městě. Nikde jinde v Číně neuvidíte , že by byli ke svým ženám tak pozorní. Je samozřejmé, že nosí jejich zavazadla a kabelky. Být gentlemanem je v Šanghaji přirozené.

Thajsko – v baru platí všichni stejně

V Thajsku si místní obyvatelé nekupují panáky jednotlivě. Vždy, když jde skupina přátel do baru, objednají si celou láhev alkoholu. Na konci večera se pak o účet všichni spravedlivě rozdělí, bez ohledu na to kolik kdo vypil.

Indie – přebíhejte ulici

O tento tip se podělil režisér Siddharth Sikand. Čekat na okraji silnice až vám někdo zastaví je zbytečné. Chcete-li přejít, neváhejte a běžte. Jak říkají místní, Bůh vás ochrání.

Hong Kong – přehnané obavy o zdraví

V Hong Kongu uvidíte spoustu místních s rouškou přes obličej. Nedávné epidemie SARS a ptačí chřipky se postaraly o všeobecný strach z nákazy. Kýchnutí na ulici znamená okamžité odvrácení se všech okolo vás. Dostali jste rýmu z klimatizace v letadle? Chcete-li se vyhnout výhružným pohledům místních obyvatel, bez roušky na ulici nevycházejte.

Přeloženo z originálu: 10 ways to look like a local in Asia

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!