{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Nejoblíbenější destinace Čechů o Vánocích

Back to news

Fotolia_20835796_XS.jpg

I o Vánocích bude řada Čechů cestovat. Tradičně platí, že na svátky se vracejí domů za rodinou. Zjistili jsme, ze kterých evropských měst se letos bude nejvíce cestovat domů na svátky. Někoho možná překvapí, že Češi nemají tendenci se doma dlouho zdržovat. Mnoho z nich tak bude slavit Silvestra opět v zahraničí. Která evropská města přivítají na oslavy konce roku nejvíce českých turistů?

Na svátky češi přiletí z Bruselu a Eindhovenu

Mnoho Čechů pracujících nebo studujících v zahraničí se vrací na svátky domů. Letos byl největší zájem o letenky z Bruselu a Eindhovenu, jak uvedla nízkonákladová letecká společnost Wizz Air. Není žádným překvapením, že nejvíce lidí přicestuje domů z Bruselu. Sídlí zde hlavní orgány Evropské unie, která zaměstnává desítky tisíc úředníků z celé Evropy. Eindhoven na druhou stranu mírným překvapením je. Předstihl mnohem větší města, jako je Londýn nebo Paříž. Vysvětlení je ale snadné, sídlí zde totiž mnoho vysokých škol, které jsou mezi českými studenty velmi oblíbené.

Silvestra oslaví v Římě, Barceloně a Londýně

Ihned po svátcích opět prudce stoupá zájem o cestování. Češi se často nechávají zlákat na oslavy Nového roku v některém z evropských velkoměst. Jak uvádí Wizz Air, letošní nejoblíbenější destinací se stal Řím. Centrem oslav je ve městě slavné náměstí Piazza del Popolo. Zejména Španělé jsou proslulí oblibou slavit v ulicích. V Barceloně vychází turistům vstříc a tak bude například metro jezdit celou noc. Do Londýna se zase vydají ti, kteří chtějí zažít jeden z nejlepších světových ohňostrojů. Jeho odpálení z vyhlídkového kola London Eye se již stalo tradicí. A kde budete slavit Silvestra vy?

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!