{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Neutrácejte zbytečně za telefon v cizině

Back to news

Fotolia_47511654_XS.jpg

Mnozí z vás to už jistě zažili. Vycestovat do zahraničí s chytrým mobilním telefon může při návratu přinést nepříjemné překvapení. Pokud svůj telefon nepřipravíte na použití v zahraničí, může vás pohled na účet po návratu domů šokovat. Zabránit tomu je přitom snadné. Stačí cestovat připravený.

Úvod

Před vycestováním do zahraničí vám doporučujeme přečíst si tento článek. Pokud se budete držet několika jednoduchých rad, můžete za použití telefonu v zahraničí velmi ušetřit. Nepočítejte s tím, že operátoři vám automaticky zaručí ty nejlepší podmínky. Na nepoučených uživatelích, používajících v zahraničí telefon jako doma, vydělávají snadno velké peníze. Jsou známy případy lidí zaskočených mnohatisícovým účtem po návratu ze služební cesty nebo dovolené.

Ušetřete za data v zahraničí

Co byste měli vědět o připojení k internetu přes telefon v zahraničí? Minimalizujte objem přenesených dat, jak je to jen možné. Výhodu mají ti, jejichž chytrý telefon je vybaven bezdrátovým modulem pro Wi-Fi sítě. Hotspoty jsou k nalezení na letištích nebo v kavárnách a restauracích. Nelze se ale spoléhat na to, že budou k dispozici zdarma. Pokud to bez internetu nemůžete vydržet, uděláte nejlépe zakoupením výhodného předplatného. Dobrým příkladem je služba Boingo zahrnující za malý poplatek tisíce přístupových míst na celém světě. Pokud váš telefon Wi-Fi neumí a jste odkázáni na přenos dat po mobilní síti, zakupte si před odjezdem roamingový datový balíček. Například u O2 zaplatíte za 10MB roamingových dat 360,– Kč, s tím si vystačíte na vyřízení nezbytných emailů.

Jak v zahraničí levně volat

Mezinárodní hovory se sice zlevňují, ale zejména u mimoevropských lokalit jsou stále mnohonásobkem ceny místních hovorů. K dispozici jsou naštěstí alternativní služby. Pokud není hovor otázkou života a smrti, je lepší některou z alternativních služeb využít. Ve výhodě jsou opět majitelé chytrých telefonů s Wi-Fi. Klient pro službu Skype je k dispozici pro většinu z nich. Na pevné linky voláte za minimální sazbu, v rámci Skype pak úplně zdarma. Plánujete-li uskutečnit větší množství hovorů a nejste vybaveni chytrým telefonem, zvažte koupi SIM karty místního operátora. Je ale nutné se ujistit, že váš telefon není vaším operátorem uzamčen a že podporuje frekvenční pásmo mobilní sítě země, kde se budete nacházet. S žádostí o tyto informace doporučujeme se obrátit na infolinku vašeho mobilního operátora.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!