{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Nové lety z Bratislavy? FlyNiki zvažuje přesun z Vídně

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

Vlastník a prezident nízkonákladových aerolinek flyNiki, Niki Lauda se v rozhovoru pro deník Österreich rozpovídal o chystaných záměrech do budoucna. Nastínil možnost přesunu části letů ze své základny na Vídeňském letišti Schwechat do Bratislavy.

Půl milionu cestujících pro Bratislavu

Letecká společnost NIKI (známá častěji jako flyNiki) je obchodní značkou aerolinek Niki Luftfahrt. Je vlastněna bývalým závodníkem F1, Niki Laudou. Svou základnu mají aerolinky na Vídeňském letišti, kde jsou druhým největším přepravcem. V loňském roce tu přepravil flyNiki 1,7 milionu cestujících, což je stejné množství jaké přepravilo celé bratislavské letiště za stejné období.

Lauda uvažuje o přesunu části letů na Bratislavské letiště. Konkrétně hovořil o charterových letech, které tvoří asi třetinu letů flyNiki. V konkrétních číslech by si bratislavské letiště mohlo polepšit asi o 500 tisíc cestujících ročně. Z Vídně by byli přepravováni autobusy. Pro tyto nepravidelné lety to majitel společnosti považuje za únosné.

Problémem je letecká daň v Rakousku

Rakouská vláda zveřejnila záměr o zavedení letecké daně. O její konkrétní podobě zatím není nic známé. V případě schválení by měla daň začít platit od března příštího roku. Laudův rozhovor tedy má za účel upozornit na negativní dopady zdaňování leteckého průmyslu. Mluvčí bratislavského letiště Dana Madunická uvedla pro deník Sme, že je zatím nikdo s konkrétním návrhem neoslovil.

Bratislavské letiště Laudu uvítá

Jak dodala mluvčí letiště Bratislava (BTS), případný záměr na přesun charterových letů by letiště uvítalo. Podle jejích slov by se letiště určitě snažilo tuto situaci maximálně využít pro svůj prospěch. Jako nevýhodu vidí mluvčí vyšší cenu vedlejších poplatků (navigační poplatky a další), které podle ní převyšují ceny okolních letišť a snižují tak konkurenceschopnost bratislavského letiště.

Zdroj: deník Sme

Štítky

Trasy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!