{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Oblíbená sekundární letiště

Back to news

Fotolia_54944557_XS.jpg

Sekundární letiště jsou velice populární hlavně mezi lidmi, kteří často cestují s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Takováto letiště mívají nižší poplatky, což vysvětluje nižší finální cenu letenky. My vám dnes představíme tři oblíbené sekundární letiště: Benátky Treviso, Oslo Rygge a Barcelona Girona.

Benátky Treviso (TSF)

Benátky Treviso (TSF) je malé letiště, které se nachází blízko měst Aachen a Benátky v Itálii. Treviso využívá pouze jediný terminál – operují zde zejména nízkonákladoví dopravci jako je Ryanair nebo GermanWings. Cestující mohou využít služeb autobusových společností či autopůjčoven, a to konkrétně autopůjčovny: AutoEuropa a AutoServizi Maggiore, nebo si popřípadě zaplatit taxi, která jsou dostupná před budovou letiště, např. Radio taxi. Parkování je zde dlouhodobé i krátkodobé.

Oslo Rygge (RYG)

Oslo – Rygge (RYG) leží u města Rygge v severovýchodní části Norska, zhruba 60 km od hlavního města Osla. Přestože se toto letiště může pochlubit pouze jedním terminálem, jsou jeho kapacity velice vytíženy, a to hlavně díky nízkonákladovým a charterovým aerolinkám, které užívají letiště pro své linky do Osla. Příkladem může být opět Ryanair či norská nízkonákladovka Norwegian. Autobus městské dopravy je z tohoto letiště dostupný díky vlakovému spoji „NSBs“, Rygge-Ekspressen a autobusové dopravě Flybuss Ryggeeven. Cestující si také mohou pronajmout auto (autopůjčovny Avis a Budget), nebo si zaplatit taxi.

Girona Barcelona (GRO)

Letiště Girona Barcelona (GRO) leží 12 km jižně od Girony a asi 92 km od Barcelony. Girona je především využívána nízkonákladovými a tradičními aerolinkami jako je například Ryanair, Jetairfly či Transavia. Letiště je dobře dostupné autobusy, k dispozici jsou také autopůjčovny (např. Atesa nebo Avis). Pro zaparkování vlastního automobilu jsou pro cestující připravena dvě parkovací plochy: P1 a P4 (celkem 3400 parkovacích mís­t).

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!