{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Podivuhodné zákony cizích zemí

Back to news

Fotolia_42659877_XS.jpg

Při cestě do zahraničí můžete narazit na i nezvyklá pravidla a nařízení. Vybrali jsme několik příkladů z Čechům známých a oblíbených měst a zemí. Kde dostanete pokutu za neumytý vůz? Dozvíte se v dnešním článku.

Za všechny uvádíme v tomto článku 5 nařízení, se kterými se také můžete setkat při vaší příští cestě do zahraničí.

Francie: žádné líbání na vlakovém nástupišti

Tento více než 100 let starý zákaz stále platí, i když o něm málokdo ví. Francouzi byli nespokojení s velkými zpožděními v období prudkého rozvoje vlakové dopravy. Zpozorovali, že zpoždění vlaku bývá často způsobeno loučícími se mileneckými páry, jež se nemohou od sebe odtrhnout. A tak spatřilo světlo světa další ze zvláštních nařízení: je zakázáno se líbat na vlakovém nástupišti. Pokuta za polibek sice nehrozí, ale může se stát že budete požádáni v této činnosti dále nepokračovat.

Pozor na špinavý vůz v Moskvě

V našem výčtu se možná překvapivě objevuje i ruské hlavní město. Ale právem. Může se vám totiž stát, že budete při cestě automobilem pokutováni za jeho nedostatečnou čistotu. V nařízení se nemluví o tom, jak špinavé auto musí být, aby vám pokuta mohla být udělena. Její výše je ale stanovena přesně: 2 000,– Kč.

V Thajsku neřiďte s obnaženou horní polovinou těla

Poměrně zvláštní nařízení platí v celém Thajsku. Řidiči automobilů, ale i motocyklů, nesmějí vyrazit na ulici s nezahalenou horní polovinou těla. Vezmeme-li v úvahu velmi teplé podnebí v této zemi, působí tento předpis až nepatřičně. Za nedodržení vám hrozí pokuta v ekvivalentu asi 10 dolarů.

Kde nudismus netolerují

V některých zemích je pokutováno i odložení plavek. V Polsku považují nudismus za neslušný výstřelek. Přistihne-li vás tedy policista bez plavek, může vám udělit pokutu až do výše 700,– Kč. Podobné nařízení platí také na ostrově Korsika. Ženám je výslovně zakázáno odložit byť jen horní díl plavek pod pohrůžkou pokuty až 150 euro.

Žádné žvýkačky v Singapuru

Vedení města se před několika lety rozhodlo změnit pověst Singapuru jako špinavého města. Boj za čistější ulice začal v roce 2004. V platnost vešel zákon zakazující mimo jiné žvýkat na veřejnosti žvýkačku. Výjimku mají kuřáci bojující se svou závislostí. Žvýkačky značky Nicorette nejsou pokutovány ale pouze při předložení lékařského předpisu. Dále bylo zakázáno krmení holubů, plivání na zem a nařízeno povinné splachování veřejných toalet. Nařízení vyvolala mezi obyvateli vlnu nevole, ale nezbylo než se jim v zájmu zlepšení životních podmínek ve městě, začít přizpůsovat.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!