{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Praha: více letů do Paříže a Bruselu, do Skandinávie i na východ

Back to news

Fotolia_19948407_XS.jpg

Spuštění letního letového řádu je na spadnutí a tak se množí zprávy leteckých společností o zahájení nových tras. Novinky jsme pro vás přehledně shrnuli v dnešním článku.

Můžete se těšit na posílení spojení do Paříže a Bruselu, ale také do Skandinávie, Ruska a Ázerbajdžánu.

Více letů do Paříže díky neshodám ČSA a Air France

České aerolinie provozovaly spojení do Paříže v rámci codeshare dohody s Air France. Spolupráce ale byla nečekaně ukončena a od letního letového řádu, tedy 27.3.2011, budou obě společnosti létat samostatně. Z dřívějších spolupracovníků se tak stávají konkurenti. Výsledkem je zostřená konkurence a větší nabídka letenek.

Air France navyšuje počet denních letů na trase Praha – Paříž – Charles De Gaulle (CDG) na 5, aby zachoval možnost plynulého přestupu na své další linky. Nové ranní a večerní lety budou však obsluhovány menším letadlem Embraer 190. Reagují i ČSA, pod vlastní značkou jim zůstaly 3 denní lety. Přidávají tedy navíc také večerní let z Prahy, který se bude ale navracet z Paříže až druhý den ráno.

Nový ranní spoj do Bruselu

V současnosti provozují Brussels Airlines do Prahy tři lety denně, to se ale s příchodem letního letového řádu mění. Nově bude zahájen spoj odlétající z Prahy v 6:45, který do Bruselu dorazí v 8:15. Letecká společnost rovněž navýší kapacitu spojení Praha – Brusel (BRU) nahrazením menších letadel Regional Jet za Airbusy A319 ve vytíženějších časech.

Helsinky v létě dvakrát denně, Billund denně

V letní sezóně dostane Praha posílené spojení do Skandinávie. Každodenní večerní linka Praha – Helsinky bude od 1.5.2011 posílena o ranní spojení, odlétající z Prahy v 10:45. Na tyto lety nasadí Finnair Embraer 190. Na období letních prázdnin výrazně posílí i linka Cimber Sterling do Billundu. V období mezi 11.7. a 21.8.2011 bude létat denně.

Posiluje i spojení do Rostova na Donu a Baku, chystá se Kazaň

Spojení do Prahy posilují také letecké společnosti z východu. Od 30.3. přidává aerolinka Donavia k sobotnímu spojení do Rostova na Donu i středeční frekvenci. Azerbaijan Airlines rozšíří nedělní spojení do Baku o čtvrteční let. V jednání je i posílená trasa do ruského města Kazaň, kterou by měla provozovat letecká společnost Tatarstan Air v rámci dohody o sdílení kódů s ČSA. K sobotnímu spojení Praha – Kazaň by se tak přidaly dva lety týdně navíc.

Štítky

Trasy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!