{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Ryanair, Wizz Air, easyJet – statistika roku 2010

Back to news

Fotolia_44261036_XS.jpg

Začátek nového roku je vždy obdobím bilancování toho minulého. Nejinak je tomu i u leteckých společností. Čísla v tomto týdnu zveřejnili tři hlavní nízkonákladoví přepravci, působící v České republice. Všem se loni dařilo. Pojďme se nyní spolu podívat na jejich statistiky minulého roku.

Wizz Air – nárůst 23 procent

Tato společnost v loňském roce rostla velmi výrazně a upevnila tak svou pozici největší nízkonákladové letecké společnosti ve střední a východní Evropě. Za rok 2010 využilo služeb Wizz Air 9,6 milionu cestujících. Oproti roku 2009 je to nárůst ve výši 23%. O 50 procent více, na 700 000 pasažérů bylo přepraveno v rámci České republiky. Češi mohli v minulém roce využít 11 pravidelných a 2 sezónní linky. Jak jsme již informovali, na letošní rok je připraveno otevření nové linky z Brna. Letenky na trasu Brno – Řím – Fiumicino (FCO) je možné rezervovat již teď.

Ryanair – rekordní rok 2010

Loňský rok byl rekordní i pro největšího nízkonákladového přepravce v Evropě. Zatímco v roce 2009 přepravil 62 milionů cestujících, loni to bylo již 72 milionů. Meziročně tak Ryanair vyrostl o 10%. Nejúspěšnějším měsícem byl loni srpen se 7,7 miliony pasažérů. V tiskové zprávě společnost uvádí také den, ve kterém se uskutečnilo nejvíce letů. Loni připadl na 30. červenec. Tento den uskutečnil Ryanair 1 400 letů a přepravil 255 tisíc cestujících.

easyJet – o 8% více cestujících

Také easyJet již má k dispozici statistiky za uplynulý rok. I tato společnost může považovat rok 2010 za úspěšný. V minulých dvanácti měsících přepravila téměř 50 milionů cestujících, o 8 procent více než v roce 2009. Největší konkurent, Ryanair, se se ale svým desetiprocentním růstem stále mírně vzdaluje. Společnosti se dařilo udržet si vysokou vytíženost svých letadel, v průměru bylo loni obsazených 87,2% sedadel.

Tabulka – přehled 2010

Společnost Cestujících 2010 Meziroční změna
Wizz Air 9,6 milionu + 23%
Ryanair 72 milionů + 10%
easyJet 50 milionů + 8%

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!