{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Tipy jak si zabezpečit své věci při cestě letadlem

Back to news

Fotolia_12936663_XS.jpg

Myslíte si, že při cestě letadlem jsou vaše věci v bezpečí? Představte si, kolika rukama vaše zavazadla projdou a jak jsou zranitelná. Nabízíme několik jednoduchých tipů, jak snížit riziko během cesty letadlem.

Je zbytečné být příliš podezřívavý, ale není radno nenechavcům práci ulehčovat. Stačí se držet několika zásad.

Doklady, platební kartu a mobil mějte vždy při sobě

Tři důležité věci je třeba mít při sobě za všech okolností. Za pomoci osobních dokladů, platební karty a mobilu lze cestu absolvovat i kdybyste přišli o všechno ostatní. Můžete se ubytovat v hotelu, půjčit si auto a obstarat si jídlo a oblečení. Žádná z těchto tří základních věcí není v zahraničí jednoduše nahraditelná, proto je nespouštějte z očí.

Cenné věci na jednom místě

Při balení kufru doporučujeme umístit veškeré cennosti a nejdůležitější věci (například peníze, šperky a léky) na jedno místo, nejlépe do skryté kapsy nebo úplně na dno. Osvědčilo se použití sáčku. Může to být stejný typ, který použijete pro přepravu tekutin v příručním zavazadle. Důvod? Děláte to pro svůj klid. Zkontrolovat, zda nic důležitého nechybí je otázkou okamžiku. Nenechavci spoléhají na to, že na krádež přijdete až je pozdě. Čím dříve zjistíte, že něco chybí, tím je větší šance, že bude viník dopaden.

Cestujete s nízkonákladovou leteckou společností?

Cestování nikdy nebylo dostupnější než dnes. Z velké části na tom mají podíl nízkonákladové letecké společnosti. Aby mohly nabízet levné letenky, vymýšlejí neustále nové a nové poplatky. Odbavená zavazadla byla zpoplatněna velmi záhy. Kdo chce cestovat opravdu levně, spoléhá se pouze na příruční zavazadlo. Jejich rozměry a hmotnost jsou ale omezené a může se stát, že vám nebude dovoleno si je na palubu letadla vzít.

Tip: Přečtěte si také podrobný průvodce pravidly a poplatky pro příruční zavazadla

Na takovou situaci je dobré se připravit. Pokud víte, že se vaše příruční zavazadlo pohybuje v horních mezích povolených hmotnostních a rozměrových limitů, počítejte s možnými následky. Do zavazadla umístěte menší batůžek, ve kterém budou ty nejdůležitější věci, potřebné během letu. Pokud budete při check-inu nuceni odevzdat zavazadlo k odbavení, batůžek z něj můžete vytáhnout a v klidu pokračovat v cestě.

Oblíbené tričko mějte na sobě

Máte oblíbené tričko, bez kterého nikdy na dovolenou nevyrážíte? Oblečte si jej na sebe. Jedině tak stoprocentně zajistíte, že s vámi dorazí do cíle cesty. Každý, kdo cestuje letadlem často, vám jistě potvrdí, že zavazadlo ne vždy dorazí na stejné letiště jako vy. Ve většině případů se s ním opět setkáte o několik dní později a pro případ ztráty jsou letecké společnosti pojištěné. Váš nejoblíbenější kousek oblečení ale peníze nenahradí.

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!