{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Top 11 nejlevnějších evropských měst

Back to news

Fotolia_35060625_XS.jpg

Která města v Evropě je nejlepší navštívit, pokud je váš cestovatelský rozpočet velmi omezený? Podívejte se na 11 vybraných měst, kde vaše peněženka nebude trpět.

Města hodnotil server Price of Travel podle vlastního měřítka, které zahrnuje cenu za dopravu, ubytování a návštěvu atrakcí.

Krakov – bohatá historie, levné bary

Polské město Krakov nebude zcela jistě první volbou většinu turistů při cestování po Evropě. Má ale co nabídnout. Čerpá z dlouhé historie, a tak se zde nachází bezpočet kostelů, paláců a malebných náměstí. To vše můžete objevovat aniž byste byli hnáni davy turistů. Najdete zde výhodné ubytování a spoustu barů s levným pivem.

Budapešť – lázeňské město

Toto město je o málo dražší než Krakov, jeho návštěva vás ale stále vyjde levně. Pod dlouhém dni při objevování krás historického centra si můžete odpočinout v jedněch ze světoznámých lázní. Horké prameny jsou v Budapešť rozesety po celém městě.

Istanbul – dotek Asie

Nepochybně jedno z nejvýznamnějších světových historických měst. Leží přesně na hranici mezi Evropou a Asií. Zdejší památky jsou směsicí obou vlivů, podobné jinde nenajdete. Město proslavily také velké pouliční trhy. Ve srovnání s velkými evropskými městy je Istanbul velmi levný.

Praha – výborné pivo, vyhněte se turistickým pastem

Praha byla donedávna velmi levným městem. S tím, jak přibývá zahraničních turistů, se ceny pohybují směrem vzhůru. Pokud se vyhnete nejvytíženějším turistickým trasám plným předražených lákadel, můžete stále nerušeně obdivovat krásy unikátního komplexu Pražského hradu. Velká konkurence naštěstí drží na uzdě ceny ubytování.

Bruggy – útulné středověké městečko

V této části Evropy jsou obvyklé vyšší ceny, belgické Bruggy jsou ale výjimkou. Všechny turistické atrakce se nacházejí pohodlně v centru města. Vysoký počet hostelů je příslibem levné dovolené.

Lisabon – skvělá kuchyně

V Lisabonu je levněji a zejména zde panuje méně formální atmosféra, než je obvyklé ve větších španělských městech. Lisabon bývá někdy srovnáván s americkým San Franciskem pro svou polohu u moře a početné kopce v okolí města. Zdejší výborné restaurace nabízí ochutnávku místní vyhlášené kuchyně. A co je nejlepší, jídlo zde je levnější, než byste čekali.

Berlín – překvapivě levný

Ve srovnání s ostatními velkými německými městy vychází Berlín překvapivě jako nejlevnější. Levné ubytování hledejte ve východní polovině, kde nemovitosti po znovu-sjednocení města ztratily na ceně. Hlavní turistické atrakce lze pěšky zvládnout i během jediného dne.

Londýn – hledejte výhodné nabídky

Zdá se vám, že Londýn do tohoto výčtu nepatří? Naopak, pobyt v tomto městě vás nemusí stát balík peněz, pokud se vyznáte. Ubytování hledejte v levných hostelech na okraji města, pro návštěvu centra použijte rozsáhlou síť hromadné dopravy. Dobrý tip: ve všech státem provozovaných muzeích se neplatí vstupné.

Atény – olympijské město

Během Olympiády ceny v Aténách raketově vzrostly. Nynější tíživá ekonomická situace Řecka je ale rychle vrátila zpátky na zem. Hotel za dobrou cenu lze teď najít i přímo v centru Atény. K bájné Akropoli to budete mít jen pár kroků daleko.

Madrid – bujarý noční život

Dostáváme se do vyšších pater žebříčku, Madrid je ale stále poměrně levné město, zvláště oproti proslulým evropským metropolím. Během dne se může zdát, že má město ospalou atmosféru. S příchodem večera ale ulice ožívají. A vydrží tak až do časného rána.

Reykjavík – výrazně zlevnil

Island byl dlouho ve světě nechvalně známý svou extrémní cenovou úrovní. Situace se ale naštěstí již změnila. Neznamená to samozřejmě, že je Reykjavík levným městem. Až poletíte mezi Evropou a Amerikou, zvažte alespoň krátkou zastávku. Islandské letecké společnosti nabízejí poměrně často levné letenky se zastávkou právě v Reykjavíku.

Původní článek: Price of Travel

Štítky

Praktické tipy

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!