{{ location.label }}
{{ location.label }}
Odkud chcete letět?
Kam chcete přiletět?
Kdy odjíždíte?
Wow, zdá se, že opravdu milujete cestování! Bohužel umíme hledat pouze z 10 letišť najednou...
Prosím, vyberte si termín v budoucnosti - cestování v čase Vám zatím nedokážeme nabídnout!
S cestováním v čase zatím nemůžeme sloužit. Prosím, zvolte den návratu tak, aby následoval až po odletu.
Jste mnohem lepší na plánování než my! Jsme schopni nabídnout lety pouze na následujících 12 měsíců.
Hledání kamkoliv nemůže být kombinováno s daty. Pro hledání s daty zadejte konkrétní destinaci.

Změny v seznamu zakázaných leteckých společností

Back to news

Fotolia_34550618_XS.jpg

Jak jsme již informovali v našem předchozím článku, vybrané letecké společnosti mají zakázáno létat do členských států Evropské unie. V úterý byl vydán aktualizovaný seznam těchto zakázaných aerolinek. Přibyly afghánské letecké společnosti. Dále proběhlo několik menších úprav.

Konec letů do Afghánistánu

Počínaje úterkem 24. listopadu 2010 mají všechny afghánské aerolinky zákaz letů do všech členských států Evropské unie. Konečným důvodem, vedoucím k zákazu, byl podle vyjádření Evropské komise, neúspěšný pokus o ustanovení úřadu pro dohled nad civilním letectvím. Je to špatná zpráva zejména pro diplomaty a podnikatele cestující do Afghánistánu.

Dotčené afghánské letecké společnosti

Dvěma afghánským leteckým společnostem byly tímto znemožněny lety do Evropské unie. Safi Airways provozovaly linku mezi Kábulem a Frankfurtem. Kam Air spustil pravidelné lety z Vídně teprve nedávno, v září tohoto roku. Obě společnosti se tímto rozhodnutím dostaly do vážných problémů. V zájmu záchrany leteckého spojení si Safi Airways pronajímají celé letadlo za 500 000 dolarů měsíčně. Cestou, jak překonat toto nařízení, je sloučení s nejmenovanou evropskou leteckou společností. Právě probíhají jednání. V případě úspěchu by aerolinky Safi Airways přešly pod dohled evropských úřadů a zákaz by se na ně nevztahoval.

Další změny na černé listině

Evropská komise se dále rozhodla na seznam přidat všechny letecké společnosti registrované v Mauretánii. Podle ICAO v této zemi stále přetrvávají problémy se systémem pro dohled nad civilním letectvím. Nedostatky v provozu a údržbě jsou také problémem u letecké společnosti Mauritania Airways. Devět přepravců, registrovaných v Kazachstánu, bylo ze seznamu vymazáno. Kazašské úřady zrušily jejich licence. Částečně byla omezena restrikce pro leteckou společnost Airlift International licencovanou v Ghaně.

Zdroj: Zakázané letecké společnosti v EU

Komentáře

× Žádný komentář. Buďte první!

Napište komentář

Líbí se vám Aletenky.cz?

Dříve než odejdete...

Je pro vás web Aletenky.cz užitečný? Devíti z deseti vašich kamarádů by se líbil také. Šiřte dál!